1. کاربین
  2. استرالیا
  3. ویزای کار استرالیا
ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

کارشناس کاریابی کاربین

شرایط و امتیازات لازم برای اخذ ویزای کار استرالیا در این مقاله توضیح داده شده است. انواع ویزای کار و مدارک مورد نیاز نیز توضیح داده شده است.

کشور استرالیا یک مقصد بسیار محبوب برای متخصصان و افراد داری مهارت های بالا است که مایل به شروع زندگی جدید در یک کشور دیگر هستند. اقتصاد استرالیا در طول سال های اخیر با وجود بحران های شدید اقتصادی که سایر کشورها را فراگیر شده است همچنان پابرجاست و منجر به تقاضای زیاد برای افراد ماهر شده است.

 

افراد ماهر که مایل به کار دائم در استرالیا هستند، براساس سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می شوند این امتیازها براساس تجربه کاری، مدارک تحصیلی و مهارت زبان رتبه می شود. راه های دیگر اقامت در استرالیا شامل اقامت خانوادگی استرالیا و برنامه های بشردوستانه است.

 

برنامه اقامت استرالیا برای سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ حداکثر ۱۹۰،۰۰۰ مکان را در اختیار شما قرار می دهد که ۱۲۸.۵۵۰ نفر از آنها از طریق اقامت براساس مهارت و تجربه وارد این کشور می شوند – مانند ویزای مستقل ماهر استرالیا. سیستم اقامت استرالیا برای افرادی که سابقه کاری، شرایط سنی، همچنین سایر شرایط لازم را دارا هستند، فرصت های طلایی را فراهم آورده است.

فهرست مطالب

ویزای کار ۴۸۲

ویزاهای کاری موقت استرالیا مانند ویزای کار ۴۸۲ و ویزای کار هالیدی مارکر که زیر کلاس ۴۱۷، ممکن است در بسیاری موارد گزینه های بهتری نسبت به ویزاهای دائم باشد.

ویزای کار هالی دِی مارکر (زیر کلاس ۴۱۷)

گزینه ای بسیار مناسب و محبوب برای اقامت کاری به استراليا در رنج سنی جوانان از سراسر جهان است، این ویزا به افراد در درنج سنی ۱۸ تا ۳۰ ساله اجازه می دهد که در هنگام کار برای تکمیل درآمد خود، اقامت در استرالیا به صورت طولانی را در داشته باشند.

انواع ویزاهای کاری استرالیا
از آنجایی که استرالیا مقصدی فوق العاده جذاب برای افراد ماهر محسوب می شود، تحت برنامه Skillselect متقاضیان کارگر ماهر می توانند ویزای اقامت دائمی استرالیا را بدست آورند. با استفاده از مدارک تحصیلی، تجربه کاری و مهارت زبان برای اینکه قادر به برقرای ارتباط با کارفرما و سایرین باشد می توان برای این نوع ویزا اقدام کرد.

 

برنامه “اقامت براساس مهارت (Skillselect) “برای کلیه کارگرانی که دارای مهارت موردنظر کشور استرالیا هستند قابل اقدام است. این سیستم دارای 5 زیرشاخه ویزا است و دارای امتیاز است. متقاضیان اقامت در استرالیا باید حداقل 60 امتیاز از جدول امتیازات اقامت ماهر (Skillselect) را در نظر بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسکیل وورکر استرالیا

تعدادی از موارد اساسی وجود دارد که متقاضیان اقامت باید در نظر بگیرند تا در برنامه GSM در نظر گرفته شوند. اگرچه این یک لیست جامع از کلیه معیارهای ارزیابی کشور استرالیا نیست، اما معیار خوبی از حداقل شرایطی که متقاضیان باید مطابق آن باشند، ارائه می دهد:

چنانچه متقاضی نتواند این شرایط اساسی را برآورده کند، بنابراین نمی تواند در پروسه اسکیل وورکر شرکت کند.

آزمون رایگان امتیاز استرالیا

اقامت عمومی استرالیا را بصورت آنلاین امتحان کنید تا ببینید آیا به اندازه کافی قادر هستید امتیازهای ویزای اسکیل وورکر دریافت کنید یا خیر.

شرایط سنی

متقاضی اقامت در استرالیا
باید هنگام درخواست، باید زیر ۵۰ سال سن داشته باشد
.

زبان انگلیسی

متقاضی اقامت باید در
زبان  انگلیسی  توانایی کافی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح صالح) داشته باشد.
این توانایی از طریق سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی اندازه گیری می شود
.

صلاحیت ها 

متقاضی اقامت باید مهارت
ها و مدارک خود را که توسط مقام ارزشیابی مربوطه که برای شغل کاندید شده است ارائه
دهد
.

کاندیدای شغلی

وقتی متقاضی اقامت برای
ویزای کار اقدام می کند، که متناسب با مهارت ها و مدارک تحصیلی متقاضی است. شغل
کاندید شده متقاضی باید در لیست مشاغل مهارتی یافت شود
.

ارزیابی مهارت

قبل از درخواست، باید
مهارت های متقاضی اقامت به استرالیا را توسط مقام ارزشیابی استرالیا که برای شغل
کاندید شده ارزیابی گردد
.

ارزیابی سلامت

متقاضی باید تحت ارزیابی
پزشکی قرار بگیرد و نشان دهد که از نظر جسمی و روانی در سلامت است
.

ارزیابی شخصیت

متقاضی باید از شخصیت
خوبی برخوردار باشد، معمولاً این به معنی بررسی سابقه کیفری است.

امتیاز بندی برنامه اقامت اسکیل وورکر استرالیا

سیستم Skillselect دارای امتیازاتی است که متقاضیان برای معیارهای مختلف از سن تا تجربه کاری امتیاز کسب می کنند. متقاضیان برای گرفتن ویزای خود باید حداقل ۶۰ امتیاز کسب کنند. به تفصیل درباره نحوه اعطای امتیاز برای ویزاهای Skillselect توضیح داده شده است.

 

 

با آزمون رایگان امتیازبندی آنلاین اقامت عمومی استرالیا می توان دریافت که به اندازه کافی امتیاز به متقاضی اقامت تعلق می گیرد یا خیر.

 

شاخص های امتیازبندی

کاندید شغل

قبل از تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۱۱، به متقاضیان امتیازات مربوط به مشاغل نامزد مشخص اهدا می شد. با این حال، برای واجد شرایط بودن برای درخواست با برنامه اقامت نیروی ماهر، متقاضیان هنوز هم باید بسته به نوع ویزای خود باید حامی مالی خود را  معرفی كنند. و همچنین باید مهارت های متقاضی توسط مقام ارزشیابی مربوطه برای شغل ارزیابی گردد.

متقاضیان می توانند از طریق ویزای زیر برای یک شغل در لیست اسکیل ووکر اقدام نمایید

متقاضیان ویزاهای زیر باید یک شغل را در لیست مشاغل حمایت شده متحدین (CSOL) معرفی کنند:

سن مناسب برای اخذ ویزای کار استرالیا

متقاضیان با توجه به اینکه در کدام گروه سنی در زمان درخواست خود قرار می گیرند نمره می گیرند و افراد بین ۲۵ تا ۳۲ سال بیشترین امتیاز را کسب می کنند. در حالی که افراد ۴۵ ساله و بالاتر هیچکدام را کسب نمی کنند.

 

امتیازهای سنی به قرار زیر است:

مهارت زبان انگلیسی در ویزای کار استرالیا

اکثر متقاضیان Skillselect ملزم به شرکت در آزمون بین المللی سیستم تست زبان انگلیسی (IELTS) هستند.

 

افرادی که از کشورهای انگلیسی زبان و متقاضیانی که دارای مدرک درجه سوم (معادل مدرک لیسانس استرالیا یا مدرک بالاتر) از دانشگاهی هستند که انگلیسی زبان اصلی آنها باشد، نیازی به دادن آزمون مهارت انگلیسی ندارند.

 

برای متقاضیان کسب امتیاز برای مهارت های زبان انگلیسی برتر یا ماهر، کلیه متقاضیان باید آزمون آیلتس را بگذرانند.

مهارت زبان انگلیسی (نمره آیلتس)

امتیاز سابقه کار در ویزای کار استرالیا

به متقاضیان برای تجربه اشتغال در یک حرفه، چه در استرالیا و چه در کشور دیگری، امتیاز داده می شود. مهارت باید در یک شغل اعلام شده در لیست مشاغل ماهر استرالیا یا شغلی باشد که ارتباط نزدیکی با کسب امتیاز برای اشتغال فرد حاذق داشته باشد و باید طی ده سال گذشته بوده باشد.

 

امتیازها به طور جداگانه برای تجربه کاری ماهرانه در استرالیا و جاهای دیگر کسب می شود امتیاز هر دو جدول را می توان با هم ترکیب کرد، اما حداکثر اعطای امتیازات برای اشتغال ماهر ۲۰ امتیاز است.

امتیاز مدت اشتغال نیروی کار ماهر در استرالیا (ظرف ده سال گذشته)

امتیاز طول مدت کار ماهرانه خارج از استرالیا (طی ده سال گذشته)

در ویدئو زیر توضیحاتی در مورد اثبات سابقه کار برای اخذ ویزای کاری در اختیار شما قرار می دهیم:

امتیاز مدرک تحصیلی در ویزای کار استرالیا

امتیازات فقط برای بالاترین مدرک تحصیلی متقاضی اعطا می شود. برای به دست آوردن امتیاز، هر مدرک تحصیلی باید مربوط به شغل اعلام شده متقاضی باشد و باید با مدارک تحصیلی استرالیا قابل مقایسه باشد. این امر معمولاً در طول ارزیابی مهارت های شغلی نامزد متقاضی تأیید می شود.

صلاحیت ها

امتیاز تحصیل در استرالیا در اخذ ویزای کار استرالیا

در صورت تکمیل مدارک تحصیلی استرالیا از یک موسسه آموزشی استرالیا، به متقاضیان ۵ امتیاز تعلق می گیرد. این مدرک تحصیلی را باید از یک موسسه استرالیا کسب کرده باشد. دوره تحصیل باید حداقل دو سال طول داشته باشد.

مدارک تحصیلی کسب شده در استرالیا

هر مدرک تحصیلی، دیپلم یا مجوز تجاری که حداقل ۲ سال به تحصیل در استرالیا منجر شده باشد.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

پادکست

تا حالا فکر کردی اصلا چرا باید مهاجرت کنیم؟

زمان پادکست :03:26 | پادکست شماره 76

سوالات متداول

متقاضیان با توجه به اینکه در کدام گروه سنی در زمان درخواست خود قرار می گیرند نمره می گیرند و افراد بین ۲۵ تا ۳۲ سال بیشترین امتیاز را کسب می کنند. در حالی که افراد ۴۵ ساله و بالاتر هیچکدام را کسب نمی کنند.

اکثر متقاضیان Skillselect ملزم به شرکت در آزمون بین المللی سیستم تست زبان انگلیسی (IELTS) هستند.

 

ویزا موقت تحصیلات تکمیلی (زیر کلاس ۴۸۵) (فقط کارشناسی ارشد)

ویزا مستقل مهارت (طبقه ۱۸۹)

ویزای ماهرانه (زیرمجموعه ۸۸۷)

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها و سوالات شما :

guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاریابی بین المللی کاربین
کاریابی بین المللی کاربین
پاسخ به  اسماعیل
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
کارشناس اتاق عمل برای اقدام شانس بالاتری دارند ولی باز هم باید شرایطتون ارزیابی بشه .

اسماعیل
اسماعیل
2 سال قبل

سلام کارشناس اتاق عمل (خانم) و کارشناس علوم آزمایشگاه دامپزشکی(اقا) جزو مورد نیاز های استرالیا هست و چقدر شانس داره برای کار و ویزا

shahssa
shahssa
پاسخ به  امیر
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
رشته هایی مثل : دندانپزشکی ، داروسازی ، اکثر مهندسی ها و رشته های فنی .

امیر
امیر
2 سال قبل

سلام. مهارت های موردنظر کشور استرالیا چیست؟

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>

آزمون رایگان امتیاز استرالیا

اقامت عمومی استرالیا را بصورت آنلاین امتحان کنید تا ببینید آیا به اندازه کافی قادر هستید امتیازهای ویزای اسکیل وورکر دریافت کنید یا خیر.

شرایط سنی

متقاضی اقامت در استرالیا
باید هنگام درخواست، باید زیر ۵۰ سال سن داشته باشد
.