کار در نیوزلند

کار در نیوزلند

در سال‌های اخیر به‌خصوص با وجود تحریم‌ها و مشکلات بسیار در روند بازار بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت برای کار در نیوزلند و یا سایر کشورهای دنیا گرفته اند. اما در وهله اول باید دقیقاً بدانید بازار نیوزلند چه ویژگی‌هایی دارد و چه‌طور می‌توان در آن به کسب درآمد پرداخت. نیوزلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که رفاه اجتماعی بالا و قابل قبولی دارد. علاوه بر کار در این کشور، زندگی در آن نیز بسیار دوست‌داشتنی و رؤیایی خواهد بود. در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید و همه آنچه درباره کار در نیوزلند دوست دارید بدانید را مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

کار در کشور نیوزلند هدفی دست‌یافتنی با مؤسسه کاربین

آنچه خواهید خواند:

اقتصاد نیوزلند در یک نگاه

بهتر است متقاضیان کار در خارج از کشور که علاقه‌مند هستند برای ادامه زندگی و فعالیت‌های اقتصادی کشور نیوزلند را انتخاب کنند، ابتدا از وضعیت اقتصادی چنین کشوری آگاهی داشته باشند. کشور نیوزلند در میان برترین اقتصاد‌های دنیا، رتبه 53 جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین این کشور از نظر توان خرید رتبه 68 دنیا را دارد.

ارتباطات اقتصادی نیوزلند

اقتصاد این کشور بر پایه تجارت و دادوستد با استرالیا، آمریکا، چین، کره جنوبی و کشورهای اتحادیه اروپا استوار است. نیوزلند به طور تقریبی دارای 5 میلیون نفر جمعیت است و از نظر تولید ناخالص داخلی نسبت به جمعیتی که دارد یکی از قدرتمند‌ترین‌های دنیا است. این کشور بیش از هر کشور دیگری در سال‌های اخیر از منظر اجتماعی رشد کرده است. یعنی بیش از هر چیزی در این کشور رفاه اجتماعی، درجه برابری و وجود فرصت‌های طلایی کار برای شهروندان افزایش پیدا کرده است.


با وجود همه این‌ها اقتصاد این کشور نیز در برخی سال‌ها با بحران روبه‌رو شده است. برای مثال در دهه هفتاد به دنبال بحران اقتصادی اروپا سطح درآمدهای کارکنان در نیوزلند به طرز چشمگیری کاهش یافت و نابرابری‌های غیرعادلانه در میزان دستمزد‌ها افزایش پیدا کرد.

کاریابی در کشور نیوزلند برای خانم‌ها و آقایان

کاریابی در نیوزلند

کاریابی در کشوری بیگانه که تابه‌حال در آن زندگی نکرده‌اید ممکن است کمی گیج‌کننده به نظر برسد و یا مرتکب اشتباهی شوید. مؤسسه بین‌المللی کاربین یکی از کهن‌ترین و باسابقه‌ترین مؤسسات کاریابی برای ایرانیان در سراسر دنیا است. شما می‌توانید در صورت قطعی بودن تصمیم خود با متخصصان و مشاوران مؤسسه کاربین تماس بگیرید. فراموش نکنید که برای یافتن کار بایستی رزومه قوی و معتبری از خود داشته باشید تا به کارفرمایان ارائه دهید. برای آماده‌کردن چنین رزومه‌ای اطمینان پیدا کنید تمامی اطلاعات مهم در نگاه کارفرمایان نیوزلندی را در برگه رزومه خود جای داده‌اید. درباره تهیه رزومه یا CV نکات مهمی را در زیر آورده ایم.

نیوزلند کشوری مرفه و استاندارد برای یک زندگی شاد

نکاتی درباره تهیه رزومه

کار در نیوزلند، نیازمند داشتن یک رزومه قوی منطبق بر ویژگی‌ها و شرایط شخصی شما است. رزومه به دو شکل طراحی می‌شود. رزومه مبتنی بر مهارت‌های شما و رزومه متمرکز بر کار. اگر برای نخستین‌بار است که در حال جستن شغلی هستید بهتر است رزومه نوع اول که مبتنی بر میزان مهارت شما تهیه می‌شود را آماده کنید. اما اگر دارای تجارب کاری خارق‌العاده هستید و می‌خواهید کارفرمایان را با تجربه‌های کاری خود تحت‌تأثیر قرار دهید، بهتر است نوع دوم رزومه را نگارش کنید.


دقت کنید که رزومه از هر نوعی که باشد باید شامل مواردی چون نام و نام خانوادگی، مشخصات تماس، مهارت‌های فنی و شخصی، تجربیات کاری، سوابق اجتماعی و میزان تحصیلات باشد. موضوعاتی چون بیانیه‌های عینی و شخصی، دستاوردها و منافع نیز به‌عنوان مسائل اختیاری می‌توانند در فرم رزومه شرح داده شوند.

شرایط کار در نیوزلند

برای آن که بتوانید در کشور نیوزلند کار کنید و به درآمدزایی بپردازید، بایستی واجد شرایط خاصی باشید. واضح است شهروندان این کشور اجازه کار در آن را خواهند داشت؛ اما به جز شهروندان نیوزلندی، افرادی با ملیت استرالیایی و یا یکی از جزایر کوک، نیوئه و توکلائو نیز می‌توانند در کنار شهروندان نیوزلندی بدون دریافت هیچ‌گونه مجوزی برای کار، به کسب درآمد بپردازند.


کار در نیوزلند برای سایرین نیازمند دریافت مجوز کار قانونی و یا ویزای کاری است. ویزای کار فقط برای افراد خاصی صادر می‌شود که همه شرایط موردنظر دولت نیوزلند را دارا باشند. تنها نکته مهم دراین‌خصوص این است که بررسی وضعیت یک کارجو به‌عنوان فردی که شرایط قانونی کار در این کشور را داشته باشد برعهده کارفرما است. شما به‌عنوان یک کارجو شاید مجبور شوید برای دریافت شغل موردنظر خود با کارفرمایان وارد یک جلسه مصاحبه کاری شوید. قسمت بعدی به نکاتی درباره مصاحبه در این کشور می‌پردازد.

نیوزلند فراهم‌کننده شرایط کاری استخدامی و خوداشتغالی

نکاتی برای مصاحبه در نیوزلند

در زمان مصاحبه با کارفرمایان نیوزلندی از رفتار غیررسمی آن‌ها تعجب نکنید؛ چرا که مردم این منطقه رفتار راحت و غیررسمی دارند. برای دریافت یک شغل ساده ممکن است بارها و با چندین نفر به مصاحبه بنشینید. این تعدد نفرات مصاحبه‌گر ممکن است حتی تا 4 نفر هم برسد. بیشتر مواقع از شما درباره چالش‌های قبلی که تجربه کردید سؤال می‌پرسند. در زمان توصیف موقعیت‌ها و پاسخ به سؤالات کارفرما مهم است که اعتمادبه‌نفس خود را حفظ کرده باشید. دقت کنید متکبر و خودخواه به نظر نرسید. دوستانه اما کاملاً حرفه‌ای با آن‌ها سخن بگویید.


تقریباً در تمامی مشاغلی که در کشور نیوزلند پیدا خواهید کرد، روابط اجتماعی قوی فاکتور پراهمیتی خواهد بود. بد نیست بدانید در نیوزلند شبکه‌سازی امری بسیار حیاتی محسوب می‌شود. قرارگرفتن شما در موقعیت‌های مختلف زمانی که یک صندلی مهم را در ادارات اشغال کرده‌اید، نیازمند برقراری روابط دوستانه با متخصصان دیگر است. در این راستا در سرتاسر نیوزلند باشگاه‌های خدماتی وجود دارند که فرصت شبکه‌سازی و ملاقات با سایر افراد را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. هرچند به طور ویژه چنین وظیفه‌ای ندارند.

زندگی در نیوزلند برای فرزندان و خانواده امکانات بی‌شماری فراهم می‌سازد.

میزان حقوق و دستمزد

میانگین درآمد و حقوق ناشی از کار در نیوزلند برای متخصصانی که مهارت بسیار ویژه‌ای دارند، بین 33 هزار تا 264 هزار دلار در سال است. اما متوسط دستمزد یک شغل مناسب می‌تواند 106 هزار دلار در سال باشد. حداقل حقوق ساعتی در این کشور هم اکنون 12 دلار و حداقل حقوق روزانه برای کارگران نیز 94 دلار محسوب می‌شود.

خوداشتغالی در نیوزلند

خوشبختانه خوداشتغالی به‌عنوان راهی برای کسب درآمد و کار در نیوزلند دردسر چندانی ندارد. در این کشور حتی تاجرانی که تجارت انحصاری دارند مستحق استفاده از برخی مزایای کار هستند که بسیار به مزایای کارمندی شبیه است. اگر از متقاضیانی هستید که با ویزای کار وارد این کشور شده‌اید، شرایط خوداشتغالی برای شما به نوع ویزایی که دریافت کرده‌اید، بستگی دارد.

به‌طورکلی داشتن ویزایی که به افراد اجازه خوداشتغالی می‌دهد، دقیقاً همان مجوزی است که به متقاضیان با مهارت خاص اجازه کار به‌صورت فریلنسر را می‌دهد. حتی ممکن است در نظر داشته باشید شرکت مختص خود را راه‌اندازی کنید. تأسیس یک شرکت به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است، اما فراموش نکنید قبل از اقدام به تأسیس شرکتتان ساختارهای اقتصادی و تجاری نیوزلند را بار دیگر مطالعه و بررسی کنید.

کار در سرزمین نیوزلند در طیف‌های گسترده‌ای یافت می‌شود.

فرهنگ کار در کشور نیوزلند

اگر می‌خواهید برای کار در نیوزلند به مشکل خاصی برنخورید باید بتوانید خود را با فرهنگ کاری این کشور تطبیق دهید. تعادل بین زندگی و کار شاخصه مهم زندگی مردم نیوزلند است و این امر برای تک تک شهروندان این کشور مورد احترام و قابل دفاع است. غیررسمی بودن رفتار کارمندان و کارفرمایان در محل کار نیز یکی دیگر از ویژگی‌های بارز مردم این سرزمین است که البته به ایده‌یابی و تفکر خلاق آن‌ها در جهت راهبرد اهداف کاری کمک بسیار زیادی می‌کند.


مشاغل در این کشور معمولاً در قالب شرکت‌ها و ادارات کوچک است که تعداد کارمندان آن از 14 نفر بیشتر نخواهد بود و این بدین معنا است که یک کارمند ممکن است وظایف بیش‌تری را بر عهده بگیرد. موفقیت در محیط کاری این کشور نیازمند ذهنی باز و انعطاف‌پذیری گسترده است. در مورد نوع پوشش مردم این کشور در محل کار نیز می‌توان گفت پوشش رسمی خاص برای آن‌ها اهمیت چندانی ندارد، به‌طوری‌که اغلب لباس غیررسمی می‌پوشند؛ اما دقت کنید که برخی اوقات محل کار افراد دارای قوانین خاصی هستند که باید به این قوانین احترام گذاشت.

نتیجه‌گیری

کشور نیوزلند به داشتن رفاه اجتماعی معروف است. کارمندان در این کشور مجبور نیستند هزینه‌ای تحت عنوان حق بیمه و سهم تأمین اجتماعی بپردازند؛ چرا که سیستم غیر مشارکتی آن از طریق پرداخت مالیات عمومی ساماندهی می‌شود. در تمامی شهرها و استان‌های این کشور سیستم رفاهی ملی از شهروندان مراقبت می‌کند. ازاین‌رو زندگی و کار در نیوزلند ممکن است جذاب به نظر برسد و متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. در طول این مقاله تلاش کردیم هرآنچه در خصوص کار در این سرزمین مهم به نظر می‌رسد را به طور ساده‌ای شرح دهیم. امیدواریم تصمیم ویژه‌ای برای آینده کاری خود داشته باشید.

مؤسسه کاریابی کاربین، مؤسسه‌ای فعال در زمینه جستجوی کار برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار به خارج از کشور است که بارها مهاجران ایرانی را در جهت رسیدن به اهداف کاری هدایت کرده است. اگر برای کار در نیوزلند مهاجرت می‌کنید، از مشورت با مشاوران مؤسسه کاربین به‌راحتی نگذرید.

سوالات متداول

میانگین درآمد و حقوق ناشی از کار در نیوزلند برای متخصصانی که مهارت بسیار ویژه‌ای دارند، بین 33 هزار تا 264 هزار دلار در سال است. اما متوسط دستمزد یک شغل مناسب می‌تواند 106 هزار دلار در سال باشد.

نیوزلند به طور تقریبی دارای 5 میلیون نفر جمعیت است

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی