مهاجرت معلمان به استراليا

مهاجرت کاری معلمان به استراليا

استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای انگلیسی زبان است که همواره مورد توجه بسیاری از مهاجران از سراسر جهان بوده است. با توجه به کیفیت بالا سیستم آموزشی در استرالیا، مدارس و شرایط خوب زندگی، موجب شده است که بسیاری از معلمان تمایل به مهاجرت به استرالیا را داشته باشند. مزایای اصلی معلمان مهاجر استرالیایی ثبات شغلی بالا، زندگی در کشوری با امکانات اجتماعی و مالی خوب، دسترسی به صندوق بازنشستگی و درآمد نسبتاً بالا است. این مقاله به بررسی مهاجرت کاری معلمان به استراليا پرداخته و شما از طریق این مقاله می توانید از مراحل مهاجرت به استرالیا اطلاعات کاملی را بدست آورید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-معلمان-به-استرالیا

نحوه مهاجرت کاری معلمان به استرالیا

برای مهاجرت کاری معلمان باید از طریق ویزای کاری 189 و 190 استرالیا برای مهاجرت کاری اقدام کنند. البته، قبل از انجام اولین مراحل، باید اعتبار معلم متقاضی توسط یکی از سیستم های گواهی معلم استرالیا تأیید شود.

دو سیستم رتبه بندی AITSL و ACECQA برای معلمانی که می خواهند برای کار به استرالیا نقل مکان کنند وجود دارد.

اولین نکته در مورد مهاجرت معلمان به استرالیا این است که شغل متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد. برای رفتن به محل کار، به مدرک دانشگاهی، تجربه کاری و سطح بالای زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

متقاضیان ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای کار استرالیا نباشند، بنابراین می توانند برای تحصیل به عنوان معلم به استرالیا مهاجرت کنند و پس از تحصیل شروع به تدریس کنند.


قانون کار معلمان در استرالیا

هر کسی که می خواهد به عنوان معلم در استرالیا کار کند باید در لیست مشاغل اجباری در استرالیا قرار داشته باشد. البته آنچه در شغل معلمی مهم است این است که هر استانی سیستم آموزشی خاص خود را دارد. در نتیجه جذب نیروی کار در مناطق مورد نظر همراه با داشتن دانش کافی در این رابطه می باشد.

 

در استرالیا هر شغل و حرفه ای قانون کار مخصوص به خود را دارد. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به استرالیا به عنوان معلم هستند، می توانند با مشاهده کد مخصوص شغل خود را در وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا، به همراه شرایط استخدام مشاهده کنند. جدول زیر مشاغل معلمان استرالیایی را نشان می دهد.

 

کد استخدام       نوع فعالیت در استرالیا

241111                                مربی مهدکودک

241213                                معلم دبستان

241311                        معلم متوسطه (متوسطه اول)

241411                       معلم دبیرستان (متوسطه دوم)

241511                      معلم متخصص نیاز های ویژه

241599                        معلم آموزش ویژه NEC

241512                         معلم ویژه کم شنوایان

241599                        معلم برای افراد کم بینا

قوانین-کار-معلمان-در-استرالیا

سیستم رتبه بندی مهاجرت به استرالیا برای معلمان

هنگامی که معلمان قصد دارند برای کار به استرالیا مهاجرت کنند، باید یک پروفایل ایجاد کنند و تمام اطلاعات لازم را نیز در آن سامانه تکمیل کنند. درخواست های نامزد باید پیش از ایجاد نمایه توسط سیستم ارزیابی مهاجرت معلمان استرالیا مورد تایید قرار گرفته باشد.

 

این سیستم های رتبه بندی عبارتند از AITSL و ACECQA که به نوعی تحت سیستم AITSL است که مخفف Australian School of Education Leadership Institute می باشد. معلمان برای کار به عنوان معلم در استرالیا از طریق موسسات آموزشی و مدارس استرالیا انتخاب می شوند.

 

معلمان پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان، آموزش استثنایی، کم شنوایی و کم بینا می توانند برای تکمیل درخواست خود به وب سایت AITSL مراجعه کنند. معلمان توسط آژانس کیفیت آموزش و مراقبت از دوران کودکی استرالیا انتخاب می شوند. به همین دلیل، معلمان باید به وب سایت ACECQA مراجعه کرده و روند لازم را نیز دنبال کنند.

 

در سیستم های AITSL و ACECQA اساتید موظف به ارائه مدارک مورد نیاز هستند و پس از تجزیه و تحلیل مدارک، مرجع و دپارتمان ذیصلاح به درخواست داوطلب پاسخ داده خواهد شد.

در صورت تایید، معلمان می توانند برای ویزای 189 و 190 استرالیا درخواست دهند. در صورتی که متقاضی نمره لازم را کسب کند و در کشور استرالیا پذیرفته شود، دعوتنامه برای متقاضی ارسال می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم ارزیابی ویزای 189 و 190، لطفاً به لینک ویزای کار استرالیا مراجعه نمایید.

مهارت های ضروری برای معلمان در استرالیا

همانطور که در بالا ذکر شد، برای مهاجرت به استرالیا، معلمان باید دارای مدرک دانشگاهی، سابقه کار و سطح بالایی از مهارت زبان را داشته باشند. یکی از مهم ترین مهارت هایی که معلمان برای مهاجرت به استرالیا به آن نیاز دارند، مهارت های زبانی مورد نیاز برای مهاجرت شامل مهارت های نوشتاری و ریدینگ حداقل 7 امتیاز و برای مهارت گفتاری و شنیداری حداقل 8 امتیاز است.

 

در زمینه مدارک، مدارک تحصیلی برای سیستم رتبه بندی معلمان استرالیا اعمال می شود و معادل حداقل چهار سال مدرک دانشگاهی استرالیا به صورت تمام وقت یا پاره وقت است. یکی دیگر از شرایط لازم برای مهاجرت معلمان به استرالیا، سابقه کاری مرتبط است.

 

سابقه کاری مورد نیاز برای مراحل مهاجرت به شغل متقاضی بستگی دارد. مدرک دیگری که معلمان برای مهاجرت به استرالیا به آن نیاز دارند، داشتن گواهینامه ای است که گواهی می دهد داوطلب تجربه تدریس در موسسه را دارد.

مدارک مورد نیاز برای معلم شدن در استرالیا

تسلط خوب به زبان انگلیسی یکی از مهمترین شرایطی است که یک معلم برای مهاجرت به استرالیا و شروع حرفه تدریس خود نیاز دارد. دولت استرالیا معتقد است که افراد می توانند به عنوان معلمان مسلط به زبان انگلیسی کار کنند و پیام های خود را به درستی به دانش آموزان خود منتقل کنند.

سایر مدارک مورد نیاز برای کار به عنوان معلم در استرالیا عبارتند از مدرک دانشگاهی، سابقه کار و اثبات اینکه شخص بر آموزش نظارت داشته است.

مدارک-مورد-نیاز-مهاجرت-معلمان-به-استرالیا

حقوق معلمان در استرالیا

بسیاری از کسانی که می خواهند برای کار به استرالیا مهاجرت کنند، به دنبال دستمزد بالایی هستند.

بنابراین یکی از مهم ترین ملاحظات در خصوص مهاجرت معلمان به استرالیا، میزان غرامت معلمان می باشد. نکته مهم در مورد حقوق معلمان در استرالیا این است که بر اساس تجربه کاری، وضعیت و میزان تجربه حقوق دریافتی تأثیر می پذیرد. جدول زیر تفکیک حقوق معلمان استرالیایی را نشان می دهد.

معلمان استرالیایی میانگین حقوق سالانه حدود 89000 دلار آمریکا (معادل 112000 دلار استرالیا) و حداقل و حداکثر حقوق 46 دلار آمریکا در ساعت (معادل 58 دلار استرالیا) دارند. معلمان استرالیایی سالانه حدود 70 تا 161 هزار دلار آمریکا (به ترتیب معادل 88000 دلار و 146000 دلار آمریکا) درآمد دارند.

مزایای تدریس در استرالیا

اینها برخی از مزایای مهاجرت به استرالیا و کار در استرالیا به عنوان معلم است. مهمترین مزایا عبارتند از:

 

  • امنیت بالا در محل کار
  • استفاده از تعطیلات منظم و تعطیلات تابستانی در طول سال تحصیلی
  • زندگی در کشوری با فرصت های اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی فراوان
  • استفاده از مزایای بازنشستگی معلمان
  • داشتن درآمد نسبتا بالا معلمان استرالیایی
 

البته تدریس در استرالیا دارای معایبی است. مهمترین آنها ارزش پایین کار آموزشی در مقایسه با مشاغل دیگر در استرالیا، دشواری مدیریت کلاس ها و ثبات حقوق معلمان در استرالیا است.

تقریباً 64٪ از معلمان مدارس دولتی استرالیا حقوق و مزایای ثابتی دریافت می کنند و این در حالی است که حقوق معلمان استرالیایی از 70 تا 161 دلار در سال متغیر است، ممکن است که شما به ندرت معلمان ثروتمندی را در استرالیا ببینید.

تحصیل-معلمان-در-استرالیا

نگاه فوری به استرالیا

استرالیا در رده بندی کلی کشورها رده 5 بهترین کشور را در اختیار دارد. شاخص تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2021 چیزی در حدود 1.4 تریلیون دلار بوده است. شرایط اقتصادی و بازار کاری در استرالیا بسیار خوب است. در این کشور جمعیتی بیش از 25 میلیون نفر زندگی می کنند که جمعیت مهاجر ایرانی در این کشور بیش از 120000 نفر است.

 

مهاجرت به استرالیا دارای مزایای بی شماری است. سیستم مراقبت های بهداشتی عالی، سیستم آموزشی با کیفیت، آب و هوای مطلوب، مناظر زیبا، اقتصاد قوی و با ثبات، هوای پاک و سطوح بسیار پایین آلودگی هوا، کیفیت زندگی بالا، جرم و جنایت و ایمنی پایین، جرم و جنایت و جامعه بسیار عالی به همراه پوشش هزینه های اقامت و درمان در بیمارستان های دولتی و جامعه چند فرهنگی موجب شده است که این کشور به یکی از بهترین کشور های جهان تبدیل شود.

از معایب مهاجرت به استرالیا می توانیم به هزینه های زندگی نسبتا بالا همچنین فاصله زیاد این کشور با ایران اشاره داشته باشیم.

 

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم استرالیا پس از فارغ التحصیلی 3 سال است. در این مدت فارغ التحصیلان می توانند شغل مناسب خود را در این کشور پیدا کنند و احتمالا برای اقامت دائم در این کشور نیز لازم است که اقدامات لازم را انجام دهند.

 

امتیاز استرالیا در میان شاخص های تعیین کننده کیفیت زندگی

 

نمایه                                                                امتیاز (از 100)

کیفیت زندگی                                                            89.5

کارآفرینی                                                                  69.1

استفاده از پرسنل واجد شرایط و متخصص                           53.1

رشد اقتصادی                                                             48.7

نیروی کار ارزان                                                           84.9

قدرت سیاسی و اقتصادی                                               28.3

اقتصاد بازار                                                               71.6

دینامیک                                                                  97.7

برابری نژادی                                                              57.6

عدالت اجتماعی                                                          87.1

امنیت                                                                     91.3

نظام آموزشی توسعه یافته                                               91

سیستم مراقبت های بهداشتی                                         83.5

درباره-استرالیا

سوالات متداول

مدارک اصلی یک معلم برای مهاجرت به استرالیا شامل مدرک لیسانس زبان، مدرک دانشگاهی، سابقه کار و گواهی مبنی بر نظارت بر آموزش معلمان است.

مهمترین مهارتی که یک معلم برای مهاجرت به استرالیا نیاز دارد، شامل مدرک زبان انگلیسی می باشد.

در استرالیا کدهای استخدامی معلمان برای معلمان مهدکودک عبارتند از 241111، معلم ابتدایی 241213، معلم متوسطه 241131 و 241411، معلم نیازهای ویژه 241511، معلم کم شنوایی 241512. برای کسب اطلاعات بیشتر ما به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

حقوق معلمان در استرالیا از 70000 تا 161000 دلار در سال متغیر است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی