کاریابی کاربین
تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم ، مجتمع تجاری گالریا ساختمان گالریا ساختمان شمالی طبقه 1- واحد 2
اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

در این مقاله به بررسی روش ها و راه های اخذ اقامت استرالیا می پردازیم. در صورت نیاز به مشاوره با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در پایان مقاله مطرح کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

استرالیا

توضیح کوتاه درباره استرالیا

استرالیا کشوری ایده آل برای مهاجران آسیایی و اروپایی و حتی امریکایی است. با وجود اینکه قاره استرالیا در اقیانوس آرام واقع شده است و از راه خشکی با سایر  کشورها ارتباطی ندارد اما متقاضیان مهاجرت به دلیل پتانسیل های رفاهی، تحصیلی، کاری و غیره که دراین کشور وجود دارد مکانی مناسب برای شروع یک زندگی نو و حتی ایده ال است.

 

متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید از ابتدا برای گرفتن اقامت دائم یا موقت این کشور اقدام نمایند. هرچند که با گرفتن سایر ویزاهای استرالیا هم میتوان برای مدتی در این کشور اقامت داشت.

 

مثلا ویزاهای 888 و 188 که به ترتیب اقامت دائم و موقت از طریق سرمایه گذاری است نیز می توان برای اقامت استرالیا اقدام کرد.

انواع روش های اخذ ویزا جهت اقامت در استرالیا

روش های اخذ اقامت استرالیا

سرمایه‌ گذاری

روش های سرمایه گذاری در استرالیا
  • سرمایه گذاری ویژه
  • سرمکایه گذاری معمولی
  • کار آفرینی
 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری موثرترین و بهترین راه برای اخذ اقامت دائم استرالیا است. با سرمایه گذاری در کشور استرالیا می توان برای یکی از چهار ویزای ساب کلاس ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ اقدام نمود.

 

بسته به میزان سرمایه گذاری متقاضی مهاجرت، انواع مختلف دریافت ویزای اقامت وجود دارد. هرچه پتانسیل سرمایه گذاری بالاتر باشد حتی می توان به صورت مستقیم نسبت به اخذ اقامت دائم از طریق ویزای 132 اقدام کرد.

 

به یاد داشته باشید که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرالیا و یا ثبت شرکت باید شرایطی از جمله سن، سرمایه ، گردش مالی ماهانه و میزان سهام فرد از کسب و کار را دارا باشد.

 

ویزای کارآفرینی

چنانچه فرد متقاضی مهاجرت پتانسیل راه اندازی کسب و کاری در استرالیا را داشته باشد و بتواند حتی شهروندان استرالیایی را استخدام کند می تواند نسبت با اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نماید.

 

متقاضی اقامت استرالیا از طریق کارآفرینی باید موارد زیر را طی مدت چهار سال رعایت کند:

 

راه اندازی کسب و کار پس از 2 سال ورود به خاک استرالیا.

 

دولت استرالیا در حدود 9000 دلار برای یک خانواده 3 نفره متشکل از پدر، مادر و فرزند برای ویزای کارآفرینی و کسب و کار دریافت می کند. ویزای کارآفرینی در استرالیا برای جذب افراد با استعداد و کارآفرین همچنین با تجریه کاری و نوآوری کافی در نظر گرفته شده است تا این افراد بتوانند از طریق شروع یک تجارت و با استفاده از ویزای 188 نسبت به اخذ اقامت دراین کشور اقدام نماید.

 

کارآفرینان مهاجر برای توسعه ایده های جدید در استرالیا نیاز به ۲۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه اولیه نیاز دارند. ویزای کارآفرینی برای تازه واردهای استرالیا مدت 4 سال اعتبار دارد و اگر کارآفرین بتواند در توسعه کسب و کارش موفق گردد می تواند از طریق ویزای 188 نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 

افراد بالای ۵۵ سال با سود اقتصادی بالا و مهارت آیلتس 5/5  می تواند برای این ویزا اقدام نماید.

اقامت استرالیا ویزای کاری تعطیلات ( WHV )

work-in-australia

چنانچه متقاضی مهاجرت در بازه سنی 18 تا 30 سال است ویزای کاری تعطیلات بهترین راه برای ورود به استرالیا بدون سرمایه گذاری است چراکه اجازه کار برای کل دوره ویزا را دارد.

 

در استرالیا فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد. برای هر 6 ماه دوره کاری باید یک کارفرمای مجزا را کار کرد. بسته به توانایی فرد و نیازهای شغلی متناسب با استرالیا فرصت های متفاوتی هم وجود دارد. اگر مهارت و تجربه کافی در حرفه موردنیاز استرالیا در فردی وجود داشته باشد شانس دریافت ویزای 12 ماهه بالا می رود.

 

چنانچه بتوان یکی از کارفرماهای مورد تایید رد اداره مهاجرت استرالیا را مجاب به پذیرش کارمند یا کارگر در بخش مربوطه کرد می توان نسبت به گرفتن ویزای کار خوش بین بود. چنانچه مایل به مهاجرت از طریق کار هستید با موسسه کاریابی بین المللی کاربین تماس بگیرید.

 

در مناطق کم جمعیت استرالیا که برای هر ایالت استرالیا به تفکیک کدپستی، می توان با بهره از ویزای 187 استرالیا برای اقامت اقدام کرد. در صورتی که فرد قادر باشد امتیازهای لازم را کسب کند دیگر نیازی به اسپانسر نیست و ویزای 189 بهترین نوع ویزا است.

 

ویزای 190 استرالیا برای افرادی است که نتوانسته اند که به حد نصاب لازم برسند اما با حمایت یکی از ایالت های استرالیا می توانند 5 امتیاز دیگر کسب کنند. به طور کلی برای دریافت ویزای کار استرالیا بایستی تمامی شرایط مورد نیاز، نحوه امتیاز بندی و همچینن مراحل اخذ ویزاهای مختلف را مورد ارزیابی نمود تا بهترین ویزای متناسب با هرفرد را را انتخاب و نسبت به اخذ آن اقدام کرد.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

ویزاهای 801 و 100 ویزاهای ازدواج، برای افرادی هستند که همسرشان مقیم کشور استرالیا است، بنابراین از طریق این دو ویزا می توان اقامت دائم استرالیا را دریافت کرد. از طریق این  دو ویزا فرد می تواند وارد خاک استرالیا شود و اقامت موقت اخذ نماید و تا بررسی پرونده مهاجرتی خود در این کشور اقامت داشته باشد.

اقامت استرالیا از طریق والدین

چنانچه والدین توانسته اند از طریق یکی از انواع ویزاهای اقامت در استرالیا در این کشور زندگی کنند، فرزندانشان هم مجوز زندگی در این کشور را دارند. ویزای 101 استرالیا برای فرزندان واقعی و ویزای 102 برای فرزند خوانده خانواده جهت اقامت دائم فرزندان صادر می شوند.

 

همچنین ویزای 117 برای کودکان خویشاوندی که یتیم هستند یا شرایط والدین حقیقی آن ها که مفقود شده اند یا قادر به نگهداری فرزند خود نیستند امکانی را فراهم آورده است تا این کودکان در کنار افراد مهاجر با اقامت دائم زندگی آسوده ای داشته باشند.

family-visa

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

دولت استرالیا با استفاده از دو ویزای 103 و 143 امکان دادن اقامت دائم برای والدینی که فرزندانشان مقیم استرالیا هستند را فراهم آورده است.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر