کار در هلند

کار در هلند

کشور هلند یکی از کشورهای بسیار جذاب برای زندگی و کار در قاره اروپا به شمار می‌آید که دارای شرایط کاری بسیار خوبی است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا مردم آن رفاه خوبی داشته باشند. کار در هلند یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید که شما هم می‌توانید از این طریق ویزای خود را دریافت کنید. البته نباید فراموش کنید که کار در کشور هلند نیازمند داشتن شرایط خاصی است که بدون داشتن این شرایط معمولا نمی‌توانید ویزای کاری خود را در آن دریافت کنید.


از طرف دیگر کارکردن در کشوری مانند کشور هلند می‌تواند مزایای زیادی را نیز برای شما به همراه داشته باشد. آشنایی با این مزایا و شرایط به شما کمک می‌کند تا بتوانید با شرایط بهتری به این کشور مهاجرت کرده و شروع به کار در آن کنید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره کار در کشور هلند صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید مطالعه ادامه این مطلب برای شما مفید و کاربردی خواهد بود.

فرم مشاوره رایگان

شرایط کلی کار در هلند

آنچه خواهید خواند:

شرایط کلی کار در کشور هلند

کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی است که دارای شرایط شغلی بسیار خوبی است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا هرساله افراد زیادی تقاضای مهاجرت کاری به این کشور را داشته باشند. فرصت‌های شغلی بسیار زیادی که در کشور هلند وجود دارد باعث می‌شود تا نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین باشد و افرادی که به کشور هلند مهاجرت می‌کنند معمولا محدودیت چندانی از نظر شغلی تجربه کنند. کار در هلند نیازمند این است که شما حتما دارای یک تخصص موردنیاز در این کشور باشید.


یکی از نکات مهمی که باید درباره کارکردن در کشور هلند بدانید این است که این کشور دارای شرکت‌های بین‌المللی و چندملیتی زیادی است که باعث می‌شود تا شما بتوانید از میان تعداد زیادی از گزینه‌ها بهترین شرکت را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. به‌طورکلی کشور هلند دارای اقتصادی باثبات است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران خارجی زیادی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این کشور باشند. دریافت مالیات مناسب و البته داشتن جامعه‌ای بالغ از جمله دلایلی است که باعث جذابیت این کشور برای نیروهای کار می‌شود.

مشاغل جذاب در هلند

کدام موقعیت‌های شغلی جذابیت بیشتری در کشور هلند دارند؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که کشور هلند تنها به دلیل آسیاب‌های بادی و لاله‌هایش معروف است؛ ولی اصلا این‌چنینی نیست و صنایع زیادی هستند که در این کشور فعالیت دارند. صنعت کشاورزی یکی از پردرآمدترین صنایع در کشور هلند به شمار می‌آید که امروزه افراد زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند. از طرف دیگر این کشور از نظر صادرات مواد غذایی در جایگاه دوم در دنیا قرار دارد و صنعت مواد غذایی نیز از صنایع بسیار محبوب در کشور هلند به شمار می‌آید.

موقعیت های شغلی جذاب در هلند

برای کار در هلند بدون شک شما هم علاقه‌مند هستید تا با مشاغلی که درآمد بیشتری در مقایسه با سایر موقعیت‌های شغلی دارند آشنا شوید. اگر در حوزه فنی تجهیزات الکتریکی، دستگاه‌های کارخانه‌ای، دستگاه‌های پزشکی و … فعالیت دارید باید بدانید که در کشور هلند فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این زمینه برای شما وجود دارد که می‌توانید نهایت بهره را از آنها ببرید. از طرف دیگر صنعت داروسازی در این کشور یکی از صنایع محبوب به شمار می‌آید. موقعیت‌های شغلی مرتبط با سوخت‌های معدنی نیز جز موقعیت‌های شغلی بسیار پردرآمد در کشور هلند به شمار می‌آیند.

کار به‌عنوان کارگر ماهر

کار در هلند به‌عنوان نیروی ماهر

یکی از جذاب‌ترین روش‌هایی که امروزه برای کار در هلند وجود دارد و افراد زیادی از سراسر دنیا هرساله این روش را برای مهاجرت کاری به کشور هلند انتخاب می‌کنند کارکردن در این کشور به‌عنوان نیروی کار ماهر است. این نیروها ممکن است شامل مهندسان، افراد دارای مهارت‌های فنی، متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، افرادی که در زمینه امور مالی تجربه و تخصص بالایی دارند و یا افرادی که در زمینه فروش و بازاریابی فعالیت می‌کنند. باشد. درهرصورت داشتن تخصص در این زمینه بسیار مهم است.


از طرف دیگر اگر شما دانشجویی هستید که در کشور هلند مشغول به تحصیل شده‌اید باید بدانید که پس از دوران تحصیل این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید در موقعیت‌های شغلی متعددی مشغول به کار شوید. کارکردن به‌عنوان نیروی فنی ماهر در این کشور نیازمند این است که شما درخواست خود را به کارفرماهای این کشور ارائه دهید و نامه تاییدیه‌ای را از آنها دریافت کنید. در ادامه کمی بیشتر درباره مراحلی که شما باید برای اخذ نامه تاییدیه از کارفرمای خود طی کنید صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مراحل کار در هلند

مراحل ارسال درخواست برای کار در هلند

برای ارسال درخواست به‌منظور کار در هلند شما باید چندین مرحله مختلف را طی کنید تا بتوانید با موفقیت درخواست خود را ارسال کرده و دعوت‌نامه‌ای را از یک کارفرما در این کشور دریافت کنید. در اولین مرحله شما باید از طریق راه‌های مختلف ارتباطی با شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فعال در کشور هلند ارتباط بگیرید. این ارتباط ممکن است به طور مستقیم با خود شرکت باشد، ممکن است از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند لینکدین انجام شده یا این‌که از طریق شرکت‌های کاریابی انجام شود.

 

درهرصورت شما باید بتوانید خودتان را به کارفرماهای مختلف معرفی کنید. برای انجام چنین کاری نیز داشتن یک رزومه قوی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و کمک زیادی به شما در این زمینه کند. پس از آنکه کارفرمای مدنظر خود را پیدا کردید زمان آن است که یکی از انواع ویزاهای کشور هلند را دریافت کنید. هدف از دریافت این نوع ویزا ورود به خاک کشور هلند است. زمانی که وارد کشور هلند شدید باید در مصاحبه حضوری با کارفرمای خود شرکت کنید. درصورتی‌که بتوانید رضایت کارفرمای خود را دریافت کنید این امکان برای شما وجود دارد که دعوت‌نامه‌ای را از او بگیرید تا از این طریق اقدام به اخذ ویزای کار کشور هلند کنید.

اهمیت رزومه برای کار در هلند

اهمیت داشتن یک رزومه خوب برای کار در کشور هلند

زمانی که قصد استخدام شدن در کشور هلند را دارید باید تلاش کنید تا یک رزومه خوب و جذاب را برای خود ایجاد کنید. داشتن یک رزومه خوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین موقعیت‌های شغلی را در این کشور برای خود پیدا کنید. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که تهیه کردن یک رزومه خوب دارای اصولی است که باید به آن توجه کنید. اولین اصل این است که حتما سعی کنید اطلاعات شخصی خود را بادقت وارد رزومه کنید.


برای کار در هلند شما حتما باید تجربیات کاری و مدارک تحصیلی که در زمینه شغلتان دریافت کرده‌اید را نیز وارد رزومه خوب کنید. درصورتی‌که پروژه نوآورانه یا اختراعی در زمینه شغلی خود داشته باشید حتما اطلاعات مربوط به آن را نیز وارد رزومه کنید. فراموش نکنید که اگر رزومه شما به زبان انگلیسی یا هلندی باشد شما شانس بیشتری برای استخدام شدن در کشور هلند خواهید داشت.

درآمد در هلند

میزان درآمد در کشور هلند

از دیگر سوالات رایجی که ممکن است در خصوص کار در هلند برای شما به وجود آمده باشد این است که میزان درآمد در کشور هلند چقدر است؟ پاسخ‌دادن به این سوال در نگاه اول کمی سخت است؛ چراکه عوامل و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی میزان درآمد شما اثرگذار باشند. یکی از مهم‌ترین این عوامل شهری است که شما در حال زندگی در آن هستید. هرچه شهرهای شلوغ‌تر را برای زندگی خود انتخاب کنید احتمالا میزان درآمد شما نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.


از طرف دیگر نباید فراموش کنید که موقعیت شغلی شما نیز به طور مستقیم روی میزان درآمدتان اثر می‌گذارد. از جمله موقعیت‌های شغلی که درآمد بالایی در کشور هلند دارند می‌توان به مواردی مانند دندان‌پزشکی، داروسازی و موارد مشابه اشاره کرد. علاوه بر این موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهندسی و مدیریت نیز از درآمد بالایی در کشور هلند برخوردار هستند.


هرچه تجربه کاری شما بیشتر باشد و بتوانید رزومه بهتری را برای خود تهیه کنید به همان نسبت می‌توانید درآمد بیشتری را نیز در کشور هلند به دست بیاورید. فراموش نکنید که کشور هلند یکی از کشورهایی است که از نظر اقتصادی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید درآمدهای بالایی را در این کشور تجربه کنید. رعایت کردن فرهنگ شغلی در این کشور می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر در مسیر شغلی خود پیشرفت کنید. پیشرفت در مسیر شغلی نیز می‌تواند باعث شود تا شما در آینده درآمدهای بالاتری را در این کشور تجربه کنید.

فرهنگ کاری در هلند

برای کار در هلند باید با فرهنگ کاری این کشور نیز به‌خوبی آشنا شوید. معمولا مدت‌زمان کار در این کشور به‌صورت هفتگی بین 36 تا 40 ساعت است که گاهی اوقات می‌توان این ساعات را در چهار روز در هفته پخش کرد. ساختار سازمانی این کشور بسیار قوی بوده و معمولا شما می‌توانید ساعت‌های زیادی را مشغول اضافه‌کاری شده و درآمد خود را از این طریق افزایش دهید.

استفاده از خدمات موسسه کاربین

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد کار در هلند را دارید باید بدانید که موسسه کاریابی بین المللی کاربین یک موسسه کاملا تخصصی در زمینه مهاجرت کاری است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه و به بهترین شکل ممکن در این کشور مشغول به کار شده و اقامت خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

صنعت کشاورزی
مواد غذایی
حوزه فنی تجهیزات الکتریکی
دستگاه‌های کارخانه‌ای
دستگاه‌های پزشکی
صنعت داروسازی

از جمله موقعیت‌های شغلی که درآمد بالایی در کشور هلند دارند می‌توان به مواردی مانند دندان‌پزشکی، داروسازی و موارد مشابه اشاره کرد. علاوه بر این موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهندسی و مدیریت نیز از درآمد بالایی در کشور هلند برخوردار هستند.

معمولا مدت‌زمان کار در این کشور به‌صورت هفتگی بین 36 تا 40 ساعت است که گاهی اوقات می‌توان این ساعات را در چهار روز در هفته پخش کرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی