مهاجرت کاری به عمان

عمان به‌عنوان کشوری ثروتمند از تمام امکانات رفاهی که کشورهای توسعه‌یافته دارند، بهره‌مند بوده و زندگی مطلوبی را برای شهروندان خود ایجاد می‌کند. این کشور برای کار گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آید زیرا مدیران دانای این کشور برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش شهروندان خود شرایطی را به وجود آورنده‌اند تا بسیاری از مردم که شرایط کار در این کشور را دارند برای مهاجرت کاری به عمان ترغیب شوند.

 

عمان که در غرب آسیا واقع شده است برای کسانی که به زبان عربی تسلط دارند بسیار پیشنهاد می‌شود. البته برخی فکر می‌کنند اگر دارای مدرک زبان عربی نباشند امکان مهاجرت از طریق کار به این کشور را نخواهند داشت. در صورتی که این‌گونه نیست و با مدرک زبان انگلیسی نیز متقاضیان قادر خواهند بود برای مهاجرت از طریق کار به عمان اقدام کنند. 

ما در این مقاله تمام نکات مهاجرت از طریق کار به عمان را به صورت کامل و روان بررسی کرده‌ایم و به سوال‌هایی که در ذهن اکثر افراد پیش می‌آیند به‌صورت ساده جواب داده‌ایم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-کاری-به-کشور-عمان

زندگی در کشور عمان

عمان یکی از کشور‌های واقع در قسمت‌های غربی آسیا است که بیشترین جمعیت آن در پایتخت این کشور یعنی مسقط قرار دارد. این کشور مانند حکومت دوران پهلوی به‌صورت سلطنتی ارائه می‌شود و در سطح عالی از نظر اقتصادی قرار دارد. در سال‌های اخیر این کشور با ایجاد شرایط عالی در زمینه اشتغال به کار و در نظر گرفتن مزایای عالی برای مهاجرت بسیاری از افراد را برای مهاجرت کاری به عمان ترغیب کرده است.

 

همچنین کشور عمان از نظر فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی جزء کشور‌های برتر جهان قرار دارد. از آنجایی که عمان در کنار دریای خلیج فارس واقع شده است، سالانه حجم عظیمی از اقتصاد خود را با استفاده از صادرات محصولات دریایی توسعه می‌دهد.

 

دولت عمان برای توسعه مراکز درمانی و مراکز تحصیلی که در کشور واقع است هزینه زیادی را مصرف می‌کند و در تلاش است تا با جذب افراد مختلف از کشور‌های دیگر نیروی کار خود را در همه زمینه‌ها افزایش دهد. زندگی در این کشور مزایای زیادی برای افراد دارد که در میان آن‌ها می‌توان به هزینه‌های مناسب زندگی، آب‌و‌هوای مناسب، امنیت بالا و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

شرایط مهاجرت کاری به عمان

افرادی که قصد دارند از طریق اشتغال به کار در یکی از شرکت‌های عمان به این کشور مهاجرت کنند باید درباره شرایط کاری حاکم بر آن اطلاعاتی بدست آورند. عمان به عنوان یکی از کشور‌های غربی قاره آسیا در وضعیت اقتصادی بسیار عالی نسبت به کشور‌های همسایه خود قرار دارد و سالانه تعداد زیادی مهاجر را از طریق کار می‌پذیرد.

 

شهروندان عمان برای گفت‌وگو با اشخاص دیگر از زبان عمانی استفاده می‌کنند ولی در برخی مواقع زبان انگلیسی نیز برای صحبت با اطرافیان استفاده می‌شود. به همین دلیل افرادی که فاقد مدرک زبان عربی هستند نباید نگرانی بابت مدرک زبان داشته باشند؛ زیرا سفارت این کشور برای افراد دارای مدرک زبان انگلیسی نیز ویزای کاری عمان را صادر می‌کند.

 

این کشور به دلیل مزایای فراوان همچون امنیت بالا، وضعیت اقتصادی عالی و موارد مشابه گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق کار است. با این وجود کشور عمان دارای معایبی است که مهاجرت به این کشور را با نگرانی‌هایی همراه کرده است.

 

افرادی که از طریق کار به عمان مهاجرت می‌کنند قادر به دریافت حق شهروندی و تابعیت این کشور نخواهند بود و حتی ممکن است بر اساس صلاحدید مدیران از کشور اخراج شوند. در ادامه این مقاله به بررسی توضیحات تکمیلی‌تری درباره کشور این کشور و مهاجرت کاری به عمان می‌پردازیم تا به شما در تصمیم‌گیری صحیح درباره مقصد مناسب برای کار کمک کنیم.

کاریابی-در-کشور-عمان

عمان، مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری

عمان یکی از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت از طریق کار است و دلیل آن مزایای بی‌شماری است که برای افراد شاغل در این کشور در نظر گرفته شده است. سالیان درازی است که مهاجرت کاری به عمان به یکی از اهداف بسیاری از مردم تبدیل شده است. با این وجود مهاجرت کاری به این کشور نیازمند برخورداری از شرایطی است تا سفارت عمان با درخواست شما برای اخذ ویزای کاری این کشور موافقت کند. افرادی که قصد مهاجرت به عمان از طریق کار را دارند باید در محدوده سنی ۲۱ تا ۶۰ سال قرار داشته باشند.

مدیران ارشد عمان به افرادی که از طریق کار به این کشور مهاجرت می‌کنند اجازه استفاده از تمام امکانات رفاهی را می‌دهند. به عبارتی در کشور عمان هیچ تبعیضی میان افراد بومی و غیربومی وجود ندارد و هر دو گروه به یک میزان یکسان اجازه استفاده از امکانات مختلف همچون مراکز درمانی، مراکز تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر را خواهند داشت.

مزایای مهاجرت کاری عمان

 مهاجرت از طریق کار به عمان از اهداف اصلی بسیاری از مردم به شمار می‌آید و سالانه بسیاری از افراد برای آن اقدام می‌کنند. مهاجرت به این کشور از طریق کار مزایای زیادی برای افراد دارد که این فواید از دلایل اصلی انتخاب عمان برای مهاجرت کاری است. شاید شما نیز قصد سفر به یک کشور آسیایی را دارید ولی به دلیل عدم اطلاعات کافی از مزایای مهاجرت کاری به عمان هنوز برای آن اقدامی انجام نداده‌اید. ولی نگران نباشید؛ زیرا ما در ادامه به بررسی کامل فواید مهاجرت کاری به کشور عمان پرداخته‌ایم.

 

 

 

مزایای مهاجرت کاری در عمان

 

درآمد بالا

عمان به عنوان یکی از کشور‌های ثروتمند مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری به حساب می‌آید؛ زیرا با وجود هزینه‌های بالای زندگی، درآمد مشاغل مختلف نیز در این کشور زیاد است و پاسخگوی تأمین هزینه امکانات رفاهی مختلف است. کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند از درآمد بالایی برخوردار بوده و زندگی باکیفیتی دارند.

 

عدم نیاز به مدرک زبان با نمره قبولی بالا

یکی از مزایای زندگی در کشور عمان عدم نیاز به مدرک زبان با نمره قبولی بالا است. ما این کشور را به افرادی که به هر دلیلی قصد زندگی در یک کشور دیگر را دارند ولی به دلیل برخوردار نبودن از مدرک زبان نمی‌توانند برای آن اقدامی انجام دهند، پیشنهاد می‌کنیم. زبان رایج در کشور عمان عربی و انگلیسی بوده و با داشتن مدرک هر یک از زبان‌های مذکور می‌توان به‌آسانی در عمان زندگی کرد.

 

فرهنگ غنی و باتمدن

عمان یکی از کشور‌های غنی و باتمدن است و به مهاجرانی که از ایالات دیگر به این کشور مهاجرت می‌کنند احترام زیادی گذاشته می‌شود. به همین دلیل اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر قصد مهاجرت کاری به یک کشور باتمدن را دارید ما به شما عمان را پیشنهاد می‌کنیم.

 

نرخ بیکاری کم

نرخ بیکاری کم در کشور عمان یکی از دلایل بسیاری مهمی است که افراد را برای مهاجرت کاری به این کشور ترغیب می‌کند. دولت عمان برای آسایش شهروندان خود و کمک به آن‌ها در تامین هزینه‌های زندگی مشاغل زیادی را به وجود آورده است و هر ساله نسبت به درخواست بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری به این کشور موافقت می‌کند.

 

عدم وجود رکود و تورم اقتصادی

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم عمان تا به حال در طول حکومت خود رکود و تورم اقتصادی را تجربه نکرده است و این موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری به این کشور اشتیاق داشته باشند. زندگی در چنین کشوری هیچ فشار مالی را به افراد وارد نکرده و پرداخت تمام هزینه‌های زندگی را برای شهروندان امکان‌پذیر می‌کند.

دریافت ویزای کاری عمان

برای  مهاجرت از طریق کار به عمان حتما باید از ویزای کاری این کشور برخوردار باشید. ویزای کاری کشور عمان نیز تنها به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که از طرف یک شرکت دعوت‌نامه همکاری دریافت کرده یا به هر طریقی با یکی از شرکت‌های تاسیس شده در عمان قرارداد کاری داشته باشند.

 

پس از تمام این مراحل و در دست داشتن مدارک لازم برای اثبات ادعای خود، متقاضی باید به سفارت عمان مراجعه کرده و درخواست خود را برای اخذ ویزای کاری این کشور ثبت کند. البته یکی از مواردی که دولت عمان برای صدور ویزای کاری به آن دقت بسیاری می‌کند محدوده سنی افراد است که باید بین ۲۱ تا ۶۰ سال قرار داشته باشد.

 

از آنجایی که دریافت ویزای کاری عمان با نکات بسیاری همراه است متقاضی برای انجام صحیح تمام مراحل به یک موسسه کاریابی خوب مراجعه کرده و به‌وسیله مشورت با وکلای مهاجرتی آن شرکت هرآنچه را که درباره ویزای کاری عمان باید بداند، بدست آورد.

یکی از سوال‌های بسیار مهمی که افراد در هنگام مراجعه به وکلای مهاجرتی از آن‌ها می‌پرسند درباره ویزای همراه است. فردی که برای  مهاجرت از طریق کار به عمان اقدام می‌کند با اثبات تمکن مالی خود می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال نیز درخواست اخذ ویزای عمان را دهد.

ویزای-کاری-عمان

بررسی انواع ویزای کاری عمان

ویزای کار در عمان مانند بسیاری از کشور‌های دیگر دارای انواع مختلفی است که هر فرد باید با توجه به شرایط خود نسبت به اخذ یکی از آن‌ها اقدام کند. ما در ادامه به بررسی انواع ویزای کاری عمان پرداخته‌ایم تا شما عزیزان را برای درک درست آن یاری کنیم.

 

 

انواع ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان برای جستجوی کار

این نوع ویزا برای کسانی که هدف خود را از سفر به عمان جستجوی کار بیان می‌کنند، مناسب است. در این مورد یک کارفرمای باید مسئولیت فردی را که از یک کشور دیگر برای جستجوی کار به عمان سفر می‌کند برعهده بگیرد؛ در غیر این صورت با درخواست اخذ ویزای فرد موافقت نخواهد شد. مدت زمان اعتبار ویزای جستجوی کار عمان دو ماه است و پس از اتمام این مدت متقاضی باید به کشور بازگشته یا با مراجعه به سفارت این کشور ویزای خود را تمدید کند.

 

 

ویزای جاب آفر عمان

این نوع ویزا به کسانی که از طرف یک شرکت عمانی دعوت به همکاری شده‌اند، پیشنهاد می‌شود. در ویزای جاب آفر عمان فرد باید قبل از درخواست ویزا با یک شرکت که در عمان تاسیس شده است قرارداد کاری امضا کرده باشد و مدارکی را برای اثبات آن به سفارت این کشور ارائه دهد. اعتبار این ویزا ۲ سال است و در صورت اشتغال به کار پس از این مدت متقاضی می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

کار-در-عمان

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در عمان

کسانی که برای اخذ ویزای کار در عمان اقدام می‌کنند باید مدارکی را که توسط سفارت این کشور تعیین شده است به صورت کامل و دقیق جمع‌آوری کرده و به مدیران این مجموعه ارائه دهند. تهیه صحیح این مدارک به متقاضی کمک خواهد کرد تا در مدت زمان کم و با کمترین هزینه ممکن ویزای خود را دریافت کند.


 موارد زیر مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در عمان را به صورت کامل بیان کرده‌اند:


 • پر کردن فرم درخواست ویزا و پاسخ به همه سوالات آن به صورت صحیح
 • دو قطعه عکس ۴*۳
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت و اصل آن
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • ارائه مدرکی مبنی بر عدم وجود پرونده قضایی به نام متقاضی
 • گواهی عدم برخورداری از بیماری روحی و جسمی
 • مدرکی مبنی بر عقد قرارداد کاری بین متقاضی و یک شرکت عمانی

بهترین مشاغل در عمان

کشور عمان در صنایع پتروشیمی، ساخت‌وساز، آموزشی، درمانی و شغل‌های هنری توسعه بسیار زیادی کرده است. این کشور هرساله برای رشد صنایع مختلف خود افرادی را از نقاط مختلف جهان برای کار در این صنایع و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه نام برده شده است دعوت به همکاری می‌کند.

 

 

بهترین مشاغل در عمان

در ادامه به پرتقاضا‌ترین مشاغل که در حوزه صنایع آموزشی، پزشکی، خدماتی، ساخت‌وساز و نفت قرار دارند اشاره می‌کنیم:

 

 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • متخصص اطفال
 • جراح پوست و مو
 • متخصص قلب و عروق
 • پزشک عمومی
 • متخصص ارتوپد
 • مهندس نفت
 • مهندس معمار
 • مهندس عمران
 • مهندس برق
 • مهندس مکانیک
 • راننده اتومبیل
 • مدیر پروژه

     

انواع-مشاغل-در-عمان

نرخ بیکاری در کشور عمان

عمان تاکنون نرخ بیکاری بالای ۴ درصد را تجربه نکرده است که این مورد باعث شده تا بسیاری از افراد کشور عمان را برای مهاجرت از طریق کار انتخاب کنند. به همین دلیل کسانی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر را دارند باید در ابتدا نرخ بیکاری در کشور‌های مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند. این کشور به اشتغال به کار شهروندان بومی و غیربومی خود توجه بسیاری کرده و با ایجاد مشاغل جدید مانع از بیکاری آن‌ها و عدم توانایی هزینه‌های زندگی می‌شود.

نحوه جستجوی کار در عمان

جستجوی کار در عمان راه‌های مختلفی دارد که برای افراد ساکن در کشور‌های دیگر ارسال رزومه مناسب‌ترین راه است. در این روش کامل بودن رزومه و ارائه اطلاعاتی مهم همچون سوابق تحصیلی، سوابق کاری و موارد مشابه از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت تایید کارفرما متقاضی می‌تواند برای  مهاجرت از طریق کاربه عمان اقدام کند.

 

یکی از راه‌های دیگر برای پیدا کردن کار در این کشور مراجعه حضوری یا غیرحضوری به موسسات کاریابی در این کشور است که با دریافت مدارک تحصیلی، هویتی، شغلی و غیره بهترین شغل را برای شما پیدا می‌کنند.

شرکت-های-کاریابی-عمان

بررسی حقوق و درآمد مشاغل مختلف در عمان

در کشور عمان برای مشاغل مختلف حقوق متفاوتی در نظر گرفته شده است. همچنین عواملی مانند سوابق کاری افراد، سطح مدرک تحصیلی، مقالات منتظر شده توسط فرد و بسیاری از موارد مشابه در درآمد افراد تاثیر می‌گذارد. شرکتی که متقاضی در آن مشغول به کار می‌شود بر قابلیت‌ها و نوع فعالیتی که فرد دارد به آن حقوق و مزایای متفاوتی می‌دهد.

 

امور مالی و حسابداری

حقوق این شغل از ۱۲۰ هزار دلار به بالا متغیر است.

 

مشاغل مربوط به رشته‌های مهندسی

در کشور عمان برای این شغل حدود ۶۰ هزار دلار به بالا حقوق پرداخت می‌شود.

 

مشاغل مربوط به مدیریت و اجرا

این شغل در کشور عمان بسیار رایج بوده و درآمدی بیش از ۷۰ هزار دلار دارد.

 

مشاغل مربوط به فروش و بازاریابی

برای مشاغل مربوط به فروش و بازاریابی در هر ماه حدود ۳۰ هزار دلار به افراد داده می‌شود.

 

مشاغل مربوط به نرم‌افزار و سخت افزار

میانگین درآمد این شغل حدود ۳۰ هزار دلار است.

 

مشاغل مربوط به مشاوره

در کشور عمان افرادی که در امور مربوط به مشاوره کار می‌کنند حدود ۳۳ هزار دلار حقوق داده می‌شود.

بهترین شهر‌های عمان برای مهاجرت از طریق کار

عمان دارای شهر‌های زیادی است که هر کدام در صنعت‌های مختلف نسبت به شهر‌های دیگر برتری دارند. البته یکی از ویژگی‌های مشترک میان این شهر‌ها آثار تاریخی با معماری‌های زیبایی است که در سرتاسر شهر گسترش یافته و نمایی زیبا را در شهر ایجاد کرده است.

بهترین شهر‌های عمان برای مهاجرت کاری

شهر مسقط عمان

شهر مسقط به عنوان پایتخت کشور عمان دارای موقعیت وضعیت اقتصادی عالی است. به عبارتی این شهر با دارا بودن مشاغل زیاد در حوزه ماهیگیری، طلافروشی، نقره فروشی و صنایع دستی نقش بزرگی در اقتصاد عالی کشور عمان داشته است. شهر عمان دارای اماکن تاریخی بسیاری است که سالانه تعداد زیادی توریست را مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند. از اماکن موجود در عمان می‌توان به مواردی همچون موزه عمان، موزه خانه الزبیر، ساحل البستان و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

 

شهر صلاله عمان

صلاله یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های عمان است که هرساله فستیوال‌های زیادی در آن برگزار می‌شود. همچنین آب‌و‌هوای حاکم در این شهر بسیار مطلوب بوده و برای مهاجرت گزینه مناسبی است. شهر صلاله عمان یکی از قدیمی‌ترین اماکن تاریخی را در خود جای داده است که به نام مقبره پدر مریم قدس مشهور بوده و هرساله افراد زیادی برای مشاهده آن عازم عمان می‌شوند.

 

شهر بوشر عمان

این شهر یکی از بهترین نقاط عمان برای گردشگری است؛ زیرا از نظر موقعیت مکانی میان انبوهی از کوه‌ها و دریاها قرار گرفته است که فضایی آرامش‌بخش را به وجود می‌آورند. جاذبه‌های تاریخی این شهر باعث شده است تا سالانه تعداد زیادی از افراد از طریق ویزای توریستی به این کشور مهاجرت کنند.

 

شهر بهلا عمان

بهلا به عنوان یکی از زیباترین شهر‌های عمان از بهترین نقاط دیدنی کشور عمان به حساب می‌آید. این شهر از  نظر امکانات رفاهی برای زندگی مناسب است و حدود ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد.

 

شهر خصب عمان

این شهر که اقتصادی قوی دارد شرایط خوبی را برای زندگی شهروندان به وجود می‌آورد. این کشور اقتصاد خود را با صادرات محصولات دریایی رونق داده است و تاکنون موفق شده است از این راه ارزآوری زیادی را برای کشور خود رقم بزند. معماری و بافت شهری خصب بسیار زیبا بوده و گزینه مناسبی برای زندگی است.

 

شهر مرباط عمان

شهر مرباط که در شرق شهر صلاله قرار دارد دارای آثار و جاذبه‌های گردشگری بسیاری است؛ به همین دلیل هرساله تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت کوتاه‌مدت به این کشور از طریق اخذ ویزای توریستی اقدام می‌کنند.

مسکن-در-عمان

کلام آخر

عمان یک از کشور‌های محبوب میان بسیاری از مردم است. این کشور از نظر اقتصادی، فرهنگی، تحصیلی و غیره در وضعیت مطلوبی قرار دارد و برای مهاجرت از طریق کار بسیار پیشنهاد می‌شود. افرادی که قصد دارند به کشور عمان مهاجرت کنند باید از ویزای این کشور برخوردار باشند تا سفارت عمان با درخواست آن‌ها موافقت کند. ویزای کاری عمان بر حسب هدف فرد از سفر به این کشور به دو نوع مختلف دسته‌بندی می‌شود که به نام جاب آفر و جاب سیکر معروف هستند.

 

دولت عمان برای صدور ویزای این کشور باتوجه به هدف فرد از مهاجرت شرایطی را تعیین کرده است که در صورت برخورداری متقاضی از آن‌ها با درخواست اخذ ویزای کاری موافقت می‌کند. برای  مهاجرت از طریق کار به عمان نیاز به مدارکی است که شامل مواردی همچون پاسپورت، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، رزومه، سابقه کاری و غیره می‌شوند.

 

افرادی که قصد  مهاجرت از طریق کار به عمان را دارند باید از تمام اطلاعات لازم برخوردار باشند تا از ایجاد هرگونه خللی در پرونده خود جلوگیری کنند. همچنین سن متقاضیانی که برای کسب ویزای کاری عمان اقدام می‌کنند باید در محدوده ۲۱ تا ۶۰ سال باشد.

مقاله پیشنهادی : کار در عمان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی