کار در کشور آفریقای جنوبی

کار در آفریقای جنوبی

شاید بد نباشد بدانید کشوری مثل آفریقای جنوبی که تحت حمایت مستقیم قدرت‌های دنیا است، می‌تواند به‌ عنوان مقصد مهمی برای کار باشد. کار در آفریقای جنوبی یکی از جدی‌ترین تصمیماتی است که علاقمندان به درآمدزایی در خارج از کشور باید به آن فکر ‌کنند. شاید با خودتان فکر کنید که آفریقای جنوبی مثل بسیاری از کشورهای محروم در قاره آفریقا است، اما ما به شما توصیه می‌کنیم برای آن که با این کشور جذاب بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

فرم مشاوره رایگان

آفریقای جنوبی و کار در آن

آنچه خواهید خواند:

آشنایی با آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری انگلیسی ‌زبان است که مستقیماً تحت نظارت و حمایت کشورهای قدرتمندی چون آمریکا و انگلستان قرار دارد. در این کشور فضای بسیار قوی جهت رشد ایده‌های تجاری و اقتصادی شکل گرفته است که بازار بین‌المللی آن را بیش ‌از ‌پیش ارتقا می‌دهد. از این‌ رو، زندگی در چنین کشوری به ‌خصوص برای دانشجویان ایده‌پرداز و خلاق بسیار جذاب خواهد بود.


این کشور زیبا که در جنوب قاره آفریقا و آب‌های دو اقیانوس اطلس و هند واقع شده، دارای سه پایتخت مختلف پرتوریا، کیپ تاون و بلومفونتین است که سه قوه مجریه، پارلمان و قضاییه به‌ ترتیب در آن‌ها حضور دارند. بزرگ‌ترین شهر در این کشور آفریقایی، شهر ژوهانسبورگ با جمعیتی نزدیک به 6 میلیون نفر است. این شهر فرصت‌های استثنایی و باور نکردنی را به‌ منظور کار در آفریقای جنوبی در اختیار مردم و دانشجویان قرار می‌دهد.


کشور جمهوری آفریقای جنوبی از نظر رشد تکاملی و توسعه با سایر کشورهای اروپایی متفاوت به‌ نظر می‌رسد. از جمله دلایل این تفاوت بزرگ می‌توان به مهاجرت اروپاییان متخصص به خاک آن، اهمیت موقعیت راهبردی آبراه کیپ در مدت بسته ماندن کانال سوئز و وجود معادن کانی‌های ارزشمند اشاره کرد.


آفریقای جنوبی به علت مهاجرپذیری بالا در سال‌های اخیر تنوع نژادی بالایی را در خود جای داده‌ است. همچنین بسیاری از دورگه‌های اروپایی- ‌هندی در این سرزمین سکونت دارند. از نظر دین و مذهب نیز باید گفت که بیشتر مردم در این کشور مسیحیت را به‌ عنوان دین خود پذیرفته‌اند، هرچند تعداد دو درصدی مسلمانان در این کشور نیز قابل ‌توجه است.


شاید بد نباشد بدانید که چنین کشوری دارای 11 زبان رسمی در داخل خاک خود است که 9 زبان آن مربوط به زبان‌های آفریقایی خانواده بانتو است. زبان انگلیسی نیز به‌ عنوان یکی از زبان‌های رسمی این کشور در بخش تجارت و فعالیت‌های اقتصادی به کار گرفته می‌شود. 2 زبان دیگر که اروپایی به‌ شمار می‌روند، زبان سفید پوستان این کشور است. زبان دیگری نیز برای گویش و صحبت در داخل خانه‌ها به کار گرفته شده است که به عنوان آخرین زبان رسمی در آفریقای جنوبی شناخته می‌شود.

زندگی و اشتغال در کیپ‌تاون

شرایط اقتصادی در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به‌ عنوان بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا دارای اقتصادی مستحکم است و از این نظر در جایگاه دوم این قاره قرار دارد. این کشور همچنین در سازمان ملل متحد، صندوق بین‌المللی پول، سازمان تجارت جهانی و سازمان‌ کشورهای همسود به‌ عضویت درآمده است. نظام سیاسی حاکم بر آن نیز از نوع مردم سالاری پارلمانی محسوب می‌شود. کار در آفریقای جنوبی در سال‌های اخیر بیش ‌از پیش محبوب شده است و شاید این امر به دلیل وجود زبان رسمی انگلیسی در تبادلات تجاری باشد.


متقاضیان کار در این کشور در صورت تسلط به زبان انگلیسی قادر خواهند بود که در مشاغل تجاری و اقتصادی بدون بروز مسئله‌ای به اشتغال مشغول شوند و این یکی از مزایای مهم کار در کشور آفریقا جنوبی است. این کشور که مشهور به کشور رنگین‌کمان است، در سال 2010 نیز میزبان جام جهانی بود و اولین تجربه این‌ چنینی را برای قاره آفریقا رقم زد.

آفریقای جنوبی مکانی برای اشتغال

در سال‌های اخیر به دنبال همه‌گیری بیماری کرونا، بسیاری از کارفرمایان و شرکت‌های مستقر در آفریقای جنوبی به دورکاری یا کارهای ترکیبی روی آوردند. در سیستم کار ترکیبی، کارکنان هم در خانه‌های خود و هم در محل کار به انجام وظایف تعیین شده برای خود می‌پردازند. قوانین مربوط به کار در آفریقای جنوبی از حق و حقوق افراد به عنوان کارمند محافظت می‌کند و بر همین اساس، کارکنان زن و مرد با توجه به جنسیت خود از مرخصی سالانه‌، مرخصی‌های زایمان و مرخصی مسئولیت خانوادگی بهره‌مند هستند.


بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا مثل جنرال الکتریک، آمازون، مایکروسافت و ارنست در سراسر آفریقای جنوبی دارای شعبات متعددی هستند و متخصصان مرتبط با حوزه کاری خود را با مزایای چشمگیری استخدام می‌کنند. با این وجود، برخی از شرکت‌های بومی در آفریقا نیز دارای اعتبار و گستردگی بسیار زیادی هستند. برای مثال، 5 شرکت آفریقای جنوبی از جمله شرکت aveng فعال در حوزه ساخت ‌و ساز و عملیات‌های نفتی ‌و گازی و شرکت‌های دیسکاوری هلدینگ، Old Mutual، گروه آبسا و Sanlam فعال در امور بانکی و مالی کارفرمایان بزرگ بومی آفریقا هستند که هر ساله به استخدام افراد متخصص در زمینه‌های مختلف می‌پردازند.


کار در کیپ تاون پرجمعیت‌ترین شهر این کشور، هیجان‌انگیز و خارق‌العاده به ‌نظر می‌رسد. این شهر به عنوان یکی از برترین‌های شهرهای فناوری در دنیا شناخته می‌شود. کیپ تاون در سال 2019 به ‌عنوان یکی از 30 شهر برتر در زمینه فناوری جهانی انتخاب شده است. جالب است بدانید که این شهر همچنین به عنوان پایتخت استارت‌آپ در آفریقا به شمار می‌آید و در سال 2020 حدود 88 میلیون دلار به استارتاپ‌های مهم این شهر اختصاص یافته است.

مهاجرت برای یافتن شغل مناسب

کار برای خارجیان در آفریقای جنوبی

انواع مختلفی از ویزا برای کار در آفریقای جنوبی وجود دارند که به متقاضیان کار در این کشور امکان اقامت و اشتغال می‌دهند. ویزای کار برای متخصصان مهارت‌های حیاتی، ویزای کار عمومی، ویزای کار برای انتقالات درون شرکتی، ویزای شرکتی و ویزای تبادلی انواعی از ویزاهای کمک‌کننده به خارجیان هستند که افراد با دارا بودن یکی از آن‌ها می‌توانند در خاک این کشور به کار و درآمدزایی بپردازند. در ادامه هر یک از این ویزاها را معرفی خواهیم کرد.

انواع مختلف ویزای کار آفریقای جنوبی

ویزای کار برای متخصصان مهارت‌های حیاتی

برخی از مهارت‌های حیاتی در آفریقا وجود دارند که برای دولت آفریقای جنوبی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. اگر در یکی از این زمینه‌ها تخصص و مهارت ویژه‌ای دارید، می‌توانید به عنوان یک متخصص برای درخواست این نوع ویزا اقدام کنید و سپس به کار در این کشور مشغول شوید. برای درخواست این ویزا نیازی به داشتن شغل ندارید، اما تنها به مدت 12 ماه پس از دریافت آن امکان یافتن شغل مناسب خود را خواهید داشت.

توسعه روابط کاری در آفریقای جنوبی

ویزای عمومی کار

اگرچه ویزای کار عمومی به خارجیان امکان کار در این کشور را می‌دهد، اما دریافت آن مشمول قوانین و شرایط پیچیده‌ای است. برای مثال، کارفرمای شما باید بتواند به دولت اثبات کند که پس از تبلیغات بسیار برای جایگاه شغلی شما نتوانسته است از میان متخصصان داخلی به نتیجه قابل ‌قبولی دست پیدا کند. در این شرایط باید پیشنهاد شغلی کارفرما را به صورت مکتوب در اختیار داشته باشید تا در صورت لزوم برای کار در آفریقای جنوبی به مسئولین دولت ارائه دهید.

ویزای کار برای انتقالات درون شرکتی

واضح است این نوع ویزا برای کارکنان شرکت‌های چند ملیتی صادر می‌شود. به عنوان کارمند یکی از این شرکت‌ها که برخی شعبات آن در کشور آفریقای جنوبی مستقر هستند، می‌توانید با صلاحدید کارفرما برای انتقال به شعبه آفریقایی درخواست ویزا کنید. فراموش نکنید که برای دریافت این ویزا کارفرما باید درخواست خود را مبنی بر ارسال کارمندش ارائه دهد.

ویزای شرکتی

ویزای شرکتی برای یک شرکت استقرار یافته در خاک آفریقای جنوبی صادر می‌شود. چنین شرکت‌هایی قادر هستند که تعداد زیادی کارمند و نیروی انسانی را از سایر کشورهای دنیا برای مدت زمانی محدود استخدام کنند. تمامی کارمندان و منابع انسانی این شرکت‌ها که دارای ملیت‌های دیگری هستند، تحت مسئولیت یک درخواست ویزای شرکتی اجازه کار در این کشور را دارند.

سفر به جنوب آفریقا برای زندگی در شهر فناوری‌های دنیا

ویزای تبادلی

اگر متقاضیان کار در آفریقای جنوبی کمتر از 25 سال سن داشته باشند، اجازه دارند که برای دریافت ویزای تبادلی به منظور کار در این سرزمین درخواست دهند. این راه یکی از برترین روش‌های مهاجرت کاری به سرزمین آفریقای جنوبی است.

بررسی احتمال کاریابی در آفریقای جنوبی

نکته مهم در خصوص کاریابی در کشور آفریقای جنوبی این است که تعداد بسیار زیادی از مردم این کشور بیکار هستند و نرخ بیکاری در این کشور سرسام‌آور است. اما چرا کار در آفریقای جنوبی دارای محبوبیت زیادی در بین متقاضیان مهاجرت است؟ یکی از بدیهی‌ترین دلایل این امر، تخصص مردم بومی این کشور به مشاغل عمومی و غیر خاص است، مشاغلی که دریافت ویزا برای آن‌ها امری غیر ممکن به حساب می‌آید.


با این اوصاف، اگر شما به عنوان فردی علاقمند به درآمدزایی در آفریقای جنوبی موفق به دریافت ویزا شوید، به طور قطع شغل متناسب با تخصص خود را پیدا خواهید کرد. به همین دلیل است که هر ساله مسئولین آفریقای جنوبی لیستی از مشاغل حیاتی و تخصص‌های خاص منتشر می‌کنند تا با استفاده از آن منابع انسانی ماهری را از سراسر دنیا جذب کنند. در این راستا، مجموعه معتبر کاربین با آگاهی از اصول و ضوابط حاکم بر کشور آفریقای جنوبی و داشتن روابط گسترده قادر است متقاضیان داخل کشور را در امر یافتن شغل مناسب با شرایط خودشان یاری کند.

کاریابی در آفریقای جنوبی با توجه به لیست مشاغل حیاتی
نتیجه‌گیری

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به مهاجرت و درآمدزایی در کشورهای توسعه ‌یافته و به‌روز دنیا دارید، بهتر است به کشور آفریقای جنوبی نیز که در جنوب قاره آفریقا واقع شده است، به عنوان یک گزینه معقول بیندیشید. در این راستا، لیستی از انواع ویزای کاری وجود دارد که باید یکی از آن‌ها را با توجه به شرایط فردی خود برای کار در آفریقای جنوبی انتخاب کرده و مطابق با شرایط درخواستی آن مدارک خود را به سفارت این کشور ارسال کنید. از این رو بهتر است برای کار در آفریقای جنوبی با مؤسسه کاریابی کاربین و متخصصان خبره‌اش مشورت کنید و از این طریق، مهاجرت کاری خود را به ‌سرانجام برسانید. این مؤسسه باتجربه سال‌ها است که در زمینه کاریابی برای هم‌وطنان در سراسر دنیا فعالیت می‌کند و سابقه درخشانی در این امر دارد.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای کار آفریقای جنوبی

سوالات متداول

ویزای کار برای متخصصان مهارت‌های حیاتی
ویزای عمومی کار
ویزای کار برای انتقالات درون شرکتی
ویزای شرکتی
ویزای تبادلی

آفریقای جنوبی به‌ عنوان بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا دارای اقتصادی مستحکم است و از این نظر در جایگاه دوم این قاره قرار دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی