کار در کانادا

کار در کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. نرخ بیکاری در کانادا بسیار پایین است، اما لازم به ذکر است که بازار کار در کانادا بسیار رقابتی است و کارفرمایان در کانادا پیش از در نظر گرفتن متقاضیان خارجی، از سوی دولت کانادا برای استخدام شهروندان کانادایی ترغیب می شوند.

کانادا کشوری دو زبانه است و هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی از زبان های رسمی این کشور هستند. اما معمولاً تسلط به زبان فرانسوی تنها برای مشاغل خاص در استان کبک مورد استفاده می باشد. برای کار در این کشور داشتن مدرک زبان نیز می تواند بسیار مفید باشد.اگر بستگان شما در کانادا اقامت دارند، حتما از آنها برای کسب امتیازات لازم استفاده کنید. زیرا داشتن خانواده در کانادا می تواند برای اقامت شما در کانادا امتیازات اضافی را به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید در مورد شرایط اقامت کاری در کانادا، نحوه جستجوی کار در کانادا و حقوق آن بدانید این مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

زندگی در کانادا

در جدیدترین گزارش، کانادا از لحاظ شادی و خوشبختی در بین ۱۵۶ کشور جهان رتبه هفتم را کسب کرده است. همچنین از نظر خوشبختی ساکنان خارجی متولد شده در این کشور نیز رتبه هفتم از ۱۱۷ کشور را توانست است بدست آورد. این می تواند برای کسانی که قصد اقامت در کانادا را دارند بسیار دلگرم کننده باشد.

به خاطر داشته باشید که کانادا کشوری عظیم است و ده استان و سه سرزمین را در خود جای داده است. بیان کلی در مورد شرایط زندگی در کانادا بسیار دشوار است. به عنوان مثال آب و هوا و فرهنگ در قسمت غربی کانادا از شرق آن کاملا متفاوت است. اگر دوست دارید بیشتر زمان خود را بیرون از منزل بگذرانید و از یک آب و هوای معتدل لذت ببرید، ونکوور می تواند شهر مناسبی برای شما باشد، اگرچه اگر تاب تحمل باران را ندارید این شهر را نادیده بگیرید.

در آن سوی کانادا. تورنتو با تابستان های طولانی و گرم در زمستان دمای منفی ۲۰ درجه را تجربه می کند. شما باید در مورد شهرها یا مکانهایی که احتمالاً قصد کار را دارید بیشتر تحقیق کنید. زیرا زندگی در یک استان با استان دیگر کاملا متفاوت است.

کار در کانادا

آیا مشاغل زیادی در کانادا وجود دارد؟

نرخ بیکاری در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی نسبتا پایین است. با توجه به پیری جمعیت، بسیاری از شرکت ها، مهاجرت کاری را راه‌‌ حلی برای رفع نیازهای نیروی کار خود میدانند. برای کار در کانادا، باید مراحل اداری را دنبال کنید تا از وضعیت خوبی برخوردار شوید. اگر در کشور خود حرفهای هستید، باید مدارک شما توسط سازمان های مربوطه در کانادا تایید شود تا حرفه ای بودن شما به رسمیت شناخته شود.

نرخ بیکاری در کشورکانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی نسبتا پایین است.

جستجوی کار در کانادا

اگر به دنبال اقامت کاری در کانادا هستید باید سراغ کارهایی بروید که مدرک تحصیلی و سابقه کاری از ملزومات آن است. کارفرمای کانادایی شما برای استخدام شما باید LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار) را تهیه کند. این مدرکی است که توسط اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) صادر می شود. به این علت است که استخدام یک کارگر خارجی، تاثیر منفی بر بازار کار کانادا نگذارد. اگر به دنبال شغلی باشید که در لیست کمبود مشاغل کانادا باشد، نیاز به مهارت و سابقه کاری هستید. برای کار در کانادا از طریق مهارت کاری شما باید از طریق ویزای اکسپرس انتری اقدام کنید.

مهمترین صنایع در کانادا کشاورزی، انرژی، فناوری، خدمات (به ویژه خرده فروشی ، آموزش و بهداشت) و تولید هستند. بانک ها، شرکت های بیمه و خرده فروشی ها بیشترین کارفرمایان را در کانادا در اختیار دارند. از مهمترین شرکت های کانادایی، که جستجوی کار می توانید انجام دهید، موارد زیر هستند:

 • ✔ بانک مونترال
 • ✔ اسکوشیا بانک
 • ✔ جورج وستون
 • ✔ شرکتهای Loblaw (بزرگترین خرده فروش مواد غذایی کانادایی)
 • ✔ مگنا بین الملل (تامین کننده خودرو)
 • ✔ شرکت Onex (شرکت سرمایه گذاری سهام خصوصی)
 • ✔ رویال بانک کانادا
 • ✔ بانک تورنتو-دومینیون
 • ✔ تامسون رویترز

کاریابی در کانادا

اگر به‌دنبال کار در کانادا هستید ولی از نحوه و چگونگی آن اطلاعی ندارید، به ادامه مطلب توجه کنید. با تمرکز و انگیزه کافی، امکان یافتن شغل در کانادا در زمینه کاری شما وجود دارد. اما مهم است که به‌طور کامل برنامه‌ریزی کنید. این نکات، بر اساس تجربه و بازخوردهای زیادی از همکاران ما گردآوری شده است. با استفاده از این موارد برای کاریابی در کانادا اقدام کنید.

نکات تاثیرگذار برای کاریابی در کانادا

رزومه
اطمینان حاصل نمایید که پیش از ارسال رزومه خود به کارفرمایان در کانادا، رزومه شما با کیفیت و صحیح نوشته شده باشد. احتمال موفقیت رزومه هایی که با دقت کافی نوشته نشده و به‌جای دستاوردهای شخصی یا تیمی وظایف را لیست میکنند، کمتر است. این نوع رزومه ها مانع از تاثیرگذاری شما میشود و ممکن است که کارفرمایان، شما را قبل از رسیدن به مرحله مصاحبه رد کنند. مطمئن شوید که هدف از کار در شرکت موردنظر را درک کردهاید و مفاهیم ساده را به‌کار بگیرید تا کارفرما را تحت تاثیر قرار دهد. نوشتن رزومه مناسب، اولین قدم برای کاریابی در کانادا است.

 

انتخابگر باشید
در بسیاری از موارد، پاسخ به آگهیهای شغلی آنلاین روش مناسبی برای یافتن شغل در کانادا نیست. پس لازم است که در جستجوی شغل انتخابگر باشید. نباید به تعداد زیادی از شرکت‌ها رزومه یکسان ارسال کنید، زیرا مدیران شرکت ها با یکدیگر صحبت و تعامل میکنند.

 

مشتاق بودن
پس از ارسال رزومه با شرکت موردنظر در تماس باشید تا آنها از اشتیاق شما برای بدست آوردن جایگاه شغلی مربوطه آگاه شوند. پاسخ به ایمیل های شرکت پیش و پس از مصاحبه، شما را از سایر نامزدهای متقاضی شغل در کانادا متمایز میکند. همین کارهای به‌ظاهر ساده و حاشیه ای، میتواند منجر به یافتن شغل و کاریابی در کانادا شود.

 

از ابزارهای موجود استفاده کنید
از لینکدین استفاده کنید که یک رسانه اجتماعی برای حرفه ای‌ها است تا تجارب خود را قبل از مصاحبه حضوری به شرکت مربوطه نشان دهند. چه بسا با مطالعه و بررسی صفحه لینکدین به جذب شما راغب شوند. در نتیجه نباید از این ابزار مهم غافل شوید.

 

شبکه سازی را فراموش نکنید
شبکهسازی موثر، به شما این امکان را میدهد که از نظر اجتماعی و حرفه ای، بینش مفید و ارتباطات مهمی به‌دست آورید. از رویدادهای مربوط به حرفه خود مطلع شوید یا از مخاطبین بپرسید که چگونه میتوانید با افراد بیشتری در زمینه خود آشنا شوید. جالب است بدانید که در کانادا بازار کار پنهان وجود دارد. یعنی بیشتر عنوان شغل ها در این کشور به‌طور رسمی و عمومی تبلیغ نمیشوند. به همین دلیل است که شبکه سازی در کانادا برای کاریابی بسیار مهم است.

 

معتبر باشید
حرفه شما ممکن است نیازمند تایید مدارک بین المللی در کانادا باشد. مشاغلی مانند تدریس، فیزیوتراپی، پرستاری و مددکاری اجتماعی به نسبت سایر مشاغل معمولا نیاز به اعتبار بیشتری دارند.

 

اعتمادبه نفس داشته باشید، شما لیاقتش را دارید
مهاجرت کاری به یک کشور جدید یک چالش است. بسیار مهم است که در طول این فرآیند به خود و توانایی‌هایتان اعتماد داشته باشید.

قراردادهای کاری در کانادا

طبق قوانین کانادا قرارداد کاری کتبی یک الزام قانونی نیست، اما به شما توصیه میشود که حتما اینکار را انجام دهید. قراردادها همیشه مفید هستند، زیرا توافق صریح بین کارفرما و کارمند شامل شرایط، مزایا، حقوق، مرخصی و ساعات کار را مشخص میکنند. قرارداد، یک مرجع قابل‌اعتماد برای هر دو طرف است. در کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی استفاده میشود، اما انتظار میرود که زبان انگلیسی در قراردادها گنجانده شود. البته به‌غیر از استان کبک که زبان اول در آنجا فرانسوی است.


قانون کار کانادا، نحوه فسخ قرارداد را مشخص کرده است. بر اساس این آییننامه، کارفرمایان باید روند فسخ قرارداد را به‌درستی انجام دهند، در غیر این صورت میتواند منجر به شکایت کارمند شود. به‌طور کلی، یک کارمند باید قبل از ترک داوطلبانه کار، ۲ هفته قبل درخواست کتبی خود را به کارفرما تحویل دهد.

قراردادهای کاری در کانادا

قوانین و مزایای کار در کانادا

ساعات کاری
طبق قانون کار کانادا، کارمندان ملزم به پنج روز کار در هفته (دوشنبه تا جمعه) هستند. با این حال، قوانین استانی خاصی در مورد ساعات کاری در سراسر کانادا وجود دارد. به‌عنوان مثال، در برخی استان ها مانند انتاریو، حداکثر ساعات کاری در هفته ۴۸ ساعت است. به‌طور کلی، اکثر استان ها انتظار دارند که کارمندان ۴۰ ساعت در هفته کار کنند.


حق قطع ارتباط
کارفرمایان در استان انتاریو که ۲۵ کارمند یا بیشتر استخدام میکنند، باید سیاستی کتبی در مورد قطع ارتباط با کار داشته باشند. به‌منظور افزایش بهره‌وری و جلوگیری از فرسودگی شغلی با امکان دور شدن از میز و صندلی، این حق در قانون کار کانادا گنجانده شده است تا به نفع کارمندان باشد و تعادل کار و زندگی بهتر را ارتقا دهد.


مزایا
مزایای قانونی خاصی برای کارمندان در کانادا وجود دارد که همه کارفرمایان باید طبق قانون کار کانادا ارائه دهند. این قوانین شامل مواردی مانند مشارکت در طرح بازنشستگی و بیمه اشتغال، ارائه مرخصی استعلاجی قانونی و سایر اوقات مرخصی با حقوق مانند مرخصی زایمان، حق پدری و والدین است. علاوه بر مزایای اجباری که کارفرمایان باید طبق قانون انجام دهند، میتوانند مزایای تکمیلی نیز ارائه کنند. مزایای تکمیلی شامل مواردی مانند تخفیف، طرح های پاداش و مزایای اضافی است. کارفرمایان ممکن است این موارد را برای جذب و حفظ کارمندان ارائه دهند.


مرخصی استعلاجی
طبق قانون کار کانادا، کارمندان حداقل پنج روز مرخصی استعلاجی دارند.

قوانین و مزایای کار در کانادا

فرهنگ کار در کانادا

میانگین ساعت کار در کشور ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته است. تعطیلات در کانادا در مجموع دو هفته می باشد، به غیر از استان ساسکاچوان که سه هفته می توانید در تعطیلات باشید. بیشتر استانها پس از اشتغال در مدت زمان معینی هفته سوم را نیز به شما اجازه می دهند که در تعطیلات سپری کنید. علاوه بر این، کارمندان بسته به استان محل کار خود ۶ تا ۱۰ روز تعطیل رسمی با حقوق دریافت خواهند کرد. این موارد را در مقاله قوانین کار در کانادا بسیار دقیق تر و جرئی تر بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

شرایط کار در کانادا

شرایط کار در کانادا

درخواست کار در کانادا بسیار شبیه به درخواست کار در دیگر نقاط دنیا می باشد. برای پیدا کردن کار در این کشور شما به یک رزومه و یک کاور لتر احتیاج دارید. پس از اینکه کار مورد نظر خود را پیدا کردید باید فرم درخواست آنلاین را نیز تکمیل کنید. مصاحبه شما به دلایل مشخص از طریق تلفن و یا اینترنت انجام خواهد شد. برای پیدا کردن کار در این کشور مثل همیشه، به خوبی تحقیق کنید. درخواست کار خود را متناسب با کارفرمایی که مورد نظر شما است تنظیم کنید. و بر اساس نیاز مدارک سابقه کار و تحصیلی خود را آماده کنید.

 

مدارکی که باید برای کار در کانادا جمع آوری کنید شامل موارد زیر است:

 

 • ✔ گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه از تاریخ ورود به کانادا.
 • ✔ دو عکس پرسنلی تازه
 • ✔ گواهینامه صلاحیت آموزشی مانند مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد
 • ✔ اثبات صلاحیت های حرفه ای، از جمله سابقه کار
 • ✔ اثبات داشتن تمکن مالی
 • ✔ معاینه پزشکی
 • ✔ پرداخت هزینه درخواست

کار در کانادا با کارآموزی

کارآموزی در کانادا دوره ای است که توسط یک سازمان یا شرکت برای مدت زمان محدودی ارائه می شود. کارآموزی در کانادا شامل طیف وسیعی از مشاغل مختلف خصوصی و دولتی می باشد. سپری کردن دوره های کارآموزی در کانادا موجب می شود که به غیر از آنکه در طی این دوره حقوق دریافت می کنید این امکان را دارید که با کسب مهارت در یک زمینه خاص بتوانید خود را برای یافتن کار دائم در کانادا آماده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های کارآموزی کانادا و کاریابی در کانادا با کارشناسان ما در موسسه کاربین در تماس باشید.

کار در کانادا

کار در کانادا در تعطیلات

ویزای کار در تعطیلات کانادا یک ویزا کاری است که شما می توانید به عنوان پیشخدمت یا کارمند و کارگر تعطیلات خود را در این کشور به کار مشغول شوید. شما باید برای دریافت این ویزا بین 18 تا 30 سال سن داشته باشید. برنامه اقامت کار در کانادا موقت است و شما مجوز کار در کشور را تا 24 ماه دریافت می کنید. پیش از اقامت در کانادا از هر برنامه اقامتی باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشید تا کاری های مالی شما با  سهولت بیشتری انجام شود.

اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در کانادا باشید و در این کشور کار کنید، شما باید اقامت دائم کانادا را داشته باشید. در حال حاضر، شما تحت یکی از شش دسته زیر می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید:

 

 •  اقامت در کانادا از طریق ویزای مهارت کاری

اگر با یک کارفرمای کانادایی با مجوز کار موقت کار میکنید و کارفرما به شما پیشنهاد کار دائم داده است، ممکن است شما واجد شرایط درخواست اقامت دائم تحت برنامه مهارت کاری باشید. به چنین پیشنهادی، اشتغال مرتب یا استخدام سازماندهی گفته میشود. مهاجرینی که مجوز کار موقت دارند، باید امتیازات لازم را تحت برنامه کارگر ماهر خارجی به‌دست آورند. تحصیلات، سن و مهارت های زبانی، از تاثیرگذارترین عوامل در به‌دست آوردن امتیاز مدنظراست. روند اینکار معمولا 18-12 ماه به طول میانجامد.

 

 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای کلاس تجاری

از طریق کلاس تجاری کانادا، متقاضیان میتوانند تا حدود یک سال برای اقامت دائم درخواست دهند. افرادی که دارای مجوز اقامت موقت و متقاضی اقامت دائم با استفاده از کلاس تجارت کانادا هستند، باید یکی از سه شرط زیر را داشته باشند:
– سابقه دو سال کار در کانادا
– سابقه یک سال تحصیلات متوسطه در کانادا
– داشتن یک سال سابقه کاری در این کشور
اقامت در کانادا از طریق ویزای کلاس تجاری، گزینه محبوب برای آن دسته از مهاجرینی است که شرایط موردنیاز ویزای مهارت کاری را ندارند.

 

 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای نامزدی استانی

تحت برنامه نامزدهای استانی، متقاضیان به‌طور کلی میتوانند ظرف یک تا یک و نیم سال برای اقامت دائم درخواست دهند. از طریق این برنامه، کارگران خارجی توسط کارفرمایان برای اقامت دائم نامزد میشوند. این برنامه، در هر استان متفاوت است. اکثر این متقاضیان باید برای مشاغل خاص، مهارت بالایی داشته باشند.

 

 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای انتخاب کبک

از طریق کلاس تجربه کبک، افراد میتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند. ویزای انتخاب کبک (QEC) مشابه ویزای کلاس تجاری (CEC) است، اما QEC دارای شرایط بیشتری است. متقاضیان QEC باید به‌مدت حداقل یک سال در یک موقعیت ماهر در کبک کار کرده باشند (از طریق مجوز کار موقت). این متقاضیان، باید بتوانند زبان فرانسوی را در سطح متوسط صحبت کنند.


استان کبک برای متقاضیان موفق، گواهی انتخاب کبک صادر میکند و به آنها اجازه میدهد تا برای اقامت دائم درخواست دهند. اگر اتباع خارجی در کانادا با ویزای تعطیلات کاری شرایط ذکرشده در بالا را داشته باشند، واجد شرایط درخواست اقامت دائم از طریق QEC هستند. انتقال از اقامت موقت به دائم از طریق QEC ممکن است کمتر از یک سال طول بکشد.

 

قوانین و مقررات مربوط به اقامت معمولاً پیچیده هستند و به طور مکرر تغییر می کنند، بنابراین بهتر است اطلاعات اقامت و تابعیت را به طور مکرر پیگیری کنید. کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند تقریباً همان حقوق شهروندان کانادایی را دریافت می کنند. اگرچه اجازه رای دادن ندارند اما اقامت آنها نامحدود بوده و به بسیاری از امکانات آموزشی و بهداشتی کانادا می توانند دسترسی داشته باشند.

کار در کانادا بدون مدرک زبان

برای کار در این کشور شما باید مدرک زبان داشته باشید و برنامه اقامتی که بدون مدرک زبان از نیروی کار پشتیبانی کند وجود ندارد. به طور مثال شما باید برای کار در کانادا از طریق اکسپرس انتری، ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز لازم را کسب کرده باشید. مدرک زبان شما نقش بسیار مهمی در جمع امتیازات شما دارد. به طور کلی در کانادا کارفرمایان از کسانی که مدرک زبان ندارند برای درخواست کار دعوتنامه ارسال نمی کنند.

کار در کانادا

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

برای کار در کانادا شما می توانید در مشاغل بسیاری بدون مدرک دانشگاهی مشغول به کار شوید. در حقیقت، بسیاری از مشاغل مانند صنعت ساخت و ساز و نصب لوله به مدارک دانشگاهی یا آکادمیک احتیاج ندارند. برای کار در این بخش ها تنها لازم است که چند دوره که بیشتر آنها بصورت آنلاین می باشند را سپری کنید و یا اینکه با کار و تجزیه آن را بدست آورید.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا بین استان ها و مناطق روستایی و شهری کانادا کاملا متفاوت است. بخش مهمی از کیفیت زندگی در کانادا، به قدرت خرید شما بر میگردد. هزینه زندگی در کانادا عادی به‌نظر میرسد. چنانچه سطح درآمد خوبی داشته و مصرف کننده مناسبی باشید، هزینه زندگی در کانادا زیاد نخواهد بود.


به طور کلی ونکوور گرانترین مکان برای زندگی در آمریکای شمالی در نظر گرفته میشود. هزینه زندگی در کانادا برای یک فرد در ماه بدون در نظر گرفتن اجاره بها چیزی در حدود ۱۲۴۲ دلار کانادا است. همین شرایط برای یک خانواده چهار نفره در کانادا نیز چیزی در حدود ۴۵۰۰ دلار کانادا است. در ادامه هزینه برخی موارد را نیز برای شما آوردهایم.

 

 • ✔ شیر (معمولی) ۱ لیتری – ۲.۴۷ دلار کانادا
 • ✔ یک قرص نان تازه  – ۲.۹۳ دلار کانادا
 • ✔ تخم مرغ (۱۲ عددی) – ۳.۵۱ دلار کانادا
 • ✔ موز (۱ کیلوگرم) – ۱.۷۳ دلار کانادا
 • ✔ آب (بطری ۱.۵ لیتری) – ۲.۱۶ دلار کانادا
 • ✔ هزینه ماهانه باشگاه ورزشی برای ۱ بزرگسال – ۵۰.۷۵ دلار کانادا

درآمد در کانادا

حقوق کار در کانادا

طبق آمار کانادا، متوسط دستمزد کارمندان در کانادا چیزی در حدود ۹۵۲ دلار در هفته است یا چیزی کمتر از ۵۰،۰۰۰ دلار در سال. بیشتر مشاغل پردرآمد کانادا چیزی در حدود ۳ برابر این میانگین حقوق می گیرند. مشاغل کم درآمد کانادا نیز در حدود کمتر از نصف میانگین حقوق کار در کانادا حقوق دریافت می کنند.

بهداشت در کانادا

حداقل دستمزد در سراسر کانادا

«حداقل دستمزد» کمترین مبلغی است که کارفرما میتواند به کارمند پرداخت کند. این مقدار بسته به استان، وضعیت، صنعت، و سن یک کارمند متفاوت است. حداقل دستمزد ممکن است به‌طور منظم افزایش یابد. به‌عنوان مثال، از ۱ ژانویه ۲۰۲۲ حداقل نرخ دستمزد در استان انتاریو به قرار زیر است:

حداقل دستمزد در سراسر کانادا

– حداقل دستمزد به‌صورت عمومی: 15 دلار در ساعت
– حداقل دستمزد دانشجو: 10/14دلار در ساعت
– حداقل دستمزد کارگران خانه: 50/16دلار در ساعت

سیستم بهداشت و درمان در کانادا

در کانادا، استان ها و مناطق مسئول مدیریت خدمات مراقبت های بهداشتی هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا از بودجه عمومی تأمین میشود. شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند میتواند از طریق مالیات خود هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنند. در حالی که دولت فدرال در تامین بودجه و برخی حوزه‌های تخصصی بسیار خاص (مانند تایید دارو) دخیل است، شما باید در استان خود ثبت‌نام کنید تا یک کارت بیمه درمانی بگیرید. باید بدانید که کلینیک های خصوصی مراقبت های بهداشتی در کانادا وجود دارند که رایگان نیستند. اگر در کانادا کار میکنید، کارفرمای شما باید شما را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد.


داروها و هزینه های مراقبت از دندان و یک سری دیگر از موارد پزشکی معمولاً تحت قانون بیمه دولتی کانادا قرار ندارند. این بدان معناست که شما باید بیمه خصوصی دریافت کنید. اگر در کانادا هستید و مشغول کار غیررسمی هستید، باید بیمه درمانی خصوصی خود را داشته باشید زیرا بدون آن هزینه درمان شما بسیار پر هزینه میشود.

بهداشت-و-درمان-در-کانادا-

بیمه درمانی در کانادا

کانادا، کشور بزرگی است و وقتی صحبت از ارائه خدمات درمانی باکیفیت میشود، جغرافیای آن میتواند یک چالش باشد. نگرانی ها و اولویت های یک حوزه ممکن است بسیار متفاوت از حوزه‌های دیگر باشد. جمعیت روستایی در مقابل شهری، سنت های زبانی، اندازه جمعیت بومی، نزدیکی بیمارستان های بزرگ و اولویتهای فرهنگی، همگی بر تصمیمهای هزینه های مراقبت های بهداشتی تاثیر میگذارند.


کانادا به ساکنان خود و افراد مقیم در این کشور خدمات بهداشتی و درمانی عالی ارائه میدهد. اما مراکز درمانی دولتی، خدمات ضروری را تنها به افراد تحت پوشش طرح بیمه درمانی محلی ارائه میدهند. از سوی دیگر، طرح‌های بیمه درمانی خصوصی گرانتر هستند اما خدمات کافی و مناسبی را به مشتریان ارائه میدهند.

پوشش خدمات بهداشتی جهانی کانادا

کانادا به‌دلیل برنامه بیمه سلامت ملی با کیفیت بالا و سهولت نسبی دسترسی به خدمات بهداشتی شناخته شده است. شهروندان کانادایی و مهاجرانی که واجد شرایط اقامت دائم هستند، به یک سیستم مراقبت بهداشتی همگانی دسترسی دارند که به Canada’s Medicare معروف است. دستورالعمل ها و استانداردهای سیستم بیمه درمانی در کانادا، توسط دولت فدرال تعیین میشود. هدف اصلی این برنامه، تضمین سطح یکسانی از دسترسی در سراسر کشور، هم برای شهروندان و هم برای مقیمان خارجی در کشور است. با این حال، مدیریت برنامه بیمه ملی بر عهده هر استان و منطقه است.

پوشش خدمات بهداشتی جهانی کانادا

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای کار است. این کشور با داشتن نرخ بی کاری بسیار پایین و میانگین درآمد های بسیار بالا در کنار کیفیت بسیار مطلوب زندگی، سالانه مقصد افراد بسیاری از سراسر جهان می باشد. برای کار در کانادا برنامه های اقامتی بی شماری وجود دارد که شما می توانید با داشتن شرایط و مدارک لازم برای هر کدام از آنها درخواست دهید. برای کار در این کشور شما باید تجربه کاری، مهارت کاری و یا مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه کاری خود داشته باشید. ویزای کار کانادا یکی از مرسوم ترین روش های دریافت اقامت دائم این کشور می باشد.

اگر شما نیز قصد دارید که در کانادا کار کنید و از این طریق اقامت این کشور را بدست آورید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما با شماره ۲۸۱۱۱۱۰۷-۰۲۱ در تماس باشید.

سوالات متداول

اقامت کانادا با ویزای کاری شامل مزایای بسیاری است. کانادا کشوری است که هدف هر جوینده کار می باشد. درآمد در کانادا بسیار بالا است و کانادایی ها یکی از شادترین مردم جهان می باشند.

بهترین مشاغل در کانادا که می توانید درباره آنها فکر کنید، مدیران تولید، دندانپزشکان و پزشکان، پرستاران، روانپزشکان و کارمندان بخش منابع انسانی هستند.

اگر واجد شرایط درخواست ویزای کار کانادا هستید، می توانید این کار را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در سفارت کانادا در یکی از کشور های همسایه انجام دهید. اگر می خواهید به صورت آنلاین اقدام کنید ، برای ایجاد کپی الکترونیکی از مدارک مورد نیاز خود به اسکن نیاز دارید. از ۸۱ تا ۱۲۵ دلار نیز باید هزینه ویزای کانادا را پرداخت کنید.

پردرآمدترین شغل در کانادا که بیش از سه برابر میانگین کشوری است پزشکان متخصص هستند.

بر اساس نظرسنجی ها  واترلو، کلگری و اتاوا جذاب ترین مکانها برای کار در کانادا محسوب می شوند. آنها در میان شش شهری قرار دارند که وقتی در معیارهایی مانند آموزش، محیط زیست، بهداشت، مسکن، نوآوری قرار می گیرند نمره A را دریافت می کنند.

 

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها و سوالات شما

guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  ارسلان
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله اتفاقا جزو مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا است .

ارسلان
ارسلان
6 ماه قبل

کانادا اصلا مهاجر پذیر هست؟ یا میل ب خروج مهاجرین رو داره؟

کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  فرشته بهرامی
1 سال قبل

سلام پیشنهاد میکنم مقاله قوانین کار در کانادا رو مطالعه نمایید
https://karbinco.com/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/

فرشته بهرامی
فرشته بهرامی
1 سال قبل

سلام خسته نباشین. قوانین کار در کانادا چطوری هستن؟ ساعت کاری ، حقوق و…

کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  آقای فلاحی
1 سال قبل

برای ویزای کاری تمکن مالی نیاز نداره

آقای فلاحی
آقای فلاحی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید برای کار در کانادا اثبات تمکن مالی مبلغش چقدره؟

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>