مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

دانمارک یکی از شادترین کشور های جهان می باشد و از این رو سالیانه مهاجران بسیار زیادی برای زندگی و کار به این کشور مهاجرت می کنند. امنیت شغلی، حقوق بالا و هزینه های مقرون به صرفه تنها برخی از دلایلی است که موجب شده است تا دانمارک به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی انتخاب شود. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به دانمارک با ما همراه باشید. شما در دانمارک می توانید از خدمات عمومی درجه یک از جمله مراقبت های بهداشتی رایگان بهره مند شوید. آب و هوای دانمارک یکی از بهترین ها در جهان است، زیرا نیمی از کسانی که در کپنهاگ پایتخت این کشور زندگی می کنند هر روز با دوچرخه به محل کار می روند.

 

طبق گزارش ها، فرهنگ کاری آرام و بی استرس در دانمارک بخشی از دلایلی است که موجب شده این کشور دومین کشور شاد جهان انتخاب شود. دانمارک در بررسی Expat Explorer 2021 اچ‌اس‌بی‌سی در بین 20 کشور برتر برای زندگی مهاجران نیز رتبه‌بندی شده بوده است. در دانمارک از زبان انگلیسی معمولا برای تجارت استفاده می شود. اما شرکت در دوره های زبان دانمارکی به طور گسترده به شما کمک می کند تا آسان تر شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنید و در این کشور نیز مستقر شوید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-دانمارک

کار در دانمارک

بازار کار در دانمارک تحت سلطه بخش خدمات است و پس از آن صنعت بیشترین سهم بازار کار در دانمارک را در اختیار دارد و بیکاری در این کشور با تنها 2.7٪ در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

دانمارک به دلیل موقعیت جغرافیایی خود یکی از مهمترین کشور های اروپا است و با بسیاری از کشور های اروپا مراودات تجاری دارد. مهمترین صادرات دانمارک شامل دارو و تجهیزات پزشکی، آهن و فولاد، محصولات غذایی، منسوجات و پوشاک و لوازم الکترونیکی می باشد.

 

بازار کار دانمارک بر اساس یک سیستم «امنیتی انعطاف پذیر» عمل می کند به این معنی که کارفرمایان می توانند به میل خود نیروی کار مورد نظر خود را نیز استخدام و یا اخراج کنند تا با نیازهای بازار تجارت خود را تطبیق دهند، اما در عین حال کارکنان توسط A-kasse (صندوق بیمه بیکاری) به خوبی محافظت می شوند.

کارگران همچنین از شرایط کاری عالی برخوردار هستند، این به لطف همکاری قوی بین اتحادیه‌ها، کارفرمایان و دولت دانمارک، و بازار تحت تسلط شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) است.

برندهای بسیار مشهوری در دانمارک قرار دارند که از آنها می توانیم به برند های جهانی پاندورا، کارلسبرگ، اکو و لگو اشاره داشته باشیم که همگی ریشه در کشور دانمارک دارند. 

مشاغل مورد نیاز در دانمارک

دولت دانمارک یک لیست از مشاغلی که در این کشور دچار کمبود است را ارائه داده است. دانمارک در حال حاضر با کمبود مهارت در زمینه های خاصی مانند علوم و مهندسی، تدریس، مدیریت، مالی، پزشکی و مراقبت های بهداشتی، فناوری اطلاعات و حقوق مواجه است.

 

مشاغل مورد تقاضا برای افراد دارای مدرک تحصیلات عالی در کشور دانمارک عبارتند از:

 

 • معماری
 • بیوشیمی
 • سر حسابداری
 • مهندسی عمران
 • دندانپزشکی
 • پزشک
 • مهندس الکترونیک
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • وکیل
 • کتابدار
 • مدیر بازاریابی
 • ماما
 • معلم موسیقی
 • مهندس مکانیک
 • رادیوگرافی
 • مشاور فناوری اطلاعات
 • معلمان دبستان و متوسطه
 • روانشناس
 • پرستار
 • داروساز
 • روانشناس
 • مدیر فروش
 • معلم دبیرستان
 • توسعه دهنده وب
 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین جزئیات در این رابطه قرار دهند.

انواع-مشاغل-دانمارک

چگونه در دانمارک کار پیدا کنیم

ممکن است در ابتدا برای یافتن شغل در دانمارک دچار مشکل شوید – کارفرمایان در این کشور متقاضیان دانمارکی را بر متقاضیان خارجی اولویت می دهند. با این حال، تعدادی کار وجود دارد که می توانید به عنوان یک نیروی کار بین المللی برای خود درخواست دهید.

 

ابتدا، مطمئن شوید که درباره شرکتی که برای آن درخواست می دهید تحقیق کرده اید و رزومه و نامه پوششی خود را برای سازمان تنظیم کرده اید. نشان دادن دانش و اشتیاق برای شرکت خاص، به شما کمک می کند که برجسته شوید – و همچنین داشتن تجربه کاری مرتبط نیز به شما برای پیدا کردن کار مورد نظرتان نیز بسیار مفید خواهد بود.

به عنوان مثال، درخواست برای شغل در بخشی که با کمبود مهارت مواجه است، می تواند شانس شما را برای تضمین کار افزایش دهد.

 

در نهایت، توجه به این نکته مهم است که ابزارهای رسانه های اجتماعی، به ویژه لینکدین، در دانمارک برای پیدا کردن کار می توانند بسیار به درد بخورند. می‌توانید از آنها برای ایجاد ارتباطات و نشان دادن مرتبط‌ترین مهارت‌ها و تجربیات خود استفاده کنید، و اگر حضور آنلاین شما صیقل‌تر باشد، به احتمال زیاد شغل مورد نظر خود را نیز  پیدا خواهید کرد.

مهاجرت کاری به دانمارک از طریق کارآموزی

فرصت‌های بسیار زیادی برای کار آموزی در بخش های مختلفی در کشور دانمارک وجود دارد. هیچ فرآیند درخواست رسمی برای این نوع نقش ها وجود ندارد، بنابراین سعی کنید مستقیماً به مؤسساتی که این دوره ها را برگزار می کنند مراجعه کنید. شما همچنین می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها فرصت های کارآموزی در دانمارک را نیز به شما پیشنهاد دهند.

 

اکثر دوره های کارآموزی دانمارکی در کپنهاگ واقع شده اند که محل استقرار بسیاری از شرکت های بزرگ در این کشور است.

برای ورود به دانمارک نیاز به ویزا دارید، می توانید برای گذراندن یک دوره کارآموزی تا 18 ماه، مجوز اقامت و کار دریافت کنید، مشروط به شرایط خاصی و بسته به بخش شغلی شما این مجوز به شما داده می شود.

 

از طرف دیگر، اگر بتوانید از نظر مالی از خود حمایت کنید، می توانید در نوعی کار داوطلبانه نیز شرکت داشته باشید. شما می‌توانید برای کار داوطلبانه از طریق موسسات کاریابی بین المللی درخواست خود را ارائه دهید.

دوره های کارآموزی در دانمارک برای این افراد مناسب است:

 • برای دانشجویان و فارغ التحصیلان
 • برای دانشجویان علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی

برای متخصصان انگلیسی زبان که به دنبال فرصت هایی در پایتخت دانمارک هستند.

مشاغل آموزشی در دانمارک

سیستم آموزش عمومی در دانمارک به شدت با قانون است. اگر امیدوار به تدریس هستید، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که مدارک شما توسط سازمان های مرتبط در این کشور به رسمیت شناخته شده و تایید شده است.  مدارک شما باید در کشور دانمارک در وزارت آموزش عالی و علوم این کشور تایید شده باشد. در برخی موارد، ممکن است مجبور باشید برای تدریس در یک مدرسه دانمارکی دوره های آموزشی بیشتری را طی کنید.

 

به دانمارکی ها معمولاً از سنین پایین انگلیسی آموزش داده می شود، بنابراین فرصت های محدودی برای آموزش انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی وجود دارد. با این حال، ممکن است بتوانید فرصتی برای آموزش زبان انگلیسی تجاری در کالج های آموزشی بزرگسالان یا مدارس خصوصی زبان در این کشور پیدا کنید.

مهمترین مکان ها برای مشاغل مرتبط به زبان عبارتند از کپنهاگ، آرهوس، آلبورگ، فردریشیا و اودنسه. معمولاً برای تضمین شغل به مدرک و مدرک TEFL نیاز دارید و برخی از کارفرمایان نیز ممکن است از شما بخواهند که به زبان دانمارکی صحبت کنید.

کاراموزی-در-دانمارک

ویزای دانمارک

اگر از خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس به دانمارک مهاجرت می کنید، باید برای مجوز اقامت مناسب درخواست دهید. می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای دانمارک با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید و یا این که به سفارت و یا کنسولگری دانمارک مراجعه داشته باشید.

 

برای ارائه درخواست خود، احتمالاً به یک قرارداد کتبی استخدام یا مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی نیاز دارید که حقوق و شرایط شغلی شما در َآن مشخص شده باشد.

شهروندان اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای ورود به دانمارک و جستجوی کار نیازی به مجوز اقامت یا کار نخواهند داشت. با این حال، اگر قصد دارید بیش از سه ماه در این کشور بمانید، باید در بدو ورود درخواست خود را ثبت کنید.

این گواهی به شما امکان می دهد شماره ثبت احوال (CPR)، کارت بیمه درمانی و شماره مالیاتی را دریافت کنید، که همه آنها برای دسترسی به خدمات عمومی و دریافت پول در کشور دانمارک مورد نیاز است.

 

اگر اهل یکی از کشورهای شمال اروپا هستید – نروژ، فنلاند، ایسلند یا سوئد – می توانید بدون این گواهی در دانمارک اقامت داشته باشید و کار کنید، اما همچنان باید برای CPR، کارت بیمه درمانی و شماره مالیاتی خود ثبت نام لازم را انجام دهید.

الزامات زبان

دانمارکی زبان رسمی دانمارک است، اما این تنها زبانی نیست که در این کشور صحبت می شود. اکثریت جمعیت دانمارک به عنوان زبان دوم از زبان انگلیسی استفاده می کنند و بسیاری از آنها به آلمانی، فرانسوی و سوئدی نیز آشنایی دارند.

درخواست های شغلی عمدتاً به زبان دانمارکی یا انگلیسی هستند، اما برای هر گونه الزامات زبانی خاص با سازمان مورد نظر خود تماس بگیرید.

 

در حالی که می‌توانید بدون زبان دانمارکی استخدام شوید، یادگیری این زبان برای ادغام با مردم محلی، غوطه‌ور شدن در فرهنگ دانمارکی و بهره‌گیری حداکثر از تجربه کار خود در دانمارک ضروری است. با انجام این کار، شما همچنین تعهد خود را به کارفرمایان در کشور دانمارک نشان خواهید داد.

روش های بسیار زیادی برای یادگیری زبان دانمارکی وجود دارد – می توانید این زبان را به صورت آنلاین، از طریق کلاس هایی در کشور خود یا پس از ورود به دانمارک یاد بگیرید.

 

فرآیند بولونیا، مجموعه ای از توافقات بین کشورهای اروپایی برای اطمینان از مقایسه مستقیم مدارک تحصیلی در سراسر این قاره است. به این معنی که مدارک تحصیلی بریتانیا با استانداردهای دانمارک مطابقت دارد. کارفرمایان نباید در تشخیص آنها مشکلی داشته باشند – اگر با مشکلاتی روبرو شدید، می توانید مدارک خود را توسط  آژانس آموزش عالی دانمارک ارزیابی کنید، این عوامل موجب می شود که درک کارفرمایان از مدارک تحصیلی شما آسان تر شود.

برخی از حرفه ها تحت نظارت هستند و برای تایید صلاحیت های خود به مجوز دولتی دانمارک نیاز دارید.

الزامات-زبان-در-دانمارک

قوانین کار در دانمارک

نیروی کار دانمارک در هفته کاری استاندارد 37 ساعت از دوشنبه تا جمعه می باشد. با این حال، برای اکثر کارفرمایان، این انعطاف پذیر است و می تواند مطابق با نیازهای یک کارمند تغییر پیدا کند. شما مستحق پنج هفته مرخصی سالانه خواهید بود و کشور یازده تعطیلات رسمی از جمله موارد زیر را دارد:

 • روز سال نو
 • پنج شنبه بزرگ (Maudy Thursday)
 • جمعه خوب
 • یکشنبه عید پاک
 • دوشنبه عید پاک
 • روز دعا
 • روز عروج عیسی به آسمان
 • با یکشنبه (With Sunday)
 • با دوشنبه (With Sunday)
 • روز کریسمس
 • روز دوم کریسمس (26 دسامبر).

 

محل های کار معمولاً دارای یک سلسله مراتب هستند، به این معنی که همه کارکنان تشویق می شوند تا با ایده ها همکاری کنند و در تصمیم گیری ها شرکت داشته باشند. برای مثال، طبیعی است که هر مشکلی را که ممکن است با مدیر عامل خود مطرح کنند.

دانمارک حداقل دستمزد قانونی ندارد. حقوق ها بین افراد و کارفرمایان توافق می شود.

فرآیند درخواست ویزای دانمارک

برای درخواست ویزای دانمارک باید این کارها را انجام دهید:

 

 • قراری تعیین کنید. یک قرار ملاقات در نمایندگی دانمارک (سفارت/کنسولگری) در کشور خود رزرو کنید.
 • فرم درخواست ویزا را پر کنید. فرم درخواست دارای 37 سوال است که باید صادقانه به آنها پاسخ دهید. هرگونه اطلاعات نادرست منجر به ریجکت شدن ویزای شما خواهد شد.
 • هزینه ویزا را پرداخت کنید. پس از پر کردن درخواست باید هزینه ویزا را پرداخت نمایید. هزینه پرداخت استاندارد برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان 40 یورو است.
 • نامه پوششی بنویسید. نامه ای بنویسید و دلیل سفر خود را ذکر کنید و جزئیات سفر خود را ارائه دهید. آن را از یک تا دو صفحه طولانی تر نکنید و مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز را درج کرده اید.
 • اسناد بیومتریک را پیوست کنید. جمع آوری کلیه مدارک مورد نیاز (گذرنامه، عکس، نامه و غیره).
 • درخواست را شخصا ارسال کنید. شما باید درخواست خود را به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری دانمارک ارسال کنید و منتظر تصمیم آنها باشید.
 • منتظر شنیدن تصمیم باشید پروسه تایید حدود دو هفته طول می کشد. تصمیم هیئت مدیره از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.
 

در اینجا می توانید توضیح دقیق تری در مورد هر یک از مراحل درخواست ویزای دانمارک را پیدا کنید.

ویزای-دانمارک

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانمارک

هنگام درخواست ویزای دانمارک مدارکی لازم است، مانند:

 

 • پاسپورت معتبر. شما باید پاسپورتی داشته باشید که بیش از ده سال اعتبار نداشته باشد و حداقل شش ماه پس از ورود شما به دانمارک نیز از اعتبار کافی برخوردار باشد. گذرنامه باید دارای دو صفحه خالی برای مهر و روادید لازم باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی در اندازه پاسپورت (بیشتر از شش ماه نباشد، با زمینه سفید ساده). با توجه به شرایط عکس ویزای شینگن عکس بگیرید.
 • نامه پوششی که هدف از بازدید شما را بیان می کند. نامه ای بنویسید که دلیل اینکه چرا فکر می کنید افسر سفارت درخواست شما را تایید کند و دلیل بازدید از دانمارک را بیان کنید. شما باید نامه خود را به سفارت یا کنسولگری دانمارک ارسال نمایید. نمونه ها و نکاتی را در مورد نحوه نوشتن نامه پوششی را می توانید با تماس با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین پیدا کنید.
 • اثبات درآمد مالی. اثبات درآمد مالی لازم است تا نشان دهد متقاضی می تواند هزینه سفر و اقامت در دانمارک را داشته باشد.
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا می توانید هزینه ویزا را در سفارت/کنسولگری تعیین شده یا به صورت آنلاین پرداخت کنید. رسید را پرینت کرده و همراه با سایر مدارک خود ارسال کنید.
 • اثبات وضعیت مدنی. وضعیت مدنی شما نشان می دهد که آیا متاهل هستید، طلاق گرفته اید، بیوه هستید یا در یک رابطه می باشید.
 • اقامت تایید شده شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد مکانی برای اقامت در دانمارک دارید . محل اقامت می تواند هتل، دوست خانوادگی، بستگان و غیره باشد.

مقاله ی پیشنهادی :

مهاجرت کاری

سوالات متداول

مدارکی که باید برای مهاجرت کاری به دانمارک تحویل دهید عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس رنگی
 • نامه پوششی
 • اثبات درآمد مالی
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا
 • اثبات وضعیت مدنی
 • اقامت تایید شده

این کشور به یک سیستم مالیاتی مترقی پایبند است. در حالی که حقوق ها به طور کلی بالا هستند، در دانمارک از شما نرخ مالیات بسیار بالاتری نسبت به اکثر کشورهای اروپایی دریافت می شود. به خاطر داشته باشید که این سیستم به گونه ای طراحی شده است که خدمات عمومی رایگان مانند مراقبت های بهداشتی و آموزش را ارائه دهد. مطابق با حقوق و نرخ های مالیاتی بالاتر، متوجه خواهید شد که هزینه های زندگی – از جمله مسکن، غذا و حمل و نقل عمومی – نیز نسبتاً بالا است. اگر قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، این را در تحقیقات و بودجه خود لحاظ کنید.

شهر های بسیاری در دانمارک وجود دارند که برای مهاجرت کاری مناسب هستند اما در میان تمام گزینه ها ما تنها شهر کپنهاگن را معرفی می کنیم زیرا شرکت های بسیار زیادی در این شهر فعالیت می کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی