کار در کانادا

کار در کانادا

کانادا یکی از  محبوب ترین مقاصد اقامتی در جهان است. به دلیل زیبایی های طبیعی، فضای باز و رفتار گرم مردم کانادا سالانه مهاجران بی شماری به کانادا کوچ می کنند. نرخ بیکاری در کانادا بسیار پایین است، اما لازم به ذکر است که بازار کار در کانادا بسیار رقابتی است و کارفرمایان در کانادا پیش از در نظر گرفتن متقاضیان خارجی، از سوی دولت کانادا برای استخدام شهروندان کانادایی ترغیب می شوند.

کانادا کشوری دو زبانه است و هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی از زبان های رسمی این کشور هستند. اما معمولاً تسلط به زبان فرانسوی تنها برای مشاغل خاص در استان کبک مورد استفاده می باشد. برای کار در این کشور داشتن مدرک زبان نیز می تواند بسیار مفید باشد.اگر بستگان شما در کانادا اقامت دارند، حتما از آنها برای کسب امتیازات لازم استفاده کنید. زیرا داشتن خانواده در کانادا می تواند برای اقامت شما در کانادا امتیازات اضافی را به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید در مورد شرایط اقامت کاری در کانادا، نحوه جستجوی کار در کانادا و حقوق آن بدانید این مقاله را از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این پادکست توضیحات اجمالی در مورد کار در کانادا در اختیار شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید:

زندگی در کانادا

در جدیدترین گزارش، کانادا از لحاظ شادی و خوشبختی در بین 156 کشور جهان رتبه هفتم را کسب کرده است. همچنین از نظر خوشبختی ساکنان خارجی متولد شده در این کشور نیز رتبه هفتم از 117 کشور را توانست است بدست آورد. این می تواند برای کسانی که قصد اقامت در کانادا را دارند بسیار دلگرم کننده باشد.

به خاطر داشته باشید که کانادا کشوری عظیم است و ده استان و سه سرزمین را در خود جای داده است. بیان کلی در مورد شرایط زندگی در کانادا بسیار دشوار است. به عنوان مثال آب و هوا و فرهنگ در قسمت غربی کانادا از شرق آن کاملا متفاوت است. اگر دوست دارید بیشتر زمان خود را بیرون از منزل بگذرانید و از یک آب و هوای معتدل لذت ببرید، ونکوور می تواند شهر مناسبی برای شما باشد، اگرچه اگر تاب تحمل باران را ندارید این شهر را نادیده بگیرید.

در آن سوی کانادا. تورنتو با تابستان های طولانی و گرم در زمستان دمای منفی 20 درجه را تجربه می کند. شما باید در مورد شهرها یا مکانهایی که احتمالاً قصد کار را دارید بیشتر تحقیق کنید. زیرا زندگی در یک استان با استان دیگر کاملا متفاوت است.

کار در کانادا

جستجوی کار در کانادا

اگر به دنبال اقامت کاری در کانادا هستید باید سراغ کارهایی بروید که مدرک تحصیلی و سابقه کاری از ملزومات آن است. کارفرمای کانادایی شما برای استخدام شما باید LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار) را تهیه کند. این مدرکی است که توسط اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) صادر می شود. به این علت است که استخدام یک کارگر خارجی، تاثیر منفی بر بازار کار کانادا نگذارد. اگر به دنبال شغلی باشید که در لیست کمبود مشاغل کانادا باشد، نیاز به مهارت و سابقه کاری هستید. برای کار در کانادا از طریق مهارت کاری شما باید از طریق ویزای اکسپرس انتری اقدام کنید.

مهمترین صنایع در کانادا کشاورزی، انرژی، فناوری، خدمات (به ویژه خرده فروشی ، آموزش و بهداشت) و تولید هستند. بانک ها، شرکت های بیمه و خرده فروشی ها بیشترین کارفرمایان را در کانادا در اختیار دارند. از مهمترین شرکت های کانادایی، که جستجوی کار می توانید انجام دهید، موارد زیر هستند:

 • ✔ بانک مونترال
 • ✔ اسکوشیا بانک
 • ✔ جورج وستون
 • ✔ شرکتهای Loblaw (بزرگترین خرده فروش مواد غذایی کانادایی)
 • ✔ مگنا بین الملل (تامین کننده خودرو)
 • ✔ شرکت Onex (شرکت سرمایه گذاری سهام خصوصی)
 • ✔ رویال بانک کانادا
 • ✔ بانک تورنتو-دومینیون
 • ✔ تامسون رویترز

فرهنگ کار در کانادا

میانگین ساعت کار در کشور 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. تعطیلات در کانادا در مجموع دو هفته می باشد، به غیر از استان ساسکاچوان که سه هفته می توانید در تعطیلات باشید. بیشتر استانها پس از اشتغال در مدت زمان معینی هفته سوم را نیز به شما اجازه می دهند که در تعطیلات سپری کنید. علاوه بر این، کارمندان بسته به استان محل کار خود 6 تا 10 روز تعطیل رسمی با حقوق دریافت خواهند کرد. این موارد را در مقاله قوانین کار در کانادا بسیار دقیق تر و جرئی تر بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتماً آن را هم مطالعه کنید.

شرایط کار در کانادا

شرایط کار در کانادا

درخواست کار در کانادا بسیار شبیه به درخواست کار در دیگر نقاط دنیا می باشد. برای پیدا کردن کار در این کشور شما به یک رزومه و یک کاور لتر احتیاج دارید. پس از اینکه کار مورد نظر خود را پیدا کردید باید فرم درخواست آنلاین را نیز تکمیل کنید. مصاحبه شما به دلایل مشخص از طریق تلفن و یا اینترنت انجام خواهد شد. برای پیدا کردن کار در این کشور مثل همیشه، به خوبی تحقیق کنید. درخواست کار خود را متناسب با کارفرمایی که مورد نظر شما است تنظیم کنید. و بر اساس نیاز مدارک سابقه کار و تحصیلی خود را آماده کنید.

اکثر مدارک تحصیلی ایران در کانادا معتبر میباشند، با این حال می توانید با کارشناسان ما در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای کار در کانادا در تماس باشید.

مدارکی که باید برای کار در کانادا جمع آوری کنید شامل موارد زیر است:

 • ✔ گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه از تاریخ ورود به کانادا.
 • ✔ دو عکس پرسنلی تازه
 • ✔ گواهینامه صلاحیت آموزشی مانند مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد
 • ✔ اثبات صلاحیت های حرفه ای، از جمله سابقه کار
 • ✔ اثبات داشتن تمکن مالی
 • ✔ معاینه پزشکی
 • ✔ پرداخت هزینه درخواست

کار در کانادا با کارآموزی

کارآموزی در کانادا دوره ای است که توسط یک سازمان یا شرکت برای مدت زمان محدودی ارائه می شود. کارآموزی در کانادا شامل طیف وسیعی از مشاغل مختلف خصوصی و دولتی می باشد. سپری کردن دوره های کارآموزی در کانادا موجب می شود که به غیر از آنکه در طی این دوره حقوق دریافت می کنید این امکان را دارید که با کسب مهارت در یک زمینه خاص بتوانید خود را برای یافتن کار دائم در کانادا آماده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های کارآموزی کانادا و کاریابی در کانادا با کارشناسان ما در موسسه کاربین در تماس باشید.

کار در کانادا

کار در کانادا در تعطیلات

ویزای کار در تعطیلات کانادا یک ویزا کاری است که شما می توانید به عنوان پیشخدمت یا کارمند و کارگر تعطیلات خود را در این کشور به کار مشغول شوید. شما باید برای دریافت این ویزا بین 18 تا 30 سال سن داشته باشید. برنامه اقامت کار در کانادا موقت است و شما مجوز کار در کشور را تا 24 ماه دریافت می کنید. پیش از اقامت در کانادا از هر برنامه اقامتی باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشید تا کاری های مالی شما با  سهولت بیشتری انجام شود.

اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار

اقامت دائم کانادا

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در کانادا باشید و در این کشور کار کنید، شما باید اقامت دائم کانادا را داشته باشید. در حال حاضر، شما تحت یکی از شش دسته زیر می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید:

 • اقامت در کانادا از طریق ویزای مهارت کاری
 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای کلاس تجاری
 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای نامزدی استانی
 • ✔ اقامت در کانادا از طریق ویزای انتخاب کبک

 

قوانین و مقررات مربوط به اقامت معمولاً پیچیده هستند و به طور مکرر تغییر می کنند، بنابراین بهتر است اطلاعات اقامت و تابعیت را به طور مکرر پیگیری کنید. کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند تقریباً همان حقوق شهروندان کانادایی را دریافت می کنند. اگرچه اجازه رای دادن ندارند اما اقامت آنها نامحدود بوده و به بسیاری از امکانات آموزشی و بهداشتی کانادا می توانند دسترسی داشته باشند.

کار در کانادا بدون مدرک زبان

برای کار در این کشور شما باید مدرک زبان داشته باشید و برنامه اقامتی که بدون مدرک زبان از نیروی کار پشتیبانی کند وجود ندارد. به طور مثال شما باید برای کار در کانادا از طریق اکسپرس انتری، 67 از 100 امتیاز لازم را کسب کرده باشید. مدرک زبان شما نقش بسیار مهمی در جمع امتیازات شما دارد. به طور کلی در کانادا کارفرمایان از کسانی که مدرک زبان ندارند برای درخواست کار دعوتنامه ارسال نمی کنند.

کار در کانادا

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

برای کار در کانادا شما می توانید در مشاغل بسیاری بدون مدرک دانشگاهی مشغول به کار شوید. در حقیقت، بسیاری از مشاغل مانند صنعت ساخت و ساز و نصب لوله به مدارک دانشگاهی یا آکادمیک احتیاج ندارند. برای کار در این بخش ها تنها لازم است که چند دوره که بیشتر آنها بصورت آنلاین می باشند را سپری کنید و یا اینکه با کار و تجزیه آن را بدست آورید.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا بین استانها و مناطق روستایی و شهری کانادا کاملا متفاوت است. به طور کلی ونکوور گرانترین مکان برای زندگی در آمریکای شمالی در نظر گرفته می شود. هزینه زندگی در کانادا برای یک فرد در ماه بدون در نظر گرفتن اجاره بها چیزی در حدود 1242 دلار کانادا است. همین شرایط برای یک خانواده چهار نفره در کانادا نیز چیزی در حدود 4500 دلار کانادا است. در ادامه هزینه برخی موارد را نیز برای شما آورده ایم.

 • ✔ شیر (معمولی) 1 لیتری – 2.47 دلار کانادا
 • ✔ یک قرص نان تازه  – 2.93 دلار کانادا
 • ✔ تخم مرغ (12 عددی) – 3.51 دلار کانادا
 • ✔ موز (1 کیلوگرم) – 1.73 دلار کانادا
 • ✔ آب (بطری 1.5 لیتری) – 2.16 دلار کانادا
 • ✔ هزینه ماهانه باشگاه ورزشی برای 1 بزرگسال – 50.75 دلار کانادا

درآمد در کانادا

حقوق کار در کانادا

طبق آمار کانادا، متوسط ​​دستمزد کارمندان در کانادا چیزی در حدود 952 دلار در هفته است یا چیزی کمتر از 50،000 دلار در سال. بیشتر مشاغل پردرآمد کانادا چیزی در حدود 3 برابر این میانگین حقوق می گیرند. مشاغل کم درآمد کانادا نیز در حدود کمتر از نصف میانگین حقوق کار در کانادا حقوق دریافت می کنند.

بهداشت در کانادا

سیستم بهداشت و درمان کانادا

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا از بودجه عمومی تأمین می شود. شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند می تواند از طریق مالیات خود هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنند. اگر در کانادا کار می کنید، کارفرمای شما باید شما را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد.

داروها و هزینه های  مراقبت از دندان و یک سری دیگر از موارد پزشکی معمولاً تحت قانون بیمه دولتی کانادا قرار ندارند .این بدان معناست که شما باید بیمه خصوصی دریافت کنید. اگر در کانادا هستید و مشغول کار غیررسمی هستید، باید بیمه درمانی خصوصی خود را داشته باشید زیرا بدون آن هزینه درمان شما بسیار پر هزینه می شود.

بهداشت-و-درمان-در-کانادا-

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی است. این کشور با داشتن نرخ بی کاری بسیار پایین و میانگین درآمد های بسیار بالا در کنار کیفیت بسیار مطلوب زندگی، سالانه مقصد افراد بسیاری از سراسر جهان می باشد. برای کار در کانادا برنامه های اقامتی بی شماری وجود دارد که شما می توانید با داشتن شرایط و مدارک لازم برای هر کدام از آنها درخواست دهید. برای کار در این کشور شما باید تجربه کاری، مهارت کاری و یا مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه کاری خود داشته باشید. ویزای کار کانادا یکی از مرسوم ترین روش های دریافت اقامت دائم این کشور می باشد.

اگر شما نیز قصد دارید که در کانادا کار کنید و از این طریق اقامت این کشور را بدست آورید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما با شماره 33654650-021 و 28222207-021 در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا کانادا مکان خوبی برای کار و تحصیل است؟

اقامت کانادا با ویزای تحصیلی و کاری شامل مزایای بسیاری است. کانادا کشوری است که هدف هر دانشجو و یا جوینده کار می باشد. سیستم آموزشی کانادا در دنیا بی نظیر است، درآمد در کانادا بسیار بالا است و کانادایی ها یکی از شادترین مردم جهان می باشند.

بهترین مشاغل در کانادا کدامند؟

بهترین مشاغل در کانادا که می توانید درباره آنها فکر کنید، مدیران تولید، دندانپزشکان و پزشکان، پرستاران، روانپزشکان و کارمندان بخش منابع انسانی هستند.

چگونه می توانم ویزای کار در کانادا را دریافت کنم؟

اگر واجد شرایط درخواست ویزای کار کانادا هستید، می توانید این کار را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در سفارت کانادا در یکی از کشور های همسایه انجام دهید. اگر می خواهید به صورت آنلاین اقدام کنید ، برای ایجاد کپی الکترونیکی از مدارک مورد نیاز خود به اسکن نیاز دارید. از 81 تا 125 دلار نیز باید هزینه ویزای کانادا را پرداخت کنید.

پردرآمدترین شغل در کانادا کدام است؟

پردرآمدترین شغل در کانادا که بیش از سه برابر میانگین کشوری است پزشکان متخصص هستند.

بهترین مکان برای کار در کانادا کدام است؟

بر اساس نظرسنجی ها  واترلو، کلگری و اتاوا جذاب ترین مکانها برای کار در کانادا محسوب می شوند. آنها در میان شش شهری قرار دارند که وقتی در معیارهایی مانند آموزش، محیط زیست، بهداشت، مسکن، نوآوری قرار می گیرند نمره A را دریافت می کنند.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

برای اخذ مشاوره رایگان کلیک کنید

مشاوره رایگان

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید

WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

6 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله اتفاقا جزو مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا است .

  1. سلام پیشنهاد میکنم مقاله قوانین کار در کانادا رو مطالعه نمایید
   https://karbinco.com/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر