کار در کشور لهستان

کار در لهستان

کشورهای اروپایی به دلیل داشتن کیفیت زندگی بسیار بالا، از جمله کشورهایی هستند که افراد بسیار زیادی رویای مهاجرت به آن را در سر می‌پرورانند. در میان این کشورها لهستان به دلیل داشتن اقتصاد پیشرفته، هزینه‌های کم زندگی و داشتن فرصت‌های شغلی بسیار زیاد توانسته است گوی سبقت را از سایر اعضای اتحادیه اروپا برباید. همین موارد باعث شده‌اند افراد زیادی تمایل داشته باشند با کار در لهستان آینده خود را به سمت آرزوهای خود هدایت کنند.


برای مهاجرت و اشتغال در کشوری مانند لهستان باید از انواع ویزا، شرایط لازم، مشاغل محبوب و مواردی ازاین‌دست اطلاعاتی کافی و جامع داشته باشید تا پس از اقامت در آنجا با مشکل روبرو نشوید. ما تلاش کرده‌ایم در این مقاله دیدی جامع به شما از استخدام و شرایط آن در این کشور ارائه دهیم؛ اما پیش از آن توصیه می‌کنیم مشورت با متخصصان مجرب و حرفه‌ای مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین را از یاد نبرید.

فرم مشاوره رایگان

مزایای کار در لهستان چیست

آنچه خواهید خواند:

آیا می‌دانید چرا کار در لهستان مناسب است؟

کار در لهستان می‌تواند مزایای زیادی برای مهاجران به همراه داشته باشد. اولین مزیتی که می‌توان نام برد، موقعیت جغرافیایی این کشور است. با دریافت پاسپورت کاری شما می‌توانید با کمترین هزینه و سختی در میان کشورهای اروپایی سفر و رفت‌وآمد داشته باشید. این می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای این کشور به‌حساب آید. این کشور توانسته است استاندارد بسیار بالایی را برای ساکنین خود فراهم کند که سایر کشورهای اروپایی ندارد.


در کنار همه این موارد مانند بسیاری از کشورهای دیگر تسلط به زبان لهستان ضروری نیست. حتی اگر به زبان انگلیسی صحبت کنید می‌توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. علاوه بر این، کار در شرکت‌های بزرگ چندملیتی را می‌توانید در لیست مزایای این کشور قرار دهید. تنوع کارکنان و فرهنگ متنوع از مزایای کار در این سازمان‌ها هستند. حتی می‌توانید دوره‌های کارآموزی مفید و جامعی را در این شرکت‌ها یا حتی خود کشور لهستان تجربه کنید که به شما صلاحیت کار در هر کجای دنیا را می‌دهند.

کدام مشاغل در لهستان چشم‌انتظار شما هستند؟

برای مهاجرانی که تمایل به کار در لهستان دارند، این کشور مانند دریایی از فرصت‌های شغلی می‌تواند آن‌ها را در هر حوزه و حیطه‌ای که تمایل دارند در خود غرق کند. این کشور در میان سایر اعضای اتحادیه اروپا، یکی از بزرگ‌ترین مراکزی بوده که فرایندهای تجاری را برای اتباع سایر کشورها فراهم کرده است. بیشترین مشاغلی که یک فرد مهاجر می‌تواند در لهستان مشغول به کار شود، حوزه خدماتی است؛ اما اگر علاقه داشته باشید صنایع دیگری نیز پذیرای شما هستند.

صنایع پرطرفدار در لهستان

صنایعی مانند تولید نوشابه، مواد شیمیایی، معادن زغال‌سنگ، فراوری مواد غذایی، صنایع بزرگی مانند صنعت خودروسازی یا کشتی‌سازی نیز ازاین‌دست مشاغل محسوب می‌شوند. بااین‌حال بانکداری، آی‌تی یا مخابرات در میان افراد حرفه‌ای و تحصیل‌کرده بیشترین طرف‌داران را دارند.


برخی از شرکت‌های چندملیتی مانند تویوتا موتور، نارنجی پولسکا، دیبولد نیکورف و مواردی ازاین‌دست پذیرای شما هستند. در کنار آن باید بدانید برخی از صنایع نیز به دلیل نیروی کم ماهر و کاربلد بیشترین شانس را برای استخدام برای شما دارند. رشته‌هایی مانند مهندسی عمران، شیمی و برق، بازاریابی، مشاغل حوزه مالی؛ مانند حسابداری و تحلیل مالی و مشاغل حوزه آی‌تی مانند پشتیبانی فنی سایت یا کارشناس امنیت سایبری از جمله این موارد محسوب می‌شوند.

مشاغل تابستانی و آموزشی

برخی مشاغل نیز در این کشور وجود دارند که بیشترین متقاضیان کار در لهستان را در زمان‌ها و شرایط خاص به سمت خود جلب می‌کنند. مشاغلی مانند کار در هتل، رستوران یا بارها و حتی برخی از سازمان‌های بزرگ در فصولی مانند تابستان هم جای بیشتری برای کار دارند و هم افراد زیادی کاندیدای آن هستند. از طرفی چون تسلط به زبان انگلیسی حرف اول را برای کارگران لهستانی می‌زند، مشاغلی مانند آموزش زبان انگلیسی نیز می‌توانند جزو کارهای پردرآمد محسوب شود.

در سازمان‌های بزرگ استخدام شوید

ویزای لهستان، مجوز ورود شما است!

حتماً به‌خوبی می‌دانید اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تنها گروهی هستند که برای کار در لهستان نیاز به مجوز ندارند؛ اما این مورد در مورد شهروندان سایر کشورها صدق نمی‌کند. برای اینکه در لهستان هم کار داشته باشید و هم بتوانید اقامت کنید، قبل از هر کار باید یک پیشنهاد کاری و یک قرارداد مستند کسب کنید. این قرارداد می‌تواند نقش مهمی در اخذ مجوز اقامت برای شما داشته باشد.

با این شرایط کار پیدا کنید!

برای اینکه بتوانید شغلی متناسب با نیازهای خود در لهستان پیدا کنید لازم است با احراز برخی از شرایط، نظر کارفرما را به سمت خود جلب کنید. برخی موارد برای کارفرمایان این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال بهتر است اندکی به زبان لهستانی تسلط داشته باشید. زبان رسمی این کشور لهستانی است و برای برقراری ارتباط با دیگران به‌خصوص افراد مسن‌تر آشنایی با این زبان لازم است؛ اما اگر بتوانید با زبان انگلیسی صحبت کنید نیز پیداکردن کار در لهستان ممکن است!


برای کارفرمایان لهستانی، داشتن رزومه قوی و مدارک تحصیلی مرتبط یکی از مواردی است که از اهمیت به سزایی برخوردار است. لازم است مدارک خود را به زبان لهستانی ترجمه کنید و در اختیار کارفرما قرار دهید. رزومه شما مانند سایر کشورهای اروپایی باید همراه با یک بیانیه انگیزشی باشد تا نشان دهد هدف شما از اشتغال در این کشور چیست؟

برخی مشاغل بیشتر تابستانی هستند

کار در لهستان، از زوایای مختلف!

کار در لهستان مزایای خاص خود را دارد. مانند بسیاری از کشورهای دیگر ساعات کاری این کشور بین ساعت 8 صبح الی 4 بعد‌ازظهر است و گاه این زمان ممکن است تا 5 نیز ادامه پیدا کند. ساعات کاری در واقع مانند سایر کشورها 40 ساعت در هفته است؛ اما نمی‌توانید بیش از 48 ساعت در هفته یا 150 ساعت در سال اضافه‌کاری داشته باشید.


اگر سمت شما در شرکتی که مشغول به کار در آن هستید به رأس هرم شغلی نزدیک نیست، نگران نباشید. با وجود ساختار سلسله‌مراتبی در این کشور اما فرهنگ دوستانه، مردم آن به شما کمک می‌کنند تا احساس بدی در پست خود نداشته باشید. آنچه برای لهستانی‌ها بسیار قابل‌احترام و جدی بوده وقت‌شناسی، حضور در جلسات سازمانی و البته پوشش بسیار رسمی است.


مرخصی که به شما داده می‌شود، مانند سایر کارمندانی است که از اتباع همین کشور هستند. شما اجازه دارید با 10 سال سابقه کار، 20 روز مرخصی با حقوق داشته باشید. اگر بیش از 10 سال سابقه دارید، این میزان به 26 روز مرخصی با حقوق افزایش خواهد یافت.

بیمه تأمین اجتماعی و مزایای آن!

بر اساس قوانین این کشور، زمانی که مشغول به کار در لهستان هستید لازم است به بیمه تأمین اجتماعی کمک مالی کنید و در ازای آن از مزایای این بیمه برخوردار شوید. بیمه بیماری، پیری، ازکارافتادگی و حوادث از جمله مزایای این بیمه محسوب می‌شوند. شما با کمک به این سازمان، مراقبت بهداشتی را برای کارگران و خانواده‌های آن‌ها رایگان می‌کنید. البته مراقبت بهداشتی خصوصی یکی از مواردی است که در میان لهستانی‌ها از جایگاه قابل قبولی برخوردار است. کارفرمایان اغلب با یک بیمه خصوصی طرف قرارداد هستند و از این طریق زیردستان خود را از نظر مراقبت‌های بهداشتی تحت پوشش قرار می‌دهند.

مرخصی‌ها و پرداختی‌ها به سبک لهستانی‌ها!

اگر در حین کار در لهستان مجبور باشید از مرخصی استعلاجی برخوردار شوید، تحت شرایطی خاص حقوق دریافت می‌کنید. 80 درصد متوسط حقوق شما برای 33 روز اول پرداخت خواهد شد. این هزینه توسط کارفرما در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ اما اگر از این میزان مجبور به مرخصی بودید، بین 80 تا 100 درصد حقوقتان را می‌توانید از بیمه دریافت کنید.


بانوان باردار از 20 هفته مرخصی زایمان با حقوق برخوردار هستند. آن‌ها این حق را دارند که حداکثر 6 هفته از این میزان را قبل از تولد نوزاد خود به مرخصی بروند. جالب اینجا است که 2 هفته نیز مرخصی برای پدران در نظر گرفته شده است؛ اما به‌صورت کلی والدین می‌توانند مجموعاً 32 هفته مرخصی را تجربه کنند که بسته به انتخاب خود آن‌ها این حق به پدر یا مادر تعلق می‌گیرد.

به مجموعه کاربین سری بزنید

وقت کاریابی است!

حال که همه اطلاعات را در مورد کار در لهستان به دست آوردید، سؤالی که مطرح می‌شود این است چگونه می‌توانید در این کشور کار پیدا کنید و استخدام شوید؟ البته راه‌های زیادی برای اشتغال در این کشور وجود دارند. می‌توانید به سایت‌های آنلاین مراجعه کنید یا پس از اقامت در این کشور به مؤسسات کاریابی سری بزنید؛ اما راهی که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بسیار منحصربه‌فرد است.

 

می‌توانید از همین‌جا که نشسته‌اید بهترین شغل را پیدا کنید، رزومه خود را بفرستید، استخدام شوید و کارهای دریافت ویزا را سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنید، طی کنید. این کار با کمک مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین میسر است. فقط چند کلیک تا کار در یک کشور اروپایی فاصله دارید.

این کشور عضو اتحادیه اروپا است
کلام پایانی

کار در لهستان و سایر کشورهای اروپایی جذابیت‌ها و مزایای خاص خود را دارد که نمی‌توان از آن‌ها عبور کرد. می‌توانید با اشتغال در این کشور از مزایای زیادی مانند حقوق و زندگی با هزینه کم و استاندارد بالا برخوردار شوید؛ اما برای مهاجرت و اشتغال لازم است از کمک افراد حرفه‌ای مانند مشاوران مؤسسه کاربین بهره ببرید.

مهاجرت کاری به‌تنهایی کاری سخت است و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. می‌توانید به سایت کاربین سری بزنید و همه چیز را با چشم خود ببینید. مؤسسه بین المللی کاربین مجموعه‌ای است که با داشتن مجوز از وزارت کار می‌تواند به شما کمک کند به‌صورت قانونی و مطمئن بهترین کار را در کشورهای دیگر پیدا کنید و بتوانید به سایر کشورها مهاجرت کاری کرده و در آنجا اقامت کنید. اگر درباره کار در لهستان سؤال بیشتری دارید، مشاوران همراه شما هستند.

سوالات متداول

تولید نوشابه
مواد شیمیایی
معادن زغال‌سنگ
فراوری مواد غذایی
صنعت خودروسازی یا کشتی‌سازی
بانکداری
آی‌تی یا مخابرات

مانند بسیاری از کشورهای دیگر ساعات کاری این کشور بین ساعت 8 صبح الی 4 بعد‌ازظهر است و گاه این زمان ممکن است تا 5 نیز ادامه پیدا کند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی