مهاجرت کاری به سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور

اگر قصد دارید که مهاجرت کاری به سنگاپور داشته باشید و در این کشور کار کنید خبر خوب به شما این است که اول از همه، شما یکی از بهترین کشور های جهان را انتخاب کردید!

با این حال، سنگاپور یکی از رقابتی ترین بازارهای کار را در جهان دارد. ما نیز در این مقاله قصد داریم که به شما، توضیح ‌دهیم که چگونه می‌توانید به سنگاپور مهاجرت کنید و در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید. ما در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که موثرترین روش ها برای مهاجرت کاری به سنگاپور چیست. برای پاسخ به سوالات خود در مورد مهاجرت کاری به سنگاپور این مقاله را تا انتهای آن مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کشور-سنگاپور

نحوه پیدا کردن کار در سنگاپور

شما به عنوان یک فرد خارجی می توانید چندین تکنیک و تاکتیک مختلف را برای جستجوی شغل مورد نظر خود در سنگاپور به کار بگیرید. با این حال، لزوماً نیازی نیست که فقط روی یک مورد تمرکز کنید، اما می توانید کارهای مختلفی را به طور موازی انجام دهید تا به نتیجه مورد دلخواه خود دست پیدا کنید.

رایج ترین و محبوب ترین روش های یافتن شغل در سنگاپور عبارتند از:

 

 • کاریابی در سنگاپور از طریق ارتباطات اجتماعی
 • از طریق شبکه های اجتماعی
 • از طریق آگهی های شغلی در سایت های کاریابی
 • با کمک شرکت های داخلی که در سنگاپور کار می کنند
 • آژانس های کاریابی بین المللی
 • تحصیل در سنگاپور و کار در محیط دانشگاه

 

کاریابی در سنگاپور از طریق ارتباطات

این گزینه به طور گسترده در سنگاپور رایج است و می تواند برای شما نیز مفید باشد که ابتدا مدتی را در آنجا سپری کنید و با افراد در آن کشور آشنا شوید. می‌توانید این کار را با بازدید از این کشور در مدت اقامت کوتاه‌تر و شرکت در رویدادهای ابتدایی، تلاش برای برقراری ارتباط با هموطنان خود در لینکدین، و موارد مشابه انجام دهید.

اگر متخصص نیستید یا در زمینه‌ای که تقاضای بالای دارد یا به موقعیت خاصی نیاز دارید، این روش کاریابی می تواند برای شما مناسب باشد. به خاطر داشته باشید که شرکت‌های سنگاپور عمدتاً شهروندان سنگاپوری را به دلیل قوانین دولتی و کاهش موانع مدیریت اشتغال انتخاب می‌کنند (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

 

یافتن کار از طریق آگهی های شغلی

اگر شغلی می خواهید که در سنگاپور داشته باشید می توانید از طریق آگهی های روزنامه یا سایت های کاریابی به دنبال کار مورد نظر خود بگردید. گفته می شود، این روند به طور کلی بهترین روش ممکن برای پیدا کردن کار در سنگاپور است. اگر متخصص باشید و در زمینه خاصی تجربه داشته باشید از همین روش برای پیدا کردن کار مورد نظر خود بگردید.

من همچنان به شما توصیه می کنم که این کار را در ابتدا انجام دهید، زیرا آسان تر است، و در مرحله بعد به سنگاپور سفر کنید.

 

یافتن شغل با کمک استخدام کنندگان داخلی

علاوه بر دو گزینه بالا، ما همچنین به شما توصیه می کنیم با استخدام کنندگان داخلی در شرکت هایی که علاقه مند به کار در آنها هستید تماس بگیرید. اگر می‌خواهید قدمی فراتر بردارید، می‌توانید مستقیماً با مدیران استخدام ارتباط برقرار کنید. شرکت های بسیاری هستند که در داخل کشور فعالیت دارند و در سنگاپور نیز در حال فعالیت هستند.

 

یافتن شغل از طریق آژانس های استخدام

یکی دیگر از گزینه های عالی تماس با آژانس های استخدام، مانند موسسه کاریابی بین المللی کاربین است، زیرا وظیفه فراهم کردن موقعیت های جدید برای شرکت ها را در سنگاپور در اختیار دارد. به عبارت ساده، آنها با شرکت های زیادی در سنگاپور ارتباط دارند  و برای موقعیت های شغلی جدید با این شرکت ها در ارتباط هستند.

 

کاریابی در سنگاپور از طریق تحصیل در سنگاپور

اگر سعی کرده اید برای مشاغل در سنگاپور درخواست دهید و احساس می کنید که می خواهید شبکه خود را در سنگاپور گسترش دهید، یک انتخاب عالی می تواند تحصیل در این کشور باشد. این به شما فرصتی عالی برای بازدید از نمایشگاه های کار، ملاقات با مردم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار در این کشور را به شما بدهد.

حتی می توانید که تصمیم بگیرید پس از فارغ التحصیلی در سنگاپور بمانید و کار کنید، از تخفیف های لازم در هزینه های تحصیل نیز می توانید که برخوردار شوید و یا اینکه با داشتن شرایط لازم بورسیه نیز دریافت کنید. علاوه بر این، در عین حال این کشور دارای برخی از بهترین مدارس و دانشگاه ها نیز در آسیا می باشد.

بازار کار در سنگاپور

بازار کار سنگاپور قوی می باشد. با توجه به صنعت نیروی انسانی، این کشور 63200 شغل در سال اخیر ایجاد کرده است که بالاترین تعداد از سال 2014 بوده است. ما شاهد تقاضای شدید متخصصان ماهر در صنایع بانکداری و فناوری در این کشور هستیم، از جمله مهمترین مشاغلی که شما می توانید از طریق آنها به سنگاپور مهاجرت کنید عبارتند از :

 • متخصص هوش مصنوعی
 • مهندس رباتیک
 • مهندس فول استک
 • بازاریاب دیجیتال
 • توسعه دهنده Backend
 • دانشمند داده
 • مهندس DevOps
 • مهندس داده
 • متخصص امنیت سایبری
 • مهندس نرم افزار
 • مدیر تولید
 • مهندس یادگیری ماشین
 • اسکرام مستر

 

همانطور که می بینید، این مشاغل مستلزم داشتن پیشینه فنی و تخصص در زمینه خاصی هستند. بنابراین، یافتن شغلی به‌عنوان مدیر توسعه کسب‌وکار، مدیر بازاریابی یا موارد مشابه، دشوارتر است، مگر اینکه شبکه خوبی در سنگاپور داشته باشید یا تجربه و تخصص خوبی در زمینه خود نیز داشته باشید.

موقعیت-شغلی-در-سنگاپور

شرایط مهاجرت کاری به سنگاپور

سنگاپور به دلیل روش‌های شفاف و کارآمد تجاری، مالیات‌های پایین، نرخ فساد پایین، جامعه چند فرهنگی، غذاهای بسیار با کیفیت و آب و هوای خوب در میان بهترین کشور های جهان برای مهاجرت قرار دارد.

به دلیل مهاجران بی شماری که به این کشور مهاجرت می کنند پس می توان گفت که عجیب نیست، شرایط لازم برای کار خارجی ها در سنگاپور کمی چالش برانگیز باشد. برای کار در سنگاپور باید ویزای کاری معتبر داشته باشید. قبل از اینکه بتوانید چنین ویزایی را دریافت کنید، باید شغل و کارفرمایی پیدا کنید که مایل به حمایت از شما در سنگاپور باشند.

 

در نتیجه، بسیاری از کارفرمایان (حتی آنهایی که از کشور شما هستند) ترجیح می دهند افراد محلی را استخدام کنند زیرا این کار آسان تر و کم هزینه تر است. ویزای کاری که برای اکثر خارجی ها در سنگاپور در دسترس است عبارتند از:

 • Employment Pass
 • EntrePass
 • اس پاس

 

ویزای Employment Pass سنگاپور

Employment Pass رایج ترین ویزای کاری برای خارجی ها در سنگاپور است و برای «متخصصان، مدیران و مدیران خارجی» استفاده می شود. برای دریافت این ویزای کاری باید حداقل 3600 دلار سنگاپور در ماه درآمد داشته باشید و مدارک لازم را ارائه کنید.

مدت گذرنامه برای این افراد برای بار اول تا 2 سال است در حالی که تمدیدها برای 3 سال معتبر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجوز کار، به شما توصیه می کنیم از سایت وزارت نیروی انسانی (MOM) در سنگاپور دیدن فرمایید.

 

ویزای EntrePass سنگاپور

خارجی هایی که مایل به راه اندازی کسب و کار در سنگاپور و زندگی در آنجا هستند می توانند برای EntrePass درخواست دهند. برای این ویزای کاری، هیچ شرایط حداقل حقوق وجود ندارد و برای 1 سال برای بار اول اعتبار دارد.

امکان اقامت در سنگاپور با این کارت آسان‌تر است، می‌توانید اطلاعات بیشتری را در وب‌سایت وزارت نیروی انسانی دریافت نمایید.

EntrePass به کارآفرینان خارجی واجد شرایط مجوز می‌دهد تا کسب‌وکاری را در سنگاپور راه اندازی کنند که دارای پشتوانه سرمایه‌گذاری هستند یا دارای فناوری‌های نوآورانه می باشند.

 

اگر هر دو شرایط را دارید می توانید برای EntrePass درخواست دهید:

یک شرکت سهامی خاص را راه اندازی کرده‌اید یا قصد راه اندازی آن را دارید که در حسابداری و سازمان تنظیم مقررات شرکتی (ACRA) ثبت شده است که دارای پشتوانه سرمایه‌گذاری است یا دارای فناوری‌های نوآورانه می باشد.

در صورت ثبت نام، شرکت باید در تاریخ درخواست شما کمتر از 6 ماه باشد.

اگر ثبت نام نکردید، پس از اطلاع از نتیجه درخواست خود می توانید این کار را انجام دهید.

به عنوان یک کارآفرین، مبتکر یا سرمایه گذار هر یک از معیارهای نوآورانه زیر را رعایت کنید. لازم نیست تمام معیارهای هر پروفایل مربوطه را رعایت کنید، اما داشتن مدارک بیشتر به درخواست شما کمک می کند.   

 

در صورتی که شرکت دارای هر یک از شرایط زیر باشد، می تواند به عنوان پشتوانه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود:

 • جذب سرمایه از تامین کنندگان سرمایه از جمله وسایل نقلیه سرمایه گذاری دولتی، سرمایه گذاران خطرپذیر، شرکت ها، دفاتر خانوادگی یا فرشتگان تجاری.
 • محصولات، خدمات یا پلتفرم های فناوری توسعه، تولید یا تجاری سازی شده است.
 • ثبت اختراع در یک موسسه ملی تایید شده.
 • در یک تحقیق در حال انجام با یک موسسه تحقیقاتی همکاری میکنید.

 

ویزای اس پاس سنگاپور

بر خلاف Employment Pass و EntrePass که برای حرفه ای ها استفاده می شود، اس پاس یا همان S Pass برای کارمندان و کارگران ماهر و نیمه ماهر استفاده می گردد. برای دریافت این مجوز کار، باید حداقل 2400 دلار سنگاپور در ماه درآمد داشته باشید و شرایط لازم را نیز کسب کرده باشید.

مدت اس پاس 2 سال است و کارفرما یا نماینده کار شما باید از طرف شما درخواست دهد. اگر شغلی را تغییر دهید نمی توانید همان پاس را نگه دارید، اما باید برای یک پاس جدید درخواست خود را نیز ارائه دهید.

S Pass در بین خارجی هایی که در سنگاپور کار می کنند نیز نسبتاً رایج است.

درآمد در سنگاپور

سنگاپور برخی از بالاترین دستمزدها را در جهان دارد، حتی اگر هزینه های زندگی بالا باشد، اگر به دنبال شغل در این کشور باشید شما می توانید به خوبی در این کشور زندگی کنید. به گزارش بیزینس تایمز، با کاهش نیروی کار در سنگاپور، حقوق ها سال به سال در این کشور در حال افزایش است.

از مارس 2020، متوسط ​​حقوق در سنگاپور 67152 دلار سنگاپور (حدود 47740 دلار آمریکا) در سال بود که شامل سهم CPF کارفرما می شده است. علاوه بر این، افرادی که قصد دارند شغل خود را تغییر دهند به دنبال افزایش حقوق بین 10 تا 15 درصد هستند.

 

صنایع پردرآمد در این کشور عبارتند از: بانکداری و مالی، حسابداری، فناوری اطلاعات و مراقبت های بهداشتی و علوم زندگی.

در زیر چند نمونه از میانگین حقوق متوسط ​​سالانه برای مشاغل مختلف در سنگاپور آورده شده است:

 • مدیر عامل: 500000 دلار سنگاپور
 • مهندس اتوماسیون: 70000 دلار سنگاپور
 • مدیر تحقیق و توسعه: 130000 دلار سنگاپور
 • مدیر پروژه: 104000 دلار سنگاپور

 

به خاطر داشته باشید که شما باید حداقل 3600 دلار سنگاپور (2608 دلار آمریکا) در ماه درآمد داشته باشید تا واجد شرایط دریافت مجوز کار به عنوان یک فرد خارجی باشید. دریافت SPass آسانتر از دیگر شرایط مهاجرت به سنگاپور است زیرا فقط باید 2400 دلار سنگاپور (1739 دلار آمریکا) درآمد دریافت کنید.

دستمزد-در-سنگاپور

مالیات در سنگاپور

سنگاپور دارای برخی از پایین ترین نرخ های مالیات در جهان است، همانطور که گفته شد، این یکی از محرک های اصلی برای افراد ثروتمندی است که قصد دارند که برای کار و تجارت به کشوری دیگر مهاجرت کنند.

نرخ‌های مالیات بسته به اینکه مقیم باشید، بیش از 183 روز در سال اقامت داشته باشید یا غیر مقیم، 61 تا 182 روز در سال متفاوت است. اگر به دنبال کاری در سنگاپور هستید، به دسته اول تعلق دارید.

 

بهترین منبع شما برای اطلاعات به روز در مورد مالیات ها در سنگاپور بدون شک وب سایت IRAS (سازمان درآمد داخلی سنگاپور) است. تا زمانی که این مقاله را می نویسم، نرخ های مالیات به شرح زیر است:

20000 دلار سنگاپور اول: 0٪

10000 دلار سنگاپور بعدی: 2٪

30000 دلار سنگاپور اول: –

10,000 دلار سنگاپور بعدی: 3.50٪

40000 دلار سنگاپور اول: –

40000 دلار سنگاپور بعدی: 7٪

80000 دلار سنگاپور اول: –

40000 دلار سنگاپور بعدی: 11.5٪

120000 دلار سنگاپور اول: –

40000 دلار سنگاپور بعدی: 15%

برای مشاهده لیست کامل، می توانید مستقیماً به وب سایت IRAS مراجعه کنید.

رزومه کاری برای مهاجرت کاری به سنگاپور

نوشتن رزومه برای کارفرمایان در بازار کار سنگاپور مشابه بازار کار در داخل کشور می باشد. ما در این جا نحوه نوشتن رزومه را با جزئیات توضیح نمی دهیم، اما به شما توصیه می کنیم که به این موارد توجه داشته باشید.

 

 • در رزومه های ارسالی به سنگاپور باید نام و اطلاعات تماس را ذکر کرده باشید. علاوه بر این، همان طور که در بسیاری از کشور ها وجود دارد ، آنها به ندرت از عکس های خود استفاده می کنند
 • رزومه باید در مورد خلاصه تجربیات کاری شما توضیح دهد (با نام مستعار یک مرور کلی تاریخچه حرفه ای و نکات برجسته).
 • به پیشینه تحصیلی/اطلاعات، مهارت های کلیدی خود ادامه دهید و سپس تاریخچه حرفه ای خود را توضیح دهید.
 • لازم است که به خاطر داشته باشید که رزومه باید کوتاه باشد زیرا استخدام‌کنندگان رزومه‌ها را فقط برای چند ثانیه به سرعت بررسی می‌کنند.

انواع ویزای مهاجرت کاری به سنگاپور

سنگاپور دارای انواع ویزای کاری مختلفی است که به نام پاس شناخته می شوند. همه افراد برای کار در این کشور باید مجوز کار دریافت کنند، حتی اگر مشمول ویزای سنگاپور نباشند. پاس های سنگاپور به چهار دسته عمده تقسیم می شوند که به شرح زیر هستند:

 • مجوزهای حرفه ای (گذرنامه استخدام، EntrePass، کارت استخدام شخصی)
 • مجوز برای کارگران ماهر و نیمه ماهر (S Pass و سایر مجوزهای کاری)
 • مجوز برای کارآموزان، دانش آموزان و دانشجویان

 

کارمندان به احتمال زیاد در این دسته قرار می گیرند. افرادی که تخصص کاری ویژه ای دارند- مانند مدیران، مدیران اجرایی و متخصصان خارجی، تحت مجوز استخدام قرار می گیرند. دارندگان کارت استخدامی فعلی و خارجی‌های با درآمد بالاتر می‌توانند برای مجوز استخدام شخصی درخواست دهند که نسبت به سایر گزینه‌ها بسیار انعطاف پذیر تر است. در نهایت، سرمایه گذاران و کارآفرینانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند باید برای EntrePass اقدام کنند.

ویزای-سنگاپور

فرآیند برنامه مهاجرت کاری به سنگاپور

کارفرما فردی است که باید برای ویزای کاری مهاجر اقدام کند. شما می توانید برای ویزای کار به صورت آنلاین از طریق EP – یک سرویس درخواست آنلاین از طریق وزارت نیروی انسانی (MOM) درخواست دهید. فرآیند درخواست شامل:

 

 • درخواست برای صدور ویزای کار سنگاپور
 • پرداخت هزینه برای پاس
 • دریافت نامه هنگام صدور پاس
 • ثبت نام در Employment Pass Services Center EPSC

 

مهاجرت با خانواده از طریق مهاجرت کاری به سنگاپور

برخی از کارمندان ممکن است اعضای خانواده خود را بخواهند با خود به سنگاپور بیاورند. برخی از مهاجران حرفه ای و ماهر می توانند اعضای نزدیک خانواده مانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را از طریق Dependent’s Pass به کشور سنگاپور بیاورند. اعضای خانواده‌ای که واجد شرایط دریافت گذرنامه وابسته نیستند، باید مجوز بلند مدت (LTVP) دریافت کنند.

 

همچنین شایان ذکر است که سنگاپور حداقل حقوق واجد شرایط را برای نیروی کار خارجی تعیین کرده است. کاندیداهای اخذ مجوز استخدام باید حداقل 4500 دلار در ماه درآمد داشته باشند. دولت سنگاپور اعلام کرده است که حداقل حقوق به 5000 دلار در سپتامبر 2022 افزایش می یابد. بخش خدمات مالی آستانه های جداگانه ای دارند که در حال حاضر 5000 دلار در ماه تعیین شده است و در اواخر امسال به 5500 دلار افزایش می یابد.

مراحل-یافتن-کار-در-سنگاپور

مدارک مهاجرت کاری به سنگاپور

مدارکی که برای دریافت ویزای کار سنگاپور باید ارائه کنید عبارتند از:

 

 • ارائه مشخصات شخصی پاسپورت شما
 • در صورت وجود، گواهینامه های زبان انگلیسی یا رزومه برای توضیح بیشتر در مورد تجربیات حرفه ای، جوایز یا تقدیرنامه ها.
 • ارائه آخرین مشخصات تجاری یا اطلاعات فوری شرکت از Bizfile.
 • یک طرح تجاری به زبان انگلیسی، حداکثر 10 صفحه، شامل:
  • محصول و خدمات ارائه شده بازار
  • طرح عملیات
  • مشخصات تیم مدیریت
  • اسناد پشتیبان، به عنوان مثال موافقت نامه های مجوز، گواهی های محصول و ثبت اختراع تایید
  • اسناد دیگری که از برنامه EntrePass شما پشتیبانی می کنند. هنگام بررسی درخواست شما ممکن است مدارک دیگری درخواست شود.
  • بسته به اینکه در چه دسته ای می خواهید درخواست خود را ارسال کنید مانند یک کارآفرین، مبتکر یا سرمایه گذار، به اسناد یا مدارک دیگر نیز نیاز خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت کاری به سنگاپور با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مقاله ی پیشنهادی :

مهاجرت کاری

سوالات متداول

روند درخواست معمولا تا 8 هفته طول می کشد. اولین پاس صادر شده برای یک سال اعتبار دارد و برای یک سال دیگر قابل تمدید است. تمدید بعدی به مدت دو سال معتبر خواهد بود. به‌عنوان دارنده EntrePass، اگر شرایط لازم برای حداقل هزینه‌های تجاری و ایجاد مشاغل محلی را دارید، می‌توانید اعضای خانواده خود را در سنگاپور داشته باشید. برای بررسی اینکه آیا واجد شرایط آوردن خانواده خود هستید، می توانید از وزارت نیروی انسانی درخواست ارزیابی آنلاین کنید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار سنگاپور بستگی به نوع مجوزی دارد که شما نیاز دارید. به عنوان مثال، کسانی که برای مجوز استخدام اقدام می کنند باید دارای درآمد بالاتری با سابقه کار و مدارک قابل قبول باشند. از 1 فوریه 2022، سنگاپور متقاضیان ویزای کار را ملزم به واکسینه شدن کامل در برابر COVID-19 به عنوان شرط تأیید درخواست کرده است.

شما برای مهاجرت به سنگاپور لازم است که یکی از این انواع ویزا را دریافت کنید

 • Employment Pass
 • EntrePass
 • اس پاس
فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی