مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای

استرالیا یکی از خارق العاده ترین کشور های جهان برای کار است. شهرهای پرجنب و جوش و مدرن، با میزان اشتغال بالا، و بسیاری دیگر از ویژگی ها موجب شده است که سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان برای کار مجذوب این کشور شوند. یکی از مهمترین روش های اقامت در استرالیا اقدام از طریق ویزای کار است. از میان تمام شیوه های اقامت کاری، اقامت با مدرک فنی و حرفه ای از آسانترین روش های اقامت در این کشور می باشد. از آنجا که برای اخذ ویزای کار استرالیا باید امتیازات بالایی را دریافت کرده باشید، آسانترین روش اقامت در این کشور را می توان دریافت ویزای فنی و حرفه ای برشمرد. دریافت .ویزای کار استرالیا برای مشاغل فنی بسیار آسان است. 

 

برای مثال یک نجار، جوشکار، مکانیک خودرو یا برق کار می تواند به راحتی با کمترین امتیاز لازم در استرالیا اقامت کند. 

 

ما در این مقاله نحوه ی مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای و لیست مشاغل فنی حرفه ای استرالیا را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار داده ایم. اگر در گوشه و کنار ذهن خود در رابطه با ویزای فنی و حرفه ای استرالیا ابهامی وجود دارد، دعوتتان می کنیم که جواب ابهاماتتان را در این مقاله دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت-به-استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

اگر قصد مهاجرت کاری با مدرک فنی و حرفه ای به استرالیا را دارید بهتر است که در ابتدا شرایط دریافت ویزای کار این کشور را بدانید. تمام افراد برای کار به طور موقت یا دائم در استرالیا، باید در ابتدا درخواست ویزای کار مناسب در این کشور را دریافت کنند. می توان ویزای کار استرالیا را به دو دسته مهم تقسیم کرد.

 

 • ویزای اقامت با مهارت کاری: این نوع ویزا برای تمام کسانی است که مهارت کاری و سایر معیارهای مورد نیاز بازار کار استرالیا را داشته باشند.
 • ویزاهای کار تحت حمایت مالی (نامزدی): این دسته از ویزا ویژه افرادی است که معیارهای مورد نیاز را داشته و تحت حمایت فردی مانند افراد زیر می توانند در استرالیا اقامت کنند. 
  • کارفرمای استرالیایی.
  • دولت.
  • مقام استانی.

مهاجرت کاری به استرالیا از طریق فنی حرفه ای

یکی از روش های  مهاجرت کاری به استرالیا از طریق داشتن مدرک فنی حرفه ای است که متقاضیان بسیاری نیز از سراسر جهان دارد. از دلایل آن می توان به پایین بودن سطح امتیازات این روش اقامتی اشاره کرد. شرایط بسیار راحت برای اخذ ویزا از طریق اقامت در استرالیا برای آندسته افرادی که از طریق مسیر فنی حرفه ای اقدام می کنند، بسیار مناسب می باشد.

یکی از مهمترین قسمت های دریافت ویزای فنی و حرفه ای در استرالیا این است که برای رشته های فنی و حرفه ای توسط سازمان TRA مدارک شما مورد ارزیابی مثبت قرار گرفته باشد.

اقامت-استرالیا

شرایط کار در استرالیا

شرایط مهم کار در استرالیا

قوانین کار در استرالیا کاملاً به نوع ویزایی که برای آن درخواست داده باشید بستگی دارد. با این حال، چند مورد وجود دارد که در بین تمام انواع ویزای کار استرالیا یکسان است.

 

 • تسلط به زبان انگلیسی

شما باید مهارت در زبان انگلیسی خود را با ارائه گواهینامه مربوطه، که می تواند شامل نمره آیلتس باشد ارائه دهید.

 • شغل در SOL

شغل مورد نظر شما در استرالیا باید در لیست مربوطه به مشاغل ماهر (SOL) این کشور باشد.

 • مهارت و تجربه

شما باید برای اقامت کاری به استرالیا مهارت و تجربه شغلی لازم برای دریافت ویزا را داشته باشید.

 • ارزیابی مهارت

مهارت شما باید از یک مرجع ارزیابی مجاز، از جملهACS ، AACA ،  VETASSESS و غیره مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش شود.

 • گواهی پزشکی و عدم سوء پیشینه

شما باید تمام معیارهای سلامتی جسمی و شخصیتی لازم را برای دریافت گواهی پزشکی و عدم سوء پیشینه را داشته باشید.

 • داشتن شرایط لازم برای دریافت ویزای فنی و حرفه ای

شما باید تمام معیارهای مورد نیاز و خاص ویزای فنی و حرفه ای درخواستی خود را  برآورده کرده باشید.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای

مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای مبتنی بر امتیاز است و متقاضیان برای اقامت در استرالیا با معیارهای لازم از جمله سن و تجربه کاری مورد بررسی قرار می گیرند. آنها باید بتوانند امتیاز لازم را برای اقامت در استرالیا دریافت کنند.

بسیاری از ویزاهای اقامت در استرالیا شامل اقامت دائم استرالیا نیز می باشد، که به شما امکان زندگی و کار به صورت دائم در استرالیا را می دهد. شما پس از چندین سال می توانید گزینه تابعیت نیز روبروی خود داشته باشید. متقاضیان برای دریافت ویزا کار با مدرک فنی و حرفه ای باید حداقل 60 امتیاز کسب کرده باشند.

ظوابط لازم برای اقامت در استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای

شما برای اقامت در استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای بر اساس موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته و به شما امتیاز داده خواهد شد.

 • شغل
 • سن
 • مهارت در زبان انگلیسی
 • مهارت کاری
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک تحصیل در استرالیا
 • دیگر مدارک معتبر استرالیایی
 • مهارت های همسر یا شریک زندگی
 • سابقه کاری
 • نامزدی و حمایت مالی تحت زیر کلاسهای 190 و 489
مراحل-دریافت-ویزای-استرالیا

نمره زبان برای مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای

برای اینکه بتوانید با مدرک فنی و حرفه ای به استرالیا مهاجرت کنید، باید در زبان انگلیسی مهارت لازم را داشته باشید.

 

بدین منظور شما ملزم به شرکت در یک آزمون زبان انگلیسی هستید. از مهم ترین آزمون های زبان که به عنوان آزمون بین المللی در استرالیا شناخته شده است، سیستم آزمون زبان انگلیسی (IELTS) می باشد.

 

بسته به این که در چه حرفه ای در استرالیا قرار است که مشغول به کار شوید ممکن است نمره زبان انگلیسی متفاوتی را از شما درخواست کنند.

 

اما در مجموع به طور میانگین داشتن نمره زبان 6 برای بسیاری از کارفرمایان در استرالیا یکی از شرایط لازم و اصلی می باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

مشاغل-مورد-نیاز-استرالیا

مشاغل بسیاری در استرالیا مورد نیاز است که از آنها می توان به مهندسی مکانیک، صنایع، الکترونیک، حمل و نقل و برق اشاره داشت.

 

این در حالی است که مانند بسیاری از کشورهای غربی، استرالیا نیز به کارگران ساده نیز نیاز دارد مانند کسانی که در مزرعه به صورت موقت در کارهای پیش پا افتاده مانند برداشت محصول به کشاورزان استرالیایی کمک می کنند. فرصت های بسیاری برای کارگران کشاورزی با مهارت در استرالیا وجود دارد.

 

از میان مشاغل مورد نیاز استرالیا بسیاری از آنها از مشاغلی هستند که تنها با مدرک فنی و حرفه ای میتوان در استرالیا اقامت کرد. از آنها می توان به آرایشگری و آشپزی اشاره داشت. ما در ادامه لیستی را فراهم کرده ایم که شما می توانید مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا را در آن مشاهده کنید.

 

 

مشاغل مورد نیاز در استرالیا

رتبه

پرستاری

1

انبارداری

2

مراقبت از معلول

3

معامله گر خودرو

4

دستیار اداری

5

نمایندگان فروش

6

فیزیوتراپ و توانبخش

7

مراقب کودک

8

آشپز

9

خرد فروش

10

توسعه دهندگان و برنامه نویسان

11

استخراج معدن

12

کارگران

13

شغل های مرتبط با حمل و نقل جاده ای

14

روانشناس، مشاور

15

دندانپزشک

16

خدمات دهنده جوانان و خانواده

17

مجریان کارخانه و ماشین آلات

18

تحلیل گران تجارت

19

متخصصان استخراج – عملیات

20

مشاغل مورد نیاز فنی و حرفه ای استرالیا

از مهمترین رشته های فنی و حرفه ای استرالیا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

متخصص اتومبیل، نقاش اتومبیل، هواپیما، لوله کش، صافکار اتومبیل، مکانیک خودرو، مجموعه مشاغل برق، آجرچین، تخلیه چاه، تکنسین های برق، اپراتوری دوربین مثل عکاسی، مشاغل ابزار دقیق، خیاط ها، چاه کن ها، کار تخصصی مربوط به آسانسور، مجموعه مشاغل رستوران ها مثل آشپزها، مشاغل مربوط به کشاورزی، تعمیر کار قایق، مجموعه مشاغل مربوط به آرایشگری، مجموعه مشاغل مکانیک، مکانیک موتورهای سبک مثل ماشین چمن زنی، مجموعه مشاغل ICT مربوط به رشته های کامپیوتر، مشاغل مربوط به صنایع چوب مثل کابینت ساز، نقاشی ساختمان، مشاغل مربوط به الکترونیک و بسیاری دیگر از مشاغل.

مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای آرایشگری

به دلیل تقاضای بسیاری که در آرایشگاه ها در استرالیا وجود دارد، آرایشگران واجد شرایط که دارای مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری هستند می توانند درخواست اقامت در کانادا به واسطه برنامه اقامتی دولت استرالیا را بدهند.


اگر می خواهید به عنوان یک آرایشگر در استرالیا اقامت کنید، باید واجد شرایط مهارت های ویزای نامزدی 190 یا مهارت منطقه ای 491 باشید.


ویزای نامزدی 190 استرالیا یک نوع از انواع ویزای اقامت دائم استرالیا است. شما باید با این ویزا به مدت دو سال در استرالیا زندگی و کار کرده باشید.


غالباً دارنده ویزا 190 در یک استان استرالیا مستقر می شود. اگر وی از یک استان دیگر پیشنهاد کاری دریافت کند و به استان جدید اقامت کند ممکن است که تایید وی با مشکل روبرو شود. پس پیشنهاد می شود که فرد متقاضی تا دو سال در استان مهاجرتی خود بماند و به استان دیگری نقل مکان نکند.


ویزای 491 به مدت چهار سال در استرالیا اقامت موقت می دهد. بعد از دو سال شما می توانید برای اقامت دائم نیز درخواست خود را به مقامات مهاجرتی ارائه دهید. گرچه برای دو سال اول دارندگان ویزا 491 باید متعهد شوند که در یک منطقه ای مانند خارج از سیدنی، بریزبن، پرت یا ملبورن زندگی می کنند.


با این ویزا ها شما و خانوادتان اجازه خواهند داشت که:


 • در استرالیا کار و زندگی کنید
 • بدون نیاز به ویزاهای دیگر در استرالیا اقامت داشته باشید.
 • به مدیکر (بیمه درمانی) دسترسی پیدا کنید.
 • کودکان و خانواده شما به سیستم آموزشی استرالیا دسترسی پیدا کنند.
 • به خدمات مالی دسترسی داشته باشید
 • بعد از دو سال می توانید با حمایت مالی از سایر اعضای خانواده آنها را به استرالیا بیاورید
 • پس از چهار سالبرای اقامت دائم و تابعیت استرالیا اقدام کنید.

مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای آشپزی

اگر قصد دارید به عنوان سرآشپز به استرالیا مهاجرت کنید، ممکن است واجد شرایط ویزای مهارت کاری مستقل 189، نامزدی 190 و مهارت منطقه ای 491 قرار بگیرید. این ویزا ها به شما و خانوادتان مجوز اقامت در استرالیا را می دهند.


در استرالیا به هر شغل در MLTSSL و STSOL کد مهاجرتی اختصاص داده می شود و کد کسانی که می خواهند به عنوان سرآشپز به استرالیا مهاجرت کنند 322311 است. این کد همچنین به عنوان کد ANZSCO برای یک آشپز نیز شناخته می شود.


آشپزهایی که به استرالیا مهاجرت می کنند نیاز است که مهارت های خود را به Trades Recognition Australia نشان دهند و مورد ارزیابی مهارت های آشپزی قرار بگیرند.

نحوه مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای

دو مرحله کلیدی برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای به استرالیا وجود دارد که شما می توانید از این طریق با آسودگی اقامت استرالیا را دریافت کنید. مراحل مهاجرت به استرالیا شامل موارد زیر است:


مرحله 1:

درباره گزینه های پیشروی شغلی خود بیشتر تحقیق کنید.

 • کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

دانستن اینکه چه فرصت های شغلی در استرالیا وجود دارد برای مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای بسیار مهم است.

 • محل اقامت خود را انتخاب کنید.

هنگامی که برای مهاجرت کاری به استرالیا مهاجرت می کنید یکی از مهمترین شرایطی که در ویزا گرفتن شما نقش دارد داشتن مکانی مشخص برای اقامت شما می باشد.


مرحله 2:

برای ویزای مهارت کاری یا نامزدی استرالیا اقدام کنید.

با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای حالا باید برای ویزاهای مهاجرت کاری استرالیا از جمله ویزای مهارت کاری و یا ویزای نامزدی استرالیا اقدام کنید.

پاسپورت-استرالبا

سازمان TRA استرالیا

سازمان TRA استرالیا که مخففTrades Recognition Australia می باشد یک سرویس ارزیابی مهارت کاری افرادی است که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند.

 

 

ارزیابی مهارت TRA تعیین می کند که آیا شما مهارت و تجربه لازم و کافی را برای کار در استرالیا در سطح مورد نیاز شغلی خود دارید یا خیر.

 

 

مشاغل سازمان TRA استرالیا

متخصصان بسیاری برای شغل های فنی در استرالیا مورد نیاز است که ممکن است که حتی خود متقاضیان در مورد آن نیز اطلاعات کاملی را نداشته باشند.

 

برای مهاجرت به استرالیا حتی یک نانوا نیز شرایط بسیار خوبی را دارد. اگر هم شما یک مکانیک خودرو هستید برای مهاجرت به استرالیا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی و با یک مدرک زبان این امکان را دارید که به این کشور مهاجرت کنید.

 

ویزای-استرالیا

اقامت در استرالیا از طریق تخصص و مهارت

اگر شما تخصص و مهارت دارید می توانید با ویزای مهارت کاری در استرالیا کار و زندگی کنید. یکی از مهمترین شرایط برای کار در استرالیا با مهارت کاری این است که شما در آزمون ارزیابی مهارت شرکت کرده باشید.


در استرالیا بسیاری از سازمانهای دولتی و حرفه ای این آزمون را برگزار می کنند. آنها سپس تعیین خواهند کرد که شما برای چه کاری واجد شرایط بوده و در کدام شهر کانادا بهتر است که کار کنید.

اقامت در استرالیا بدون مدرک تحصیلی

اگر شما کارمندی هستید که یک پیشنهاد کاری از استرالیا دریافت کرده باشید، می توانید تحت ویزای کار با حمایت مالی برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

 

کارفرمای شما می تواند به عنوان حامی مالیتان جهت مهاجرت به استرالیا از شما حمایت کند. تحت این سیستم، اگر شما دارای مدرک فنی وحرفه ای هستید، می توانید بدون مدرک به استرالیا مهاجرت داشته باشید.

نتیجه گیری

استرالیا یکی از کشور های پیشرفته جهان است و با داشتن یکی از بهترین اقتصاد ها و نرخ بیکاری پایین مقصد محبوب بسیاری از مهاجران است. یکی از مهمترین روش های مهاجرت به این کشور دریافت ویزای کاری است. شما می توانید با داشتن مدرک فنی و حرفه ای و با مدرک زبان آیلتس به راحتی به استرالیا مهاجرت کنید.

برای مهاجرت به استرالیا نیاز دارید که حداقل 60 امتیاز در سیستم امتیاز بندی مهاجرتی استرالیا کسب کرده باشید. برای مهاجرت به استرالیا شما نیاز دارید که بیمه سلامت، عدم سوء پیشینه، مدرک زبان، مدرک فنی و حرفه ای نیز داشته باشید. شما برای مهاجرت به استرالیا با داشتن یک پیشنهاد کاری می توانید با ویزای مهارت کاری و یا حمایت مالی کارفرما به استرالیا مهاجرت داشته باشید.


سوالات متداول

شما برای مهاجرت کاری به استرالیا با مدرک فنی وحرفه ای باید حداقل 60 امتیاز را کسب کنید.

موارد اساسی و لازم برای اقامت در استرالیا می تواند از جمله تأیید وجوه مالی، مهارت لازم، داشتن مدرک فنی و حرفه ای، بیمه سلامت، عدم سابقه کیفری، تسلط به زبان انگلیسی باشد. در بعضی از موارد نیز لازم است که پیش از مهاجرت به استرالیا حساب بانکی در این کشور باز کرده باشید.

محدودیت سنی برای مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی و حرفه ای 45 سال است.

مهاجرت با ویزای مهارت کاری استرالیا روشی برای مهاجرت به این کشور است. برنامه های بسیاری برای مهاجران با مهارت کاری به ویژه مشاغلی که موجب بهبود نیروی کار و اقتصاد استرالیا می شود وجود دارد. در این ویزا نیاز است که متقاضی مهارت و تجربه کاری کافی را داشته باشد.

بله شما می توانید بدون مدرک تحصیلی و تنها با داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای استرالیایی خود که قرار است حامی مالی شما شود به استرالیا مهاجرت کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

12 پاسخ

 1. سلام روزتون بخیر . با توجه به سنتون برای شما اوسبیلدونگ آلمان بهترین گزینه برای مهاجرت هست . پیشنهاد میکنم مقالات مربوط به اوسبیلدونگ رو در سایتمون مطالعه بفرمایید. و در صورت تمایل برای مشاوره رایگان میتونید فرم ارزیابیمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون با جزییات راهنماییتون کنند.

 2. سلام من ۱۹ سال سن دارم و ۳ تا مدرک در زمینه IT دارم از فنی حرفه ای
  مدرک CCNA, Software engineer,icdl
  و زبان انگلیسی ام خوب هست
  با اینا میتونم برم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی