شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان

شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان

امروزه بسیاری از مهندسان کامپیوتر خواهان مهاجرت به خارج از کشور هستند. یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب در میان مهندسان کامپیوتر کشور آلمان است. تعداد فرصت‌های شغلی برای مهندسان کامپیوتر در کشور آلمان طی سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است. مهندسان کامپیوتر در آلمان نسبت به اکثر کشورهای اروپایی درآمد بالاتری دارند. در ادامه، دربارۀ شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

طبق آخرین آمار بیش از سه هزار مهندس کامپیوتر برای اخذ ویزای کاری آلمان طی هر سال درخواست ثبت می‌کنند. اکثر مهندسان کامپیوتر در شهرهای مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ و برلین مشغول به کار می‌شوند. در نظر داشته باشید در این شهرها موقعیت‌های شغلی بیشتری برای مهندسان کامپیوتر وجود دارد. فرایند دریافت ویزای کار برای مهندسان کامپیوتر در کشور آلمان پیچیده نیست. مهندسی کامپیوتر جزء مشاغل موردنیاز کشور آلمان به حساب می‌آید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله میخوانید:

شرایط کلی مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان و برسی انواع ویزای کاری برای مهندسان کامپیوتر

طی سال اخیر شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان دچار تغییراتی شده است. در حال حاضر مهندسان کامپیوتر آسان‌تر از گذشته می‌توانند ویزای کار آلمان را بگیرند. به‌طورکلی ادارۀ مهاجرت کشور آلمان سه نوع ویزای کاری صادر می‌کند: ویزای جاب آفر، ویزای جاب سیکر و کارت فرصت آلمان. مهندسان کامپیوتر برای دریافت ویزای جاب سیکر و کارت فرصت نیازی به داشتن پیشنهاد کاری از سمت کارفرمایان آلمانی ندارند.

 

در واقع با داشتن ویزای کاری جاب سیکر و کارت فرصت افراد می‌توانند بدون داشتن جاب آفر آلمان برای یافتن موقعیت شغلی وارد خاک آلمان شوند. مدت اعتبار ویزای جاب سیکر و کارت فرصت‌ به ترتیب شش ماه و دوازده ماه است. کارت فرصت بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان اعطا می‌شود. برای دریافت ویزای کاری جاب آفر نیز تمامی افراد باید از سمت یک کارفرمای دارای تابعیت آلمانی پیشنهاد کاری دریافت کنند.

 

در نظر داشته باشید اکثر مهندسان کامپیوتری که می‌خواهند به آلمان مهاجرت کنند خواهان اخذ ویزای جاب آفر آلمان هستند. مدت اعتبار ویزای کار جاب آفر برای کارکنان خارجی در کشور آلمان معمولاً چهل و هشت ماه است. برای دریافت راهنمایی در زمینۀ مهاجرت کاری به آلمان می‌توانید با کاریابی کاربین تماس بگیرید. این کاریابی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و لینکدین نیز فعال است.

مدت اعتبار ویزای جاب سیکر

بررسی مراحل مهاجرت مهندسان کامپیوتر خارجی به کشور آلمان

در ابتدا تمامی مهندسان کامپیوتر باید نوع ویزای موردنظر خود برای ورود به آلمان را مشخص کنند. یکی از شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان داشتن تسلط بر زبان آلمانی است. در واقع اکثر شرکت‌های فعال در این کشور تنها مهندسان کامپیوتری که بر زبان آلمانی تسلط دارند را استخدام می‌کنند. از این جهت در اکثر مواقع مهندسان کامپیوتری که خواهان مهاجرت به این کشور هستند باید بر زبان آلمانی مسلط شوند.

 

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اکثر مهندسان کامپیوتر خواهان اخذ ویزای کاری جاب آفر هستند. متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید در ابتدا به کارفرمایان آلمانی درخواست همکاری بفرستند. درصورتی‌که کارفرمایان آلمانی خواهان استخدام متقاضیان باشند برای آن‌ها نامۀ جاب آفر صادر می‌کنند. در نظر داشته باشید ارائۀ این نامه به کارمندان ادارۀ مهاجرت در هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای جاب آفر الزامی به حساب می‌آید.

 

پس از دریافت نامۀ پیشنهاد کاری می‌توان با جمع‌آوری مدارک لازم برای ثبت درخواست اخذ ویزا به ادارۀ مهاجرت کشور آلمان مراجعه کرد. شایان ‌ذکر است طی کردن فرایند دریافت ویزای کاری آلمان بین سه ماه تا پنج ماه طول می‌کشد. فرایند دریافت ویزای جاب سیکر و کارت فرصت برای مهندسان کامپیوتر نسبت به فرایند اخذ ویزای جاب آفر پیچیدگی‌های حقوقی کمتری دارد.

بررسی مراحل مهاجرت مهندسان کامپیوتر خارجی به کشور آلمان

برسی لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کشور آلمان

برخی از مدارک لازم برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به آلمان به نوع ویزای موردنظر آنها بستگی دارد. مهم‌ترین مدرک لازم برای مهندسان کامپیوتری که خواهان اخذ ویزای جاب آفر هستند نامۀ پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای آلمانی است. متقاضیان اخذ ویزاهای جاب سیکر و کارت فرصت نیازی به ارائۀ نامۀ جاب آفر ندارند. یکی از شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان نداشتن سوابق کیفری است. از این جهت ارائۀ گواهی عدم سوءپیشینه به ادارۀ مهاجرت الزامی به حساب می‌آید.

 

در اکثر مواقع مهندسان کامپیوتری که خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستند باید مدرک زبان آلمانی در سطح B1 داشته باشند. داشتن پاسپورت با اعتبار بیش از بیست و شش هفته نیز برای دریافت ویزای کاری آلمان الزامی به حساب می‌آید. ارائۀ مدارک تحصیلی نیز برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به کشور آلمان ضروری محسوب می‌شود.

 

در اکثر مواقع مهندسان کامپیوتری که خواهان مهاجرت به آلمان هستند باید حداقل سی و شش ماه سابقۀ کاری داشته باشند. از این جهت ارائۀ مدارک مرتبط با سوابق کاری نیز برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر به این کشور الزامی است. از میان سایر شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان می‌توان به داشتن گواهی سلامت جسمانی اشاره کرد.

مهندسان کامپیوتری که خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستند

هزینه لازم برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کشور آلمان

به‌طورکلی مهندسان کامپیوتری که خواهان مهاجرت کاری به آلمان هستند نیازی به پرداخت هزینۀ بسیار بالایی ندارند. در اکثر مواقع این افراد صرفاً باید هزینۀ صدور ویزای کاری خود را پرداخت کنند. در حال حاضر مهندسان کامپیوتر برای صدور ویزای کاری آلمان باید هفتاد و پنج یورو بپردازند. اخذ گواهی تمکن مالی یکی از شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان است.

 

برای دریافت گواهی تمکن مالی داشتن سرمایۀ کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی طی شش ماه ابتدایی سکونت در کشور آلمان ضروری به حساب می‌آید. سرمایۀ لازم برای تأمین هزینه‌های زندگی در آلمان طی شش ماه حدود شش هزار و دویست یورو است. از میان سایر هزینه‌های لازم برای مهاجرت مهندس کامپیوتر به کشور آلمان می‌توان به هزینۀ ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک مرتبط با سوابق کاری اشاره کرد. مهندسان کامپیوتر برای ترجمۀ این مدارک باید حدود هفتاد یورو بپردازند.

هزینه لازم برای مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به کشور آلمان

میزان درآمد مهندسان کامپیوتر پس از مهاجرت به کشور آلمان

یکی از دلایل محبوبیت آلمان در میان مهندسان کامپیوتر میزان درآمد نسبتاً بالای کارکنان در این کشور است. طبق آخرین آمار، مهندسان کامپیوتر در کشور آلمان می‌توانند به‌طور میانگین نود و شش هزار یورو طی هر سال درآمد کسب کنند. یکی از شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان یافتن یک موقعیت شغلی با حداقل درآمد سالیانه پنجاه و شش هزار یورو است. میزان درآمد مهندسان کامپیوتر در قرارداد کاری تنظیم‌شده میان آنها و کارفرمایشان به‌طور دقیق ذکر می‌شود.

 

درآمد مهندسان کامپیوتر در شهرهای برلین، فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ بیست درصد بالاتر از میزان درآمد مهندسان کامپیوتر در سایر نقاط آلمان است. مهندسان کامپیوتری که بیش از ده سال سابقه داشته باشند حدود پانزده درصد درآمد بیشتری نسبت به سایر مهندسان کامپیوتر کسب می‌کنند.

برسی شرایط دریافت حق شهروندی آلمان برای مهندسان کامپیوتر

از میان شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان می‌توان به امکان اخذ حق شهروندی آلمان پس از پنج سال کار در آلمان اشاره کرد. مهندسان کامپیوتر برای دریافت حق شهروندی یا همان تابعیت آلمان باید حین سکونت در این کشور مرتکب هرگونه جرمی نشده باشند. طی کردن فرایند دریافت حق شهروندی آلمان حدود سی هفته زمان می‌برد. تمامی مهندسان کامپیوتری که خواهان اخذ حق شهروندی آلمان هستند باید دویست و پنجاه و پنج یورو بپردازند.

برسی شرایط دریافت حق شهروندی آلمان برای مهندسان کامپیوتر

راه های ارتباطی با کاربین در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و لینکدین

برای دریافت راهنمایی در زمینۀ شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان می‌توانید با کاریابی کاربین تماس بگیرد. کارشناسان فعال در این کاریابی تجربۀ بسیار بالایی در زمینۀ پیگیری امور مربوط به مهاجرت کاری دارند. همچنین راه‌های ارتباطی با این کاریابی در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زیر است:

لینکدین
www.linkedin.com/company//karbinjobs


اینستاگرام
www.instagram.com/karbin_international

نتیجه گیری

بسیاری از مهندسان کامپیوتر خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستند. برای مهندسان کامپیوتر در شهرهای برلین، فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ موقعیت‌های شغلی بیشتری نسبت به سایر نقاط آلمان وجود دارد. اکثر مهندسان کامپیوتر برای کار در این کشور باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

 

مهندسان کامپیوتر در اکثر مواقع خواهان اخذ ویزای کاری آلمان از نوع جاب آفر هستند. برای اخذ این نوع ویزا دریافت پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای آلمانی الزامی به حساب می‌آید. یکی از شرایط مهاجرت مهندس کامپیوتر به آلمان نداشتن سوابق کیفری است. مهندسان کامپیوتر در آلمان می‌توانند حدود نود و شش هزار یورو طی سال درآمد کسب کنند. امکان دریافت تابعیت برای مهندسان کامپیوتر پس از پنج سال سکونت در آلمان وجود دارد.

 

مقاله ی پیشنهادی : 

سوالات متداول

در حال حاضر مهندسان کامپیوتر با کار در کشور آلمان می‌توانند به‌طور میانگین نود و شش هزار یورو درآمد کسب کنند. میزان درآمد مهندسان کامپیوتر فعال در شهرهای بزرگ آلمان بیشتر است.

بله، مهندسان کامپیوتر پس از پنج سال کار در آلمان برای دریافت حق شهروندی این کشور واجد شرایط می‌شوند. طی کردن فرایند دریافت حق شهروندی حدود سی هفته طول می‌کشد.

بله، در اکثر مواقع مهندسان کامپیوتری که خواهان کار در این کشور هستند باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

طبق آخرین قوانین مهاجرتی آلمان مهندسان کامپیوتر می‌توانند ویزاهای کاری جاب آفر، جاب سیکر و کارت فرصت را دریافت کنند. فرایند دریافت ویزای جاب آفر نسبت به ویزاهای جاب سیکر و کارت فرصت پیچیدگی‌های حقوقی بیشتری دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی