مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

می‌توان گفت آمریکا با کمبود نیروی پرستاری مواجه است. اما با همه این کاستی‌ها، ایالات متحده اجازه نمی‌دهد که فردی بدون معادل سازی مدرک پرستاری در ایالات متحده کار کند. زمانی که فردی تحصیلات خود را در آمریکا به پایان برساند و در این کشور فارغ التحصیل شود، می‌تواند وارد بازار کار شده و از حقوق و مزایای این کشور برخوردار شود. برای توصیف ایالات متحده آمریکا می‌توان گفت که از 50 ایالت و قلمرو فدرال، پنج منطقه خودمختار و تعدادی جزیره تشکیل شده است. در این مقاله می خواهیم به بررسی شرایط مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با این شرایط، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بررسی نرخ بیکاری در آمریکا و شرایط مهاجرت کاری پرستاران

مهم‌ترین موضوعی که باید در مورد مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا، در نظر گرفت نرخ بیکاری این کشور در چند سال اخیر است. البته این نکته را باید در نظر داشت که پرستاری از جمله مشاغلی است که این سال‌ها مورد نیاز کشور آمریکا بوده و مهاجران بسیاری برای این شغل به آمریکا مهاجرت می‌کنند. براساس آمار ارائه شده، نرخ بیکاری در این کشور، روند کاهشی داشته که نشان دهنده این است که افراد کمتری در طی سالیان اخیر بیکار شده‌اند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که رشد اقتصادی در طی این سال‌ها افزایش داشته و به همین خاطر نیز تعداد افراد جویای کار نیز کمتر شده‌اند.

بررسی نرخ بیکاری در آمریکا و شرایط مهاجرت کاری پرستاران

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

از جمله شرایط اولیه و مدارک مورد نیاز می‌توان به این نکته اشاره کرد که انواع پرستاران در آمریکا ملزم به اخذ ویزای کار هستند:

 

• داشتن ویزای مهاجرتی برای پرستارانی که باید ویزای H1C آمریکا را داشته باشند.
• از جمله قوانین ایالات متحده، گذراندن موفقیت آمیز الزامات غربالگری ایالات متحده و تطبیق مدارک با موقعیت ها و شرایط ایالات متحده
• وزارت امنیت داخلی ایالات متحده باید CGFNS را تأیید کند. می‌توان گفت اعتبارات گواهی 9 حرفه تخصصی است که پرستاری یکی از آنهاست که پس از تایید ویزای پرستاری در آمریکا صادر می‌شود.
• تکمیل VisaScreen، می‌توان گفت خدمات ارائه شده در حوزه غربالگری اعتبار ویزا شرایط غربالگری را برآورده می‌کند.
• دریافت پیشنهاد شغلی، به این صورت که کارفرمای مربوطه از طرف متقاضی برای ویزای کار اقدام کند. شایان ذکر است که گواهی ویزا اسکرین باید به همراه درخواست ویزا ارسال شود.

 

بنابراین نتیجه می‌گیریم که علاوه بر بررسی بازار کار پرستاری در آمریکا، اخذ مجوز کار و ویزا نیز مستلزم مشخص شدن شرایط کاری پرستاران در آمریکا برای کار در رشته تخصصی و شغلی مورد نظر است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

شرایط معادلسازی برای شروع مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

مهم ترین موضوعی که در رابطه با شرایط مهاجرت کاری پرستاران در آمریکا باید در نظر گرفت، اخذ مجوز کار است که از طریق معادلسازی انجام می‌شود. برای کار در آمریکا به عنوان یک پرستار ثبت نام شده که تحصیلات پرستاری در آمریکا ندارد، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 

• دارای مدرک معتبر در رشته آموزش پرستاری هستید
• دریافت مجوز پرستاری در کشور مبدا
• داشتن حداقل 2 سال تجربه حرفه ای در زمینه کاری
• در صورتی که متقاضی تحصیلات خارجی داشته باشد، باید آزمون زبان مانند آیلتس یا تافل را داشته باشید.

در مرحله بعد مدارک پرستاری متقاضی توسط دفتر بین المللی CGFNS بررسی می‌شود. باید از نظر صحت و اعتبار با استفاده از معیارهای تایید شده ایالات متحده بررسی و امتیازدهی شود. شایان ذکر است که ممکن است در این فرآیند نیاز به قبولی در آزمون‌های مجوز پرستاری داشته باشید. با این حال، پرستاران عمومی سطح پایه که در خارج از ایالات متحده آموزش دیده‌اند، باید قبل از شرکت در آزمون مجوز پرستاری، برای برنامه‌های صدور گواهینامه CGFNS اقدام کنند. این گواهی شامل موارد زیر است:

• ارزیابی اعتبار مدارک تحصیلی
• قبولی در آزمون تعیین محل CGFNS
• تسلط به زبان انگلیسی

شرایط معادلسازی برای شروع مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

مهم ترین مساله‌ای که باید در زمان مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا باید در نظر گرفت، دریافت اقامت دائم در این کشور است. قابل ذکر است که ویزای کار آمریکا دو نوع ویزای اقامت را به همراه دارد. این نوع ویزا اقامت موقت و دائم است. بنابراین ابتدا به متقاضی و دارنده ویزای کار ویزای اقامت موقت اعطا می‌شود و در صورتی که متقاضی 5 تا 7 سال در این کشور زندگی و کار کرده باشد و بیمه و مالیات را به دولت پرداخت کرده باشد، می‌تواند برای اقامت دائم آمریکا اقدام کند.

 

پس از اخذ اقامت دائم، در صورتی که فردی به زبان آمریکایی مسلط باشد و با فرهنگ و مردم این کشور آشنا شده باشد و تاریخ این کشور را بداند، می‌تواند برای تابعیت آمریکا و پاسپورت آمریکایی نیز اقدام کند و مدرک آمریکایی بگیرد. این پاسپورت چهارمین پاسپورت معتبر دنیا محسوب می‌شود. با این پاسپورت می‌توانید بدون ویزا به 118 کشور جهان سفر کنید. البته با فرودگاه و ویزای اکسپرس می‌توانید به 51 کشور جهان سفر کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا، پرستاران باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. برای معادلسازی مدرک پرستاری، مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز است که مهارت زبان انگلیسی در گفتار و نوشتار را ثابت کند. CGFNS در حال حاضر نسخه‌های خانگی آزمون زبان انگلیسی را نمی‌پذیرد. مدارک زبان مورد نیاز برای مهاجرت پرستاری به آمریکا عبارتند از:
• تافل iBT با نمره کلی 83
• آیلتس آکادمیک با نمره کلی 6.5
ارائه مدرک زبان قبل از آزمون CGFNS الزامی نیست، اما تایید نهایی و دریافت گواهینامه مهاجرت به آمریکا مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی است و فرد فرصت ارائه مدرک زبان را خواهد داشت. تا دو سال بعد از این آزمون، در غیر این صورت باید مجددا برای شرکت در آزمون CGFNS شرکت کند.

شرح وظایف پرستاران در آمریکا

شرح وظایف پرستاران در آمریکا

هر ساله پس از تحصیل در رشته پرستاری در آمریکا، دانشجویان زیادی وارد بازار کار این کشور می‌شوند، زیرا علیرغم اینکه پرستاری شغلی چالش برانگیز است، بسیار سودمند است. یکی از راه‌های ورود به رشته پرستاری، تبدیل شدن به یک پرستار ثبت نام شده(RN) است. نقش اولیه پرستار ثبت نام شده اطمینان از دریافت مراقبت مناسب از بیماران است. آنها نیازهای بیمار را بررسی می‌کنند و سپس برنامه درمانی خود را اجرا و نظارت می‌کنند. پرستاران وظایفی مانند خونگیری و وظایفی نزدیک با پزشکان را بر عهده دارند. وظایف یک پرستار بسته به مکان متفاوت است، به عنوان مثال پرستارانی که در مطب‌ها کار می‌کنند معمولاً کارهای اداری انجام می‌دهند، اما پرستاران بیمارستان کمتر این کار را انجام می‌دهند. به صورت کلی وظایف یک پرستار در کشور آمریکا بدین صورت است:


• ارزیابی بیمار و صحبت با آن
• ثبت جزئیات تاریخچه پزشکی و وضعیت فعلی بیمار
• آماده کردن بیمار برای معاینه و درمان
• نظارت بر بیمار پس از تجویز دارو و درمان
• ارزیابی بیمار و گزارش وضعیت بیمار به پزشک
• مراقبت از زخم با تمیز کردن و پانسمان
• کمک به اقدامات پزشکی در صورت نیاز
• گرفتن نمونه خون و ادرار و غیره برای کارهای آزمایشگاهی
• نظارت بر دستگاه‌های پزشکی
• نظارت بر دستیاران پرستاری و دانشجویان
• اطلاع رسانی برنامه های درمانی به خانواده بیماران

شرایط اخذ مجوز برای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا(مجوز NCLEX-RN)

شرایط اخذ مجوز برای مهاجرت کاری پرستاران به آمریکا(مجوز NCLEX-RN)

شرایط لازم برای دریافت مجوز مهاجرت به ایالات متحده (مجوزNCLEX-RN) بر اساس هر ایالت متفاوت است و هر ایالت مجموعه قوانین خاص خود را دارد که اطلاعات مربوط به آن در وب سایت پرستاری هر ایالت موجود است. با این حال، همه ایالت‌های فدرال انتظار دارند که متقاضی پرستاری در آزمون معادلسازی مربوطه شرکت کند و شرایط لازم را داشته باشد.


آزمون NCLEX به پرستاران بین المللی اجازه می‌دهد تا مدارک مورد نیاز برای کار به عنوان یک پرستار دارای مجوز در ایالات متحده را کسب کنند. همه هیئت‌های پرستاری در ایالات متحده از آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران ثبت نام شده(NCLEX-RN) یا آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران عملی(NCLEX-PN) استفاده می‌کنند. دریافت گرین کارت پرستاری آمریکایی به قبولی در این آزمون بستگی دارد و ممکن است در آینده پاسپورت آمریکایی برای شما دریافت کند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت کاری پرستاران در آمریکا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. با توجه به مطالبی که در این مقاله قرار داده شد می‌توان این نتیجه را گرفت که بدون معادلسازی مدارک پرستاری و مجوز و تایید فعالیت کاری پرستاری، دریافت ویزا امکان پذیر نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار و مهاجرت پرستاران به آمریکا، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه کاریابی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

برای مهاجرت کاری پرستاران، در ابتدا باید معادلسازی انجام داده تا تاییدات لازم انجام شود تا شرایط دریافت مجوز کاری احراز شود.

فرد متقاضی باید این مراحل را سپری کند که شامل: ارزیابی نمودن اعتبار مدارک تحصیلی، گذراندن آزمون ارزیابی CGFNS، تسلط به زبان انگلیسی است.

پرستاری و پزشکی از جمله مشاغلی است که همیشه مورد نیاز بوده و همیشه متقاضی دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی