مهاجرت کاری کادر درمان به عمان

مهاجرت کاری کادر درمان به عمان

امروزه بسیاری از اعضای کادر درمان می‌خواهند به کشور عمان مهاجرت کاری کنند. در سال‌های اخیر محبوبیت عمان به‌عنوان یک مقصد مهاجرت کاری در میان اعضای کادر درمان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. میزان درآمد پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان در کشور عمان نسبت به اکثر کشورهای خاورمیانه‌ای بالاتر است. به‌طورکلی مهاجرت کاری به عمان فرایند پیچیده‌ای ندارد. در ادامه درباره شرایط مهاجرت کاری کادر درمان به عمان بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

طبق آخرین آمار نزدیک به شصت و هفت درصد از تمامی اعضای کادر درمان در بیمارستان‌های کشور عمان مهاجر هستند. اعضای کادر درمان برای مهاجرت کاری به عمان در ابتدا باید مدارک خود را معادل‌سازی کنند. در برخی از مواقع وزارت بهداشت و سلامت عمان برای اعضای کادر درمان کشورهای خارجی کلاس‌های آمادگی برگزار می‌کند. طی‌کردن فرایند اخذ ویزای عمان برای اعضای کادر درمان بین دو تا چهار ماه زمان می‌برد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بررسی شرایط کلی مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان

اداره مهاجرت کاری کشور عمان برای اعضای کادر درمان ویزای کاری صادر می‌کند. داشتن دعوت‌نامه کاری برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان الزامی محسوب می‌شود. بیمارستان‌های عمان برای ارسال دعوت‌نامه کاری به اعضای کادر درمان کشورهای خارجی باید در ابتدا از سمت وزارت کار این کشور مجوز اخذ کنند. اعضای کادر درمان برای دریافت دعوت‌نامه کاری به بیمارستان‌های این کشور درخواست همکاری ارسال میکنند.

 

اکثر اعضای کادر درمان پس از مهاجرت کاری به کشور عمان در بیمارستان‌های شهر مسقط مشغول به کار می‌شوند. به‌طورکلی فرصت‌های شغلی بیشتری برای اعضای کادر درمان در این شهر وجود دارد. در نظر داشته باشید درآمد پزشکان و پرستارانی که در شهر مسقط کار می‌کنند بالاتر از سایر پزشکان و پرستاران عمان است. شایان ذکر است بیمارستان‌های کشور عمان تنها پزشکان و پرستارانی را استخدام می‌کند که حداقل بیست و چهار ماه سابقه کاری داشته باشند.

 

طبق قوانین کشور عمان شرکت در آزمون پرومتریک برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان الزامی است. این آزمون طی هر سال چند بار برگزار می‌شود. اعضای کادر درمان در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون می‌توانند برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود یک درخواست رسمی به ثبت برسانند.

شهر مسقط در کشور عمان

بررسی مراحل مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان

گام ابتدایی برای مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان یافتن موقعیت شغلی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور است. افراد پس از یافتن فرصت شغلی باید به بیمارستان‌ یا درمانگاه مورد نظر درخواست همکاری ارسال کنند. درصورتی‌که بیمارستان‌ها خواهان استخدام پرستاران و پزشکان باشند طی هفت تا ده روز به درخواست همکاری آنها پاسخ خواهند داد. ذکر این نکته حائز اهمیت است داشتن تسلط بر زبان عربی برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان الزامی محسوب می‌شود.

 

پزشکان و پرستاران پس از دریافت دعوت‌نامه می‌توانند در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود ثبت‌نام کنند. در نظر داشته باشید برای قبولی در این آزمون باید حداقل به هفتاد درصد سؤالات پاسخ صحیح داد. هزینه شرکت در آزمون پرومتریک صد و بیست ریال است. این آزمون به‌صورت چندگزینه‌ای برگزار می‌شود. طی هر سال نزدیک به پنجاه هزار نفر از اعضای کادر درمان در این آزمون شرکت می‌کنند.

 

پس از کسب نمره قبولی می‌توان برای اخذ ویزای کاری کشور عمان یک درخواست رسمی به ثبت رساند. ارائه نتیجه نهایی آزمون در هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزا الزامی به‌حساب می‌آید. برای مهاجرت کاری به کشور عمان می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرت کاری همکاری می‌کند. فعالیت‌های کاربین مطابق قوانین وزارت کار است.

پزشکان خارجی در یک بیمارستان پس از مهاجرت به عمان

بررسی لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای عمان دعوت‌نامه کاری از سمت یک بیمارستان یا درمانگاه در این کشور است. اعضای کادر درمان برای دریافت ویزای کاری کشور عمان باید نتیجه آزمون پرومتریک را نیز به همراه داشته باشند. از میان سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای عمان می‌توان گواهی سلامت جسمانی اشاره کرد. گواهی عدم سوءپیشینه نیز یکی دیگر از مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری جهت مهاجرت کاری کادر درمان به عمان است.

 

در نظر داشته باشید تنها پزشکان و پرستارانی که کمتر از شصت سال سن داشته باشند می‌توانند برای مهاجرت کاری به کشور عمان ویزای کاری بگیرند. اعضای کادر درمان پیش از ثبت درخواست برای اخذ ویزا باید مدارک تحصیلی خود را به زبان عربی ترجمه کنند. ارائه مدرک زبان عربی نیز برای اخذ ویزای کار کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. اخذ گواهی تمکن مالی برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان ضروری محسوب می‌شود. هزینه صدور ویزای کشور عمان برای اعضای کادر درمان دو هزار ریال است. در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا باید رسید پرداخت این هزینه را به کارمندان اداره مهاجرت کاری تحویل دهید. ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی نیز برای اخذ ویزای عمان الزامی به‌حساب می‌آید. این عکس‌ها بر روی کارت ویزای افراد درج می‌شود.

یک پرستار خارجی پس از مهاجرت به کشور عمان

میزان درآمد اعضای کادر درمان پس از مهاجرت کاری به کشور عمان

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اعضای کادر درمان در کشور عمان نسبت به اکثر کشورهای خاورمیانه درآمد بیشتری کسب می‌کنند. پس از مهاجرت کاری کادر درمان به عمان پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران به طور متوسط می‌توانند طی ماه حدود سه هزار و پانصد ریال درآمد کسب کنند. در نظر داشته باشید میزان درآمد اعضای کادر درمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از میان عوامل مؤثر بر میزان درآمد اعضای کادر درمان می‌توان به سطح تحصیلات و میزان سوابق کاری اشاره کرد.

درآمد اعضای کادر درمان پس از مهاجرت کاری به کشور عمان

پزشکان در کشور عمان می‌توانند بین هزار و پانصد ریال تا هفت هزار ریال درآمد کسب کنند. میزان درآمد پرستاران در این کشور نیز بین هزار و صد ریال تا سه هزار و هفتصد ریال است. دندانپزشکان خارجی با کار در عمان می‌توانند طی هر ماه بین دو هزار ریال تا شش هزار ریال درآمد داشته باشند.

 

در هنگام تنظیم قرارداد کاری بین اعضای کادر درمان و بیمارستان‌های عمان باید میزان درآمد افراد ذکر شود. قراردادهای کاری بین اعضای کادر درمان و بیمارستان‌های کشور عمان معمولا یک سال اعتبار دارد. در صورت تمایل پس از پایان اعتبار آن می‌توان نسبت به تمدید قرارداد کاری اقدام کرد. پزشکانی که در شهر مسقط کار می‌کنند بیست درصد درآمد بالاتری نسبت به سایر پزشکان در کشور عمان دارند.

برسی مدارک لازم برای اخذ ویزا جهت مهاجرت کادر درمان

بررسی شرایط معادل‌سازی مدارک برای مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان

معادل‌سازی مدارک پیش از مهاجرت کاری کادر درمان به عمان الزامی است. پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان برای معادل‌سازی مدارک در آزمون پرومتریک شرکت می‌کنند. در حال حاضر این آزمون هر چهار ماه یکبار برگزار می‌شود. این آزمون به‌صورت آنلاین است. اعضای کادر درمان برای ثبت نام در این آزمون باید یک نسخه از مدرک تحصیلی خود را به همراه داشته باشند. افراد برای پاسخ به سؤالات آزمون پرومتریک حدود صد و هشتاد دقیقه فرصت دارند.

 

اکثر سؤالات این آزمون در خصوص مسائل پزشکی است. در هنگام ثبت‌نام برای شرکت در آزمون پرومتریک از تمامی متقاضیان صد و پانزده ریال هزینه دریافت می‌شود. چنانچه اعضای کادر درمان نتوانند در آزمون پرومتریک نمره قبولی کسب کنند برای شرکت مجدد در آزمون باید دوباره این هزینه را بپردازند. برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان باید نتیجه نهایی آزمون پرومتریک به اداره مهاجرت عمان ارسال شود.

 

طبق آخرین آمار حدود شصت و پنج درصد از شرکت‌کنندگان در آزمون پرومتریک نمره قبولی کسب می‌کنند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به کشور عمان می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای کاریابی همکاری می‌کند. مشاوران کاربین تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزای کاری برای متقاضیان مهاجرت کاری دارند.

شرکت در آزمون پرومتریک پیش از مهاجرت به کشور عمان

بررسی شرایط دریافت کارت اقامت عمان برای اعضای کادر درمان پس از مهاجرت کاری به این کشور

صد و بیست ماه پس از مهاجرت کاری کادر درمان به عمان پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان برای اخذ کارت اقامت این کشور واجد شرایط می‌شوند. اعضای کادر درمان برای ثبت درخواست اخذ کارت اقامت باید طی هر ماه حداقل هزار و ششصد ریال عمان درآمد داشته باشند. پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از ثبت درخواست اخذ کارت اقامت کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. افرادی که کارت اقامت عمان را اخذ می‌کنند می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز این کارت را بگیرند.

 

در حال حاضر تمامی متقاضیان اخذ کارت اقامت عمان باید سیصد و پنجاه ریال هزینه بپردازند. طی‌کردن فرایند اخذ کارت اقامت عمان حدود پنج ماه طول می‌کشد. افرادی که خواهان دریافت کارت اقامت کشور عمان هستند باید گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشند. پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است کارت اقامت کشور عمان شصت ماه اعتبار دارد.

ثبت درخواست اخذ کارت اقامت کشور عمان
نتیجه‌گیری

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری اعضای کادر درمان به کشور عمان می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه پرونده‌های موفق بسیار زیادی در زمینه اخذ ویزای کاری برای متقاضیان مهاجرت کاری دارد. مؤسسه کاربین تحت قوانین وزارت کار فعالیت می‌کند. گام ابتدایی برای مهاجرت کاری کادر درمان به عمان یافتن فرصت کاری در یکی از بیمارستان‌ها یا درمانگاه‌های این کشور است. اعضای کادر درمان برای معادل‌سازی مدارک خود باید در آزمون پرومتریک شرکت کنند. اکثر پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان پس از مهاجرت کاری به عمان در شهر مسقط مشغول به کار می‌شوند. میانگین درآمد اعضای کادر درمان پس از مهاجرت کاری به کشور عمان 3500 ریال است. اعضای کادر درمان ده سال پس از مهاجرت کاری می‌توانند کارت اقامت عمان را اخذ کنند.

مقاله پیشنهادی:

جاب آفر عمان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی