1. کاربین
  2. مقالات
  3. مهندسی کشاورزی در استرالیا

مهندسی کشاورزی در استرالیا

همان طور که می دانید مهندسان کشاورزی در زمینه استفاده از علم و فناوری در تولید محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، فعالیت می کنند. آن ها مشکلات مختلفی همچون تولید پایدار کشاورزی، اثرات زیست محیطی کشاورزی فشرده و مدیریت پس از برداشت محصولات کشاورزی را حل و فصل می کنند. امروزه مهندسان کشاورزی در کشورهای مختلف از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار هستند. در حال حاضر استرالیا یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری برای افراد متخصص در این زمینه است. از این رو تصمیم داریم در مقاله پیش رو شرایط کاری مهندسی کشاورزی در استرالیا را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

آشنایی با رشته مهندسی کشاورزی

برای تحصیل و اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی در استرالیا بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید. یک مهندس کشاورزی معمولا کارهای مربوط به استفاده و توسعه زمین های کشاورزی، ماشین آلات و تجهیزات آن را انجام می دهد و بر تولید محصولات غذایی باکیفیت نظارت می کند. متخصصین این حوزه از مهارت های مهندسی خود برای طراحی، ساخت و بهبود تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی استفاده می کنند و برای دریافت نتیجه بهتر، فناوری روز و کشاورزی سنتی را با یکدیگر ادغام می نمایند.

 

همچنین به طراحی زیرساخت های کشاورزی مانند سدها، مخازن آب، انبارها و سایر سازه های مربوطه می پردازند. علاوه بر موارد گفته شده، مهندسان کشاورزی می توانند راه حل هایی را برای کنترل آلودگی در مزارع کوچک و بزرگ ارائه کنند و کیفیت محصولات تولید شده را ارتقا دهند. در یک جمله می توان گفت حضور مهندسان کشاورزی برای تامین مواد غذایی و بقا نسل بشر ضروری است.

یک مهندس کشاورزی معمولا کارهای مربوط به استفاده و توسعه زمین های کشاورزی، ماشین آلات و تجهیزات آن را انجام می دهد

وظایف متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

وظایف مهندسان کشاورزی در اکثر کشورها مشابه است و تنها در جزئیات ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. اما به طور کلی وظایف متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا به شرح زیر است:

 

1. طراحی و تولید دستگاه های سنجش و اندازه گیری
2. ارائه ارزیابی اثرات زیست محیطی کاشت در مزارع مختلف
3. طراحی، توسعه و مدیریت ساخت ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی
4. نظارت بر فناوری سمپاشی، تجهیزات پس از برداشت و حمل و نقل
5. برنامه ریزی و نظارت بر شکل گیری یک مزرعه و سایر ساختمان های مرتبط به آن
6. تجزیه و تحلیل، مشاوره و برنامه ریزی برای کنترل مصرف آب و حفاظت موثر از خاک
7. نظارت بر فرایند کاشت و برداشت از جمله آماده سازی زمین، کاشت بذر و برداشت محصول
8. مطالعه بر روی الزامات عملیاتی برای انواع ماشین آلات کشاورزی، سازه ها و سایر تجهیزات مرتبط
9. نظارت بر ساخت و نصب سازه ها و تجهیزات کشاورزی و حصول اطمینان از اجرای استاندارد کارها
10. انجام تحقیق و مطالعه پیرامون نتایج کار در مزارع، جنگل ها و ایستگاه های تحقیقاتی و ارائه گزارشات تکمیلی
11. ارائه مشاوره به مشتریان، کارفرمایان و سایر همکاران پیرامون مسائل مربوط به کاشت، برداشت و حفظ منابع طبیعی
12. برنامه ریزی، نظارت و مدیریت سیستم های آبیاری، زهکشی، سیلاب و کنترل آب های طبیعی و زیرزمینی در صنعت کشاورزی
13. مدیریت و نظارت بر درجه بندی، تمیز کردن، مخلوط کردن، آسیاب و به طور کلی پردازش مواد غذایی، بسته بندی و توزیع محصولات تولیدی

وظایف متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

شرایط کار متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

خوشبختانه امروزه فرصت های بسیاری برای متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا و سایر کشورهای توسعه یافته وجود دارد. در حال حاضر مهندسان کشاورزی می توانند در مزارع شخصی و دولتی و یا ایستگاه های تحقیقاتی، مشغول به کار شوند. همچنین آن ها می توانند به عنوان مشاور در شرکت های خصوصی و دولتی تولید کننده و توزیع کننده تجهیزات کشاورزی، آبیاری، صنایع دامی و کارخانه‌ های فرآوری مواد غذایی استخدام شوند. البته در بخش ها عمومی و دولت های ایالتی استرالیا نیز فرصت های شغلی بسیاری در زمینه تامین آب، جنگلداری، حفاظت از خاک و محیط زیست، برای آن ها در دسترس است. در کشورهای توسعه یافته ای مانند استرالیا برای مهندسین کشاورزی موقعیت های شغلی در خارج از کشور نیز وجود دارد.

شرایط کار متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

تبدیل شدن به یک مهندس کشاورزی در استرالیا

برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی در استرالیا معمولاً باید از یک دانشگاه معتبر با مدرک مهندسی (گرایش کشاورزی) فارغ التحصیل شده باشید و حداقل مدرک لیسانس خود را کسب کرده باشید. طبق اطلاعات به دست آمده انجمن مهندسان استرالیا تنها به افرادی مجوز اشتغال در این حرفه را می دهد که شرایط لازم را داشته باشند و بتوانند مهارت خود را ثابت کنند. برای اثبات مهارت خود در این رشته ابتدا متقاضی باید در گزارش ارزیابی CDR شرکت کرده و نتیجه را برای انجمن مهندسان استرالیا ارسال کند. این گزارش درواقع مجموعه ای از اسناد برای اثبات مهارت های متقاضی است. قسمت دیگر گزارش CDR مهارت زبان انگلیسی و نتیجه شرکت در آزمون زبان است.

 

متقاضی باید برای اثبات مهارت های خود در مورد فعالیت های مثبت انجام شده در طول تحصیل یا زمان اشتغال خود صحبت کند و میزان موفقیت در آن ها را با صداقت کامل توضیح دهد. بنابراین داشتن سابقه کار و شرکت در پروژه های مختلف می تواند به ارزیاب استرالیایی کمک کند تا راحت تر در مورد توانایی و قابلیت های متقاضی تصمیم گیری کند. اما روش دیگر تبدیل شدن به مهندس کشاورزی در استرالیا، تحصیل در دانشکده های کشاورزی این کشور است که در ادامه شرایط آن را به طور کامل بررسی می کنیم.

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در استرالیا

اولین قدم برای تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در استرالیا داشتن علاقه به این حرفه است. در مرحله بعد متقاضی باید شرایط ابتدایی درخواست پذیرش از دانشگاه های کشاورزی را فراهم کند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

• ارائه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
• ارائه دیپلم 1 ساله دبیرستان یا مدرک تحصیلی مقاطع بالاتر
• ارائه مدارک شناسایی شخصی همچون شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر
• اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی و ارائه گواهی تمکن مالی
• ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره موردنیاز دانشگاه (تافل یا آیلتس)

 

مراکز آموزشی مختلف و مقاطع متفاوت، ممکن است از متقاضی مدارک دیگری نیز بخواهند که بهتر است لیست دقیق آن ها را از سایت دانشگاه مورد نظر خود استخراج کنید و یا می توانید از مشاوران تحصیلی مجاز در این زمینه کمک بگیرید. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی کشاورزی در استرالیا عبارتند از:
• دانشگاه کوئینزلند
• دانشگاه ملبورن
• دانشگاه آدلاید
• دانشگاه سیدنی
• دانشگاه تاسمانی
• دانشگاه نیوانگلند

کاریابی بین المللی کاربین در زمینه مهاجرت تحصیلی هیچ گونه خدماتی ارائه نمیدهد و صرفا جهت اطلاع رسانی میباشد.

امروزه فرصت های شغلی بیشماری برای مهندسان کشاورزی در استرالیا وجود دارد.

 

چشم اندازه شغلی مهندسی کشاورزی در استرالیا

همان طور که در پاراگراف های قبل گفته شد، امروزه فرصت های شغلی بیشماری برای مهندسان کشاورزی در استرالیا وجود دارد. برای مشاهده تمام این فرصت های شغلی می توانید به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا که هرساله توسط دولت منتشر می شود، مراجعه کنید. جالب است که بدانید در حال حاضر استرالیا یکی از اصلی ترین تامین کنندگان مواد غذایی در سراسر جهان محسوب می شود. به همین دلیل کشاورزی و مهندسین متخصص در این زمینه می توانند فرصت های شغلی خوبی در این کشور داشته باشند. اکثر مهندسان کشاورزی در استرالیا در بخش های مختلفی مانند مزارع خصوصی و دولتی، جنگل داری، پروژه های حفظ محیط زیست و فرآوری مواد غذایی مشغول به کار هستند.

 

تعدادی از عناوین شغلی موجود برای افراد متخصص در این زمینه عبارت است از:
• مهندسی فیزیولوژیست گیاهی
• مهندس کشاورزی
• مهندس کنترل محیط زیست
• مهندس میکروبیولوژیست
• بازرس و کارشناس کشاورزی
• مهندس ناظر کیفی محصولات غذایی
• محقق و دانشمند خاک
• مدیر فروشگاه مزارع

عناوین شغلی مهندسین کشاورزی

 

درآمد متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

باتوجه به نیاز جامعه جهانی و تاثیر مستقیم استرالیا بر تامین مواد غذایی سراسر دنیا، مهندسی کشاورزی از جمله مشاغل پردرآمد این کشور محسوب می شود. اما میانگین درآمد یک مهندس کشاورزی در استرالیا تحت تاثیر عوامل مختلف همچون موقعیت مکانی، میزان تخصص، سابقه کاری و … ممکن است متفاوت باشد. معمولا فردی که به عنوان یک مهندس کشاورزی در استرالیا مشغول به کار می شود می تواند به طور میانگین حدود 84200 دلار استرالیا در سال درآمد داشته باشد. دستمزد دریافتی ممکن است از 42100 AUD (کمترین) تا 131000 AUD (بالاترین) متغیر باشد. البته این میانگین حقوق شامل مزایای دیگر مانند مسکن، حمل و نقل، بیمه و … نیز می شود.

 

میانگین درآمد مهندس کشاورزی در سال بر اساس تجربه کاری او به شرح زیر است:
• بین 0 تا 2 سال سابقه کار:50000 دلار استرالیا
• بین 2 تا 5 سال سابقه کار: 66900 دلار استرالیا
• بین 5 تا 10 سال سابقه کار: 89400 دلار استرالیا
• بین 10 تا 15 سال سابقه کار: 107000 دلار استرالیا
• بین 15 تا 20 سال سابقه کار:115000 دلار استرالیا
• بیشتر از 20 سال سابقه کار: 123000 دلار استرالیا

درآمد متخصص مهندسی کشاورزی در استرالیا

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

نتیجه گیری

همان طور که در طول مقاله نیز گفته شد مهندسی کشاورزی در استرالیا یکی از مشاغل پرتقاضا و پردرآمد است. بنابراین اگر در این حرفه متخصص هستید، پیشنهاد می کنیم برای داشتن آینده شغلی درخشان، استرالیا را در لیست کشورهای خود قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار در این رشته می توانید با همکاران ما در مجموعه کاربین، در تماس باشید. مجموعه کاربین با داشتن مجوز رسمی از اداره کار و رفاه اجتماعی برای اعزام نیرو به خارج از کشور و صدها پرونده موفق، آماده ارائه مشاوره دقیق و کامل به شما عزیزان است.

سوالات متداول

بله باتوجه به تاثیر مستقیم استرالیا بر تامین مواد غذایی سراسر جهان، مهندسی کشاورزی یکی از مشاغل پرتقاضا این کشور محسوب می شود.
همان طور که گفته شد یک مهندس کشاورزی در استرالیا می تواند به طور میانگین حدود 84200 دلار در سال درآمد داشته باشد. دستمزد دریافتی ممکن است از 42100 AUD (کمترین) تا 131000 AUD (بالاترین) متغیر باشد.
برای اشتغال در رشته مهندسی کشاورزی در استرالیا باید ابتدا از یک دانشگاه معتبر با مدرک مهندسی، گرایش کشاورزی فارغ التحصیل شوید و سپس برای اثبات مهارت خود در این رشته گزارش ارزیابی CDR ارائه کنید.
• مهندسی فیزیولوژیست گیاهی • مهندس کشاورزی • مهندس کنترل محیط زیست • مهندس میکروبیولوژیست • بازرس و کارشناس کشاورزی • مهندس ناظر کیفی محصولات غذایی • محقق و دانشمند خاک • مدیر فروشگاه مزارع

مقالات مرتبط

مهندسی شیمی در استرالیا

مهندسی شیمی در استرالیا

یا قدرت تجزیه و تحلیل بالایی دارید و کار با مواد شیمیایی را دوست دارید؟ اگر جواب شما مثبت است، پس می توانید به یک مهندس شیمی فوق العاده تبدیل شوید. مهندسان شیمی برای ایجاد تغییر و پیشرفت در صنایع و کارخانه های مختلف حیاتی هستند. امروزه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تبدیل شدن به یک مهندسی شیمی، استرالیا است.
مهندسی صنایع در استرالیا

مهندسی صنایع در استرالیا

مردم استرالیا در سراسر جهان به مهربانی و خونگرمی شهرت دارند، به همین دلیل این کشور می تواند برای مهاجرت کاری بسیار مناسب باشد. طبیعت منحصر به فرد و متنوع، وجود فرصت های شغلی بسیار و بالا بودن استاندارد زندگی در استرالیا موجب شده هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای دریافت اقامت آن با یکدیگر رقابت کنند.
بازار کار it در استرالیا

بازار کار IT در استرالیا

ما در این مقاله نرخ بیکاری مهندسان IT در استرالیا، درآمد مهندسان IT در استرالیا، بازار کار IT در استرالیا و شرایط کار در استرالیا به عنوان مهندس IT را بررسی کرده ایم. شما را برای کسب اطلاعات کاملی از بازار کار IT در استرالیا به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

دیدگاه ها و سوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها