کار با ویزای مهارت موقت (ساب کلاس 482)

کار با ویزای مهارت موقت (ساب کلاس 482)

کار با ویزای مهارت موقت (ساب کلاس 482) یکی از رایج ترین ویزا برای کارفرمایان استرالیایی است که قصد دارند از طریق حمایت، اتباع دیگر کشور های جهان را برای استخدام به استرالیا بیاورند. این ویزا جایگزین ویزای 457 سابق می باشد. شغلی که شما از طریق آن قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید لازم است که حمایت مالی دریافت کرده و در فهرست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلندمدت (MLTSSL) یا فهرست مشاغل منطقه ای (ROL) استرالیا قرار داشته باشد.

 

ویزای TSS تا چهار سال بر اساس توانایی هایتان به شما اعطا می گردد. این ویزا دارای تمدید مجدد نیز می باشد. به طور بالقوه پس از سه سال شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم استرالیا را از طریق این ویزا دریافت کنید. ویزای TSS برای کمک به کارفرمایانی طراحی شده است که در یافتن نیروی کار ماهر مناسب در بازار کار محلی استرالیا با مشکل مواجه هستند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

استرالیا

الزامات ویزای کار با ویزای مهارت موقت (ساب کلاس 482)

دریافت این ویزا لازم به داشتن شرایطی است که ما در زیر آنها را برای شما آورده ایم.

 

الزامات تست بازار کار

طبق مقررات TSS، درخواست‌های نامزدی مرتبط با ویزای زیر کلاس 482 مشروط به ارائه مدارک تست بازار کار (LMT) است مگر اینکه شامل تعهدات تجاری بین‌المللی یا معافیت‌های مشخص بوده باشد.

الزامات انگلیسی

اگر شما از طریق مشاغلی که در دوره های کوتاه مدت تحت حمایت مالی قرار دارند می خواهید به استرالیا مهاجرت کنید، لازم است که آیلتس حداقل 4.5 در هر جزء آزمون یا معادل آن در PTE ،TOEFL و یا غیره را دریافت کرده باشید. با این حال، شما برای برنامه های با جریان میان مدت باید آیلتس حداقل 5.0 در هر جزء آزمون یا معادل آن در PTE TOEFL و غیره را نیز دریافت کرده باشید.

شما این امکان را خواهید داشت که معافیت های زبان انگلیسی را دریافت کنید، اگر در یکی از دسته های زیر قرار داشته باشید.

 

 

 • اگر گذرنامه کانادا، نیوزلند، جمهوری ایرلند، بریتانیا یا ایالات متحده آمریکا را داشته باشید.
 • حداقل پنج سال تحصیل تمام وقت خود را در یک موسسه آموزش عالی یا متوسطه که در آن آموزش شما به زبان انگلیسی بوده است گذرانده باشید.
 • شغل شما مستلزم داشتن مجوز و در لیست مهارت های کاری بوده باشد.
 

دو سال سابقه کار

تمامی متقاضیان ویزای TSS ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر داشتن حداقل دو سال سابقه کار در شغل معرفی شده یا زمینه های مرتبط آن هستند.

بر اساس مدارک کارشناسی ارشد و یا دکترا برای مشاغل مربوطه یا مشاغل صنعتی/بالینی، کارآموزی ممکن است سابقه کاری کمتری را از شما انتظار داشته باشد.

تمامی متقاضیان ویزای TSS ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر داشتن حداقل دو سال سابقه کار در شغل معرفی شده یا زمینه مرتبط هستند.

دپارتمان رویکردی انعطاف‌پذیر برای صنایع خاصی اتخاذ می‌کند که تجربه آن‌ها را می‌توان بر اساس بخشی از مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا برای مشاغل مربوطه، یا مشاغل صنعتی/بالینی، محاسبه کرد.

ویزای زیر کلاس 482

سه جریان ویزای TSS (زیر کلاس 482)

ویزای TSS دارای سه جریان است که ما در ادامه آنها را برای شما مورد بررسی قرار داده ایم.

جریان ویزای کوتاه مدت 482

جریان ویزای کوتاه مدت برای افرادی است که از خارج استرالیا قصد دارند برای مشاغل با مهارت کاری کوتاه مدت (STSOL) به مدت 2 سال مشغول به کار شوند. مگر اینکه با تعهدات تجارت بین المللی مغایرت داشته باشد. دارندگان جریان ویزای کوتاه مدت می توانند این ویزای موقت 482 را در خاک استرالیا برای مدت 2 سال دیگر تمدید نمایند.

 

جریان ویزای میان مدت 482

این برای آندسته از افرادی است که قصد دارند در مشاغلی که در فهرست مهارت‌های استراتژیک میان‌مدت و بلندمدت (MLTSSL) استرالیا قرار دارند برای ۴ سال اقامت داشته و کار کنند. این ویزا از آندسته از ویزاهایی می باشد که امکان تبدیل به اقامت دائم را نیز دارد. برای اقامت دائم پس از استخدام با ویزای TSS برای یک دوره حداقل 3 ساله می توانید اقدام کنید.

 

قرارداد کاری 482

کارگران ماهر در خارج از کشور، از طریق این ویزا این امکان را خواهند داشت که توسط یک تجارت که دارای قرارداد کار با دولت استرالیا است، استخدام شوند و این ویزا را نیز دریافت کنند.  

شما می توانید برای ارزیابی خود به جهت مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 482 با کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

جریان-ویزای-تی-اس-اس

شرایط کار با ویزای مهارت موقت (ساب کلاس 482)

کارفرمای شما باید مدارکی ارائه کند که نشان دهد در استخدام فردی که در موقعیت شما است نتوانسته است در بازار کار محلی فرد مناسبی را پیدا کند. البته در صورت اعمال تعهدات تجاری بین المللی، معافیت از این امر ممکن است که اعمال شود.

 

حداقل نرخ حقوق در بازار

کارفرمایان موظفند به کارمند معرفی شده دستمزدی را ارائه دهند که کمتر از آن چیزی که به کارمند استرالیایی که همان نقش را در همان کار و مکان انجام می دهد نباشد. این شرط به عنوان نرخ حقوق و دستمزد بازار استرالیا (ASMR) شناخته می شود. حقوق همچنین باید بالاتر از آستانه درآمد مهاجرت موقت (TSMIT) باشد که در زمان درخواست اعمال می گردد.

 

کمک صندوق آموزش

کارفرمایانی که کارمندانی را برای ویزای TSS معرفی کرده اند، ملزم به پرداخت Skilling Australians Fund هستند که توسط دولت فدرال ایجاد شده است. این سهم 1200 دلار در سال برای مشاغل با گردش مالی سالانه کمتر از 10 میلیون دلار و یا سهم 1800 دلار در سال (یا قسمتی از سال) برای هر کسب و کار دیگری است. این سهم به طور کامل در زمان درخواست نامزدی باید پرداخت گردد.

شرایط ویزای مهارت موقت ساب کلاس 482 استرالیا

تجربه کاری

کلیه متقاضیان باید حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط با شغلی که نامزد شده اند را داشته باشند.

عدم سوء پیشینه

همه متقاضیان باید برای هر کشوری که در 10 سال گذشته برای مدت 12 ماه یا بیشتر در آن اقامت داشته اند گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه کنند.

توانایی زبان انگلیسی

مشاغلی که در دوره کوتاه‌مدت فهرست شده‌اند باید مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی حداقل 4.5 در هر جزء آزمون یا معادل آن را ارائه کنند و مشاغلی که در دوره میان‌مدت فهرست شده‌اند حداقل به مدرک آیلتس 5.0 در هر کدام از موارد آزمون نیاز خواهد داشت.

هشدارهای شغلی ویزا TSS

برخی مشاغل دارای اخطارهایی هستند، به این معنی که اگر کسب و کاری بخواهد در شغل خاصی که دارای اخطار است نامزد شود، باید شرایط بیشتری را رعایت کند.

چند نمونه از اخطار های اعمال شده بر برخی مشاغل ماهر عبارتند از:

 
 • گردش مالی حداقل 1 میلیون دلار استرالیا در سال
 • داشتن حداقل پنج کارمند تمام وقت
 • مشاغلی مانند کتابداری، دستیار حسابداری یا کارمندان دفتری نمی توانند تحت عنوان “حسابدار” از طریق حمایت مالی به عنوان حسابدار به استرالیا مهاجرت کنند.
استرالیا-سیدنی

مراحل دریافت ویزای زیر کلاس 482

اگر شما قصد دارید که از طریق ویزای زیر کلاس 482 TSS به استرالیا مهاجرت کنید و با مراحل مهاجرتی از طریق این ویزا در استرالیا آشنا شوید بهتر است که با وکیلان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

درباره استرالیا

استرالیا با نام رسمی مشترک المنافع استرالیا یک کشور مستقل در اقیانوسیه است. استرالیا از کشور استرالیا، جزیره تاسمانی و حدود 8000 جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است. از شمال با پاپوآ گینه نو، اندونزی و تیمور شرقی، از شمال شرقی با جزایر سلیمان و وانواتو و از جنوب شرقی با نیوزیلند همسایه است. استرالیا از نظر مساحت، 7692024 کیلومتر مربع است و ششمین کشور پهناور جهان می باشد. این در حالی است که این کشور 24,511,800 جمعیت دارد. پایتخت این کشور کانبرا و بزرگترین شهر آن سیدنی می باشد.


استرالیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و بر اساس تولید ناخالص داخلی از بسیاری از کشور های اروپایی جلوتر است. سرانه استرالیا در جایگاه نهم (IMF) جهان است. استرالیا دومین کشور برتر جهان برای زندگی است و در نظرسنجی های بین المللی در مورد کیفیت زندگی، بهداشت، آموزش، آزادی و حقوق سیاسی رتبه بالایی را دارد. استرالیا عضو سازمان ملل متحد، G20، مشترک المنافع ملل، ANZUS ،OECD ،WTO ، APEC و مجمع جزایر اقیانوس آرام می باشد.

 

استرالیا دارای یک  اقتصاد میکس است و دارای یک سرانه تولید ناخالص داخلی تا حدودی بالاتر از انگلستان، آلمان و فرانسه می باشد. تولید ناخالص داخلی این کشور 611 میلیارد دلار است و معادل 30700 دلار، سرانه آن می باشد.

در سال های اخیر، اقتصاد استرالیا در برخورد با رکود اقتصادی جهانی انعطاف پذیر بوده است. افزایش بازده در شرکت های داخلی این کشور در رکود جهانی حفظ شده و اعتماد به اقتصاد استرالیا بسیار بالا می باشد.

هزینه-های-ویزای-استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

اگر علاقه مند به رفتن به استرالیا از طریق این ویزا شده اید، اولین چیزی که باید بدانید هزینه زندگی در استرالیا و سپس هزینه رفتن به استرالیا است.

پیش از شروع به خواندن این بخش لازم است که به شما بگوییم، ما در واقع هزینه های زندگی در سیدنی را به عنوان هزینه زندگی در استرالیا برای شما آورده ایم. بنابراین ممکن است برخی از هزینه ها بیشتر از شهرهای دیگر باشد.

 

اولین چیزی که باید بدانید این است که هزینه زندگی در استرالیا بیشتر از کشور های اروپایی است و اینکه سیدنی یکی از گران ترین شهرهای جهان است اما مطمئناً پرداخت این هزینه ها با توجه به کیفیت زندگی در استرالیا ارزش آن را دارند.

 

 

 1. اوراق قرضه مسکن : 700  دلار / یک بار
 2. اجاره هفتگی یک آپارتمان : 350  دلار
 3. تلفن همراه : 30 دلار در ماه
 4. وسایل حمل و نقل عمومی با استفاده از کارت Opal – حدود 40 دلار در هفته (در اینجا می توانیم مقدار زیادی صرفه جویی کنیم، اما این موضوع برای پست دیگری است؛)
 5. شرکت در دوره های آموزشی کار : حدود 300 دلار
 6. غذاها و چیزهایی که در چمدان جا نمی‌گیرند، مانند: محصولات تمیز کننده، لوازم آرایشی، برخی ظروف، مثلاً یک لیوان
 

خوشبختانه پس از یافتن شغل و جریان آهسته نقدینگی، شروع به پس انداز می کنید و استرس ناشی از هزینه های شما کاهش پیدا خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که در استرالیا درآمد شما بسیار بیشتر از کشور های اروپایی است. کمترین حقوق در سال 2015 چیزی در حدود 656.90 دلار در هفته بود که به شما این امکان را می دهد تا هزینه های اولیه خود را پوشش دهید.

 

هزینه اجاره آپارتمان در استرالیا

در این مورد، احتمالاً مانند همه جای دنیا، قیمت یک آپارتمان به عوامل بسیاری مانند موقعیت مکانی، کیفیت، دسترسی به حمل و نقل عمومی و غیره بستگی دارد. اجاره آپارتمان به عوامل بسیاری می تواند بستگی داشته باشد.

قیمت اجاره کم و بیش به این صورت است:

 

 

 • اتاق: 100 تا 200 دلار
 • استودیو: 200 تا 400 دلار
 • آپارتمان 1 خوابه: 250 تا 450 دلار
 • آپارتمان 2 خوابه: 400 تا 600 دلار
 

بهترین راه برای پیدا کردن قیمت ها، لیست های اجاره در وب سایت هایی مانند Gumtree و  Flatmates می باشد.

 

قیمت مواد غذایی در استرالیا

متاسفانه، غذا در استرالیا ارزان نیست، به خصوص اگر محصولات با کیفیت خوب بخواهید. شما می توانید ارزان ترین خرید را در سوپرمارکت آلدی انجام دهید. متأسفانه پیشنهادهای نسبتاً محدودی در این فروشگاه وجود دارد. فروشگاه‌های بعدی  Woolworths و Coles هستند.

قیمت نمونه:

 

 • 1 لیتر شیر: 2.50 دلار
 • تخم مرغ: حدود 4 دلار
 • نان : 4 دلار
 • پنیر: 5 دلار
 

لیست کردن همه محصولات امکان پذیر نمی باشد. بهتر است به وب سایت فروشگاه های ذکر شده مراجعه کنید و قیمت محصولات را خود مورد بررسی قرار دهید.

بهتر است میوه و سبزیجات را از سبزی فروشی و میوه فروشی ها خریداری کنید. قیمت ها بسته به فصل تفاوت دارد. به عنوان مثال، انبه از نوامبر تا مارس بسیار ارزان می باشد.

 

 

هزینه حمل و نقل در استرالیا

حمل و نقل عمومی در سیدنی از قطار، اتوبوس، تراموا و کشتی تشکیل شده است. از ابتدای سال 1395 بلیط های کاغذی از گردش خارج شده و هزینه سفر را با استفاده از اوپال کارت پرداخت خواهید کرد. قیمت سفر بستگی به مسافتی که طی کرده اید و حمل و نقلی که استفاده می کنید دارد. البته کشتی ها گران تر نیز می باشند.

میانگین هزینه هفتگی 18 تا 60 دلار در هفته است.

نمونه هزینه سفر:

با قطار از مرکزی به اسکله، جایی که خانه اپرا است.

 

 • در ساعات اوج شلوغی : 3.38 دلار
 • خارج از پیک : 2.36 دلار
 • با کشتی از اسکله به مانلی : 7.18 دلار
 

اگر صاحب ماشین هستید باید خوشحال باشید، زیرا سوخت در استرالیا ارزان تر از کشور های اروپایی است اما همچنان از ایران گران تر می باشد.

قیمت 1 لیتر بنزین :  0.96 دلار

 

هزینه رستوران در استرالیا

متاسفانه در استرالیا غذا خوردن در رستوران ها ارزان نیست.

 • ناهار در فودکورت: از 9 دلار
 • ناهار در رستوران: از 15 دلار
 • آبمیوه در آبمیوه فروشی: از 6 دلار
 • قهوه: 3.55 دلار
 • پیتزا: از 5 دلار

سوالات متداول

این دپارتمان دارای فهرست مشاغل ماهر (SOL) است که شامل فهرست مشاغل ماهر کوتاه مدت  (STSOL)، فهرست مشاغل ماهر میان مدت (MLTSSL) و فهرست مشاغل منطقه ای (ROL) است که نشان دهنده کمبود مهارت در استرالیا است. این ها مشاغلی هستند که توسط کارفرمایان حمایت می شوند. شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی ما در کاربین در تماس باشید.

 • دریافت اقامت دائم استرالیا برای کسب زندگی و کسب درآمد در استرالیا.
 • امکان تحصیل در استرالیا.
 • امکان ثبت نام در طرح سلامت دولت استرالیا
 • امکان درخواست همسر شما به عنوان متقاضی
 • اعضای خانواده یا بستگان واجد شرایط شما نیز این امکان را خواهند داشت که به عنوان متقاضیان بعدی اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.
 • بله، بسته به اینکه تحت کدام جریان ویزای کمبود مهارت موقت (زیر کلاس 482) شما ویزا دریافت کرده باشید، این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم استرالیا را نیز دریافت کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

ویزای TSS را می توان تا دو سال برای یک شغل در STSOL (با قابلیت تمدید برای دو سال دیگر) یا تا چهار سال برای یک شغل در MLTSSL دریافت کرد که این امکان برای تبدیل برای اقامت دائم آن نیز وجود دارد.

قیمت ویزای کار موقت در استرالیا بستگی به این دارد که برای کدام جریان ویزا شما درخواست داده اید. برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

در بیشتر موارد بله. اگر دارنده ویزا 482 در یک شغل کوتاه مدت (STSOL) باشد، می تواند ویزای TSS خود را برای دو سال دیگر تمدید کند. مشاغل موجود در فهرست بلند مدت (MLTSSL) برای چهار سال دیگر تمدید کنند و یا اینکه اقامت دائم استرالیا را نیز دریافت کنند.

بله کاملا. اگر در حین داشتن ویزای SC482 به دنبال تغییر کارفرما هستید، کارفرمای جدید شما باید یک حامی تایید شده باشد و قبل از اینکه بتوانید استخدام خود را به حامی جدید منتقل کنید، نامزدی TSS را ارائه دهید.

اگر اطلاعات تماس شما از زمان ارائه درخواست ویزا تغییر کرده باشد  باید به صورت آنلاین از طریق حساب خود اعلام کرده باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر