کاریابی کاربین
تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم ، مجتمع تجاری گالریا ساختمان گالریا ساختمان شمالی طبقه 1- واحد 2
اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

در این مقاله به بررسی روش ها و راه های اخذ اقامت استرالیا می پردازیم. در صورت نیاز به مشاوره با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در پایان مقاله مطرح کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

استرالیا

توضیح کوتاه درباره استرالیا

استرالیا کشوری ایده آل برای مهاجران آسیایی و اروپایی و حتی امریکایی است. با وجود اینکه قاره استرالیا در اقیانوس آرام واقع شده است و از راه خشکی با سایر  کشورها ارتباطی ندارد اما متقاضیان مهاجرت به دلیل پتانسیل های رفاهی، تحصیلی، کاری و غیره که دراین کشور وجود دارد مکانی مناسب برای شروع یک زندگی نو و حتی ایده ال است.

 

متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید از ابتدا برای گرفتن اقامت دائم یا موقت این کشور اقدام نمایند. هرچند که با گرفتن سایر ویزاهای استرالیا هم میتوان برای مدتی در این کشور اقامت داشت.

 

مثلا ویزاهای 888 و 188 که به ترتیب اقامت دائم و موقت از طریق سرمایه گذاری است نیز می توان برای اقامت استرالیا اقدام کرد.

فرم مشاوره رایگان

انواع روش های اخذ ویزا جهت اقامت در استرالیا

روش های اخذ اقامت استرالیا

سرمایه‌ گذاری

روش های سرمایه گذاری در استرالیا
  • سرمایه گذاری ویژه
  • سرمکایه گذاری معمولی
  • کار آفرینی
 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری موثرترین و بهترین راه برای اخذ اقامت دائم استرالیا است. با سرمایه گذاری در کشور استرالیا می توان برای یکی از چهار ویزای ساب کلاس ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ اقدام نمود.

 

بسته به میزان سرمایه گذاری متقاضی مهاجرت، انواع مختلف دریافت ویزای اقامت وجود دارد. هرچه پتانسیل سرمایه گذاری بالاتر باشد حتی می توان به صورت مستقیم نسبت به اخذ اقامت دائم از طریق ویزای 132 اقدام کرد.

 

به یاد داشته باشید که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرالیا و یا ثبت شرکت باید شرایطی از جمله سن، سرمایه ، گردش مالی ماهانه و میزان سهام فرد از کسب و کار را دارا باشد.

 

ویزای کارآفرینی

چنانچه فرد متقاضی مهاجرت پتانسیل راه اندازی کسب و کاری در استرالیا را داشته باشد و بتواند حتی شهروندان استرالیایی را استخدام کند می تواند نسبت با اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نماید.

 

متقاضی اقامت استرالیا از طریق کارآفرینی باید موارد زیر را طی مدت چهار سال رعایت کند:

 

راه اندازی کسب و کار پس از 2 سال ورود به خاک استرالیا.

 

دولت استرالیا در حدود 9000 دلار برای یک خانواده 3 نفره متشکل از پدر، مادر و فرزند برای ویزای کارآفرینی و کسب و کار دریافت می کند. ویزای کارآفرینی در استرالیا برای جذب افراد با استعداد و کارآفرین همچنین با تجریه کاری و نوآوری کافی در نظر گرفته شده است تا این افراد بتوانند از طریق شروع یک تجارت و با استفاده از ویزای 188 نسبت به اخذ اقامت دراین کشور اقدام نماید.

 

کارآفرینان مهاجر برای توسعه ایده های جدید در استرالیا نیاز به ۲۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه اولیه نیاز دارند. ویزای کارآفرینی برای تازه واردهای استرالیا مدت 4 سال اعتبار دارد و اگر کارآفرین بتواند در توسعه کسب و کارش موفق گردد می تواند از طریق ویزای 188 نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 

افراد بالای ۵۵ سال با سود اقتصادی بالا و مهارت آیلتس 5/5  می تواند برای این ویزا اقدام نماید.

اقامت استرالیا ویزای کاری تعطیلات ( WHV )

work-in-australia

چنانچه متقاضی مهاجرت در بازه سنی 18 تا 30 سال است ویزای کاری تعطیلات بهترین راه برای ورود به استرالیا بدون سرمایه گذاری است چراکه اجازه کار برای کل دوره ویزا را دارد.

 

در استرالیا فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد. برای هر 6 ماه دوره کاری باید یک کارفرمای مجزا را کار کرد. بسته به توانایی فرد و نیازهای شغلی متناسب با استرالیا فرصت های متفاوتی هم وجود دارد. اگر مهارت و تجربه کافی در حرفه موردنیاز استرالیا در فردی وجود داشته باشد شانس دریافت ویزای 12 ماهه بالا می رود.

 

چنانچه بتوان یکی از کارفرماهای مورد تایید رد اداره مهاجرت استرالیا را مجاب به پذیرش کارمند یا کارگر در بخش مربوطه کرد می توان نسبت به گرفتن ویزای کار خوش بین بود. چنانچه مایل به مهاجرت از طریق کار هستید با موسسه کاریابی بین المللی کاربین تماس بگیرید.

 

در مناطق کم جمعیت استرالیا که برای هر ایالت استرالیا به تفکیک کدپستی، می توان با بهره از ویزای 187 استرالیا برای اقامت اقدام کرد. در صورتی که فرد قادر باشد امتیازهای لازم را کسب کند دیگر نیازی به اسپانسر نیست و ویزای 189 بهترین نوع ویزا است.

 

ویزای 190 استرالیا برای افرادی است که نتوانسته اند که به حد نصاب لازم برسند اما با حمایت یکی از ایالت های استرالیا می توانند 5 امتیاز دیگر کسب کنند. به طور کلی برای دریافت ویزای کار استرالیا بایستی تمامی شرایط مورد نیاز، نحوه امتیاز بندی و همچینن مراحل اخذ ویزاهای مختلف را مورد ارزیابی نمود تا بهترین ویزای متناسب با هرفرد را را انتخاب و نسبت به اخذ آن اقدام کرد.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

ویزاهای 801 و 100 ویزاهای ازدواج، برای افرادی هستند که همسرشان مقیم کشور استرالیا است، بنابراین از طریق این دو ویزا می توان اقامت دائم استرالیا را دریافت کرد. از طریق این  دو ویزا فرد می تواند وارد خاک استرالیا شود و اقامت موقت اخذ نماید و تا بررسی پرونده مهاجرتی خود در این کشور اقامت داشته باشد.

اقامت استرالیا از طریق والدین

چنانچه والدین توانسته اند از طریق یکی از انواع ویزاهای اقامت در استرالیا در این کشور زندگی کنند، فرزندانشان هم مجوز زندگی در این کشور را دارند. ویزای 101 استرالیا برای فرزندان واقعی و ویزای 102 برای فرزند خوانده خانواده جهت اقامت دائم فرزندان صادر می شوند.

 

همچنین ویزای 117 برای کودکان خویشاوندی که یتیم هستند یا شرایط والدین حقیقی آن ها که مفقود شده اند یا قادر به نگهداری فرزند خود نیستند امکانی را فراهم آورده است تا این کودکان در کنار افراد مهاجر با اقامت دائم زندگی آسوده ای داشته باشند.

family-visa

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

دولت استرالیا با استفاده از دو ویزای 103 و 143 امکان دادن اقامت دائم برای والدینی که فرزندانشان مقیم استرالیا هستند را فراهم آورده است.

اقامت در استرالیا چه مزایای مهمی را برای ما به همراه خواهد داشت؟

مزایای اقامت در استرالیا

اخذ اقامت استرالیا می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین و شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما با اخذ اقامت استرالیا می‌توانید در بهترین موقعیت‌های شغلی در این کشور مشغول به کار شده و درآمد بالایی نیز داشته باشید. کشور استرالیا یک کشور در حال پیشرفت و بسیار صنعتی است که کسب‌وکارها و شرکت‌های بزرگی در حال حاضر در آن فعالیت دارند. همین عامل نیز فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را فراهم می‌کند.
  • آزادی کار: از دیگر مزایای مهم زندگی و اقامت در این کشور می‌توان به این موضوع اشاره کرد که از نظر نوع شغلی که می‌توانید انتخاب کنید هیچ تفاوتی بین اشخاص مهاجر و افرادی که به‌عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شوند وجود ندارد. این آزادی کار معمولا در کمتر کشوری وجود دارد که شما می‌توانید نهایت بهره را از آن در کشور استرالیا ببرید.
  • خدمات مراقبت‌های بهداشتی: خدمات مراقبت‌های بهداشتی ارائه شده در کشور استرالیا بسیار باکیفیت است.
  • در کشور استرالیا دستورالعمل‌های بسیار منعطفی در خصوص مهاجران وجود دارد که شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور را ساده‌تر کرده است.
  • این کشور از نظر آب‌وهوایی بسیار مناسب برای زندگی است و زندگی در آن می‌تواند تجربه جذابی را در اختیار شما قرار دهد.
  • نباید فراموش کنید که مردم این کشور از فرهنگ بالایی برخوردار هستند و به همین علت نیز ارتباط گرفتن با آنها برای هر مهاجری ساده و راحت خواهد بود.

مدارکی که برای اخذ اقامت استرالیا به آن نیاز دارید

برای این‌که بتوانید اقامت استرالیا را با موفقیت دریافت کنید نیازمند مدارک خاصی هستید که در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این مدارک صحبت کنیم.

در گام نخست برای اخذ اقامت کشور استرالیا شما باید دعوت‌نامه یا نامه پذیرش خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. این دعوت‌نامه ممکن است یک دعوت‌نامه کاری، یک نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور یا مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا باشد که بسته به روشی که شما قصد اخذ اقامت از آن طریق را دارید متفاوت خواهد بود.


در مرحله بعدی شما باید مدارک عمومی و شخصی خود را آماده کنید که از جمله این مدارک می‌توان به شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر اشاره کرد. نکته‌ای که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که پاسپورت شما حتما باید دارای اعتبار کافی باشد تا شما بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.


از دیگر مدارکی که شما برای اخذ اقامت این کشور به آن نیاز دارید می‌توان به نامه بانکی مبنی بر تمکن مالی شما، بیمه‌نامه مسافرتی، داشتن نامه عدم سوپیشینه از مراجع قضایی و … اشاره کرد. درصورتی‌که هرگونه سوالی در خصوص تهیه کردن این مدارک برای اخذ اقامت کشور استرالیا دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه مهاجرتی کاربین در این زمینه استفاده کنید.

مراحلی که باید برای اخذ اقامت استرالیا طی کنید

مراحل اخذ اقامت استرالیا

برای این‌که بتوانید اقامت استرالیا را دریافت کنید در گام نخست شما باید مدارک تخصصی خود را دریافت کنید. از جمله این مدارک می‌توان دعوت‌نامه‌ای که شما برای ورود به این کشور به آن نیاز دارید اشاره کرد. پس از این‌که این مجوز و دعوت‌نامه‌ها را دریافت کردید باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. پیش از مراجعه به سفارت کشور استرالیا شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید که برای این کار می‌توانید از طریق آدرس سایت رسمی سفارت این کشور اقدام کرده و فرم‌های مربوطه را پر کنید.

 

در زمان پرکردن این فرم‌ها حتما باید دقت داشته باشید که اطلاعات درست و معتبر را وارد کنید؛ چراکه اگر مشخص شود که اطلاعات شما صحیح نیستند تمامی این مراحل را باید مجددا دوباره طی کنید. پس از این کار ایمیلی برای شما ارسال شده و در آن تاریخ و زمانی که شما باید در آن تاریخ به سفارت کشور استرالیا مراجعه کنید مشخص شده است. در ادامه مدارک عمومی که در بخش‌های قبلی معرفی کردیم را آماده کرده و در تاریخ مشخص شده به همراه این مدارک به سفارت کشور استرالیا مراجعه کنید.

 

با مراجعه به سفارت این کشور شما می‌توانید درخواست رسمی خود برای صدور ویزا و اقامت کشور استرالیا را ارسال کرده و از طرفی در جلسه مصاحبه نیز شرکت کنید تا انگیزه شما از مهاجرت به این کشور مشخص شود.

آشنایی با شرایط زندگی در کشور استرالیا

احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در خصوص اقامت استرالیا برای هرکسی به وجود می‌آید این است که با اخذ اقامت این کشور شرایط ما برای زندگی در استرالیا به چه شکل خواهد بود؟ به‌طورکلی باید بدانید که کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که شرایط بسیار خوبی را برای زندگی مردم خود فراهم کرده است و به همین علت نیز مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند معمولا شرایط خوبی را برای زندگی در آن تجربه می‌کنند.

 

هزینه‌های مناسب زندگی در کنار درآمد بالایی که شما می‌توانید در موقعیت‌های شغلی مختلف داشته باشید باعث می‌شود تا رفاه اقتصادی بسیار خوبی را در کشور استرالیا تجربه کنید و بتوانید زندگی راحتی داشته باشید. از طرف دیگر خدمات اجتماعی که در این کشور به شما ارائه می‌شود نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به همین علت شما می‌توانید در اوقات بیکاری خود نهایت لذت را از گردشگری و تفریح در این کشور ببرید.

 

مردم این کشور معمولا برخورد بسیار خوبی با مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند دارند. پس ارتباط گرفتن با آنها نیز برای شما ساده خواهد بود. البته نباید فراموش کنید که امروزه ایرانیان زیادی در کشور استرالیا زندگی می‌کنند که شما می‌توانید با آنها نیز ارتباط بگیرید.

رد شدن درخواست اقامت کشور استرالیا

گاهی اوقات ممکن است درخواست صدور اقامت استرالیا که شما به سفارت این کشور تحویل داده‌اید رد شود. در چنین شرایطی معمولا شما باید با دلایل رد شدن این درخواست آشنا شده و بتوانید راهکار مناسب را نیز اتخاذ کنید. از جمله دلایل این موضوع می‌توان به ناقص بودن مدارک، عدم همخوانی اطلاعات فرم و مدارک، داشتن سوسابقه و … اشاره کرد. در صورت بروز چنین مشکلاتی می‌‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی کاربین برای برطرف‌کردن و حل مشکل خود استفاده کنید.

فرم مشاوره رایگان

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر