ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

امروزه کانادا یکی از برترین مقاصد مهاجرت و کار در جهان است. اخذ ویزای کار کانادا گزینه شماره یک برای متقاضیان ویزای کانادا است. ویزای کار کانادا یکی از محبوب ترین ویزاها در این کشور است. هر ساله بیش از 200000 خارجی برای ویزای کار کانادا و درخواست ویزای کار موقت در این کشور اقدام می کنند. 

متقاضیان ویزای کار کانادا باید شرایط خاصی را داشته باشند، از مدرک تحصیلی گرفته تا تجربه کاری مرتبط. تمامی این موارد برای متقاضیان ویزای کار الزامی است. اما آیا دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ویزای-کار-کانادا-بدون-مدرک-زبان

ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان!

یکی از بزرگترین موانع متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا نداشتن مدرک زبان است. همانطور که می دانید زبان های رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی هستند. برای برقراری ارتباط و زندگی در جامعه کانادایی، باید انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید.

نداشتن مدرک زبان می تواند برای مهاجرت بسیاری از افرادی که در حرفه خود تخصص دارند و تجربه کاری عالی دارند، مشکلات زیادی ایجاد کند. اما در مجموع امکان مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد، اما همانطور که در بالا ذکر شد، افراد برای کار و زندگی در کانادا به مهارت های زبانی نیاز پیدا خواهند کرد.

ما در این مقاله به بررسی دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان پرداخته ایم و از این رو پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

کار در کانادا

برای کار در کانادا باید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

 

 

1- ویزای کار و اقامت دائم کانادا

در این گروه، به متقاضیان مجوز کار کانادا و در نهایت اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های مهارت کاری فدرال، کارآفرینی، برنامه های استانی و گزینه های اقامت برای استارت آپ ها اعطا می شود. شما می توانید آن را دریافت کنید.

2- ویزای کار موقت کانادا

در این گروه، متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی برای درخواست ویزای کار به اداره مهاجرت و اخذ تابعیت کانادا ارسال کنند.

3-برنامه مهارت کاری کانادا

مراحل اخذ این نوع ویزای کانادا به این صورت است که درخواست آنلاین ارائه می کنید و سپس بر اساس امتیازهای تعریف شده در برنامه به شما امتیاز داده می شود. 67 امتیاز از 100 امتیاز در ابتدا بباید دریافت کنید .و سپس نیاز دارید که 1200 امتیاز را باید برای دریافت ویزای کار کانادا اخذ کنید. موارد بررسی امتیاز متقاضی به شرح زیر است:

 

 • سن درخواست
 • میزان تحصیلات
 • سطح دانش
 • سابقه کار متقاضی
 • دانش و سطح زبان انگلیسی و / یا فرانسه
 

هر کدام از این فاکتورها دارای حداقل امتیازی هستند که متقاضی باید آن را کسب کند تا بتواند امتیاز لازم را داشته باشد. به عنوان مثال، کمترین نمره سابقه کار برای یک سال سابقه حرفه ای به شما داده می شود.

 

البته متقاضیان می توانند با عوامل دیگری کمبود امتیاز خود را نیز جبران کنند. به عنوان مثال، متقاضیان می توانند با ارائه نمره زبان بالاتر، نمره های از دست رفته خود را جبران کنند.

کاری که مدرک زبان آیلتس در سیستم انجام می دهد افزایش نمره متقاضی است حتی اگر همسر متقاضی دارای مدرک باشد نیز برای مهاجرت به کانادا نمره افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر متقاضی بتواند شغل معتبری را از یک کارفرمای کانادایی تضمین کند، امتیاز وی 600 امتیاز اضافه می شود که تاثیر بسزایی در پذیرش وی خواهد داشت.

 

افرادی که از این طریق وارد کانادا می شوند علاوه بر مجوز کار، مجوز اقامت دائم (PR card) را برای خود و خانواده خود می توانند دریافت کنند.

متاسفانه بسیاری از جوانان ما پناهندگی کانادا را برای مشاغل مهاجرتی انتخاب می کنند. امیدواریم این مقاله به شما در یافتن بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا کمک کرده باشد.

ویزای-کارآفرینی-کانادا

اقامت در کانادا از طریق نامزدی استانی

به استثنای کبک و نوناووت، هر استان کانادا برنامه خاص خود را برای رفع نیازهای بازار کار دارد. در برخی از برنامه های ایالتی، مجوزهای کار استان را می توان از طریق استخدام کارفرمایان استانی یا با کسب تجربه کاری لازم در ایالت، بسیار پایین تر از برنامه مهارت کاری فدرال، دریافت کرد.

 

 برنامه های استان آتلانتیک، ساسکاچوان، مانیتووا و بریتیش کلمبیا از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی کانادا هستند. متقاضیان پس از داشتن حداقل 6 ماه سابقه کار در کانادا می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را در این استان ها دریافت کنند.

ویزای کار موقت کانادا

متقاضیان ویزای کار موقت در کانادا به شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند. برای دریافت ویزای کار موقت برای کانادا، می توانید چهار مرحله اساسی را سپری کنید:

 

مرحله 1: برای ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا تأییدیه دریافت کنید

ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا (LMIA) مجوزی است که کارفرمایان خارجی باید هنگام تصمیم گیری برای استخدام افراد غیرکانادایی این را از وزارت کار کانادا دریافت کنند.

این نامه یا گزارش واجد شرایط بودن متقاضی برای ویزای کار را بر اساس مهارت ها، تخصص و مستندات موجود و همچنین مدارک ارائه شده توسط کارفرما مورد تایید قرار می دهد. برخی از افراد برای کار در کانادا به LMIA نیاز ندارند، اما مهمترین آنها عبارتند از:

 

 • دانشجویان بین المللی کانادا
 • شخصی که مجوز کار کانادا را از طریق جابجایی داخل شرکتی دریافت کرده است.
 • دانشمندانی مانند محققین و اساتید مدعو
 • کارآفرینان و خوداشتغالها
 

برخی از نیروهای کاری که به طور دائم در یک استان زندگی می کنند ممکن است که نیازی به دریافت مجوز LMIA نداشته باشند.

 

مرحله 2: فرصت های شغلی را با کارفرمای خود شناسایی کنید

پس از تایید متقاضی توسط وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا، کارفرما باید یک پیشنهاد شغلی و قرارداد کاری برای تابعیت مهاجران کانادایی آماده کند. این قرارداد یا پیشنهاد شغلی باید شامل موارد زیر باشد:

 

 • عنوان
 • سمت درخواست کننده
 • ساعات کاری
 • نرخ دستمزد
 • توضیح کامل در مورد وظایف آنها
 • تاریخ شروع و پایان همکاری
 • نام و آدرس کارفرما
 

در این مرحله ممکن است کارفرما بخواهد سطح دانش و مهارت متقاضی را با تعیین زمان مصاحبه ارزیابی کند. بنابراین داوطلب باید بتواند با کارفرما با سطح زبان خوبی ارتباط برقرار کرده و به سوالات او پاسخ دهد.

 

مرحله 3: برای مجوز کار درخواست دهید

پس از دریافت کار، متقاضی باید برای مجوز کار برای تابعیت مهاجرت به کانادا اقدام کند. متقاضیان برخی از کشورها ملزم به انجام معاینه پزشکی هستند.

 

مرحله 4: مجوز کار موقت در کانادا دریافت کنید

پس از ورود به کانادا، یک افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) مجوز کار موقت کانادا را هنگام ورود برای شما صادر می کند.

ویزای-کار-موقت-کانادا

اقامت کانادا بدون مدرک زبان

کانادا کشوری بزرگ با جمعیت بسیار کم است. بنابراین، جای تعجب نیست که مقامات این کشور تلاش می کنند شکاف منابع انسانی را در بسیاری از زمینه ها کاهش دهند. برنامه های اقامت و مهاجرت مختلفی در این کشور وجود دارد.

دریافت مجوز اقامت در کانادا بدون مدرک زبان به وضوح دشوارتر از اخذ مجوز اقامت در این کشور است. به دلیل محدودیت های مالی و زمانی، بسیاری از افراد تا زمانی که ویزا دریافت نکنند نمی توانند در دوره زبان شرکت کنند. البته کسانی که دارای مدرک زبان معتبر و نمرات خوب هستند بیشتر احتمال دارد ویزا و اقامت بگیرند.

با این حال، برنامه های اقامت و مهاجرت این کشور به قدری متنوع است که هنوز راه هایی برای انجام این کار وجود دارد.

امکان زندگی در کانادا بدون مدرک زبان از طریق ویزای کار

جمعیت کانادا در حال پیر شدن است و بسیاری از مناطق این کشور با کمبود منابع انسانی مواجه هستند. بنابراین، این کشور برنامه های مهاجرت و اقامت بسیار زیادی را از طریق کار ارائه می دهد. به این برنامه ها ورود سریع یا Express entry می گویند. اخذ ویزای اکسپرس انتری در نهایت با اقامت دائم در آن کشور همراه است.

در اکثر موارد شما نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره CLB 7 یا بالاتر دارید. با این حال، اگر در کانادا کار می کنید، برای یک کارفرمای خاص راحت تر است که به سفارت مراجعه کند. بنابراین، تحت شرایط دیگر، ممکن است بتوانید با تایید کارفرمای خود بدون مدرک زبان، ویزای کانادا را دریافت کنید.

همچنین در صورت داشتن تجربه کاری مرتبط می توانید بدون مدرک زبان برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. پس از ورود به کانادا، علاوه بر گذراندن دوره های خصوصی در رشته خود، برای اخذ اقامت دائم نیاز به گذراندن دوره زبان نیز خواهید داشت.

 

ویزای-سرمایه-گذاری-کانادا

نتیجه گیری

همیشه افرادی هستند که ممکن است که از وضعیت خود ناراضی باشند. به همین دلیل تصمیم می گیرند که به کشور دیگری نقل مکان کنند و در آن کشور زندگی خود را شروع کنند تا شانس خود را بیازمایند.

یکی از محبوب ترین مکان هایی که ایرانی ها همیشه دوست دارند مهاجرت کنند، کانادا است. به گفته مردمی که در این کشور زندگی می کنند، آنقدر ایرانی در این کشور وجود دارد که هیچ وقت احساس غربت نمی کنید. این به دلیل تنوع برنامه های مهاجرتی در این کشور می باشد.

برای مهاجرت یادگیری زبان همیشه یکی از بزرگترین نگرانی ها برای مهاجران بوده است.

 

بنابراین این افراد همواره به دنبال راه حل ها و برنامه هایی هستند که بتوانند بدون مدرک زبان به این کشور مهاجرت کنند. ما در این مقاله به تشریح این موضوع پرداخته و فرصت های شغلی در کانادا را بدون مدرک زبان مورد بحث قرار دادیم. 

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه  ما بودید.

 

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن 28111107 021  در ارتباط باشید.

سوالات متداول

موثرترین راه برای مهاجرت به کانادا بدون شرکت در آزمون زبان، دریافت پیشنهاد شغلی کانادایی است. اگر پیشنهاد شغلی دارید، فقط باید ثابت کنید که سطح زبان شما برای انجام وظایف شغلی شما کافی است. برخی از مشاغل در کانادا نیازی به تسلط بر زبان ندارند!

در صورتی که برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام می کنید آیلتس برای هر کسی اجباری است. نمره آیلتس شما تأثیر خوبی بر نمره CRS شما در اکسپرس اینتری خواهد داشت. بنابراین دریافت ویزای کار کانادا بدون قبولی در آزمون آیلتس با باندهای مورد نیاز امکان پذیر نیست.

هیچ الزام قانونی برای آزمون زبان انگلیسی یا آزمون زبان فرانسه برای دریافت مجوز کار در این کشور وجود ندارد. شرایط آزمون زبان انگلیسی یا زبان فرانسه برای افرادی است که می خواهند به عنوان مقیم دائم به کانادا مهاجرت کنند.

یکی دیگر از روش های موثر مهاجرت بدون شرکت در آزمون زبان، ثبت نام در دوره های زبان است که به متقاضی مجوز می دهد تا حداکثر سه سال در این کشور کار کند.

هنگام ایجاد نمایه اکسپرس اینتری، باید تمام اطلاعات مربوط به آزمون زبانی را که برای اولین بار و در صورت لزوم، زبان رسمی دوم شرکت کرده‌اید، پر کنید. این آزمون باید یک آزمون زبان شخص ثالث از یک آژانس مورد تایید IRCC باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی