مهاجرت کاری پزشکان به امارات

مهاجرت کاری پزشکان به امارات

امروزه با توجه به نیاز برخی از کشورها به کادر پزشکی، افراد زیادی به فکر مهاجرت به امارات برای ورود به بازار کار و در نهایت اخذ اقامت این کشور هستند. در خصوص مهاجرت کاری پزشکان به امارات، متقاضیان باید ابتدا مدارک تحصیلی خود را معادلسازی کنند و سپس بتوانند کارفرمای خود را بدست آورده و ویزای کار امارات را دریافت کنند.

افرادی که مایل به مهاجرت از این طریق هستند باید بدانند که اگر قصد اخذ اقامت امارات را دارند، این کشور اقامت دائم یا تابعیت را نمی‌دهد و متقاضیان تا زمانی که در آن کشور کار می‌کنند، می‌توانند اقامت داشته باشند و کار کنند. برای مهاجرت کاری پزشکان به امارات، متقاضیان باید دانش کافی به زبان انگلیسی یا عربی را داشته باشند تا بتوانند آزمون معادلسازی را با موفقیت پشت سر بگذارند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط مهاجرت پزشکان به امارات بپردازیم. برای آشنایی بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آشنایی با سیستم مراقب از سلامتی در امارات

امارات دارای زیرساخت های بهداشتی بسیار پیشرفته‌ای است. امکانات پزشکی در این کشور بسیار مدرن و به روز است و در دسترس همه شهروندان قرار دارد. در امارات، بیمارستان‌های دولتی باید بهترین استانداردهای بهداشتی را حفظ کنند. با این حال، بیمارستان‌های خصوصی نیز در این کشور تأسیس شد. کلیه قوانین و مقررات بهداشتی، درمانی و بهداشتی امارات تحت نظارت اداره بهداشت امارات انجام می‌شود. به منظور ارتقاء سطح بهداشت و ایمنی در امارات، این اداره دارای قوانین سختگیرانه‌ای برای پزشکان، کارکنان و پرسنل خدماتی مراکز درمانی می‌باشد.


استخدام پزشک در بیمارستان ایرانیان امارات، بر اساس قوانین بخش مذکور و بر اساس پروتکل‌های آنها انجام می‌شود. اما با توجه به نیاز به پزشکان ایرانی شاید بتوان در شرایط استخدام این بیمارستان برای ایرانیان استثنا قائل شد. با توجه به اطلاعاتی که تا این لحظه داشتیم شرایط استخدام در بیمارستان ایرانیان امارات مشابه مدارک فوق می‌باشد با این تفاوت که ایرانی بودن برای این مراکز درمانی امتیاز و مزیت محسوب می‌شود.

آشنایی با سیستم مراقب از سلامتی در امارات

افراد زیادی از ملیت‌های مختلف در این کشور زندگی می‌کنند. به طور کلی کشور امارات از ایده‌ها و فرهنگ‌های کشورهای دیگر استقبال می‌کند. امارات به عنوان یکی از کشورهای پیشرو اقتصادی خاورمیانه و جهان هر ساله پذیرای مهاجران و متخصصان در زمینه های مختلف می‌باشد. مشاغل مورد نیاز در امارات معمولا به دسته‌های خدماتی، بهداشتی و کارگر فنی تقسیم می‌شوند.


بر این اساس این کشور تمامی نیازهای خود را به نیروهای واجد شرایط، فنی و دانشگاهی از طریق نیروی انسانی متخصص متقاضی مهاجرت به امارات برآورده می‌کند. در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به طور خاص، افراد زیادی در این کشور با تحصیلات دانشگاهی مناسب و تجربه حرفه‌ای وجود دارند. این افراد در صورت اطلاع از شرایط مهاجرت کاری پزشکان به امارات می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.


پس از مهاجرت به این کشور و گرفتن ویزای کاری امارات، می‌توانید انتظار یک زندگی فوق العاده را داشته باشید. زیرا مهاجران به امارات و همچنین کارگران این کشور شرایط اقتصادی خوبی دارند. سیستم سلامت، آموزش، اشتغال و فرهنگ به دلیل ساختار هوشمند و امروزی کشور، شرایط بسیار خوبی دارد.

شرایط کاری پزشکان در امارات

یکی از موارد مهمی که باید در اقامت کاری پزشکان به امارات باید در نظر گرفت، شرایط کاری است. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری و نیاز فوری به پزشک در امارات، افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور برای کار در امارات را دارند. همانطور که می‌دانید پزشکان در امارات حقوق و مزایای بالایی دارند به همین دلیل هر ساله افراد زیادی قصد دارند از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند. اگر قصد دارید از طریق مهاجرت کاری اقدام کنید، باید بدانید که اولاً، مدارک تحصیلی و همچنین مدارک کاری که شامل مدارک پزشکی می‌شود باید با موفقیت توسط اداره بهداشت امارات گذرانده شود تا بتوانید مجوز کار خود را در امارات دریافت کنید. اگر متقاضی موفق به دریافت مجوز پزشکی خود از DHA شود، می‌تواند به صورت قانونی در آن کشور کار کند.

شرایط کاری پزشکان در امارات

آزمون DHA چیست؟

افرادی که متقاضی مهاجرت کاری پزشکان به امارات هستند، باید بدانند که باید تمام برنامه‌های مجوز حرفه‌ای برای معادلسازی تحصیلی را از سازمان بهداشت و درمان در امارات دریافت کنند و این تأییدیه ها توسط سازمان (CPQ) انجام می‌شود. پس از بررسی‌های انجام شده، افرادی که مایل به اخذ مجوز پزشکی از سازمان پزشکی و بهداشت امارات هستند، باید آزمون DHA را بگذرانند. نکته‌ای که باید بدانید این است که این آزمون فقط برای افرادی است که در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری تحصیل کرده‌اند و افرادی که دارای مدرک لیسانس علوم پایه هستند، نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند. نکته دیگر اینکه برخی از رشته‌های پیراپزشکی نیز امکان قبولی در این دوره و آزمون را خواهند داشت.

گروه های شغلی که آزمون DHA براشون برگزار میشه

DHA در واقع مخفف وزارت بهداشت امارات متحده عربی است که به متقاضی مجوز کار در بخش درمان و پزشکی آن کشور را می‌دهد. در واقع امارات با شرکت در این آزمون و معادلسازی مدارک پزشکی، سعی در جذب نیروی انسانی در این کشور دارد. افرادی که متقاضی این آزمون هستند، باید بدانند که از نظر تمامی توانایی‌ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. بهتر است بدانید که هدف این کشور از انجام این تست حفظ سلامت عمومی مردم ساکن امارات و همچنین گردشگران این کشور است. آزمایش DHA شامل چندین مرحله است که پزشکان باید طی کنند. البته ثبت نام در این آزمون شرایطی دارد که شامل:


• آگاهی از شرایط اختصاصی و عمومی متقاضیان شرکت در آزمون
• تکمیل و ارسال فرم درخواست برای شرکت در آزمون
• پرداخت هزینه معاینه
• اعتبار سنجی اسناد
• تایید مدارک

بررسی وضعیت درآمد پزشکان در امارات

یکی از مهم ترین مواردی که در بحث مهاجرت کاری پزشکان به امارت بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و متقاضیان باید از آن مطلع باشند، حقوق و درآمد پزشکان در این کشور است. در مورد حقوق و درآمد پزشکان در امارات بهتر است بدانید که میانگین حقوق ماهیانه حدود 47100 درهم است که در برخی از حرفه‌ها و تخصص‌ها می‌تواند کمتر و در برخی بیشتر باشد.

بررسی وضعیت درآمد پزشکان در امارات

بررسی هزینه‌های زندگی در امارات

متقاضیان مهاجرت کاری پزشکان به امارات، باید در مورد هزینه‌های زندگی در این کشور کاملا تحقیق کرده و سپس اقدام به مهاجرت نمایند. البته هزینه زندگی در این کشور بسته به شرایط زندگی هر فرد متفاوت است و گاهی می‌تواند بیشتر و گاهی کمتر باشد. در ادامه لیستی از هزینه‎های مواد خوراکی در این کشور مورد بررسی قرار می‌دهیم، با ما همراه باشید.


• 1 کیلو برنج: 6.71 درهم
• 1 لیتر شیر: 5.85 درهم
• 12 عدد تخم مرغ: 10.16 درهم
• کاپوچینو: 18.65 درهم
• 1 بطری آب معدنی: 1.65 درهم
• 1 کیلو فیله مرغ: 28.24 درهم
• 1 کیلو گوشت گاو: 42.21 درهم


به غیر از هزینه‌های مواد خوراکی بهتر است با هزینه‌های اجاره و خرید مسکن در امارات نیز آشنا شوید.
• اجاره آپاراتمان یک خوابه در مرکز شهر: 80/5.788 درهم
• اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر: 26/3.851 درهم
• اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 81/11.328 درهم
• اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر: 17/7.762 درهم
• خرید آپارتمان در مرکز شهر(هر مترمربع): 66/14.323 درهم
• خرید آپارتمان در خارج از شهر(هر مترمربع): 38/8.753 درهم

بررسی هزینه‌های زندگی در امارات

شرایط اقامت پزشکان در امارات

یکی از مواردی که باید در مورد مهاجرت کاری پزشکان به امارات در نظر گرفت، دریافت تابعیت است. پس از ورود به امارات و تکمیل مدارک تحصیلی خود، برای اینکه واجد شرایط اقامت موقت در این کشور شوید، باید با موفقیت از هر یک از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های این کشور دعوت‌نامه کاری دریافت کنید تا به طور کامل مشغول به کار شوید. شما می‌توانید اقامت موقت امارات را دریافت کنید. نکته بسیار مهمی که در مورد اقامت و شهروندی باید بدانید این است که این کشور فقط به متقاضیان، اقامت موقت اعطا می‌کند و تا زمانی که متقاضی در این کشور کار کند، این اقامت تمدید خواهد شد. امارات به متقاضیان تابعیت دائمی نمی‌دهد و متقاضیان فقط می‌توانند اقامت موقت در آن کشور داشته باشند. اگر قصد مهاجرت دارید، بهتر است قبل از اقدام، قوانین و شرایط ورود به هر کشور را بدانید.

شرایط اقامت پزشکان در امارات
کلام آخر

پزشکان بسیاری هر ساله قصد مهاجرت به امارات و تابعیت این کشور را دارند، اما با توجه به شرایط موجود، مهاجرت کاری پزشکان به امارات می‌تواند یکی از گزینه‌های ایده آل برای مهاجرت به این کشور است. اما پزشکان ایرانی قبل از مهاجرت به این کشور، باید مدارک تحصیلی خود را معادلسازی کرده تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. به هر حال امیدواریم با مطالعه مطالب این مقاله اطلاعات لازم، در این خصوص را کسب کرده باشید. در صورتی که نیاز به اطلاعات کامل‌تری در این زمینه داشته باشید می‌توانید از خدمات موسسه کاریابی کاربین استفاده کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

قوانین کار در امارات

سوالات متداول

بله، در صورتی که مدرک تحصیلی خود را معادلسازی کنید، می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

هر پزشک در ماه می‌تواند حداقل 47100 درهم درآمد داشته باشد.

خیر، هیچ گونه محدودیت سنی برای معادلسازی مدرک تحصیلی وجود ندارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی