1. کاربین
  2. اقامت کاری
  3. مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان

مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان

در حال حاضر عمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت کاری در میان پزشکان متخصص زنان است. معمولاً این گروه از پزشکان در کشور عمان نسبت به اکثر کشورهای خاورمیانه درآمد بالاتری کسب می‌کنند. فرایند مهاجرت کاری پزشکان به عمان نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد. این موضوع یکی از دلایل محبوبیت عمان محسوب می‌شود. در ادامه درباره شرایط مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان بیشتر توضیح خواهیم داد.

طبق قوانین کشور عمان تمامی پزشکانی که دارای تخصص زنان هستند پیش از شروع به کار در بیمارستان‌های این کشور باید مدرک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنند. داشتن دعوت‌نامه کاری از سمت یک بیمارستان عمانی برای اخذ ویزا توسط متخصص زنان الزامی به‌حساب می‌آید. اکثر پزشکان متخصص زنان پس از مهاجرت کاری به عمان در بیمارستان‌های شهر مسقط مشغول به کار می‌شوند. در حال حاضر نزدیک به شصت درصد از پزشکان متخصص زنان در عمان مهاجر هستند.

فهرست مطالب

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

بررسی شرایط کلی برای مهاجرت کاری پزشکان متخصص زنان به کشور عمان

داشتن تسلط بر زبان عربی برای مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان الزامی به‌حساب می‌آید. شایان‌ذکر است بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور تنها برای پزشکانی دعوت‌نامه کاری صادر می‌کنند که به زبان عربی به طور کامل مسلط باشند. در ابتدا پزشکان متخصص زنان برای دریافت دعوت‌نامه کاری باید به بیمارستان‌های واقع در کشور عمان درخواست همکاری ارسال کنند.

تنها بیمارستان‌هایی که دارای مجوز از سمت وزارت کار کشور عمان هستند می‌توانند برای پزشکان متخصص زنان خارجی دعوت‌نامه بفرستند. در حال حاضر طی‌کردن فرایند مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان بین سه تا پنج ماه طول می‌کشد. پزشکان پس از دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت بیمارستان‌های کشور عمان باید نسبت به معادل‌سازی مدارک تحصیلی‌شان اقدام کنند. شرکت در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی پزشکان متخصص زنان خارجی الزامی است.

در حال حاضر بیمارستان‌های کشور عمان تنها برای پزشکانی که کمتر از شصت سال سن دارند دعوت‌نامه کاری ارسال می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است پزشکان متخصص زنان برای شروع به کار در بیمارستان‌های عمان باید حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند. در نظر داشته باشید پزشکان دارای سابقه کاری بیشتر سریع‌تر می‌توانند در سمت بیمارستان‌های کشور عمان یک موقعیت شغلی ایده‌آل بیابند.

 

شهر مسقط در کشور عمان

بررسی مراحل حقوقی مهاجرت کاری پزشکان متخصص زنان به کشور عمان

ارسال درخواست همکاری به بیمارستان‌ها گام ابتدایی برای مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان محسوب می‌شود. درصورتی‌که بیمارستان‌ها خواهان استخدام پزشکی باشند طی یک تا دو هفته به درخواست همکاری آنها پاسخ خواهند داد. درصورتی‌که پزشکان متخصص زنان بتوانند از سمت یک بیمارستان‌ در عمان دعوت‌نامه بگیرند می‌توانند برای شرکت در آزمون پرومتریک ثبت‌نام کنند. آزمون پرومتریک هر چند ماه یکبار برای پزشکانی که خواهان کار در بیمارستان‌های عمان هستند برگزار می‌شود.

 

درصورتی‌که پزشکان بتوانند در آزمون پرومتریک نمره قبولی کسب کنند برای اخذ ویزای کار کشور عمان واجد شرایط خواهند شد. پیش از شروع به کار پزشکان در کشور عمان باید بین بیمارستان‌ها و این افراد یک قرارداد کاری تنظیم شود. ذکر مواردی مانند میزان درآمد و ساعات کاری در قرارداد تنظیم شده الزامی به‌حساب می‌آید. تمامی قوانین ذکر شده در قرارداد کاری باید مطابق قوانین وزارت کار عمان باشد.

 

ارائه یک نسخه از قرارداد کاری تنظیم شده بین پزشک متخصص زنان و بیمارستان هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید. اداره مهاجرت کاری عمان برای پزشکان متخصص زنان یک ویزای کاری با اعتبار دوازده‌ماهه صادر می‌کند. پزشکان متخصص زنان می‌توانند برای همسر فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزای کشور عمان را بگیرند.

 

یک پزشک متخصص زنان پس از مهاجرت به کشور عمان

لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری پزشکان متخصص زنان به کشور عمان

نتیجه آزمون پرومتریک مهم‌ترین مدرک برای مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان است. از میان سایر مدارک مهم برای مهاجرت کاری پزشکان متخصص زنان به کشور عمان می‌توان به مدارک تحصیلی اشاره کرد. پزشکان متخصص زنان برای اخذ ویزای عمان باید مدارک مربوط به سوابق کاری خود را نیز به کارمندان اداره مهاجرت کاری این کشور تحویل دهند. گواهی سلامت فیزیکی یکی دیگر از مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور عمان محسوب می‌شود.

 

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم داشتن تسلط بر زبان عربی برای کار در بیمارستان‌های کشور عمان الزامی است؛ ازاین‌جهت داشتن مدرک زبان عربی برای مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان ضروری به‌حساب می‌آید. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به کشور عمان می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای کاریابی همکاری می‌کند. تمامی فعالیت‌های مؤسسه کاربین مطابق دستورالعمل‌های وزارت کار است.

 

لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری پزشکان متخصص زنان به کشور عمان

از میان سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری عمان می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد. در نظر داشته باشید کارمندان اداره مهاجرت کاری کشور عمان برای افرادی که در گذشته مرتکب جرمی شده باشند، ویزای کاری صادر نمی‌کند. داشتن دو قطعه عکس برای اخذ ویزای عمان الزامی به‌حساب می‌آید. پزشکان متخصص زنان برای مهاجرت کاری به عمان باید گواهی تمکن مالی نیز داشته باشند.

 

محیط کاری پزشک متخصص زنان در یک بیمارستان کشور عمان

بررسی میزان درآمد پزشکان متخصص زنان پس از مهاجرت کاری به کشور عمان

طبق آخرین آمار پس از مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان این فرد می‌تواند بین دو هزار و سیصد ریال تا هفت هزار و پانصد ریال طی هر ماه درآمد کسب کنند. عوامل متعددی بر میزان درآمد پزشکان متخصص زنان تأثیر می‌گذارد. از میان عوامل مؤثر بر میزان درآمد پزشکان متخصص زنان در عمان می‌توان به میزان سابقه کاری اشاره کرد. پزشکان با سابقه کاری بالای ده سال پانزده درصد درآمد بالاتری نسبت به سایر پزشکان طی هر ماه کسب می‌کنند.

 

درآمد پزشکان متخصص زنانی که در بیمارستان‌های مسقط مشغول به کار می‌شوند نیز حدود بیست و سه درصد بالاتر از پزشکان سایر نقاط کشور عمان است. بیمارستان‌های خصوصی عمان معمولاً به پزشکان حقوق بیشتری پرداخت می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است بیمارستان‌های خصوصی عمان تمایل بیشتری برای استخدام پزشکان متخصص زنان خارجی دارند.

 

طبق آخرین آمار نیمی از پزشکان متخصص زنانی که در کشور عمان کار می‌کنند بیش از پنج هزار ریال طی هر ماه درآمد دارند. به‌طورکلی افراد با کار در کشور عمان می‌توانند تمامی هزینه‌های زندگی را به طور کامل تأمین کنند. بیمارستان‌های عمان در هر سال میزان حقوق پزشکان متخصص زنان را باتوجه‌به نرخ سالیانه تورم در این کشور افزایش می‌دهند.

 

 

معاینه بیماران توسط پزشک متخصص زنان در کشور عمان

 

 

شرایط شرکت در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی پزشکان متخصص زنان

شرکت در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی پیش از مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان ضروری به‌حساب می‌آید. این آزمون طی هر سال چند بار برگزار می‌شود. پزشکان متخصص زنانی که خواهان شرکت در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی‌شان هستند باید حدود صد و پانزده ریال هزینه بپردازند. فرصت پاسخگویی به سؤالات این آزمون برای پزشکان متخصص زنان سه ساعت است.

 

در نظر داشته باشید برای کسب نمره قبولی جهت مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان این فرد باید به هفتاد درصد سؤالات در این آزمون پاسخ صحیح دهد. ذکر این نکته حائز اهمیت است امکان شرکت مجدد در این آزمون برای پزشکان متخصص زنانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده‌اند، وجود دارد. در حال حاضر این آزمون به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

 

افراد پس از شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی برای اخذ ویزای کشور عمان واجد شرایط می‌شوند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به کشور عمان می‌توانید با کارشناسان مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای کاریابی همکاری می‌کند. شایان‌ذکر است مشاوران حقوقی مؤسسه کاربین تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزای کاری دارند. تمامی فعالیت‌های مؤسسه کاربین مطابق دستورالعمل‌ها و قوانین تعیین شده از سمت وزارت کار است.

 

ثبت درخواست اخذ ویزای عمان توسط پزشک متخصص زنان

نحوه اخذ کارت اقامت عمان برای پزشکان متخصص زنان پس از مهاجرت کاری به این کشور

پس از مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان این فرد برای دریافت کارت اقامت عمان باید حداقل صد و بیست ماه در این کشور کار کند. ذکر این نکته حائز اهمیت است کارت اقامت عمان تنها برای افرادی صادر می‌شود که طی مدت سکونتشان در این کشور مرتکب جرمی نشده باشند؛ ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ کارت اقامت کشور عمان الزامی به‌حساب می‌آید. هزینه صدور کارت اقامت کشور عمان حدود سیصد و پنجاه ریال است.

 

پزشکان متخصص زنان می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز کارت اقامت کشور عمان را بگیرند. افراد با اخذ کارت اقامت این کشور برای دریافت خدمات از نظام درمان و سلامت عمان واجد شرایط می‌شوند. کارت اقامت عمان پنج سال اعتبار دارد. پس از پایان اعتبار کارت اقامت می‌توان برای تمدید آن یک درخواست رسمی ثبت کرد. طی‌کردن فرایند اخذ کارت اقامت کشور عمان حدود 28 هفته طول می‌کشد. داشتن گواهی سلامت جسمانی برای اخذ کارت اقامت الزامی است.

 

محاسبه هزینه اخذ کارت اقامت عمان برای پزشکان متخصص زنان

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

نتیجه گیری

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به کشور عمان می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین وکلای کاریابی همکاری می‌کند. مشاوران حقوقی مؤسسه کاربین تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزای کاری برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشور عمان دارند.

 

داشتن دعوت‌نامه از سمت یک بیمارستان برای مهاجرت کاری متخصص زنان به عمان الزامی است. پزشکان متخصص زنان برای مهاجرت کاری به کشور عمان باید به زبان عربی به طور کامل تسلط داشته باشند. شرکت در آزمون پرومتریک برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی پزشکان متخصص زنان پیش از مهاجرت کاری به عمان ضروری محسوب می‌شود. پزشکان متخصص زنان با کار در بیمارستان‌های عمان می‌توانند طی هر ماه بین دو هزار و سیصد ریال تا هفت هزار و پانصد ریال درآمد کسب ‌کنند.

سوالات متداول

طی هر ماه بین دو هزار و سیصد ریال تا هفت هزار و پانصد ریال
نتیجه آزمون پرومتریک مدارک تحصیلی مدارک مربوط به سوابق کاری گواهی سلامت فیزیکی مدرک زبان عربی

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و سوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها