بهترین کشور برای زندگی

بهترین کشور برای زندگی

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است 

در دهه گذشته محبوبیت مهاجرت به خارج از کشور افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد برای داشتن شرایط زندگی بهتر به کشورهای خارجی مهاجرت می‌کنند. معیارهای هر یک از متقاضیان برای انتخاب بهترین کشور برای زندگی متفاوت است. از میان معیار‌های اصلی جهت تعیین مقصد مهاجرتی برتر برای زندگی می‌توان به میزان درآمد و وضعیت بازار کار اشاره کرد. در ادامه درباره این معیارها بیشتر توضیح خواهیم داد. معمولاً کشورهای اروپایی در میان متقاضیان مهاجرت دارای محبوبیت بسیار زیادی هستند. شاخص توسعه انسانی قوی و کیفیت بالای زندگی دلایل اصلی محبوبیت این کشورها در میان متقاضیان مهاجرت به‌حساب می‌آیند. کارکنان در اروپا، امریکا، کانادا و استرالیا درآمد نسبتاً بالایی دارند. داشتن درآمد بالا می‌تواند شرایط زندگی افراد را بهتر کند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

معیارهای اصلی در هنگام انتخاب مقصد مهاجرتی برتر برای زندگی

هر یک از متقاضیان مهاجرت باتوجه‌به خواسته‌ها و وضعیت خود باید مقصد برتر برای زندگی را انتخاب کنند. کشورهای اسکاندیناوی ازنظر اکثر شاخص‌های مهم برای حفظ کیفیت بالای زندگی در جایگاه برتر قرار دارند. کیفیت آموزش و بهداشت در کشورهای سوئد، دانمارک و نروژ بسیار بالاست. سوئد در میان بسیاری از متقاضیان مهاجرت بهترین کشور برای زندگی به‌حساب می‌آید. کشورهای آلمان و کانادا نیز جزو برترین مقاصد مهاجرتی برای زندگی هستند.

 

در اکثر مواقع متقاضیان پس از مهاجرت خواهان کار در کشور مقصد هستند؛ ازاین‌جهت بررسی قوانین کاری کشورها پیش از انتخاب کشور ایدئال برای مهاجرت الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به زندگی در کشورهای اسکاندیناوی باید به زبان این کشورها مسلط باشید. عدم تسلط به زبان رسمی بر کیفیت زندگی مهاجران در یک کشور تأثیر منفی می‌گذارد.

 

درصورتی‌که یک فرد خواهان مهاجرت به‌همراه فرزندان خود است، باید شرایط و کیفیت آموزش در کشور مقصد را موردبررسی قرار دهد. امکان تطبیق با شرایط فرهنگی و سبک زندگی یک کشور نیز از دیگر معیارهای مهم برای انتخاب بهترین کشور برای زندگی است. درواقع متقاضیان مهاجرت برای انتخاب مقصد ایدئال باید شرایط فرهنگی هر یک از کشورها را بررسی کنند.

بررسی وضعیت اشتغال پیش از انتخاب برترین کشور برای زندگی

وضعیت اشتغال و اهمیت آن در هنگام انتخاب برترین مقصد مهاجرتی برای زندگی

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، وضعیت کاری در کشورها یکی از مهم‌ترین معیارهای تعیین‌کننده بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شود. به‌طورکلی طی دهه اخیر در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، انگلستان و کانادا نرخ بیکاری همواره زیر هفت درصد بوده است؛ ازاین‌جهت مهاجران خارجی پس از ورود به کشور مقصد خود می‌توانند به‌آسانی مشغول به کار شوند. وضعیت اشتغال نامناسب یک کشور بر کیفیت زندگی ساکنان آن اثر منفی می‌گذارد.

بهترین کشورهای برای مهاجرت کاری

باتوجه‌به تأثیر بسیار زیاد وضعیت بازار کار بر کیفیت زندگی، تمامی متقاضیان باید وضعیت اشتغال کشورها را پیش از مهاجرت موردبررسی قرار دهند. برخی از افراد باتوجه‌به تخصص خود در برخی از کشورهای خاص می‌توانند موقعیت شغلی بهتری پیدا کنند؛ به‌عنوان‌مثال مهندسان مکانیک و برق در کشورهای صنعتی مانند آلمان و ایالات‌متحده شرایط کاری بهتری خواهند داشت.

 

درصورتی‌که درزمینه پزشکی تخصص داشته باشید، کشورهای انگلستان، کانادا و استرالیا برایتان مقصد مهاجرتی ایدئالی محسوب می‌شوند. باتوجه‌به سیستم بهداشت و سلامت قوی کشورهای ذکرشده، همواره نیاز به استخدام پزشکان بیشتر توسط بیمارستان‌ها وجود دارد. میزان درآمد پزشکان در این کشورها نیز به‌طور قابل‌توجهی بیشتر است.

بررسی سیستم آموزشی پیش از انتخاب کشور برتر برای زندگی

وضعیت بهداشت و سلامت و تأثیر آن در انتخاب مقصد مهاجرتی برتر برای زندگی

وضعیت سیستم سلامت کشورها یکی از مهم‌ترین معیارهای تعیین‌کننده بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شود. به‌طورکلی سیستم سلامت و درمان کشورهای اروپایی قوی‌تر است. اکثر کشورهای اروپایی نظام سلامت دولتی دارند؛ ازاین‌جهت افراد در صورت نیاز به دریافت خدمات پزشکی هزینه بالایی را پرداخت نمی‌کنند. علاوه بر کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا نیز از سیستم سلامت و بهداشت نسبتاً قوی برخوردار هستند.

 

در آمریکا برخلاف کشورهای اروپایی و کانادا نظام سلامت دولتی وجود ندارد؛ ازاین‌جهت افراد برای دریافت خدمات پزشکی در صورت نداشتن بیمه باید هزینه بالایی پرداخت کنند. باتوجه‌به شرایط ذکرشده آمریکا برای افرادی که به‌طور مرتب نیازمند دریافت خدمات پزشکی هستند، کشور ایدئالی محسوب نمی‌شود. در صورت تمایل به مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه درزمینه اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت فعالیت می‌کند.

 

وضعیت نظام سلامت یکی از ده معیار اصلی در میان متقاضیان مهاجرت برای انتخاب مقصد ایدئال محسوب می‌شود. در انگلستان شهروندان برای مراجعه و چکاب توسط پزشک عمومی هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. به‌طورکلی انگلستان بهترین کشور برای زندگی از جنبه هزینه‌های درمان و خدمات بهداشتی محسوب می‌شود. میزان رضایت‌مندی شهروندان این کشور از نظام سلامت و درمان رایگان انگلستان بالاست.

نظام سلامت کشور انگلستان

سیستم آموزشی و تأثیر آن در انتخاب مقصد مهاجرتی ایدئال برای زندگی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت خواهان تحصیل در کشور مقصد هستند. با تحصیل در سطح دانشگاهی می‌توان موقعیت‌های شغلی بهتری در کشور مقصد پیدا کرد. به‌طورکلی کیفیت آموزش و تحصیل یک معیار مهم در انتخاب بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شود. چنانچه خواهان تحصیل در دانشگاه‌های یک کشور به‌صورت رایگان هستید، باید کشورهای اروپایی را برای زندگی انتخاب کنید. در برخی از کشورهای اروپایی دانشگاه‌ها از دانشجویان هیچ شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند.


از میان کشورهایی که دانشگاه‌های بدون شهریه دارند می‌توان به آلمان و نروژ اشاره کرد. امکان دریافت بورسیه استانی در کشور ایتالیا نیز وجود دارد. کیفیت آموزشی در مدارس یکی از معیارهای مهم حین انتخاب مقصد مهاجرتی ایدئال برای زندگی است. حدود سی درصد از مهاجران، فرزندان زیر هجده سال دارند. درصورتی‌که این افراد خواهان اخذ ویزای همراه برای فرزندان خود باشند، باید کیفیت آموزشی مدارس کشورها را موردبررسی قرار دهند.


کیفیت نظام آموزشی کشور دانمارک بسیار بالاست. در کنار دانمارک، سایر کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد، نروژ و فنلاند نیز نظام آموزشی بسیار خوبی دارند. مدارس انگلستان و آلمان نیز ازنظر کیفیت سیستم آموزشی دارای سطح قابل قبولی هستند. به‌طورکلی کیفیت آموزشی مدارس آمریکا و کانادا از کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

متخصصان حوزه فناوری اطلاعات در کشور آمریکا

تأثیر شرایط دریافت حق شهروندی هنگام انتخاب مقصد مهاجرتی ایدئال برای زندگی

اکثر متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور خواهان دریافت حق شهروندی کشور مقصد هستند. شایان‌ذکر است داشتن حق شهروندی در کیفیت زندگی مهاجران تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. برای دریافت بسیاری از خدمات اجتماعی و بهداشتی در اکثر کشورها باید تابعیت یا حق شهروندی اخذ کرده باشید؛ ازاین‌جهت، امکان دریافت حق شهروندی در مدت‌زمان نسبتاً کوتاه یکی از معیارهای اصلی تعیین‌کننده بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شود.

 

در برخی از کشورهای اروپایی صرفاً با داشتن تابعیت می‌توان از خدمات نظام سلامت به‌صورت رایگان بهره‌مند شد. به‌طورکلی کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند سریع‌تر به دارندگان ویزا تابعیت اعطا می‌کنند. برای دریافت حق شهروندی در کشورهای اروپایی باید حداقل پنج سال در کشور مدنظر سکونت داشته باشید. دارندگان ویزای کاری کانادا پس از گذشت دو سال از زمان اخذ ویزا می‌توانند نسبت به دریافت کارت اقامت دائم و به‌دنبال آن حق شهروندی اقدام کنند؛ ازاین‌جهت کانادا باتوجه‌به امکان اخذ تابعیت در زمان بسیار کوتاه برای بسیاری از افراد بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شود. تنها شهروندان رسمی این کشور توانایی بهره‌مندی از برخی خدمات اجتماعی را دارند.

شرایط اخذ حق شهروندی کشور کانادا

یافتن برترین مقصد مهاجرتی برای زندگی در سریع‌ترین زمان ممکن

کیفیت نظام سلامت، سیستم آموزشی و شرایط بازار کار سه معیار اصلی در حین انتخاب بهترین کشور برای زندگی محسوب می‌شوند. به‌طورکلی کیفیت نظام سلامت در کشورهای قاره اروپا بالاتر از آمریکاست. مدارس دانمارک، نروژ و سوئد ازنظر علمی دارای شرایط خوبی هستند. 

سوالات متداول

فرانسه، آلمان، انگلستان و کانادا

کیفیت نظام آموزشی کشور دانمارک بسیار بالاست. در کنار دانمارک، سایر کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد، نروژ و فنلاند نیز نظام آموزشی بسیار خوبی دارند. مدارس انگلستان و آلمان نیز ازنظر کیفیت سیستم آموزشی دارای سطح قابل قبولی هستند. به‌طورکلی کیفیت آموزشی مدارس آمریکا و کانادا از کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی