کار در قبرس جنوبی

کار در قبرس جنوبی

قبرس پس از سیسیل و ساردینیا سومین جزیره دریای مدیترانه است و در بین ترکیه، لبنان، سوریه و یونان قرار گرفته است. سال‌ها پیش بین دو گروه یونانی و ترک‌نشین قبرس درگیری ایجاد و نهایتاً قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. قبرس جنوبی به دلیل موقعیت جغرافیایی و پیشرفت روزافزون در زمینه خدمات و صنعت محبوبیت زیادی داشته و امروزه کار در قبرس جنوبی نسبت به قبرس شمالی طرف‌داران بیشتری دارد.

هرساله تعداد زیادی از افراد تصمیم می‌گیرند به قبرس جنوبی مهاجرت کاری کنند. شما با خواندن این مقاله می‌توانید با شرایط زندگی و کار در قبرس آشنا شوید و با خیال آسوده تصمیم به مهاجرت از طریق کار به سمت این جزیره افسانه‌ای بگیرید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

قبرس، کشور محبوب مهاجرین

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مهاجرت‌کنندگان به کشورهای مختلف نحوه استقبال کشور مقصد از آن‌هاست. برخی کشورها مهاجران را به‌عنوان یک تهدید تلقی می‌کنند و این موضوع می‌تواند زندگی مهاجران را در آن کشور تحت تأثیر قرار دهد و حتی تلخ کند؛ اما این فرضیه در مقابل قبرس جنوبی رد می‌شود. تجربه و یافته‌های مطالعاتی نشان می‌دهد که مردم قبرس نه‌تنها مهاجران را به‌عنوان یک عامل تهدید تصور نمی‌کنند، بلکه احساس همدلی و همراهی را به مهاجران منتقل می‌کنند؛ ازاین‌رو مهاجرت با هدف زندگی و کار در قبرس جنوبی با استقبال خوبی همراه شده است و سالانه تعداد زیادی از افراد شانس خود را برای مهاجرت به قبرس امتحان می‌کنند.

کشور محبوب قبرس جنوبی

شرایط زندگی و کار در قبرس

طبیعت بی‌نظیر و ثروت‌های معدنی قبرس یکی از دلایل محبوبیت این کشور است؛ اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. قبرس مهاجرین و طرف‌داران زیادی دارد؛ بااین‌وجود اگر شخصی قصد مهاجرت به قبرس جنوبی برای مهاجرت و کار را داشته باشد باید این جزیره را از جوانب مختلف بررسی کند. چرا مهاجرت به قبرس جنوبی انتخاب خوبی است؟

شرایط زندگی در قبرس جنوبی

• میزان جرم و جنایت در قبرس نسبت به سایر کشورها کم است.
• قبرس 330 روز آفتابی در سال دارد و از آب‌وهوای معتدلی برخوردار است.
• هزینه زندگی پایین و مالیات کم است.
• دارنده زیباترین کوه‌ها و سواحل مدیترانه‌ای است.
• خرید و اجازه ملک با قیمت‌های ارزان ا‌مکان‌پذیر است.
• آلودگی هوا و شلوغی کمتر به دلیل جمعیت کم این کشور مشهود است.

بررسی شرایط کاری در قبرس

• قبرس جنوبی کمترین مالیات شرکتی در اروپا را به خود اختصاص داده است.
• حقوق متناسب در کنار هزینه‌های کم زندگی
• کانون سرمایه‌گذاری به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه
• شهرت قبرس به‌عنوان بهشت مشاغل مدرن
• روند نزولی نرخ بیکاری در سال‌های اخیر
• 38 ساعت کار در 5 روز هفته

آب‌وهوای دلپذیر قبرس

مشاغل مورد نیاز قبرس

قبرس به‌عنوان یک محیط بین‌المللی شناخته می‌شود و یکی از مراکز محبوب مشاغل بین‌المللی است. اگر مهارت و دانش در زمینه‌ای خاص دارید و تصمیم گرفتید با هدف کار در قبرس جنوبی مهاجرت کنید، پس شما بسیار خوش‌شانس هستید؛ چرا که این کشور در زمینه‌های مختلفی چون پزشکی، حسابداری، فروش، بازاریابی، مدیریت فروش و… موقعیت‌های مناسبی را برای جویندگان کار فراهم کرده است.

پرتقاضاترین مشاغل در قبرس جنوبی

پرتقاضاترین مشاغل در قبرس جنوبی

• حسابدار
• تحلیلگر مالی
• ناظر عمران
• فروشنده
• برنامه‌نویس php
• وکیل شرکتی
• دستیار مدیر مالی
• بازاریاب

میزان حقوق در قبرس

احتمالاً یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ذهن شما را درگیر کرده میزان دستمزد در قبرس است. در سال 2022 متوسط دستمزدها در قبرس 2160 یورو در ماه است. کارکنان در این کشور ماهانه در بالاترین نرخ متوسط، 9660 یورو دستمزد دریافت می‌کنند و در کمترین حالت 550 یورو در ماه درآمد خواهند داشت. آیا میزان دستمزدها شما را برای مهاجرت به قبرس ترغیب می‌کند؟

 

کار در قبرس جنوبی و میزان حقوق آن به پارامترهای متعددی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کاری، جنسیت بستگی دارد. محدوده حقوقی پزشکان در این کشور 4270 یورو تا 12200 یورو است؛ همچنین وکلا در این کشور از درآمد 2900 یورویی تا 8320 یورو برخوردار می‌شوند. محدوده حقوق مدیران بانک در قبرس 2730 تا 7830 یورو است. اساتید دانشگاه 2050 تا 5870 یورو درآمد را تجربه می‌کنند.

متوسط حقوق در قبرس

نرخ بیکاری و فقر در قبرس جنوبی

طبق آمار جدید و به‌روز، نرخ بیکاری در قبرس 8 درصد است. نرخ بیکاری در سال‌های 2020 و 2021 در قبرس به ترتیب 7.59 و 6.13 ثبت شده و در حال حاضر موقعیت‌های شغلی خالی در این کشور به 10.663 هزار رسیده است. طبق آخرین آمار نرخ فقر در قبرس تا سال 2019، 0.30 درصد بوده است؛ همچنین تولید ناخالص داخلی که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی است در این کشور در سال 2021، 27.72 میلیارد دلار محاسبه شده است.

هزینه‌های زندگی در قبرس

قبرس با اینکه عضو اتحادیه اروپا بوده؛ اما نسبت به دیگر اعضای این اتحادیه هزینه زندگی کمتری به خود اختصاص داده است. بهتر است قبل از مهاجرت و کار در قبرس جنوبی درباره هزینه‌های زندگی در این کشور بیشتر بدانید تا با آگاهی کامل از شرایط زندگی در این کشور، به تصمیم خود مهر تأیید بزنید. اقامت در قبرس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است؛ متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان کوچک نیز در سال 2023 در قبرس 495 تا 602 یورو و یک آپارتمان نسبتاً بزرگ‌تر 960 تا 1144 یورو محاسبه می‌شود. متوسط هزینه ماهانه یک نفر در قبرس بدون احتساب اجاره خانه 783.9 یورو است.

شرایط مهاجرت به قبرس

مهاجرت معمولاً با روندهای قانونی همراه بوده است؛ اما پیگیری‌های قانونی برای اخذ اقامت قبرس نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است. قبرس در قبال ارائه مجوز اقامت به اتباع اروپایی از آن‌ها گواهی ثبت‌نام یا برگه زرد دریافت می‌کند؛ اما شرایط دریافت اقامت برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است. مجوز اقامت موقت، شرط ورود شهروندان غیر اتحادیه اروپایی به قبرس برای زندگی و کار است. شما با دریافت این مجوز، حداکثر تا 4 سال اجازه زندگی در قبرس را دارید.

مهاجرت به قبرس چه شرایطی دارد؟

مدارک اخذ اقامت موقت قبرس

برای کار در قبرس جنوبی حتی برای مدت کوتاه، باید اقامت موقت دریافت کنید. تکمیل فرم درخواست اقامت، فتوکپی از پاسپورت، صورت‌حساب بانکی، چندین عکس، گواهی مجوز پلیس از کشور خود، مدارک تمایل شما برای زندگی در قبرس، تضمین بانکی، اثبات تمکن مالی و گواهی پزشکی منفی بودن بیماری‌های سل و هپاتیت از جمله مدارکی است که باید ارائه دهید.

مجوز اقامت دائم قبرس

اگر شما با استفاده از اقامت موقت خود حداقل به مدت 5 سال در قبرس زندگی کردید و بیشتر از سه ماه از این کشور خارج نشده‌اید و همچنین یک قرارداد کاری به مدت حداقل 18 ماه داشته باشید، می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید. اگر توانایی خرید ملک در قبرس را داشته باشید نیز می‌توانید با خرید یک ملک به ارزش حداقل 300000 یورو و تکمیل دیگر مدارک اقدام به دریافت اقامت دائم کنید.

اقامت دائم قبرس

اخذ مجوز کار در قبرس

شما در ابتدا باید از طریق کاریابی، شغلی متناسب با مهارت خود در قبرس پیدا کنید و با کارفرما در یک شرکت قبرسی قرارداد ببندید. کار در قبرس جنوبی می‌تواند شانس خوبی برای شما باشد؛ درصورتی‌که بتوانید تأیید کارفرما را بگیرید. اگر کارفرما شما را تأیید کند، مسئولیت اخذ مجوز کار را بر عهده می‌گیرد. کارفرما در ابتدا باید از وزارت کار قبرس، تأییدیه دریافت کند و سپس به درخواست مجوز کار از طریق اداره ثبت‌احوال و مهاجرت قبرس بپردازد. مدت‌زمان دریافت مجوز کار در قبرس حداکثر 6 ماه بوده و اعتبار مجوز اقامت کاری قبرس حداکثر 4 سال است. دریافت مجوز کار اولین قدام برای دریافت ویزای کار است.

اخذ ویزای کار قبرس

اگر موفق به دریافت مجوز کار شده باشید می‌توانید برای دریافت ویزای کار در قبرس اقدام کنید. برای دریافت ویزای کار باید در ابتدا سفارت منطقه خود را در این کشور پیدا کنید. سپس با ارائه پاسپورت معتبر، گواهی پلیس، گواهی تأیید پزشکی، قرارداد کار مورد تأیید وزارت کار، بیمه سلامت و اثبات تمکن مالی ویزای کار قبرس را دریافت کنید.

کار در قبرس جنوبی

چطور در قبرس کار پیدا کنیم؟

برای پیداکردن کار در قبرس جنوبی می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی اقدام کنید. در این سایت‌ها رزومه سوابق، توانایی‌ها، سطح زبان و مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارید و ارتباط بین شما و کارفرما برقرار می‌شود. در برخی از این سایت‌ها شما مستقیماً رزومه خود را برای کارفرما ارسال می‌کنید و در برخی دیگر نیز با قرار دادن سوابق خود، کارفرما را به سمت خود می‌کشانید.

کلام پایانی

قبرس جنوبی علاوه بر آب‌وهوای دلپذیر از نظر اقتصادی نیز در سطح بین‌المللی قرار دارد. تعداد مهاجرت‌کنندگان به این کشور با درک این مسئله که کیفیت زندگی در مقایسه با هزینه زندگی بالا است، روزبه‌روز بیشتر می‌شود؛ از طرف دیگر این کشور هرساله از مهاجران متخصص با کارایی بالا استقبال می‌کند. نرخ بیکاری کم، موقعیت‌های شغلی فراوان، درآمد مطلوب و در نتیجه رضایت از زندگی، محبوبیت این کشور را بیشتر می‌کند. سایت‌های کاریابی مختلفی در سطح اینترنت فعال هستند؛ اما اگر تصمیمتان برای کار در قبرس جنوبی جدی‌ است یکی از شرکت‌ های کاریابی مانند کاربین را انتخاب کنید. 

سوالات متداول

• حسابدار
• تحلیلگر مالی
• ناظر عمران
• فروشنده
• برنامه‌نویس php
• وکیل شرکتی
• دستیار مدیر مالی
• بازاریاب

در سال 2022 متوسط دستمزدها در قبرس 2404 یورو در ماه است. کارکنان در این کشور ماهانه در بالاترین نرخ متوسط، 2296 یورو دستمزد دریافت می‌کنند و در کمترین حالت 1360 یورو در ماه درآمد خواهند داشت.

متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان کوچک نیز در سال 2022 در قبرس 400 یورو و یک آپارتمان نسبتاً بزرگ‌تر 800 یورو محاسبه می‌شود. متوسط هزینه ماهانه یک نفر در قبرس بدون احتساب اجاره خانه 741 یورو است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی