آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان دوره‌ای است که برای کسب مهارت علاقه‌مندان این حرفه برگزار می‌شود. در این دوره مباحث مختلف آرایشگری به صورت تئوری و عملی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شوند و افراد در هر دو زمینه به تخصص می‌رسند. این دوره هم برای افرادی که به تازگی قصد شروع یادگیری آرایشگری را دارند و هم برای افرادی که در این زمینه فعالیت داشته یا به شغل آرایشگری مشغول هستند و قصد ارتقای سطح خود به منظور مهاجرت کاری را دارند، مناسب است.

فرم مشاوره رایگان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان؛ دوره‌ای با تضمین درآمدزایی

آنچه خواهید خواند:

معرفی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

آوسبیلدونگ دوره‌ای برای مهارت‌آموزی است. آشپزی و شیرینی پزی، هتلداری، فیزیوتراپی، آرایشگری و… بعضی از رشته‌هایی هستند که این دوره برای آن‌ها برگزار می‌شود. آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان بهترین روش مهاجرت کاری برای افرادی است که مدرک تحصیلی ندارند اما قصد ورود تخصصی به این شغل را دارند. ثبت‌نام در این دوره بسیار ساده است و محدودیت خاصی برای شرکت در آن وجود ندارد. با شرکت در این دوره کارآموزی علاوه بر کسب دانش در رشته مورد نظر، از حقوق و مزایای کار در آلمان هم بهره‌مند خواهید شد. در یک تعریف ساده می‌توان گفت که این دوره مشابه کارآموزی است و بعد از آن فرد توانایی ورود به بازار کار را پیدا می‌کند.

عناوین درسی و طول دوره

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان دوره‌ای سه سال است که بسته به مهارت فرد و تسلط به مباحث آموزشی ممکن است به 2-2.5 سال هم کاهش پیدا کند. در این دوره آموزشی انواع تکنیک‌های آموزشی آرایشگری مانند مراقبت‌های پوستی، مراقبت از مو، زیبایی پوست و مو و… به کارآموزان آموزش داده می‌شوند. همچنین دروسی مانند شیمی، هنر و ریاضی هم جزو عناوین درسی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری هستند. شرح این دوره در طول سه سال که کلاس‌های آن روزانه 5 تا 8 ساعت زمان می‌برند، به صورت زیر است:


• سال اول برگزاری: آموزش‌های مراقبت از مو، پوست و یادگیری انواع مدل‌های مو و روش‌های مختلف کوتاهی مو
• سال دوم: آموزش تکنیک‌های رنگ کردن مو، آشنایی با انواع رنگ مو، دکلره کردن مو و…
• سال سوم: آموزش‌های مراقبت از پوست صورت، تاثیر مواد مختلف بر پوست صورت، گریم صورت و متدهای جدید آرایشی
بعد از سال سوم معمولا آزمونی از هنرجویان گرفته می‌شود و در صورت قبولی در آزمون، گواهی شرکت در دوره و مدرک معتبر آن برای فرد صادر می‌شود.

معرفی دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره

به طور کل برای ورود به یک کشور خارجی باید ویزای آن کشور را دریافت کرد. بنابراین علاقه‌مندان به شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان هم ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنند. جهت اخذ این ویزا و شرکت در این دوره کارآموزی، نیاز به مدارکی است که به برگزار کننده دوره و سفارت کشور آلمان ارائه می‌شود. این مدارک عبارتند از:


• رزومه فرد شامل سابقه کاری، تحصیلی و دوره‌های مرتبطی که در آن شرکت داشته است
• فرم درخواست ویزا
• عکس
• کاورلتر یا نامه پوششی که شامل اطلاعاتی مختصر در مورد متقاضی و انگیزه او از شرکت در دوره آوسبیلدونگ است
• گواهی پذیرش و ثبت‌نام در دوره آوسبیلدونگ و قرارداد با کارفرما برای شرکت در این دوره کارآموزی
• مدرک زبان آلمانی با سطح متوسط و حداقل B1
• ارائه تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در آلمان
• بیمه درمانی و گواهی‌های مربوط به سلامت پزشکی

شرایط برگزاری آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود. بخش تئوری این دوره در آموزشگاه‌های هنری یا فنی برگزار شده و بخش عملی آن در آرایشگاه‌ها و مراکز تخصصی و زیر نظر اساتید برتر برگزار می‌شود. بسته به شرایط برگزار کننده قوانین آن ممکن است آموزش‌های تئوری و عملی همگام با هم باشند یا بعد از اتمام هر دوره آموزش تئوری، آموزش عملی مربوط به آن آغاز شود.


شرکت در این دوره‌ها هزینه‌ای نداشته و کاملا رایگان است. در بعضی موارد برگزار کننده تنها هزینه لوازم اولیه و پک آموزشی هر کارآموز را دریافت می‌کند. همچنین در دوره‌های آوسبیلدونگ که بخش عملی دارند، در کارآموزی عملی به فرد حقوقی جزئی هم پرداخت می‌شود. البته تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی در کشور آلمان در طول دوره مورد نیاز است.

شرایط برگزاری آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

مراحل شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری

همه واجدین شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان، در مرحله اول و به منظور شرکت در این دوره‌ها باید درخواست خود را مبنی بر شرکت در دوره و ثبت‌نام در آن به یکی از مدارس یا آموزشگاه‌های برگزار کننده این دوره ارسال کنند. این درخواست باید به زبان آلمانی ارسال شود تا توسط مرکز بررسی شود. علاوه بر فرم درخواست دوره، سوابق آموزشی و تحصیلی هم باید برای مرکز مورد نظر ارسال شوند. به طور کل به منظور شرکت در این دوره باید مراحل زیر را طی کرد:


• تکمیل فرم درخواست شرکت در دوره و ارائه آن
• رزومه فرد
• مدارک هویتی
• مدارک تحصیلی
• انگیزه‌نامه
• مدارک تمکن مالی و….
تمام مدارک گفته شده باید به زبان آلمانی و به صورت رسمی ترجمه شوند.

مراحل شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان؛ دوره‌ای برای حرفه‌ای‌ها

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان دوره‌ای مناسب برای افرادی است که قصد ورود حرفه‌ای به بازار کار را دارند. با شرکت در این دوره و یادگیری تخصصی دروس و تکنیک‌های آرایشگری، فرد امکان ورود به بازار کار به عنوان یک آرایشگر ماهر را خواهد داشت. شرکت در این دوره شرایطی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در این مطلب بررسی کردیم. با این حال، در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این دوره و نحوه شرکت در آن دارید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه کاریابی کاربین در ارتباط باشید. کارشناسان ما پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه امور مهاجرت کاری و آمادگی برای انجام این کار هستند.

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان؛ دوره‌ای برای حرفه‌ای‌ها

مقاله پیشنهادی:

آوسبیلدونگ آلمان

سوالات متداول

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان مناسب افرادی است که مدرک تحصیلی این رشته را نداشته اما متقاضی کسب مهارت و ورود حرفه‌ای به بازار کار آن هستند.

برای شرکت در این دوره ابتدا باید پذیرش یکی از مراکز برگزاری را دریافت کرد. سپس باید مدارک خود را برای سفارت آلمان ارسال و ویزای آوسبیلدونگ را اخذ کرد و با استفاده از ویزا ساکن آلمان شد.

مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، رزومه کاری، کاورلتر، مدارک تمکن مالی و مدارک مربوط به سلامت جسمی و روحی از مهم‌ترین مدارک شرکت در این دوره هستند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی