مهاجرت کاری به پرتغال

مهاجرت کاری به پرتغال

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می توانید به طور قانونی در پرتغال کار کنید؟ ما در این راهنما نحوه دریافت ویزای کار پرتغال یا مجوز  کار پرتغال را توضیح می دهیم و به شما می‌گوییم بر اساس کار خود در پرتغال به کدام مجوز اقامت نیاز دارید. اگر قصد مهاجرت کاری به پرتغال را دارید، باید قبل از همه چیز بدانید که شرایط بسته به ماهیت شغلی شما در پرتغال متفاوت است. از آنجایی که مجوز کار پرتغال با وضعیت اقامت شما مرتبط است، در بیشتر موارد تا زمانی که شغلی در پرتغال تضمین نشده باشد، نمی توانید درخواست دریافت ویزا دهید. با همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-کاری-به-پرتغال

شرایط مهاجرت کاری به پرتغال

شهروندان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس برای زندگی یا کار در پرتغال نیازی به ویزای کاری پرتغال ندارند. با این حال، کسانی که برای کار بیش از شش ماه به پرتغال می آیند، باید برای دریافت گواهی اقامت ( Certificado de Registo ) اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری پرتغال با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

 

اکثر اتباع خارج از  اتحادیه اروپا قبل از اینکه بتوانند در پرتغال استخدام شوند به مجوز کار پرتغال نیاز دارند. در اکثر موارد، مجوز کار پرتغال فقط برای اتباع خارج از  اتحادیه اروپا با پیشنهاد کار یا اگر فرد با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده باشد، صادر می شود. در صورت تایید، فرد متقاضی می تواند روند اخذ ویزای کار پرتغال یا مجوز  اقامت را ادامه دهد.

 

 

پرتغال در حال حاضر سهمیه هایی برای محدود کردن تعداد مشاغلی که به اتباع کشورهای ثالث اختصاص می یابد، در نظر گرفته است. بیشتر مشاغل باید به مدت 30 روز برای شهروندان پرتغالی و اتحادیه اروپا/EFTA به صورت جامع تبلیغ شوند تا اینکه موسسه استخدام و آموزش حرفه ای در پرتغال (IEFP) آنها را به عنوان مشاغلی طبقه بندی کند که می توانند آزادانه توسط افرادی از خارج اتحادیه اروپا تکمیل شوند.

 

شما با ویزای کار پرتغال پس از پنج سال اقامت در این کشور می توانید اقامت دائم پرتغال و همچنین پس از شش سال شهروندی این کشور را دریافت کنید. در هر صورت، شما نیازی به مجوز کار ندارید، اما در بازار کار آزاد هستید.

 

 

مجوز کار در پرتغال برای شهروندان خارج از  اتحادیه اروپا

هنگامی که شغلی پیدا کردید، کارفرمای شما برای مجوز کار پرتغال ( Autorização de Trabalho ) به مقامات کار پرتغال درخواست می دهد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت کاری به پرتغال با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

ویزای کار پرتغال

پس از تأیید قرارداد کار یا مجوز کار، اتباع خارج از  اتحادیه اروپا باید برای موارد زیر درخواست دهند:

ویزای کار پرتغال، اگر ملیت آنها برای ورود به پرتغال نیاز به ویزا داشته باشد یا اشتغال کمتر از شش ماه داشته باشند.

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در پرتغال کار کنبد، مجوز  اقامت پرتغال را نیاز دارند. نوع مجوز  اقامتی که نیاز دارید بستگی به شغل شما دارد.

اینکه به کدام نوع ویزای کار پرتغال نیاز دارید بستگی به اهداف و مدت زمان اشتغال شما دارد. انواع ویزای کار را میتوانید برای مهاجرت کاری به پرتغال درخواست دهید.

 

ویزای کاری کوتاه مدت پرتغال

این ویزای کاری پرتغال برای قراردادهای موقت کوتاه مدت کمتر از شش ماه است. این برای کارمندان و کارگران خود اشتغال مشروط به ارزیابی توسط مرجع کار (IEFP) در دسترس می‌باشد. ویزای اقامت موقت همچنین می تواند تا یک سال تمدید شود اگر شما درگیر تحقیقات علمی، تدریس آکادمیک، یا فعالیت های حرفه ای یا برخی از موارد آموزشی و خدماتی ارائه شده توسط اعضای کشورهای سازمان تجارت جهانی هستید میتوانید این ویزا را دریافت کنید.

اگر برای اهداف تجاری برای اقامت کوتاه مدت  پرتغال درخواست می دهید می توانید برای ویزای تجاری پرتغال اقدام کنید.

 

ویزای کار بلند مدت پرتغال

این ویزای کاری پرتغال برای اتباع خارج از  اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از شش ماه در پرتغال کار کنند ضروری است. از آنجایی که پرتغال در منطقه شینگن قرار دارد، ویزای کار به شکل ویزای بلند مدت شینگن (نوع D) است و دارنده آن را قادر می سازد تا در 26 کشور منطقه شنگن سفر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منطقه شینگن با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس با شید.

 

با توجه به توافقات دوجانبه، شهروندان ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و اسرائیل می‌توانند ظرف 90 روز پس از ورود برای این ویزا از داخل پرتغال درخواست دهند. سایر اتباع خارج از  اتحادیه اروپا باید قبل از سفر به پرتغال درخواست خود را ارائه کرده باشند.

پس از تضمین ویزا، باید برای مجوز  اقامت پرتغال از داخل کشور درخواست دهید.

انواع-ویزای-کار-پرتغال

مجوز اقامت کاری در پرتغال

اینکه برای کدام مجوز اقامت می توانید درخواست دهید به وضعیت شغلی شما بستگی دارد.

کارمندان

این مجوز اقامت استاندارد برای اکثر کارمندان شاغل در پرتغال است. این مجوز یک سال اعتبار دارد و همچنین می تواند تا پنج سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد. برای تایید باید شرایط لازم را داشته باشید.

مهاجران و محققان بسیار ماهر

این یک مجوز اقامت برای محققان علمی، معلمان دانشگاهی و کارگرانی است که در فعالیت های حرفه ای بسیار ماهر و واجد شرایط قرار دارند. این مجوز یک سال اعتبار دارد و همچنین می تواند تا پنج سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد.

کارت آبی اتحادیه اروپا از طریق مهاجرت کاری به پرتغال

طرح کارت آبی یک ویزای کار پرتغال و اقامت برای افراد بسیار واجد شرایط از کشورهای خارج از  اتحادیه اروپا می‌باشد. اگر مدرک تحصیلی بالا داشته باشید، کارمند حقوق بگیر با قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا برای حداقل یک سال و حقوق ناخالص سالانه حداقل یک و نیم برابر   باشید، می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

 

کارت آبی اتحادیه اروپا بین یک تا چهار سال معتبر است و به شهروندان خارج از  اتحادیه اروپا مجوز  می دهد در 24 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا (به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا) کار کنند. دارنده کارت آبی که به مدت 18 ماه در پرتغال زندگی می کند می تواند برای محققان یا مهاجران بسیار ماهر درخواست مجوز  اقامت دهد.

بلو-کارت

ویزای طلایی برای کار در پرتغال

این یک برنامه ویژه ویزای پرتغال است که سرمایه گذاران خارجی را به پرتغال جذب می کند. برنامه ویزای طلایی پرتغال روند را برای سرمایه گذاران کشورهای خارج از  اتحادیه اروپا برای دریافت مجوز اقامت پرتغال بر اساس املاک و مستغلات یا سرمایه گذاری در راه اندازی کسب و کار در پرتغال سرعت می بخشد.


خوداشتغالی در پرتغال

ساکنان خارج از  اتحادیه اروپا/EFTA که می خواهند یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنند یا به دنبال کار آزاد در پرتغال هستند برای دریافت ویزای اقامت پرتغال به عنوان کارمند، روند مشابهی را طی می کنند. با این حال، مجوز  اقامتی که به شما اعطا خواهد شد، مختص کار خوداشتغالی است و به مدارک اضافی مربوط به فعالیت های تجاری و ثبت نام یا خوداشتغالی شما در اداره مالیات نیاز دارد.

افراد خود اشتغال می توانند با یک کارفرمای  ثالث کار کنند، با این حال، ابتدا باید مجوز اقامت برای کار در این کشور را دریافت کنند.

کارآموزی در پرتغال

اتباع کشورهای ثالثی که آموزش بدون حقوق یا کار داوطلبانه انجام می دهند، می توانند برای یک مجوز اقامت ویژه پرتغال درخواست دهند. شرایط لازم برای کار آموزان و داوطلبان به این صورت است:

  • پس از اتمام دوره آموزشی، دانشجویان حق دارند با قرارداد کاری در پرتغال کار کنند، مشروط به اینکه درخواست تغییر در مجوز اقامت را داده باشند.
  • مجوز اقامت برای کار آموزان به مدت یک سال معتبر است، مگر در شرایطی که برنامه داوطلبانه بیش از یک سال طول بکشد و قابل تمدید نباشد. اشتغال بدون حقوق در این مجوز امکان پذیر است.
 

مجوز کار پرتغال پس از فارغ التحصیلی

اتباع خارج از  اتحادیه اروپا معمولاً به مجوز دانشجویی نیاز دارند اما باید در پرتغال با مجوز کار کنند. آنها همچنین می توانند در پرتغال کار تحقیقاتی، تدریس، یا فعالیت های حرفه ای با صلاحیت بالا را در صورت داشتن معیارهای لازم انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار در پرتغال پس از تحصیل و یا مهاجرت کاری به پرتغال با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

درخواست مجوز کار پرتغال

اتباع اتحادیه اروپا/EFTA فقط در صورتی که بیش از سه ماه در پرتغال کار می کنند باید برای گواهی اقامت از خدمات مهاجرت و مرز پرتغال ( Serviço de Estrangeiros e Fronteiras , SEF ) درخواست خود را ارائه دهند.

اتباع کشورهای ثالث باید پس از دریافت تاییدیه ای مبنی بر اینکه درخواست کارفرما برای مجوز کار پرتغال اعطا شده است، برای ویزای کار پرتغال در سفارت یا کنسولگری در کشور خود درخواست دهند.

به همراه فرم درخواست ویزای کار پرتغال، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 

  • عکس در سایز پاسپورت
  • پاسپورت و کپی ویزای قبلی شما
  • جزئیات رزرو پرواز (البته نه همیشه)
  • بیمه نامه پزشکی که هزینه های تا سقف 30000 یورو را پوشش می دهد
  • مدارک اقامت

 

قرارداد کار بین کارمند و کارفرما در پرتغال

ویزای کار پرتغال شما برای مدت زمانی که در پرتغال کار می کنید یا به اندازه کافی برای ارائه درخواست خود برای ویزای اقامت پرتغال معتبر است. برنامه ها در مجموع از دو هفته تا حدود دو تا سه ماه طول می کشد.

پس از ورود به پرتغال، باید برای تامین اجتماعی در پرتغال و شماره مالیات پرتغالی ثبت نام کنید. شما می توانید این کار را از طریق اداره تامین اجتماعی پرتغال انجام دهید. اثبات این ثبت نام معمولاً هنگام درخواست مجوز اقامت پرتغال ضروری است.

دریافت-مجوز-کار-پرتغال

شرایط مهاجرت کاری به پرتغال از طریق مهارت کاری

اتباع کشورهای ثالثی که به دنبال کار با مهارت  در پرتغال هستند، می توانند با مرکز ملی اطلاعات شناسایی دانشگاهی پرتغال ( NARIC ) در تماس باشند. آنها اطلاعاتی در مورد دریافت مدارک و گواهینامه های به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده در پرتغال را ارائه می دهند. همچنین شما می توانید در این مورد با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید آنها اطلاعات لازم را به شما بدهند.

مقاله ی پیشنهادی :

مهاجرت کاری

 

سوالات متداول

پس از تایید قرارداد کار یا مجوز کار، اتباع خارج از اتحادیه اروپا باید برای: ویزای کار پرتغال درخواست خود را ارائه دهند، اگر ملیت آنها برای ورود به پرتغال نیاز به ویزا داشته باشد یا اشتغال کمتر از شش ماه داشته باشند می توانند برای دریافت ویزای کار پرتغال در خواست دهند.

ممکن است دو تا سه ماه طول بکشد تا مقامات پرتغالی به درخواست و صدور ویزا شما رسیدگی کنند. این ویزا اجازه ورود به پرتغال را می دهد. پس از صدور ویزا، کارمند باید برای مجوز کار نیز اقدام کند.

پس از دریافت مجوز کار، باید برای ویزای کار در سفارت پرتغال درخواست دهید، که برای ورود به این کشور از آن استفاده خواهید کرد. شما پس از ورود به پرتغال، باید برای مجوز اقامت خود برای کار در خدمات مهاجرت و مرز پرتغال (SEF) درخواست خود را ارائه دهید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
امیدواریم اگر علاقه مند به فعالیت و یا ادامه زندگی در کشورهای خارجی هستید، شما هم بتوانید مانند بسیاری از افراد موفق که در خارج از کشور زندگی می کنند، بهترین موسسه مهاجرتی را برای دست یافتن به هدف خود پیدا کنید و آینده بهتری برای خود ایجاد کنید.

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی