1. خانه
  2. مقالات
  3. پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا

در حال حاضر بسیاری از افراد خواهان اخذ حق شهروندی کانادا و پاسپورت این کشور هستند. در نظر داشته باشید برای دریافت پاسپورت این کشور افراد باید در ابتدا تابعیت کانادا را اخذ کنند. طبق آخرین آمار محبوب‌ترین راه برای اخذ تابعیت کانادا و پاسپورت این کشور دریافت ویزای کاری است. در ادامه درباره شرایط اخذ پاسپورت کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد. به طور کلی کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. فرایند دریافت پاسپورت این کشور نسبت به فرایند اخذ پاسپورت کشورهای اروپایی دشواری‌های بسیار کمتری دارد. نزدیک به شصت درصد از مهاجران ساکن کانادا خواهان اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور هستند. یافتن موقعیت شغلی در کانادا و اخذ ویزای کاری کم‌هزینه‌ترین روش برای دریافت حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت کشور کانادا است.

فهرست مطالب

از نقطه صفر مهاجرت کاری تا پیدا کردن شغل ایده آل، کنار شما هستیم.

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

بررسی شرایط اخذ ویزای کاری کانادا برای متقاضیان دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور

اکثر متقاضیان اخذ حق شهروندی و پاسپورت کانادا از طریق یافتن یک فرصت شغلی وارد این کشور میشوند. کشور کانادا یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. از این جهت یافتن شغل در این کشور کار دشواری نیست. اداره مهاجرت این کشور ویزای کار کانادا را بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان اعطا میکند. در این سیستم بر اساس معیارهایی مانند سن، سطح تحصیلات و میزان سوابق کاری به متقاضیان امتیازاتی اعطا می‌شود.

 

متقاضیان برای دریافت ویزای کانادا باید حداقل شصت و هفت امتیاز از جدول امتیازبندی کسب کنند. به افرادی که از سمت یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کرده باشند ده امتیاز اضافی از جدول امتیازبندی تعلق می‌گیرد. متقاضیان دریافت پاسپورت کشور کانادا می‌توانند پس از اخذ ویزای کاری برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی نیز ویزای همراه اخذ کنند. تنها افرادی که کمتر از چهل سال سن دارند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور کانادا طریق یافتن فرصت شغلی واجد شرایط هستند. در نظر داشته باشید افرادی که کمتر از سی و پنج سال سن دارند برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا در اولویت قرار می‌گیرند. ویزای کاری کشور کانادا در اکثر مواقع دو سال اعتبار دارد. این نوع ویزا قابل تمدید است.

بررسی شرایط اخذ ویزای کاری کانادا برای متقاضیان دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور

هزینه مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم کم‌هزینه‌ترین راه برای اخذ پاسپورت کشور کانادا مهاجرت کاری است. در صورت تمایل به مهاجرت از این طریق افراد باید صرفا به اندازه تأمین هزینه‌های زندگی طی نود روز ابتدایی سکونتشان سرمایه داشته باشند. در حال حاضر متوسط سرمایه لازم برای تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا طی سه ماه نه هزار دلار کانادا است. متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا برای دریافت ویزای کاری این کشور باید گواهی تمکن مالی اخذ کنند.

 

برای دریافت گواهی تمکن ملی تهیه یک گزارش از گردش حساب بانکی الزامی به حساب می‌آید. از میان سایر هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا می‌توان به هزینه ترجمه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و کاری اشاره کرد. افراد برای ترجمه مدارک به زبان انگلیسی باید حدود پنجاه دلار هزینه کنند. هزینه صدور ویزای کاری کشور کانادا صد و پنجاه و پنج دلار است. متقاضیان اخذ پاسپورت باید هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری رسید آن را به اداره مهاجرت تحویل دهند. برای دریافت راهنمایی در زمینه یافتن موقعیت شغلی در خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. مشاوران کاربین تجربه بسیار بالایی در زمینه یافتن موقعیت شغلی برای متقاضیان مهاجرت کاری دارند. کاربین یکی از برترین مؤسسات فعال در زمینه اخذ ویزای کاری است.

هزینه مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور

بررسی لیست مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا توسط متقاضیان اخذ پاسپورت این کشور

از میان مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا می‌توان به مدرک زبان اشاره کرد. متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا از طریق مهاجرت کاری به این کشور باید گواهی سلامت جسمانی نیز داشته باشند. کارمندان اداره مهاجرت کانادا پیش از اعطای ویزای کاری سوابق کیفری افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ از این جهت داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ ویزای کاری کانادا الزامی به حساب می‌آید. داشتن سه قطعه عکس یکی دیگر از مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا محسوب می‌شود. ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزای کاری کانادا توسط متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور الزامی به حساب می‌آید. طی کردن فرایند اخذ ویزای کاری کشور کانادا حدود سه ماه طول می‌کشد. طی این مدت کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا تمامی مدارک ارائه شده توسط متقاضیان را به طور دقیق بررسی می‌کنند.

 

برخی از متقاضیان اخذ ویزای کاری کانادا می‌خواهند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزا بگیرند. در صورت تمایل به اخذ ویزا برای همسر و فرزندان ارائه گواهی تولد و سند ازدواج الزامی به حساب می‌آید. رایج‌ترین دلیل رد شدن درخواست اخذ ویزای کانادا وجود نقص در مدارک ارائه شده به کارمندان اداره مهاجرت این کشور است.

بررسی لیست مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا توسط متقاضیان اخذ پاسپورت این کشور

بررسی سیستم امتیازبندی اداره مهاجرت کانادا برای اعطای ویزای کاری به متقاضیان اخذ پاسپورت

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم ویزای کاری کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان اخذ پاسپورت این کشور اعطا می‌شود. از میان عوامل مؤثر در میزان امتیازات دریافتی توسط هر یک از متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا می‌توان به سطح تحصیلات اشاره کرد. متقاضیان دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب 21، 23 و 25 امتیاز از جدول امتیازبندی کسب می‌کنند. میزان امتیازاتی اعطایی به افراد داری مدرک دیپلم نیز پانزده امتیاز است.

 

افراد با توجه به سطح تسلط بر زبان انگلیسی بین شانزده تا بیست و چهار امتیازات از جدول امتیازبندی اداره مهاجرت کشور کانادا دریافت می‌کنند. به افراد دارای سابقه کاری بالای دوازده ماه نیز بین نه تا پانزده امتیاز اعطا میشود. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد با سابقه کاری بالاتر امتیاز بیشتری از جدول اخذ خواهند کرد. سن یکی دیگر از معیارهای مؤثر در میزان امتیازات دریافتی توسط هر یک از متقاضیان اخذ ویزا کار کانادا است. در حال حاضر افرادی که کمتر از سی و پنج سال سن داشته باشند دوازده امتیاز از جدول امتیازبندی می‌گیرند. در صورتی که مجموع امتیازات کسب شده افراد از جدول به بالای شصت و هفت برسد ویزای کار کانادا به آن‌ها اعطا خواهد شد.

بررسی سیستم امتیازبندی اداره مهاجرت کانادا برای اعطای ویزای کاری به متقاضیان اخذ پاسپورت

مراحل حقوقی اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا برای متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور

به طور کلی اخذ کارت اقامت دائم گام ابتدایی برای دریافت پاسپورت کانادا محسوب می‌شود. در واقع بدون داشتن کارت اقامت دائم نمی‌توان برای دریافت تابعیت و به دنبال آن پاسپورت این کشور درخواست رسمی به ثبت رساند. در حال حاضر طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا افراد پس از دو سال کار به صورت مداوم در این کشور برای اخذ کارت اقامت دائم واجد شرایط می‌شوند. در نظر داشته باشید طی کردن فرایند اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا حدود پنج ماه طول می‌کشد.

 

نگارش یک تقاضانامه هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی به حساب می‌آید. شایان ذکر است کارت اقامت دائم کانادا تنها برای افرادی که درآمد سالیانه بالای پنجاه هزار دلار کانادا داشته باشند صادر می‌شود. در صورتی که افراد خواهان اخذ کارت اقامت دائم برای همسر و فرزندان خود باشند باید این موضوع را در تقاضانامه نگارش شده ذکر کنند. در حال حاضر هزینه ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم برای متقاضیان دریافت پاسپورت کانادا هزار و سیصد و هفتاد دلار است. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت تقاضانامه در اداره مهاجرت کشور کانادا ضروری محسوب می‌شود. برای دریافت راهنمایی در زمینه اخذ ویزای کاری کشور کانادا می‌توانید با مؤسسه کاریابی کاربین تماس بگیرید.

مراحل حقوقی اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا برای متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور

بررسی لیست مدارک لازم برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا جهت اخذ پاسپورت این کشور

مهم‌ترین مدرک برای دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا تقاضانامه است. متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا برای دریافت کارت اقامت دائم این کشور نیز باید ویزای کاری خود را به همراه داشته باشند. تحویل ویزای کاری هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی است. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا می‌توان به فیش حقوقی اشاره کرد. تمامی متقاضیان دریافت پاسپورت کشور کانادا پیش از ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم باید مالیات‌های خود را به طور کامل بپردازند. کارمندان اداره مهاجرت کانادا برای افرادی که بدهی مالیاتی داشته باشند کارت اقامت دائم کشور کانادا را صادر نمی‌کنند. ارائه گزارش پرداخت مالیات‌ها هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی به حساب می‌آید.

 

پس از ارائه مدارک لازم کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا برای افراد کارت اقامت دائم را صادر می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورتی که در مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت نقصی وجود داشته باشد درخواست اخذ کارت اقامت دائم افراد رد می‌شود. در صورت رد شدن درخواست اخذ کارت اقامت افراد برای ثبت درخواست تجدید نظر باید سیصد دلار به اداره مهاجرت کشور کانادا هزینه بپردازند.

 

بررسی مراحل حقوقی برای دریافت تابعیت کانادا توسط متقاضیان اخذ پاسپورت این کشور

تنها افرادی که تابعیت کشور کانادا را داشته باشند می‌توانند پاسپورت کانادا را اخذ کنند. پنج سال پس از دریافت کارت اقامت دائم کانادا می‌توان برای اخذ حق شهروندی درخواست ثبت کرد. در نظر داشته باشید طی کردن فرایند اخذ حق شهروندی کشور کانادا حدود یازده ماه طول می‌کشد. تمامی افرادی که خواهان اخذ حق شهروندی کشور کانادا هستند باید کارت اقامت دائم خود را به کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا تحویل دهند.

 

اداره مهاجرت کانادا برای تمامی متقاضیان اخذ حق شهروندی کلاس‌هایی درباره تاریخ و فرهنگ این کشور برگزار می‌کند. شرکت در این کلاس‌ها الزامی است. دولت کانادا از تمامی متقاضیان اخذ تابعیت این کشور ششصد و سی دلار هزینه می‌گیرد. پس از اتمام کلاس‌های آموزشی از متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا آزمون گرفته می‌شود. کسب نمره قبولی در این آزمون برای اخذ حق شهروندی کشور کانادا الزامی به حساب می‌آید.

 

افرادی که حق شهروندی کشور کانادا را اخذ کنند تحت پوشش سیستم سلامت و درمان این کشور قرار می‌گیرند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در واقع با اخذ حق شهروندی کانادا دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت خدمات درمانی نخواهد بود. بیش از شصت درصد از متقاضیان اخذ حق شهروندی و پاسپورت کشور کانادا از طریق دریافت ویزای کاری وارد این کشور شده‌اند.

 

بررسی شرایط و هزینه مورد نیاز برای دریافت پاسپورت کشور کانادا پس از اخذ حق شهروندی

پس از دریافت حق شهروندی افراد می‌توانند برای صدور پاسپورت کانادا یک درخواست رسمی ثبت کنند. در حال حاضر هزینه صدور پاسپورت این کشور صد و شصت دلار کانادا است. در نظر داشته باشید ارائه مدارک هویتی هنگام ثبت درخواست اخذ پاسپورت کشور کانادا الزامی به حساب می‌آید. ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی هنگام ثبت درخواست برای اخذ پاسپورت کشور کانادا ضروری محسوب می‌شود. پس از ثبت درخواست طی یک هفته پاسپورت برای متقاضیان صادر می‌شود. در نظر داشته باشید پاسپورت کشور کانادا یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌ها در سطح جهان است. دارندگان پاسپورت این کشور می‌توانند به بیش از صد و هشتاد و پنج کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

 

 

مشاوره رایگان مهاجرت کاری

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

نتیجه گیری

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. کارشناسان این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه یافتن فرصت شغلی در کشورهای مختلف دارند. کاربین یکی از برترین مؤسسات فعال در زمینه مهاجرت کاری است. داشتن تابعیت یا حق شهروندی کانادا برای اخذ پاسپورت این کشور الزامی محسوب می‌شود. محبوب‌ترین راه برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق یافتن فرصت شغلی و دریافت ویزای کاری این کشور است. اداره مهاجرت کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان ویزای کاری اعطا می‌کند. متقاضیان اخذ پاسپورت برای دریافت تابعیت کانادا باید در کلاس‌های آموزشی درباره تاریخ و فرهنگ این کشور شرکت کنند. هزینه صدور پاسپورت کشور کانادا در حال حاضر صد و شصت دلار است.

سوالات متداول

اکثر متقاضیان اخذ پاسپورت از طریق دریافت ویزای کاری وارد کشور کانادا می‌شوند. طبق قوانین مهاجرتی دارندگان ویزای کاری پیش از ثبت درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت باید کارت اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.
شصت ماه پس از اخذ کارت اقامت دائم افراد برای دریافت حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت کشور کانادا واجد شرایط می‌شوند. اداره مهاجرت کشور کانادا پیش از اعطای حق شهروندی به افراد از آنها آزمون می‌گیرد.
یافتن یک فرصت شغلی در کانادا کم‌هزینه‌ترین راه برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور است. متقاضیان اخذ ویزای کاری باید به اندازه تأمین هزینه‌های زندگی طی نود روز ابتدایی سکونتشان در کانادا سرمایه داشته باشند.
هزینه صدور پاسپورت کشور کانادا در حال حاضر صد و شصت دلار است.

مقالات مرتبط

جاب آفر کانادا

ما تصمیم گرفتیم در یک مقاله هر آنچه که لازم است در مورد جاب آفر کانادا بدانید را در اختیارتان بگذاریم. گرفتن جاب آفر کانادا، یکی از شرایط کار در کانادا یا اخذ ویزایی کاری است و از آنجا که کانادا اقتصاد پویایی دارد و هر ساله تعداد قابل توجهی از افراد قصد اخذ ویزای کاری برای اقامت در کانادا را دارند.
وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

کشور کانادا در بین ایرانیان کشوری محبوب محسوب می شود و اگر به این کشور سفر کنید می توانید ایرانیانی که برای سفر، کار و یا تحصیل به کشور کانادا سفر کرده اند را ببینید.
مجوز کار کانادا LIMIA

مجوز کار کانادا LIMIA

اگر قصد کار کردن و مهاجرت کاری به کشور کانادا را دارید، باید چیزهایی در مورد مجوز کار limia به گوشتان خورده باشد. این مجوز در واقع اجازه‌ای است که فرد برای اینکه بتواند فرصت کاری در این کشور داشته باشد، باید دریافت کند. مجوز کار کانادا LIMIA سندی است که از سوی کارفرما ارائه می‌شود و به شما امکان فعالیت به عنوان یک کارگر موقت را می‌دهد.

دیدگاه ها و سوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها