کار در کره جنوبی

کار در کره جنوبی

یکی از راه‌های مهاجرت به کره، مهاجرت کاری است. کار در کره جنوبی شرایط به خصوصی دارد که باید با آن‌ها آشنا باشید. اگر می‌خواهید برای ویزا اقدام کنید، باید بدانید راه سختی پیش رو دارید. شرایط اخذ ویزای این کشور بسیار سخت‌گیرانه است و روند درخواست آن می‌تواند شما را گیج کند. با این حال ساده‌ترین بخش در مسیر مهاجرت، مربوط به درخواست ویزا است. هزینه‌های اخذ ویزا به شکل استاندارد و مناسب هستند و باید به دلار پرداخت شوند. در ادامه، شرایط کار در این کشور و نحوه هزینه‌های اخذ ویزای کاری را با هم بررسی خواهیم کرد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

نگاهی کلی به کشور کره جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهای شرق آسیا بوده که ازنظر اقتصادی رشد مناسبی را طی سال‌های اخیر تجربه کرده است. سئول پایتخت این کشور بوده و به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر آن نیز شناخته می‌شود. از لحاظ طولانی‌بودن ساعت کار کارمندان و کارگران، می‌توان گفت این کشور رتبه اول را در دنیا دارد و ساعات کاری آن بسیار طولانی هستند. میزان رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالا است. به‌طوری‌که کره جنوبی توانسته رتبه بیستم رفاه در دنیا را از آن خود کند. این کشور به‌عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ قاره آسیا شناخته می‌شود و در دنیا نیز توانسته رتبه یازدهم را به دست آورد؛ بنابراین کار در کره جنوبی یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است که می‌تواند ثروت زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

شرایط کار در کشور کره جنوبی

شرایط عمومی موردنیاز برای کار در کره جنوبی

در ابتدای مطلب بهتر است به‌طورکلی شرایط عمومی را برای فعالیت در این کشور بدانید. یکی از راه‌های مهاجرت به کره جنوبی، مهاجرت از طریق کار است. کشور کره جنوبی قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای پذیرش مهاجران دارد و برای اخذ ویزای کار این کشور شما مسیر سختی را پیش رو خواهید داشت. برای کار در کره، قبل از ورود به این کشور باید ویزای کاری را گرفته باشید تا بتوانید به این کشور وارد شوید. در غیر این صورت مهاجر غیرقانونی شناخته شده و مجبور به ترک این کشور می‌شوید. ویزای کار یک نوع ویزا برای حمایت از کارفرما، کارمند و کشوراست. از این طریق اقامت شما به رسمیت شناخته شده و شما می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

انواع ویزای کاری در کشور کره جنوبی

برای کار در کره جنوبی باید با انواع ویزای کاری این کشور آشنایی داشته باشید. در ادامه به معرفی تمام ویزاهای کاری کشور کره می‌پردازیم:

انواع ویزای کاری در کشور کره جنوبی

E-5 Professional

این ویزا برای اشخاصی که در رشته خود حرفه‌ای بوده و گواهی ملی که با قوانین کره جنوبی مطابقت دارد را دارا هستند (مثل حسابدار رسمی، وکیل خارجی، پزشک و …)، صادر می‌شود و افراد می‌توانند با استفاده از آن در مشاغل حرفه‌ای مشغول به کار شوند. این ویزا به مدت یک سال به فرد اقامت می‌دهد.
مدارک موردنیاز برای این ویزا:
– فرم درخواست ویزا، یک عدد کپی از پاسپورت، یک عکس در قالب استاندارد و هزینه آن
– ارائه مدرک مربوط به کار و یک کپی از آن
– داشتن یک توصیه‌نامه از رئیس یک اداره دولتی در این کشور. اگر می‌خواهید در منطقه آزاد مشغول شوید، این توصیه‌نامه باید توسط شهردار تنظیم شود.
– داشتن یک قرارداد برای استخدام

اخذ ویزای کاری در کشور کره

ویزای G4 برای کار کوتاه‌مدت

این ویزا مخصوص اشخاصی است که می‌خواهند کمتر از 90 روز در این کشور فعالیت کنند (فعالیت‌هایی از قبیل تبلیغات، سخنرانی، مشاوره فناوری اطلاعات، موسیقی و هنر، نمایش موقت، مدلینگ و…).
مدارک عمومی موردنیاز برای ویزای کار کوتاه‌مدت:
– فرم مخصوص برای درخواست ویزا (فرم شماره 17)، گذرنامه، یک عدد عکس در قالب استاندارد، توصیه‌نامه
– گواهی مربوط به قرارداد استخدام
– مدارک برای تأسیس مؤسسه
– هزینه‌های مورد نیاز که بر حسب کشور مبدأ متفاوت است.

ویزای مربوط به انتقال‌ درون شرکتی D-7-1 ویزای شرکت خارجی

این ویزا مخصوص کارمندانی است که درگذشته حداقل 1 سال در یک شرکت دولتی خارجی یا دفتر مرکزی نمایندگی یک شرکت خارجی، مشغول به کار بوده‌اند و شرکت‌های وابسته در کره به تخصص آن‌ها نیاز دارد. این افراد از این طریق می‌توانند به کار در کره جنوبی بپردازند. مدت‌زمان این ویزا یک سال است.
مدارک مربوطه برای درخواست این ویزا:
– داشتن فرم درخواست تأییدیه صدور ویزا (فرم شماره 21)، کپی از پاسپورت، عکس دارای فرمت استاندارد
– داشتن بیانیه دعوت‌نامه
– داشتن گواهی تخصصی (همان رزومه، گواهی سابقه اشتغال)
– گواهی مربوط به اثبات وضعیت استخدامی کنونی متقاضی از شرکت متقاضی
– استفاده از مدرک مرتبط برای تأسیس شعبه کره‌ای
– داشتن کپی مجوز تأسیس شعبه در کره جنوبی
– داشتن سابقه ورود پول یا سرمایه به یک شعبه در کره جنوبی یا دفتر رابط در ROK

مشاغل محبوب در کشور کره جنوبی

ویزای مربوط به انتقال‌ درون شرکتی D-7-2 ویزای شرکت داخلی

این ویزا مخصوص کارمندانی است که حداقل 1 سال در یک شرکت خارجی یا شعبه یک سازمان دولتی به فعالیت مشغول بوده‌اند و برای آموزش یا به‌اشتراک‌گذاری دانش فنی خود به دفتر مرکزی در ROK منتقل شده‌اند. مدت‌زمان اقامت توسط این ویزا یک سال است.
مدارک مربوط به این ویزا:
– گواهی‌ای که نشانگر حرفه‌ای بودن شما است (یا همان رزومه، گواهی سابقه کار و موارد دیگر)
– ثبت‌نام کردن شرکت و دفتر مرکزی (اعطای کپی تأیید شده)
– اعطای اظهارنامه سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی یا اظهارنامه تأسیس شعبه خارج از کشور
– سندی که بتواند حواله بین‌المللی را اثبات کند.
– کپی گواهی ثبت کسب‌وکار یا کپی تأیید شده ثبت شرکت (به شکل خلاصه) شعبه موجود در خارج از کشور
– داشتن مدرک اشتغال
– داشتن سفارش اعزام (باید نشان‌دهنده دوره واگذاری خارج از کشور باشد.)

ارسال درخواست ویزا و مراحل پیگیری

مرحله 1: اخذ گواهی تأییدیه ویزا برای کار در کره جنوبی (CCVI)
بعد از ارسال درخواست برای ویزای کاری، متقاضی باید CCVI را از وزارت دادگستری در این کشور بگیرد. برای پردازش درخواست CCVI تقریباً 1 تا 4 هفته زمان نیاز است.


مرحله 2: ارائه درخواست ویزا
زمانی که CCVI را گرفتید، متقاضی باید فرم درخواست ویزا را کامل کند و آن را امضا کرده و فرم کامل شده را در کنسولگری یا سفارت کره جنوبی به همراه همه اسناد حمایتی عرضه کند.


مرحله 3: ارائه هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا
مطمئن شوید که همه هزینه‌هایی که نیاز است را پرداخت کرده-اید.


گام 4: جمع‌آوری ویزا
بعد از ارائه درخواست، ویزا پردازش شده و صادر خواهد شد، سپس به شما خبر می‌دهند تا مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا را تحویل دهید.

مقدار حقوق دریافتی در کره جنوبی

میزان حقوق در کره جنوبی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در بحث مهاجرت به کره از طریق کار و دریافت اقامت کره جنوبی برای متقاضیان مطرح بوده، مقدار حقوقی است که به افراد متقاضی داده می‌شود. در سه دهه اخیر، کشور کره جنوبی نرخ توسعه بسیار بالایی داشته و الگوی اقتصادی آن در تمام دنیا در جایگاه‌های برتر قرار داشته است؛ به همین خاطر باتوجه‌به میزان رشد اقتصادی بالا نیاز به نیروی کار در این کشور بیشتر احساس می‌شود.


حقوق و دستمزد در این کشور در سال‌های اخیر به شکل مستمر دارای رشد بسیار زیادی بوده است و هم‌اکنون می‌توان دستمزدها را در این کشور با کشورهای غربی مقایسه کرد. در اصل در سال ۲۰۲۰ تنها چند کشور اروپایی در زمینه بیشترین میزان دستمزد با کره جنوبی می‌توانستند رقابت کنند. هم‌اکنون میانگین و متوسط حقوق و دستمزد مشخص شده در این کشور تقریباً ۳۸ هزار دلار در سال است. در ضمن در پایتخت این کشور یعنی شهر سئول مقدار حقوق به طور میانگین در طول یک سال ۵۵ هزار و ۵۰۰ دلار تعیین میشود.


این روند افزایشی نرخ دستمزدها هنوز هم با سرعتی آهسته ادامه دارد. البته باید دقت داشته باشید نرخ مالیات مشخص شده بر درآمد اشخاص از ۸ تا ۳۵ درصد متغیر است. میزان این مالیات به نوع مشاغل و سختی و آسانی آنها بستگی دارد.

مهاجرت کاری به کره جنوبی

نحوه کاریابی در کره جنوبی

یکی از مسائل مهم برای کار در کره جنوبی، چگونگی کاریابی در این کشور است. افرادی که خواهان مهاجرت از طریق کار به این کشور هستند، درصورتی‌که به زبان کره‌ای تسلط داشته باشند شانس بیشتری را برای واردشدن به بازار کار کره جنوبی خواهند داشت. البته باید دقت داشته باشید که اگر متقاضی قصد دارد به بازار کار این کشور وارد شود، بهتر است درون این کشور بوده تا شانس بهتری برای جذب شدن به بازار کار داشته باشد.


حضور فیزیکی متقاضی در خاک کره جنوبی می‌تواند موجب شود متقاضی با کارفرماها به شکل مستقیم و حضوری تعامل برقرار کند و این مسئله به میزان زیادی در جذب وی در بازار کار کره جنوبی به‌صورت تمام‌وقت مؤثر است. از دیگر مسائلی که در نحوه کاریابی در کره جنوبی تأثیر به سزایی دارد، بررسی فهرست مشاغل موردنیاز این کشور و یافتن بهترین شغل در آن است. اغلب افرادی که جویای کار هستند، می‌توانند از طریق وب‌سایت کاریابی این کشور مشاغل موردنیاز را مشاهده کنند.

پیشرفت و رشد اقتصادی کره جنوبی و مهاجرت به آن
جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم برای یافتن کار در کره جنوبی باید از طرف یک کارفرما برای شما پیشنهاد ارسال شود. شما می‌توانید بر اساس حرفه و تخصصی که دارید، کار موردعلاقه خود را در این کشور بیابید و با ارسال درخواست به کارفرما به او توضیح دهید که چرا باید شما را برای این شغل انتخاب کند. همچنین با مراجعه به وب‌سایت کاربین می‌توانید از کارشناسان ما برای کار در کشور کره جنوبی و مهاجرت به این کشور مشورت بگیرید. کاربین با استفاده از بهترین مشاوران می‌تواند سختی مسیر شما را برای مهاجرت کاری کاهش دهد.

سوالات متداول

• E-5 Professional
• ویزای G4 برای کار کوتاه‌مدت
• ویزای مربوط به انتقال‌ درون شرکتی D-7-1 ویزای شرکت خارجی
• ویزای مربوط به انتقال‌ درون شرکتی D-7-2 ویزای شرکت داخلی

هم‌اکنون میانگین و متوسط حقوق و دستمزد مشخص شده در این کشور تقریباً ۳۸ هزار دلار در سال است. در ضمن در پایتخت این کشور یعنی شهر سئول مقدار حقوق به طور میانگین در طول یک سال ۵۵ هزار و ۵۰۰ دلار تعیین می¬شود.

مرحله 1: اخذ گواهی تأییدیه ویزا برای کار در کره جنوبی (CCVI)
مرحله 2: ارائه درخواست ویزا
مرحله 3: ارائه هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا
گام 4: جمع‌آوری ویزا

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی