1. کاربین
  2. مقالات
  3. مهندسی صنایع در استرالیا

مهندسی صنایع در استرالیا

مردم استرالیا در سراسر جهان به مهربانی و خونگرمی شهرت دارند، به همین دلیل این کشور می تواند برای مهاجرت کاری بسیار مناسب باشد. طبیعت منحصر به فرد و متنوع، وجود فرصت های شغلی بسیار و بالا بودن استاندارد زندگی در استرالیا موجب شده هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای دریافت اقامت آن با یکدیگر رقابت کنند. علاوه بر این استرالیا خانه چندین دانشگاه با رتبه برتر جهانی است که در برخی از بهترین شهرهای دانشجویی این کشور قرار دارند. اگر همه این ها برای شما به اندازه کافی وسوسه انگیز به نظر می رسد، بهتر است خود را برای شروع یک زندگی جدید در استرالیا آماده کنید. یکی از بهترین گزینه ها برای ورود به این کشور  کار در رشته مهندسی صنایع است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهندسی صنایع در استرالیا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

مهندسی صنایع چیست؟

مهندسی صنایع شاخه ای از مهندسی است که افراد متخصص در آن به بهینه سازی فرآیندها، سازمان ها و سیستم های مختلف در مسیر تولید و ارائه خدمات می پردازند. شما می توانید به عنوان یک مهندس صنایع در زمینه های مختلف مدیریتی کار کنید. بسیاری از افراد این حرفه را به دلیل مهارت های بیشمار و دانش بالای مورد نیاز آن، یک حرفه قابل احترام می دانند. مهندسان صنایع معمولاً آموزش های گسترده ای در زمینه های مختلف از جمله تجهیزات صنعتی و برنامه های کامپیوتری پشت سر می گذارند تا بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. مدیران و سایر ذینفعان در شرکت ها اغلب برای مهندسان صنایع ارزش بسیاری قائل هستند زیرا آن ها می توانند موجب بهبود روند عملیاتی کسب و کارها شوند. به طور کلی هدف اصلی یک مهندس صنایع افزایش کارایی، بهبود کنترل کیفیت، تلاش برای پایداری و رعایت مقررات کار است.

 

مهندسی صنایع در استرالیا طیف گسترده ای از زمینه های متفاوت را پوش می دهد که پرتقاضاترین آن ها عبارتند از:

پرتقاضاترین زمینه های مهندسی صنایع در استرالیا

 

• علم مهندسی
• مدیریت پروژه
• نظارت بر سیستم های صنعتی
• نظارت بر سیستم های مدیریت کیفیت
• بهره برداری و مدیریت کارخانه ها

به عبارت دیگر مهندسان صنایع استفاده از پرسنل، امکانات، تجهیزات و مواد، فرآیندهای عملیاتی فعلی و شیوه ‌های ایجاد شده را بررسی می‌ کنند و از این طریق موجب بهبود راندمان کار در محیط ‌های مختلف تجاری، صنعتی و تولیدی می شوند.

پیشرفت شغلی مهندسی صنایع در استرالیا

مهندسان صنایع در استرالیا به دلیل یادگیری طیف وسیعی از مهارت ‌ها و کسب دانش برای رویه‌ های عملیاتی مختلف، اغلب می ‌توانند به رتبه های بالاتری در شغل خود برسند. به عنوان مثال اغلب مهندسان صنایع در ابتدا به سمت‌ های مدیریتی مانند مدیر عملیات، مدیر تدارکات یا مدیر کنترل کیفیت منسوب می شوند. برخی دیگر نیز در کارخانه ها ناظر می شوند و بر فرآیند عملیاتی مهندسان و تکنسین های دیگر نظارت می کنند. البته تعدادی از مهندسان صنایع نیز در کنار مشاغل مدیریتی، تصمیم می‌ گیرند در مراکز آموزشی و دانشگاه ‌های مهندسی عضو هیئت علمی شوند و مفاهیم مهندسی صنایع را به دانشجویان جدید آموزش دهند. به هر حال فرصت های بیشماری برای پیشرفت مهندسان صنایع در این کشور وجود دارد.

پیشرفت شغلی مهندسی صنایع در استرالیا

 

بهترین دانشگاه ها برای رشته مهندسی صنایع در استرالیا

همان طور که گفته مراکز آموزشی استرالیا در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. اما اگر قصد دارید در رشته مهندسی صنایع در این کشور ادامه تحصیل دهید، پیشنهاد می کنیم یکی از مراکز آموزشی زیر را انتخاب کنید.

• دانشگاه موناش شهر ملبورن
• دانشگاه کوئینزلند شهر بریزبن
• دانشگاه نیو ساوت ولز شهر سیدنی
• دانشگاه سیدنی شهر سیدنی
• دانشگاه مبلورن شهر ملبورن
• دانشگاه آدلاید شهر آدلاید
• دانشگاه ولونگونگ شهر ولونگوگ
• دانشگاه تکنولوژی سیدنی شهر سیدنی

 

کاریابی بین‌المللی کاربین خدماتی در زمینه مهاجرت تحصیلی ندارد و صرفا جهت اطلاع‌رسانی میباشد.

مزایای تحصیل و کار در رشته مهندسی صنایع در استرالیا

همان طور که در پاراگراف های قبل نیز گفته شد مهاجرت کاری و تحصیل به استرالیا می تواند یک امتیاز بزرگ برای شما باشد. از جمله مهم ترین مزیت های تحصیل و کار در رشته مهندسی صنایع در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1. وجود سیستم آموزشی عالی و دانشگاه های برتر جهانی
استرالیا یک سیستم آموزشی عالی دارد که موجب شده اکثر دانشگاه های مهندسی آن در لیست مراکز آموزشی برتر جهان قرار بگیرند. بنابراین با تحصیل در آن ها می توانید از یک دوره آموزش باکیفیت بهره ببرید.

2. امکان استفاده از فرصت های کارآموزی
بسیاری از برنامه های تحصیلی، به ویژه مهندسی صنایع در دانشگاه های استرالیا شامل دوره های کارآموزی هستند. این فرصت‌ های منحصربه‌فرد به دانشجویان کمک می‌ کند تا با بازار کار آشنا شوند و بعد از فارغ التحصیلی به راحتی شغل مناسبی برای خود پیدا کنند.

3. لذت بردن از محیط های دانشجویی شگفت انگیز
یکی از جنبه های مثبت تحصیل مهندسی صنایع در استرالیا، حمایت تمام و کمال دانشگاه از دانشجویان بین المللی است. برای راحتی بیشتر دانشجویان بین المللی در بعضی از شهرهای این کشور مراکز دانشجویی خاصی وجود دارد که در زمینه های مختلف حقوقی، کاریابی، شبکه سازی، یافتن محل اقامت و… به آن ها کمک می کنند.

 

علاوه بر موارد گفته شده برخی از بهترین مدارس تجاری و مهندسی جهان، در این کشور قرار دارند. همین موضوع می تواند فرصت های شغلی بیشماری را در اختیار فارغ التحصیلان قرار دهد. این کشور هنوز جنبه وحشی خود را با وجود آب و هوای گرم، سواحل زیبا و طبیعت بکر و دست نخورده خود حفظ کرده است. همچنین این قاره وسیع و بی نظیر 20 سایت میراث جهانی ثبت شده در یونسکو دارد و با بیش از 500 پارک ملی و 2700 منطقه حفاظت شده از جمله پناهگاه های حیات وحش و ذخایر بومی منحصربه فرد، زندگی و کار در آن را بسیار لذت بخش می کند.

 

میانگین حقوق مهندسی صنایع در استرالیا 2023

 

کاریابی بین‌المللی کاربین خدماتی در زمینه مهاجرت تحصیلی ندارد و صرفا جهت اطلاع‌رسانی میباشد.

میانگین حقوق مهندسی صنایع در استرالیا 2023

فردی که به عنوان یک مهندس صنایع متخصص در استرالیا کار می کند معمولاً می تواند سالیانه حدود 85900 دلار استرالیا درآمد داشته باشد. البته دستمزد افراد در این شغل از 41200 AUD (کمترین) تا 135000 AUD (بالاترین) متغیر است. در اکثر مواقع این حقوق سالیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا نیز می شود و بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی شرکت بسیار متفاوت باشد. اما مهمترین عامل در تعیین میزان دستمزد و حقوق و مزایا، تجربه کاری افراد است. این موضوع کاملا منطقی است که هرچه تجربه کاری شما بیشتر باشد، به مراتب درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد.

 

متوسط حقوق ماهانه مهندسین صنایع در شهرهای استرالیا

 

باتوجه به بررسی های انجام شده میزان درآمد یک مهندس صنایع در استرالیا براساس تجربه کاری به شرح زیر است:

• سابقه کاری بین 0 تا2 سال: مهندسین صنایعی که در استرالیا کمتر از دو سال سابقه کار داشته باشند حدودا 41100 دلار استرالیا درآمد دارند.
• سابقه کاری بین 2 تا 5: میانگین حقوق افراد با سابقه کار بین 2 تا 5 سال معمولا به 53600 دلار استرالیا (AUD) افزایش می یابد.
• سابقه کار بین 5 تا 10: متوسط حقوق مهندسی صنایع در استرالیا با 5 تا 10 سال سابقه کار تقریبا 78700 AUD خواهد بود.
• سابقه کار بین 10 تا 15: مهندس صنایع با تجربه کاری ده تا پانزده ساله خود می تواند در حدود 98100 AUD در امد داشته باشد.
• سابقه کار بین 15 تا 20: یک مهندس صنایع با 15 تا 20 سال سابقه می تواند به طور متوسط 105800 دلار استرالیا درآمد در سال داشته باشد.
• سابقه کار بالای 20 سال: مهندسانی که بیش از 20 سال تجربه کاری داشته باشند در استرالیا بسیار ارزشمند هستند و انتظار می رود سالانه 114900 دلار درآمد داشته باشند.

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا شما رو به اهداف و خواسته هاتون برسونیم.

همواره با شما همراهیم

نتیجه گیری

بررسی کلی شغل مهندسی صنایع در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل داشتن تفریحات دریایی فراوان مانند موج سواری و سواحل طلایی خود شهرت جهانی دارد. این کشور چیزهای زیادی برای ارائه به مهاجرین و دانشجویان خارجی در اختیار دارد. فرهنگ و تاریخ غنی این کشور آن را به کشوری فوق العاده متنوع تبدیل کرده؛ کشوری که نسبت به جامعه بین المللی پذیرش بالایی دارد. همان طور که در طول مقاله گفته شد امروزه یکی از پرتقاضاترین مشاغل موجود در این کشور، مهندسی صنایع است. اگر قصد دارید در رشته مهندسی صنایع در استرالیا مشغول به کار شوید می توانید از مشاورین مجموعه کاربین کمک بگیرید. موسسه کاربین با داشتن مجوز رسمی از اداره کار و رفاه اجتماعی برای ارسال نیروی کار به خارج از کشور آماده ارائه خدمات کاریابی به شما عزیزان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با همکاران ما در تماس باشید.

سوالات متداول

مهندسان صنایع در استرالیا با به حداکثر رساندن کارایی و اثربخشی فرآیند کاری سازمان ها، رقابت پذیری شرکت را از همه نظر به ویژه طراحی و تولید تا استراتژی تجاری تضمین می کنند.
برای کار به عنوان مهندس صنایع در استرالیا به مدرک لیسانس با گرایش مهندسی صنایع یا مکانیک نیاز دارید. شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور نیز در حرفه مهندسی صنایع مشغول به تحصیل شوید.
بله، استرالیا علاوه بر داشتن برخی از بهترین مراکز آموزشی تجاری و مهندسی در جهان، کشوری بسیار توسعه ‌یافته است که می تواند فرصت های شغلی بینظیری را برای دانشجویان بین المللی به ویژه افراد علاقه مند به مهندسی صنایع ارائه کند.
فردی که به عنوان یک مهندس صنایع متخصص در استرالیا کار می کند معمولاً می تواند سالیانه حدود 85900 دلار استرالیا درآمد داشته باشد. البته دستمزد افراد در این شغل از 41200 AUD (کمترین) تا 135000 AUD (بالاترین) متغیر است.

مقالات مرتبط

مهندسی مکانیک در استرالیا

مهندسی مکانیک در استرالیا

مهندسی مکانیک در استرالیا یک رشته گسترده با فرصت های کاری متنوع و بی نظیر، در بخش های مختلف است. علاوه بر این دانشکده های مهندسی استرالیا شهرت جهانی دارند و هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای دریافت پذیرش از آن ها با یکدیگر رقابت می کنند. درواقع می توان گفت این حرفه در استرالیا تقاضای بالایی دارد.
مهندسی کشاورزی در استرالیا

مهندسی کشاورزی در استرالیا

همان طور که می دانید مهندسان کشاورزی در زمینه استفاده از علم و فناوری در تولید محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، فعالیت می کنند. آن ها مشکلات مختلفی همچون تولید پایدار کشاورزی، اثرات زیست محیطی کشاورزی فشرده و مدیریت پس از برداشت محصولات کشاورزی را حل و فصل می کنند. امروزه مهندسان کشاورزی در کشورهای مختلف از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار هستند.
مهندسی شیمی در استرالیا

مهندسی شیمی در استرالیا

آیا قدرت تجزیه و تحلیل بالایی دارید و کار با مواد شیمیایی را دوست دارید؟ اگر جواب شما مثبت است، پس می توانید به یک مهندس شیمی فوق العاده تبدیل شوید. مهندسان شیمی برای ایجاد تغییر و پیشرفت در صنایع و کارخانه های مختلف حیاتی هستند. امروزه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تبدیل شدن به یک مهندسی شیمی، استرالیا است.

دیدگاه ها و سوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها