کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

اسپانیا برای سال‌های متوالی به ‌عنوان یکی از برترین کشورها جهت مهاجرت کاری شناخته شده است، اما برای فعالیت شغلی در این کشور باید با موارد حقوقی متنوعی آشنا باشید. به طور کلی می‌توان گفت، کار در اسپانیا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر اسپانیایی صحبت می‌کنید، کارتان تا حد بسیار زیادی آسان‌تر است، اما در صورتی که تنها به زبان انگلیسی مسلط هستید، قطعاً با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوید.


در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، باید ابتدا یک شغل برای خودتان پیدا کنید. این گفته به معنای آن است که قبل از ورود به این کشور باید شغلی را پیدا کنید که در لیست مشاغل دارای کمبود نیروی کار قرار دارد. ما در این مقاله قصد داریم، یک راهنمای جامع و کامل را ایجاد کنیم که از طریق آن بتوانید در کشور اسپانیا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس به مسئله مهاجرت خودتان بپردازید، پس با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط کاری در اسپانیا به چه شکل است؟

کار در اسپانیا تفاوت چندانی با سایر کشورهای اروپایی ندارد. شما باید از یک برنامه‌ریزی شغلی منظم تبعیت کنید. برای مثال؛ باید به ‌موقع وارد محل کار شوید و پس از اتمام مواردی که به شما محول شده است، محل کار را ترک کنید. ساعات کاری در این کشور معمولاً از ساعت نه صبح َآغاز می‌شود. معمولاً برای ناهار یک زمان استراحت جزئی تعیین شده است و پس از آن کار دوباره ادامه پیدا می‌کند، البته تمام این موارد بستگی به محلی دارد که در آن مشغول به کار می‌شوید.

 

جالب اینجا است که حتی با توجه به ساعات کاری نسبتاً بالا، همچنان بسیاری از افراد کشور اسپانیا را برای انجام فعالیت‌های شغلی انتخاب می‌کنند. دلیل این امر را می‌توان وضعیت مناسب اقتصادی و همچنین حقوق نسبتاً خوب این کشور دانست. علاوه بر این، بسیاری از مهاجران خارجی می‌توانند پس از تکمیل فرایند دریافت ویزای کاری و شروع به فعالیت در این کشور، نسبت به دریافت اقامت کشور اسپانیا نیز اقدام کنند.

داشتن یک زندگی آرام با مهاجرت به اسپانیا امکان‌پذیر است

چگونه در اسپانیا کار پیدا کنیم؟

همان ‌طور که گفته شد، قبل از مهاجرت کاری به کشور اسپانیا باید ابتدا یک شغل مناسب در این کشور پیدا کنید. لازم است که شما در رابطه با نحوه شبکه‌سازی، درخواست کار، بازار کار در اسپانیا، شرایط لازم و البته نحوه مصاحبه اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. قطعاً پیدا کردن کار برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، با اشخاص داخل اتحادیه کاملاً متفاوت است؛ از این ‌رو، در ادامه هرکدام را به صورت جداگانه توضیح می‌دهیم.

کار کردن در اسپانیا برای افراد خارج از اتحادیه اروپا

برای کار در اسپانیا به‌ عنوان یک فرد خارج از اتحادیه باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایط کار کردن در اسپانیا برای افراد خارج از اتحادیه اروپا

• بتوانید به صورت قانونی در این کشور اقامت بگیرید.
• سابقه کیفری نداشته باشید.
• بتوانید به صورت قانونی به اسپانیا سفر کنید.
• هزینه درخواست اقامت موقت را پرداخت کنید.
• قراردادی داشته باشید که توسط خودتان و کارفرما امضا شده باشد.
• تخصصی داشته باشید که برای شغل مورد نظر احتیاج است.
نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مدارک تحصیلی شما نیز باید توسط آموزش‌ و پرورش اسپانیا کامل تأیید شود تا بتوانید در این کشور مشغول به فعالیت شوید.

فعالیت شغلی در این کشور با آرامش خاصی همراه است

آیا من هم واجد شرایط کار در اسپانیا هستم؟

حقیقت این است که برای یک فرد خارجی فرصت‌های شغلی کمی وجود دارد. تنها در صورتی می‌توانید به‌ عنوان یک مهاجر در اسپانیا کار کنید که شغل مورد نظر شما در لیست مشاغل دارای کمبود نیروی کار باشد. همیشه قبل از بستن قرارداد با کارفرما اطمینان حاصل کنید که او شما را در بیمه تأمین اجتماعی ثبت‌نام می‌کند. همچنین باید تمامی شرایط قرارداد با توجه به قوانین و مقررات کار برای خارجی‌ها باشد. بعد از بستن این قرارداد به شما اجازه اقامت موقت به مدت یک سال داده می‌شود، البته این اجازه تنها بعد از دریافت ویزای کار به شما اعطا خواهد شد.

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا است

یافتن بهترین راه برای اشتغال در اسپانیا

شاید در ابتدا یافتن بهترین راه جهت پیدا کردن کار در اسپانیا امری دشوار به نظر برسد، به خصوص برای افرادی که جزء شهروندان اتحادیه اروپا نیستند. معمولاً کسانی که به اسپانیا مهاجرت می‌کنند، در بخش‌های گردشگری مشغول به فعالیت می‌شوند. توانایی صحبت ‌کردن به زبان انگلیسی در اسپانیا یک دارایی ارزشمند است و هر کسی می‌تواند از آن بهره بگیرد. همچنین در صورتی که این توانایی را دارید، می‌توانید به آموزش آن به مردم اسپانیا بپردازید. مردم اسپانیا از پلتفرم‌های مختلفی برای پیدا کردن نیروی کار استفاده می‌کنند؛ پس ایده خوبی است که شما نیز از طریق همین پلتفرم‌ها اقدام به یافتن شغل کنید.


به ‌عنوان‌ مثال؛ شما می‌توانید در هر کدام از پلتفرم‌های Glassdoor، Indeed یا LinkedIn عضو شوید و شروع به فعالیت کنید. بهترین راه‌حل برای پیدا کردن کار در اسپانیا این است که به دنبال شرکت‌های چند ملیتی باشید که هم در اسپانیا و هم در کشور فعلی خودتان مشغول به فعالیت هستند. این شرکت‌ها نقطه شروع بسیار خوبی برای فعالیت به شمار می‌آیند.

کشور اسپانیا دارای فرهنگ بسیار قوی است

چطور برای کار به اسپانیا مهاجرت کنیم؟

بهتر است که برای مهاجرت به اسپانیا در مرحله اول یک CV خوب بنویسید. قالب پیشنهادی ما به شما به شکل زیر است:

  • مشخصات فردی
  • عکس (اختیاری)
  • سابقه کار
  • تحصیلات
  • زبان‌ها
  • مهارت‌ها
  • سایر موارد و علایق
  • مراجع (اختیاری)

نوشتن یک رزومه خوب با قالب گفته شده می‌تواند شانس شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. این رزومه معرف شما است، پس حتماً برای آن وقت بگذارید. در بخش زبان‌ها حتماً دقت کنید؛ چراکه بلد بودن زبان یک امتیاز بسیار بزرگ است. همچنین بهتر است که رزومه را به زبان اسپانیایی بنویسید تا شانس خودتان را افزایش دهید.

مهاجرت به اسپانیا فرایند پیچیده‌ای ندارد

نکات کلیدی برای نوشتن نامه همراه

معرفی‌نامه یا نامه همراه یکی از مهم‌ترین موارد جهت دریافت ویزای کار در اسپانیا است. به طبع، جهت ارسال این نامه باید نکات خاصی را در نظر بگیرید که عبارت‌اند از:
• نامه نباید بیشتر از یک صفحه باشد.
• نامه باید ساختار مناسبی به همراه اطلاعات شخصی شما داشته باشد.
• سعی کنید حتماً نامه را به خود استخدام‌کننده ارسال کنید.
• از زبان رسمی برای نوشتن نامه استفاده کنید.
• اگر نامه را به زبان اسپانیایی می‌نویسید، بر خلاف tú غیر رسمی، هنگام خطاب به خواننده از usted استفاده کنید.

نکات کلیدی برای مصاحبه کاری

برای کار در اسپانیا باید یک مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارید. در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که باید در یک مصاحبه کاری در اسپانیا به آن توجه کنید:


• همان ‌طور که گفته شد، کارفرما را با لحن غیر رسمی خطاب نکنید. تنها در صورتی مجاز هستید، مخاطب را با لحن رسمی خطاب کنید که از شما خواسته شده باشد.
• دست ‌دادن را به ‌صورت رسمی انجام دهید و سعی داشته باشید که زبان بدن را رعایت کنید.
• دیر نکنید. وقت‌شناسی در فرهنگ اسپانیا بسیار اهمیت دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.
• در صورتی ‌که مخاطبینی در شرکت یا بخش تجاری دارید، حتماً اشاره‌ای به آن‌ها داشته باشید.
• لباس شما برداشت اولیه‌ای است که از شما می‌شود؛ پس حتماً به آن دقت کنید.
• حتماً با اصطلاحات خاص مربوط به کار در اسپانیا آشنا شوید.
• حتماً قبل از مصاحبه کمی اسپانیایی تمرین کنید.

محیط کاری در این کشور امنیت بالایی دارد

حداقل حقوق و دستمزد در کشور اسپانیا چقدر است؟

معمولاً کسانی که علاقه‌مند به کار در اسپانیا هستند، در همین ابتدا دوست دارند بدانند که قرار است چقدر دستمزد به دست آورند. کارگران در کشور اسپانیا به‌ صورت میانگین سالانه حدود 23.000 یورو دریافت می‌کنند. این مبلغ به 14 ماه تقسیم می‌شود که شامل 12 ماه از سال و دو ماه مربوط به پاداش کریسمس در ماه دسامبر و تعطیلات جولای است.


در نظر داشته باشید که این مبلغ وابسته به تخصص است. می‌توان گفت که کارگران فعال در حوزه‌های عادی ماهانه حدوداً هزار و دویست یورو درآمد دارند، البته باید به یاد داشته باشید که این هزار و دویست یورو یک رقم متغیر است،‌ اما به طور کلی با همین مبلغ نیز می‌توانید اکثر نیازهای خود را برطرف کنید. درآمد شما می‌تواند با توجه ‌به تخصص و نوع شغل انتخابی متفاوت باشد. در صورتی ‌که تخصص خاصی دارید، می‌توانید شغلی مناسب با حقوق بالایی را انتخاب کنید. به طور کلی، درآمدتان بستگی به میزان تلاش شما دارد.

مؤسسه کاربین چه خدماتی را در حوزه کار در اسپانیا ارائه می‌دهد؟

کاربین یک مؤسسه بین‌المللی است که در حوزه کاریابی فعالیت دارد. تیم کاربین زیر نظر وزارت کار ایران قرار دارد و تمامی مراحل کاریابی را با نظارت وزارت کار انجام می‌دهد. در این شرایط، هیچ نگرانی در رابطه ‌با مراحل مهاجرت کاری به کشور مد نظر وجود نخواهد داشت.

سخن آخر

همان‌طور که می‌دانید، در سال‌های اخیر مهاجرت به اسپانیا تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است. همین موضوع باعث شده است که افراد بسیار زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت باشند. ما در کاربین همواره سعی داریم که بهترین خدمات را در حوزه کاریابی به شما ارائه دهیم. تیم این مجموعه از صفر تا صد در کنار شما است و می‌تواند هر گونه مشکلی را برایتان برطرف کند. در صورتی‌ که قصد دریافت ویزای مربوط به کار در اسپانیا را داشته و به اطلاعات بیشتری در این حوزه نیاز دارید، کارشناسان مؤسسه کاربین می‌توانند تمامی مراحل را به ‌صورت کامل به شما توضیح دهند و همراهتان باشند.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای کار اسپانیا

سوالات متداول

کارگران در کشور اسپانیا به‌ صورت میانگین سالانه حدود 23.000 یورو دریافت می‌کنند.

• بتوانید به صورت قانونی در این کشور اقامت بگیرید.
• سابقه کیفری نداشته باشید.
• بتوانید به صورت قانونی به اسپانیا سفر کنید.
• هزینه درخواست اقامت موقت را پرداخت کنید.
• قراردادی داشته باشید که توسط خودتان و کارفرما امضا شده باشد.
• تخصصی داشته باشید که برای شغل مورد نظر احتیاج است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی