درآمد پزشکان در آلمان

درآمد بالای پزشکان در کشور آلمان به همراه جایگاه بالای اجتماعی این موقعیت شغلی، هر فردی را علاقه‌مند به تحصیل و یا کار در این رشته‌های پزشکی می‌کند. میزان حقوق و درآمد پزشکان بسته به ماهیت و تخصص شغلی که دارند متفاوت است. با مهاجرت کاری به آلمان، این فرصت برای شما وجود دارد که با ورود به هر یک از گرایش‌ها به درآمدی بالا در این کشور برسید. در این مطلب از موسسه کاریابی بین‌المللی کاربین به بررسی درآمد پزشکان در آلمان می‌پردازیم و عوامل موثر در تعیین درآمد پزشکان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فرم مشاوره رایگان

درآمد بالای پزشکان در کشور آلمان به همراه جایگاه بالای اجتماعی این موقعیت شغلی، هر فردی را علاقه‌مند به تحصیل و یا کار در این رشته‌های پزشکی می‌کند.

آنچه خواهید خواند:

آلمان به لحاظ سطح درآمد پزشکان بهترین مقصد کاری است

با وجود اینکه حوزه‌ای مانند پزشکی تخصص‌های مختلفی دارد که میزان درآمد پزشکان با توجه به آن‌ها تعیین می‌شود اما این کشور یکی از بهترین گزینه‌های کار در آلمان برای پزشکان است. کشور آلمان برای تمامی کادر درمانی خود امنیت شغلی مناسبی را فراهم کرده است و به پزشکان این اطمینان خاطر را می‌دهد که تا پایان مدت اقامت خود در این کشور از سطح زندگی مناسبی برخوردار خواهند بود.

آلمان به لحاظ سطح درآمد پزشکان بهترین مقصد کاری است

در کشور آلمان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار مجهزی مستقر شده‌اند که دستاوردهای قابل توجهی در زمینه پزشکی داشته‌اند. بازار کار پزشکان در آلمان به گونه‌ای که بیشتر آن‌ها ترجیح می‌دهند تا در مراکز خصوصی به جای بیمارستان‌های دولتی کار کنند تا بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند.

نگاهی به درآمد اولیه پزشکان در کشور آلمان

نوع فعالیت پزشکی در هر مرکزی درمانی در آلملان متفاوت است. اما تجربه و تخصص مد نظر در تعیین میزان درآمد پزشکان در آلمان نقش مهمی دارد. درآمد اولیه پزشکان در کشور آلمان از دوره کارآموزی دانشجویی که در سال آخر تحصیل به عنوان دستیار پزشک آغاز می‌شود که ماهیانه مبلغی در حدود 4500-4000 یورو است. توجه داشته باشید که این میزان از درآمد در صورتی که با شیفت شب همراه باشد می‌تواند به مبلغ 5500 یورو افزایش پیدا کند.

نگاهی به درآمد اولیه پزشکان در کشور آلمان

به طور تقریبی می‌توان گفت که همه پزشکان در طول دوره کارآموزی و حتی در زمان اشتغال خود سطح درآمدی برابری دارند و بعد از آن هم فاکتورهای دیگری در افزایش حقوق تاثیرگذار خواهند بود. دانشجویان رشته پزشکی عمدتا دوره کارآموزی خود را در بیمارستان‌های دانشگاهی سپری می‌کنند و سپس در یکی از مراکز خصوصی و یا دولتی مشغول به کار می‌شوند.

نگاهی به سطح درآمد پزشکان در شاخه‌های مختلف پزشکی در آلمان

توجه داشته باشید که درآمد رشته‌های مختلف پزشکی در آلمان با یکدیگر متفاوت است و هر چقدر که تخصص بیشتری داشته باشید از سطح درآمد بالاتری هم برخوردار خواهید بود. اما تنها میزان تخصص در برآورد حقوق شما تاثیرگذار نیست. شهر محل سکونت شما هم می‌تواند میزان درآمد شما را تعیین کند. آخرین آمارها نشان می‌دهند که در بین افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، پزشکان بیشترین سطح درآمد را در آلمان دارند که در میان آن‌ها متخصصان در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند. سطح درآمد پزشکان از 5000 یورو تا 15000 یورو در هر ماه متغیر است. اما به طور میانگین 9600 یورو است.

نگاهی به سطح درآمد پزشکان در شاخه‌های مختلف پزشکی در آلمان

در ادامه به بررسی درآمد پزشکان در شاخه‌های مختلف پزشکی در آلمان می‌پردازیم:
• پزشک عمومی: 7070 یورو
• متخصص تغذیه: 7210 یورور
• متخصص پوست: 10600 یورو
• متخصص داخلی: 11800 یورو
• چشم‌پزشک: 7880 یورو
• متخصص اطفال: 8490 یورو
• متخصص زنان و زایمان: 10300 یورو
• فیزیوتراپ‌ها: 5880 یورو
• متخصصان مغز و اعصاب: 18000 یورو

بررسی هزینه ویزیت پزشکان در کشور آلمان

یکی از مهم‌ترین موارد در بررسی درآمد پزشکان در آلمان، هزینه ویزیتی است که این افراد از مراجعان دریافت می‌کنند. به طور کلی هزینه ویزیت پزشکان در آلمان از جمله معاینات اطفال و معایناتی که به صورت سالینه هستند تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار دارند. در نظر داشته باشید که بیمه درمانی تمامی مراقبت‌های پزشکی فوری در آلمان را پوشش می‌دهد. با این وجود بیماران که در کشور آلمان بیمه ندارند باید شخصا هزینه‌های اولیه درمان را پرداخت کنند.

هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را باید بدانید

در این قسمت از بررسی درآمد پزشکان در آلمان نوبت به برآور هزینه‌های تقریبی زندگی در این کشور می‌رسد. به طور کلی حداقل حقوق و درآمد مشاغل مختلف باید با توجه به هزینه‌هغای زندگی در این کشور مورد بررسی قرار بگیرد. در یک تخمین کلی‌تر، هزینه زندگی در کشور آلمان برای یک فرد مجرد ماهانه مبلغی نزدیک به 769.69 یورو است. این مبلغ برای یک خانواده چهار نفره ماهانه در حدود 2.636 یورو است.

هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را باید بدانید

در ادامه جزئیات بیشتری از هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را با شما به اشتراک می‌گذاریم:
• رستوران: 50 یورو
• مواد غذایی: 10 یورو
• حمل و نقل ماهیانه: 70 یورو
• اینترنت: 39.93 یورو
• پوشاک: 35.53 تا 107 یورو

جزئیات هزینه‌های زندگی در کشور آلمان

کاربین؛ تخصصی‌ترین مرجع مهاجرت کاری به کشور آلمان

طی چند سال اخیر کشور آلمان با کمبود کادر مجرب پزشکی مواجه بوده است. رشته پزشکی در کشور آلمان اعتبار بالایی دارد و به همین دلیل نیز از نظر درآمد، پزشکان در این کشور از جایگاه خوبی برخوردار هستند. قبل از اینکه به فکر مهاجرت کاری به آلمان باشید باید اطلاعات کافی درباره درآمد پزشکان و شرایط مورد نیاز داشته باشید.


کاریابی بین‌المللی کاربین تنها موسسه کاریابی در خارج از کشور با کامل‌ترین بانک مشاغل در سراسر دنیا است. اگر علاقه‌مند به کار در زمینه پزشکی در کشور آلمان هستید، پیشنهاد می‌شود با کارشناسان موسسه کاربین تماس بگیرید. کارشناسان مجموعه ما، موقعیت‌های شغلی مختلفی را در حوزه پزشکی به شما معرفی می‌کنند که بیشترین سطح درآمد را در کشور آلمان دارند.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار آلمان

سوالات متداول

درآمد دندانپزشکان در کشور آلمان در مراکز دولتی کمتر از مراکز خصوصی است و به طور تقریبی در حدود 4000 تا 6000 یورو در ماه می‌باشد. این در حالی است که در مراکز خصوصی و یا با داشتن مطب شخصی می‌توانید تا 12000 یورو هم در ماه درآمد داشته باشید.

آمارها نشان می‌دهند که میانگین درآمد سالانه پزشکان در این کشور چیزی در حدود 71600 یورو الی 101696 یورو است.

شهر هسه با پرداختی 92359 یورو و منطقه مکلنبورگ-پومرانی غربی با پرداخت 65791 یورو به ترتیب بیشترین و کمترین درآمد را برای پزشکان آلمان فراهم می‌کند.

میزان مالیات بر درآمد در کشور آلمان با توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین شهر محل زندگی متغیر است و رقمی بین 29 تا 35 درصد می‌باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی