بازار کار طراحی داخلی در آلمان

یکی از رشته‌هایی که برای متقاضیان مهاجرت کاری بسیار جذابیت دارد، طراحی داخلی است. کشورهای مختلفی وجود دارند که می‌توان برای مهاجرت کاری انتخاب کرد. آلمان یکی از آن‌ها به‌حساب می‌آید. قبل از اینکه درخواست مهاجرت کاری را به ثبت برسانید باید درباره بازار کار طراحی داخلی در آلمان اطلاعات لازم را به دست بیاورید. با این اطلاعات می‌‌توانید تصمیم بگیرید آیا آلمان انتخاب مناسبی برای مهاجرت کاری است یا خیر؟ در ادامه همراه ما باشید تا درباره بازار کار این رشته در کشور آلمان بیشتر بدانید.

فرم مشاوره رایگان

بررسی کامل بازار کار طراحی داخلی در آلمان

آنچه خواهید خواند:

فرصت‌های شغلی رشته طراحی داخلی در آلمان چگونه است؟

برای اینکه بتوانید درباره بازار کار طراحی داخلی در آلمان اطلاعات لازم را به دست بیاورید، نیاز است فرصت‌های شغلی این رشته را مورد بررسی قرار دهید. به‌طورکلی بیشتر افرادی که از رشته طراحی داخلی در کشور آلمان فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در رشته مربوطه شغل پیدا کنند؛ زیرا فرصت‌های شغلی گوناگونی به چشم می‌خورند که آلمان در آن‌ها دچار کمبود نیروی متخصص است. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید افرادی که دارای مدرک رشته طراحی داخلی هستند باید تغییر و تحولاتی را در مکان‌ها ایجاد کنند. این مکان‌ها می‌توانند کاربری‌های مختلف داشته باشند که مهم‌ترین آن‌ها شامل گزینه‌هایی همچون مسکونی، اداری، تجاری، پاساژها، فضاهای باز و… می‌شوند. افراد می‌توانند در موقعیت‌های زیر به کار مشغول شوند:


• پارک‌های تفریحی و گردشگری را طراحی کنند.
• به طراحی میادین و محوطه‌های شهری بپردازند.
• سرپرستی و مدیریت دفاتر طراحی داخلی را برعهده بگیرند.
• در پروژه‌های طراحی شرکت کنند.
• و…

فرصت‌های شغلی رشته طراحی داخلی در آلمان

طراحان داخلی از چه روش هایی میتوانند به آلمان بروند؟

اگر قصد دارید در رشته طراحی داخلی در کشور آلمان مشغول به کار شوید، راه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. شما به‌عنوان متقاضی مهاجرت کاری باید هر کدام از این راه‌ها را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس شرایطی که دارید، یکی را انتخاب کنید. ازآنجایی‌که بازار کار طراحی داخلی در آلمان مناسب بوده، تعداد متقاضیان نیز بالا است؛ ازاین‌رو شما به‌عنوان یکی از متقاضیان برای افزایش شانس خود نیاز دارید درباره این راه‌ها اطلاعات کافی به دست بیاورید. این شما و این راه‌های فعالیت در رشته طراحی داخلی!

راه‌های مهاجرت به آلمان برای فعالیت در رشته طراحی داخلی

در دوره‌های آوسبیلدونگ شرکت کنید

روش اولی که می‌توانیم نام ببریم، شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ است. متقاضیانی که قصد شرکت در این دوره‌ها را دارند، باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشند. این دیپلم باید در زمینه معماری و ساختمان اخذ شده باشد. دوره‌هایی که در این زمینه وجود دارند، بین 2.5 الی 3 سال طول می‌کشند. زمانی که فرد در دوره‌ها شرکت کرد و توانست آن را با موفقیت به اتمام برساند، می‌تواند به دنبال پیدا کردن کار و وارد شدن به صنعت مربوطه باشد.

شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ طراحی داخل در آلمان

از طریق کار اقدام کنید

روش بعدی که برای ورود به بازار کار طراحی داخلی در آلمان می‌توانید از آن بهره ببرید، اقامت کاری است. این افراد در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنند تا هیچ مانعی برای کار وجود نداشته باشد. ورود از طریق کار نیز به دو صورت انجام می‌پذیرد. شما می‌توانید ویزای جستجوی کار آلمان یا جاب سیکر دریافت کنید و به مدت 6 ماه به دنبال کار باشید. درصورتی‌که نتوانستید شغلی متناسب با مهارت‌های خود پیدا کنید، متأسفانه باید به کشور مبدأ برگردید. روش بعدی دریافت دعوت‌نامه از جانب یک کارفرمای آلمانی است. شما با داشتن این دعوت‌نامه به‌راحتی می‌توانید به کشور آلمان مهاجرت کاری کنید و در آنجا به کار مشغول شوید. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی، سابقه کاری و تخصص هستند، می‌توانند نسبت به انتخاب این روش اقدامات لازم را انجام دهند.

متقاضیان کار در رشته طراحی داخلی چقدر می‌توانند درآمد داشته باشند؟

افرادی که قصد دارند در حرفه طراحی داخلی مشغول به کار شوند، باید به پارامتر بسیار مهمی تحت عنوان درآمد و حقوق توجه کنند. به‌طورکلی انواع مؤلفه‌ها می‌توانند روی افزایش یا حقوق متخصصان طراحی داخلی تأثیر خود را بگذارند. به طور متوسط متخصصان می‌توانند ماهانه بین 2800 تا 4000 یورو درآمد کسب کنند. حالا هر چقدر تجربه و سابقه کاری بیشتر شود، حقوق نیز متناسب با آن افزایش پیدا خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال متخصصان با سابقه کاری ده سال می‌توانند تا 8000 یورو نیز به دست بیاورند. همان‌طور که گفتیم مولفه‌های مختلف می‌توانند روی سطح درآمدی تأثیرگذار باشند. از جمله آن‌ها می‌توانیم به تجربه، موقعیت مکانی، جنسیت، تخصص و میزان تحصیلات اشاره کنیم.

برآورد میزان درآمد طراحان داخلی در کشور آلمان

بازار کار طراحی داخلی در کشور آلمان چگونه است؟

حالا به مهم‌ترین مبحث یعنی بازار کار طراحی داخلی در آلمان می‌پردازیم. به‌طورکلی آلمان یکی از کشورهایی به‌حساب می‌آید که در صنایع مرتبط با طراحی و معماری به نیروی کار نیاز دارد و رشته مذکور نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ به همین علت متقاضیان می‌توانند آینده درخشانی برای خود متصور شوند. البته همه چیز به سطح توانایی‌ها و مهارت‌های شما بستگی دارد. هر چقدر در کارهای خود مهارت بیشتری داشته باشید، به همان اندازه نیز شانس شما برای مهاجرت کاری و پیدا کردن کار در آلمان بیشتر خواهد شد.

گرم بودن بازار کار رشته طراحی داخلی در کشور آلمان

آیا امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد؟

حالا که با بازار کار طراحی داخلی در آلمان آشنا شدید، شاید این سؤال برای شما به وجود بیاید که آیا می‌‌توان به اقامت دائم کشور آلمان دست پیدا کرد یا نه؟ برای پاسخ به این سؤال باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. به‌طورکلی آلمان از کشورهایی به شمار می‌رود که اقامت دائم را به متقاضیان خود ارائه می‌دهد؛ اما برای دریافت آن باید از شرایط مختلفی بهره‌مند باشید. این شرایط باتوجه‌به روش انتخابی متفاوت است.

 

اگر متقاضیان با بلو کارت وارد بازار کار شده باشند، بعد از گذشت 24 ماه می‌توانند درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنند. این مدت برای متقاضیان با مدرک زبان B1 به 19 ماه کاهش پیدا خواهد کرد.

 

شرایط برای متقاضیان دوره آوسبیلدونگ به شکل دیگری است. یعنی این متقاضیان در ابتدا باید دوره خود را پشت سر گذاشته باشند و بعد از گذشت حدود 2.5 سال درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنند. زمانی که به‌عنوان نیروی کار ماهر مهاجرت کاری می‌کنید، باید به‌صورت مداوم چهار سال در آلمان مشغول به کار شوید. سپس می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنید. با اقامت دائم از تمام حق‌وحقوق یک شهروند عادی برخوردار خواهید شد.

امکان اخذ اقامت دائم کشور آلمان
سخن آخر

آلمان یکی از کشورهایی به شمار می‌رود که هر ساله در رشته‌های مختلف دانشجو و نیروی کار می‌پذیرد. یکی از رشته‌ها طراحی داخلی است. اگر شما نیز به این رشته علاقه‌مند هستید، می‌توانید هم با تحصیل و هم با ویزای کاری مهاجرت کاری کنید. هر کدام از روش‌ها دارای شرایط گوناگونی هستند که شما به‌عنوان متقاضی باید با آن‌ها به‌صورت کامل آشنایی داشته باشید که در این مطلب سعی کردیم به بررسی آن‌ها بپردازیم. همچنین اطلاع از درآمد و بازار کار طراحی داخلی در آلمان به شما کمک خواهد کرد بتوانید تصمیم بهتری مبنی بر مهاجرت کاری بگیرید. اگر شما نیز متقاضی مهاجرت کاری هستید؛ ولی سؤالات زیادی ذهنتان را درگیر کرده است، می‌توانید با مجموعه کاربین در تماس باشید. مجموعه کاربین در حوزه کاریابی بین‌المللی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و تا به امروز توانسته است پرونده‌های زیادی را به موفقیت برساند. کافی است با کارشناسان مربوطه تماس برقرار کنید تا شما را به‌خوبی راهنمایی کنند.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار آلمان

سوالات متداول

• پارک‌های تفریحی و گردشگری را طراحی کنند.
• به طراحی میادین و محوطه‌های شهری بپردازند.
• سرپرستی و مدیریت دفاتر طراحی داخلی را برعهده بگیرند.
• در پروژه‌های طراحی شرکت کنند.
• و…

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی