مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

معمولا شهروندان سایر کشورها برای کار در انگلستان نیاز به ویزا دارند. بریتانیا در سال‌های اخیر بیکاری پایینی داشته است، که ویزای کار را برای افراد دارای مهارت‌های تخصصی آسان‌تر می‌کند. کمبود عمومی کارکنان مراقبت‌های بهداشتی ماهر به این معنی است که خدمات بهداشتی بریتانیا به طور فعال از خارج از کشور استخدام می‌کنند و برای کسانی که مهارت‌های مراقبت‌های بهداشتی خاصی دارند، کار در بریتانیا آسان‌تر است. این شرایط ممکن است به دلیل سرمایه گذاری قابل توجهی که دولت بریتانیا برای جذب پرستاران و پزشکان واجد شرایط بیشتر از بریتانیا انجام داده است، تغییر کند. به طور کلی شرایط مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس بسیار مساعد است. بسیاری از بریتانیایی‌ها برای درمان دندان‌پزشکی به مجارستان یا لهستان سفر می‌کنند و هنوز کمبود جدی دندانپزشک در این کشور وجود دارد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

فرآیند معادل‌سازی مدرک پرستاری به انگلیس

شرط لازم برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس این است که هرکسی که علاقه‌مند به کار پرستاری در انگلستان است، باید در شورای پرستاری و مامایی(NMC) ثبت نام کند. شرایط ثبت نام برای پرستارانی که در بریتانیا و اتحادیه اروپا آموزش دیده‌اند، با کسانی که در خارج از بریتانیا و اتحادیه اروپا آموزش دیده‌اند، متفاوت است. آنها می‌توانند در NMC ثبت نام کنند، مشروط بر اینکه استانداردهای آن را رعایت کنند.

 

NMC مسئول مقایسه سطح تحصیلات پرستاری در کشور شما با آنچه در انگلستان مورد نیاز است، می‌باشد. توجه داشته باشید که ثبت نام در NMC حق کار در انگلستان را نمی‌دهد و در واقع الزامی برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس نیست. روند و شرایط ویژه مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس که در خارج از اتحادیه اروپا آموزش دیده‌اند به شرح زیر است.

 

از اکتبر 2014، تنها راه ثبت نام برای تمام پرستاران تحصیل کرده خارج از بریتانیا و اتحادیه اروپا، ثبت نام در NMC، از طریق یک فرآیند درخواست دو قسمتی است. بخش اول آزمون چندگزینه‌ای کامپیوتری در بسیاری از کشورهای جهان برای داوطلبان در دسترس خواهد بود تا در کشور خودشان به آن دسترسی داشته باشند. بخش دوم معاینه بالینی ساختار یافته با هدف عملی(osce) است که همیشه در انگلستان برگزار می‌شود. داوطلبان برای تکمیل دوره در این فرآیند نیازی به تمرین به همراه نظارت ندارند. اما آنها باید دانش انگلیسی خود را با آزمون‌های شناخته شده ثابت کنند.

فرآیند معادل‌سازی مدرک پرستاری به انگلیس

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

انگلستان یک کشور انگلیسی زبان است، بنابراین ارائه مدرک زبان انگلیسی یکی از شرایط مهاجرت کاری پرستاران به انگلستان می‌باشد. این مدرک به دو صورت برای پرستاران جهت مهاجرت به انگلستان قابل ارائه است:

آزمون آیلتس

این آزمون شامل نمرات دریافت شده در صحبت کردن، خواندن، شنیدن و نوشتن است و توانایی فرد را در این مهارت ها اثبات می‌کند. نمره قابل قبول آیلتس برای گرفتن ویزای پرستاری در انگلستان باید به طور کلی 7 باشد. 6.5 در مهارت‌های رایتینگ آیلتس قابل قبول است، مشروط بر اینکه فرد در سایر مهارت‌های زبانی نمره 7 را کسب کرده باشد.

آزمون OET

این دوره ارتباط مستقیمی با حرفه پرستاری دارد. بنابراین توسط متخصصان بهداشت ترجیح داده می‌شود. نمره قابل قبول در OET برای پرستاری B است که شامل نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن است. دوره‌های آیلتس و OET را می‌توان در مرکز بین المللی فویل گذراند. این مرکز آزمون OET را نیز برگزار می‌کند. برای گذراندن دوره زبان در Foyle International، باید ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

شرایط بازار کار رشته پرستاری در انگلستان

برای درک بهتر شرایط مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس، داشتن اطلاعاتی از بازار کار پرستاری در انگلستان ضروری است. کمبود پرستار در انگلیس یک عامل هشدار دهنده است. تقاضا برای پرستاران در انگلستان بین سال‌های 2016 تا 2017 بیش از 17 درصد افزایش یافته است. سایر کشورهای اروپایی نیز با این افزایش تقاضا مواجه هستند. آلمان 26 درصد افزایش نشان می‌دهد و پس از آن بلژیک با 18 درصد قرار دارد.


هنگام مقایسه تقاضا برای پرستار به ازای هر ساکن، انگلیس هم کمترین تعداد پرستار و هم بیشترین تعداد جای خالی را دارد. در انگلیس 790 پرستار و 520 شغل خالی وجود دارد. در مقایسه، آلمان 1330 پرستار و 286 شغل خالی به ازای هر 100000 نفر دارد. این داده‌ها زیربنای نگرانی‌های NHS است. با افزایش جمعیت و افزایش سن، این روند می‌تواند عواقب جدی برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا داشته باشد.


کار در سرویس بهداشت ملی محبوب انگلستان(NHS) به عنوان یک پرستار خارجی مزایای بسیاری دارد. نه تنها در یکی از پیشروترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان کار خواهید کرد، بلکه مراقبت‌های با کیفیت بالا را نیز ارائه خواهید کرد که به راحتی برای همه در انگلیس قابل دسترسی است. اما کار در NHS به عنوان یک پرستار خارجی فقط به خاطر اعتبار نیست. به عنوان یک پرستار خارجی در بریتانیا، احترام ملت و همچنین حقوق و مزایای بیمه درمانی را خواهید داشت. در اینجا برخی از مهمترین دلایل کار در NHS و دلایل مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس آورده شده است.

دلایل مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

• قرارداد طولانی مدت: یک قرارداد اولیه سه ساله به شما خواهد داد. این قرارداد به شما امنیت مالی طولانی مدت برای مهاجرت و زندگی در انگلیس می‌دهد. علاوه بر این، قراردادها اغلب تمدید می‌شوند.


• ساعات کاری: ساعات کاری برای هر پرستار خارج از کشوری که در خدمات ملی بهداشت کار می‌کند 37.5 ساعت در هفته کاری خواهد بود که به شما تعادل زندگی سالم می‌دهد. با این حال، اگر مایلید ساعت های بیشتری کار کنید، به ازای هر ساعت اضافی، پاداشی به شما تعلق می‌گیرد. اگر پرستاری بخواهد در تعطیلات یکشنبه کار کند، 60 درصد بیشتر و کسانی که شب و شنبه کار می‌کنند 30 درصد بیشتر حقوق می‌گیرند.


• حقوق قابل توجه: به عنوان یک پرستار NHS، حقوق پرستار گروه 5 دریافت خواهید کرد. بسته به محل زندگی و کار شما در بریتانیا، پیشنهاد حقوق از 22128 پوند تا 28746 پوند متغیر است.


• مرخصی با حقوق: NHS یکی از بهترین تعطیلات را در بین هر حرفه‌ای در انگلستان ارائه می‌دهد. به عنوان یک پرستار، 27 روز در سال برای استراحت و دیدن مناظر جدید دستمزد دریافت می‌کنید. علاوه بر این، هر سال از 8 روز تعطیلات رسمی پولی بهره مند خواهید شد.

شرایط بازار کار رشته پرستاری در انگلستان

بررسی حقوق پرستاران در انگلیس

از جمله فاکتورهایی که برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس باید در نظر گرفت، میزان دریافتی یک پرستار است. حقوق یک پرستار در انگلستان در صورت تازه وارد شدن به انگلستان حدود 25655 پوند در سال است. این میزان حقوق یک پرستار در انگلستان قبل از کسر مالیات است. در اسکاتلند حدود 4 درصد بیشتر از انگلستان است. پرستاران پس از کسر مالیات بین 1600 تا 1800 پوند در ماه حقوق می‌گیرند.


امکان افزایش حقوق پرستار در انگلستان بعد از چند سال وجود دارد که بستگی به عملکرد در طول سال و دوره هایی دارد که پرستاران در حین کار می‌گذرانند. در صورت تکمیل نشدن دوره‌های مورد نیاز، افزایش حقوق متوقف می‌شود. لازم به ذکر است که میزان حقوق پرستار در انگلستان به محل کار فرد بستگی دارد. همچنین در بخش خصوصی میزان حقوق کمی بالاتر است.

بررسی حقوق پرستاران در انگلیس

وظایف حرفه‌ای پرستاران در انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان به عنوان پرستار باید وظایف پرستاری در انگلستان را بدانید. در انگلستان، مانند سایر مشاغل، وظایف تعریف شده است و آن وظایف عبارتند از:
• کسب اعتماد و اطمینان بیمار
• نوشتن برنامه‌های مراقبت از بیمار
• انجام وظایفی مانند آماده سازی بیماران برای جراحی، درمان زخم‌ها و نظارت بر نبض، فشار خون و دما
• مشاهده و ثبت وضعیت بیماران
• بررسی و تجویز داروها و تزریقات
• انجام اقدامات انتقال خون را به بیمار
• کمک در تست‌ها و ارزیابی‌ها
• انجام تحقیقات روتین
• واکنش سریع به شرایط اضطراری
• برنامه ریزی ترخیص و ارتباط با پزشکان عمومی و مددکاران اجتماعی
• به بیماران در مورد سلامتی خود آموزش دهد که شامل برگزاری کلینیک‌ها و جلسات آموزشی در مورد موضوعاتی مانند دیابت، کاهش وزن و ترک سیگار است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس

1. واجد شرایط و ثبت نام شده
پرستار باید دارای صلاحیت کامل و ثبت نام در کشور باشد. برای این کار به موارد زیر نیاز دارید:

  • دیپلم پرستاری
  • یک سال سابقه پرستاری
  • مجوز پرستاری ثبت شده


2. ارائه مدرک زبان انگلیسی: نمره آیلتس 7 یا B در آزمون .OET
3. شرکت در مصاحبه شغلی: این توسط Global Nurse Force به عنوان یک پلت فرم ویدیویی تولید شده است.
4. خود ارزیابی NMC: این یک ارزیابی آنلاین است که در آن فرد باید ثابت کند که از سلامتی خوب، زبان انگلیسی خوب و شخصیت خوب برخوردار است.
5. قبولی در آزمون کامپیوتر CBT: تمام پرستاران در انگلستان باید در این آزمون شرکت کنند که به صورت کامپیوتری و ثبت شده در شورای پرستاری و مامایی و شامل 120 سوال چند گزینه‌ای است.
6. ارزیابی برنامه NMC: در این برنامه با توجه به مدارک ارائه شده ارزیابی می‌کنند که آیا فرد برای شغل پرستار در انگلستان مناسب است یا خیر.
7. ارائه مدارک را به کارفرما
8. پرواز به انگلستان
9. معاینه بالینی ساختاریافته عینی:(OSCE) این آزمون فقط در انگلستان انجام می‌شود و دانش بالینی را ارزیابی می‌کند. و در نهایت با دریافت پین NMC می‌تواند در شورای پرستاری و مامایی ثبت نام کند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس
کلام آخر

شرایط مهاجرت کاری پرستاران به انگلستان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. کشور انگلستان با داشتن نظام سلامت و آموزش ارزشمند پایگاه ویژه‌ای برای متقاضیان است و از آنجایی که موقعیت شغلی در این کشور بسیار زیاد است، به همین خاطر هر ساله افراد بی‌شماری متقاضی مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس می‌شوند. امیدواریم مطالعه مطالب این مقاله برای شما مفید باشد، در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه کاربین در تماس باشید و اطلاعات لازم، در این خصوص را کسب کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای کار انگلستان

سوالات متداول

آزمونی است که در دو مرحله بالینی و کامپیوتر برگزار می‌شود و شامل 120 سوال چند گزینه‌ای است.

بله، متقاضیان می‌توانند از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی