برای رفتن به استرالیا چمدانت را جمع کن!

برای رفتن به استرالیا چمدانت را جمع کن!

به همراه داشتن مدارک و وسایل برای مهاجرت کاری به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد مهاجر تبدیل شده است. متنوع بودن وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا موجب شده است تا برخی از افراد در هنگام گردآوری این وسایل دچار سردرگمی شوند.


به‌طورکلی می‌توان گفت که این وسایل به بخش‌های مختلفی همچون البسه، دارو، مدارک و اسناد، وسایل الکترونیکی و … تقسیم‌بندی می‌شوند. شما به‌عنوان یک مهاجر کاری باید حتماً پیش از حرکت به سمت فرودگاه از به همراه داشتن این وسایل اطمینان پیدا کنید.


اهمیت بسیار بالای این موضوع و پرسش‌های مداوم کاربران گرامی ما را بر آن داشت تا در این متن به طور کاملاً دقیق در مورد تمامی موارد موردنیاز مهاجران به کشور استرالیا با شما عزیزان سخن بگوییم. اگر شما نیز نیازمند کسب اطاعات مناسبی در این زمینه هستید، توصیه می‌کنیم که ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

متنوع¬بودن وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا موجب شده است تا برخی از افراد در هنگام گردآوری این وسایل دچار سردرگمی شوند.

آنچه خواهید خواند:

وسایل الکترونیکی

اولین گزینه از وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا به وسایل الکترونیکی شما تعلق دارد. همه ما می‌دانیم که این وسایل نقش بسیار مهمی را در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند و به همین دلیل باید در جمع‌آوری آن‌ها نهایت دقت را به خرج دهید.

 

پیش از هرچیز باید به این نکته اشاره کنیم که نوع پریزهای الکترونیکی در کشور استرالیا با کشور ما به طور کامل فرق می‌کند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از هرچیز نسبت به خریدن چندین مبدل الکتریکی اقدام کنید تا در زمان ورود به استرالیا برای شارژ لپ‌تاپ و یا تلفن همراه خود مشکل خاصی نداشته باشید.

 

امکان خرید این مبدل‌ها در استرالیا وجود دارد، اما جالب است بدانید که برای هر مبدل تقریباً باید دوازده دلار استرالیا هزینه کنید. قطعاً بهتر است که این نوع مبدل‌ها را با قیمتی بسیار کم‌تر در کشور خودمان بخرید. یکی دیگر از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا در زمینه تجهیزات الکتریکی، هدفون و هندزفری است. برای گوش دادن به موسیقی مدنظر خود در زمان حضور در هواپیما به این وسایل نیاز پیدا می‌کنید.

 

وسایل دیگری همچون ریش تراش، اتو مو و سشوار را نیز می‌توان در لیست وسایل الکتریکی موردنیاز برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا قرار داد. شارژرهای لپ‌تاپ و تلفن همراه خود را به‌هیچ‌وجه فراموش نکنید. علاوه‌براین، توصیه مي‌‌شود که یک پاوربانک با ظرفیت کم‌تر از ده هزار میلی‌آمپر را به همراه داشته باشید.

ازجمله اصلی‌ترین بخش‌های لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا، مدارک و اسناد شما است

البسه

نمی‌توان از وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا صبحت کرد، اما نامی از البسه نیاورند. احتمالاً به این امر مستحضر هستید که کشور استرالیا ازجمله کشورهای گرم استوایی محسوب می‌شود. این بدان معناست که اکثر فصول سال در این کشور هوایی کاملاً گرم دارند؛ به همین دلیل در استرالیا چندان به البسه زمستانی نیاز پیدا نمی‌کنید. بهترین نوع البسه برای چنین آب¬و¬هوایی تی‌شرت و شلوارک است؛ بنابراین، بهتر است چندین مدل تی¬شرت و چند دست شلوارک را به همراه داشته باشید.


علاوه بر این موارد، حتماً باید لباس‌های رسمی اداری خود را نیز به‌صورت جداگانه در چمدان لباس‌هایتان قرار دهید. سه الی چهار دست کت و شلوار انتخاب مناسبی در این زمینه به نظر می‌رسد. قیمت خرید البسه در کشور استرالیا بسیار مناسب است؛ به همین دلیل واقعاً لازم نیست که چندین چمدان لباس با خود به این کشور ببرید. شما می‌توانید البسه مدنظر خود را در همان کشور با قیمت بسیار ارزان تهیه کنید.


علاوه بر البسه توصیه مي‌کنیم که دو جفت کفش رسمی، دو جفت کفش غیررسمی و چندین جفت صندل نیز به همراه داشته باشید. اگرچه هوای استرالیا همواره گرم است و خیلی سرد نمی‌شود، اما بهتر است یک الی دو هودی جذاب را نیز در چمدان لباس‌های خود قرار دهید تا در صورت کاهش دمای هوا دچار مشکل خاصی نشوید.

مدارک مهم

ازجمله اصلی‌ترین بخش‌های لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا، مدارک و اسناد شما است. در زمان واردشدن به کشور استرالیا به این مدارک و اسناد به شدت احتیاج پیدا می‌‌کنید؛ به همین دلیل باید در زمان جمع آوری آن‌ها نهایت دقت را به خرج دهید.


به طبع مهم‌ترین مدرک موردنیاز شما در این زمینه، پاسپورت است. توصیه می‌‌شود که حتماً پیش از سفر نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدام کنید. علاوه بر پاسپورت، چندین کپی از ویزای خود را به همرا داشته باشید. مدارک مربوط آیتلس، تافل و … نیز ازجمله مدارک مهمی به شمار می‌آیند که باید آن‌ها را به استرالیا ببرید.


اگر به‌منظور تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت کاری می‌کنید، لازم است که اصل ریزنمرات خود را نیز به همراه داشته باشید. علاوه‌براین، از کلیه رسیدهای پرداختی خود برای هزینه‌های مختلفی همچون دریافت ویزا، پرداخت شهریه دانشگاه و … یک کپی مناسب بگیرید و آن را در بین مدارک خود بگذارید.


کارت ملی ایرانی و گواهی‌نامه رانندگی از نوع بین‌الملل نیز جزو مدارک مهمی به شمار می‌آیند که باید آن‌ها را در لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا قرار داد. بلیت هواپیما را نیز باید از مدارک بسیار مهم دانست. چنانچه دارای ویزای کاری هستید، حتماً چند کپی از مدرک مربوط به جاب افر خود بگیرید.

دارو

مورد بعدی در لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا ما، دارو است. شما می‌توانید برخی از ساده‌ترین انواع دارو را با خود به همراه داشته باشید، اما معمولاً به دلیل پیچیدگی‌های مربوط به بررسی مدارک و وسایل در فرودگاه، توصیه می‌شود که از حمل این موارد خودداری کنید. در واقع اگر نیاز شما به داروی مربوطه ضروری نیست، بهتر است از به همراه داشتن آن صرف نظر کنید. داروهای ساده‌ای همچون داروهای مسکن، سرماخوردگی، ضد تب و … مشکل خاصی ندارند.

 

افراد دارای بیماری‌های مزمن و خطرناک مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و … می‌توانند داروهای خاص خود را حین پرواز به همراه داشته باشند. توجه کنید که برای حمل این موارد، باید نسخه پزشک به مأمورین مربوطه ارائه شود. علاوه‌براین، بهتر است داروهای مربوطه را حتماً در درون جعبه مخصوص آن‌ها قرار دهید. پس از ورود به استرالیا کلیه داروهای شما مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

امکان خرید بسیاری از داروهای عادی در کشور استرالیا بدون نسخه پزشک نیز وجود دارد؛ بنابراین، واقعاً لازم نیست که در این زمینه نگرانی خاص داشته باشید و تصور کنید که در صورت به همراه نداشتن داروی مدنظر نمی‌توانید در کشور استرالیا آن را بخرید.

از چمدان‌هایی استفاده کنید که کیفیت مناسبی دارند.

وسایل مربوط به آشپزخانه

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا شامل وسایل آشپزخانه نیز می‌شوند. شما می‌توانید وسایلی که به نظرتان بسیار مهم‌ هستند و یا قیمت آن‌ها در کشور استرالیا بالا است را به همراه خود به این کشور منتقل کنید. شاید بپرسید که این وسایل چه مواردی محسوب می‌شوند؟


اگر در آشپزخانه خود قابلمه یا ماهیتابه‌های گران قیمتی دارید، بهتر است آن‌ها را با خود به استرالیا بیاورید؛ زیرا قیمت محصولات مارک‌دار در این کشور بالا است. علاوه‌براین، پس از ورود به این کشور ممکن است بخواهید از یک غذای خانگی لذت ببرید، در این شرایط به قابلمه و ماهیتابه نیاز پیدا می‌کنید.


لطفاً به‌هیچ‌وجه مواردی همچون بشقاب‌های چینی را در وسایل خود قرار ندهید. این وسایل قطعاً در طول سفر دچار آسیب‌دیدگی شدید می‌شوند. چنین محصولاتی در کشور استرالیا با قیمت مناسبی قابل خریداری هستند و نیازی به حمل آن‌ها وجود ندارد. موارد خاصی همچون سماور سنتی،‌ سینی‌های قیمتی سنتی و … را نیز نباید در چمدان‌های خود قرار دهید.

ادویه جات

وقتی صحبت از وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا یا سایر کشورهای خارجی می‌شود، همه افراد به فکر ادویه‌جات می‌افتند و تصور می‌کنند که ادویه‌جات ایرانی در استرالیا وجود ندارند!‌ باید بگوییم که این تصور یک تصور کاملاً نادرست محسوب می‌شود. شما می‌توانید تقریباً تمامی ادویه‌جات سنتی ایرانی را در فروشگاه‌های مخصوص ایرانیان در استرالیا خریداری کنید.


همان‌طور که می‌دانید تعداد مهاجران ایرانی در استرلیا افزایش یافته است و به همین دلیل مغازه‌های ایرانی بسیاری در این کشور وجود دارند. شما می‌توانید با مراجعه به این مغازه‌های ایرانی کلیه ادویه‌جات مدنظر خود را خریداری کنید. علاوه¬براین، امکان خرید این محصولات در فروشگاه‌‌های عربی، ترکی و هندی نیز وجود دارد.


تنها در شرایط ادویه مدنظر خود را به همراه داشته باشید که مطمئن هستید آن ادویه در فروشگاه‌های مزبور قابل خریداری نیست. توصیه می‌‌شود که ادویه مدنظر خود را به¬صورت بسته‌بندی شده خریداری کنید تا در زمان بررسی آن در فرودگاه کشور استرالیا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

امکان خرید اکثر ادویه‌جات در استرالیا وجود دارد.

گل و دانه‌های گیاهان

برخی افراد در لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا خود دانه‌های گیاهان دلخواه‌ خود را نیز قرار می‌دهند. اگرچه نیت این افراد تنها انتقال دانه مدنظر خود به کشور استرالیا است، اما باید بگوییم که چنین موضوعی می‌تواند جریمه‌های سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد.


در کشور استرالیا هیچ یک از مهاجرین اجازه واردکردن دانه‌های مختلف را ندارند. این امر طبق دستورات وزارت کشاورزی این کشور صورت می‌گیرد. در واقع این قانون به منظور جلوگیری از ورود دانه‌های نامناسب و آفات مختلف تعیین شده است؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه دانه گیاه یا گل مدنظر خود را با خود به استرالیا نیاورید. امکان خرید اکثر دانه‌های گیاهان و گل‌ها در فروشگاه‌های باغبانی موجود در این کشور وجود دارد.

مدارک خود را پیش از سفر چندین بار چک کنید.

وسایل موردنیاز افرادی که کودک کم سن و سال دارند

بخش دیگر لیست وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا مربوط به افرادی است که نوزاد و یا کودکی با سن بسیار کم دارند. قاعدتاً این افراد باید وسایل موردنیاز فرزند خود را نیز به همراه داشته باشند. یکی از مهم‌ترین وسایل در این زمینه، پوشک است. چند بسته پوشک مناسب را در چمدان‌هایتان قرار دهید تا در زمان مسافرت و ورود به کشور استرالیا با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید. 

 

علاوه بر پوشک، بهتر است کلیه مواد غذایی موردنیاز فرزندنتان را نیز به همراه داشته باشید. این موارد شامل گزینه‌هایی همچون شیر خشک و سرلاک است. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، البسه مناسب فرزندتان است. چند اسباب بازی و یا کتاب قصه را نیز باید به همراه خود به استرالیا بیاورید تا در ساعات ابتدایی‌تان پس از ورود به این کشور، کودک دلبندتان بی‌قرار نکند. 

 
از چمدان‌هایی استفاده کنید که کیفیت مناسبی دارند.

چک لیست را دست کم نگیرید!

همان‌طور که احتمالاً تا کنون متوجه شده‌‌اید، لیست مربوط به وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا بسیار طولانی خواهد بود. قاعدتاً همه افراد نمی توانند این وسایل را به طور کامل به خاطر بسپارند، علاوه براین، وسایل موردنیاز شما قطعاً با فرد دیگری متفاوت خواهد بود. در این شرایط، بهترین گزینه مدنظر، تهیه یک چک لیست مناسب است. چک لیست یا فهرست بررسی انتخابی مناسب برای افرادی است که قصد دارند کلیه وسایل موردنیاز خود را به همراه داشته باشند.


تهیه کردن چک لیست اصلاً زمان‌بر نیست. تنها باید بر روی یک کاغذ کلیه وسایل مدنظر را فهرست کنید. پس از جمع‌آوری هر بخش، نام آن را بر در چک لیست خود خط بزنید و یا یک علامت تیک مانند در جلو نام آن وسیله و یا مدرک قرار دهید. تهیه کردن چک لیست مزایای مختلفی دارد. با هر بار خط خوردن نام یکی از وسایل اشتیاق شما برای جمع‌آوری همه وسایل موردنیاز افزایش می‌یابد.


علاوه براین، با خط خوردن تمامی اسامی موجود در لیست، دیگر می‌توانید خیال کاملاً راحتی از جمع‌آوری وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا داشته باشید. تجربه ثابت کرده است که افراد فاقد چک لیست همیشه در زمان رسیدن به فرودگاه از فراموش کردن یکی از مهم‌ترین وسایل مدنظر خود مطلع می‌شوند! بنابراین، اگر می‌خواهید از چنین مشکلاتی به طور کامل دوری کنید، در اولین گام چک لیست خود را بسازید.

تهیه وسایل موردنیاز باید اولویت شما باشد.
سخن پایانی

انتخاب وسایل مناسب برای مهاجرت کاری برای بسیاری از افراد سردرگم‌کننده است. اگر شما نیز در همین وضعیت به سر می‌برید بهتر است به فکر تهیه یک چک لیست مناسب بیفتید. داشتن چک لیست به شما کمک می‌کند که کلیه وسایل موردنیاز را با خود به همراه داشته باشید.
وسایل مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا شامل موارد مختلفی همچون وسایل الکترونیکی، مدارک و … می‌شوند که در این متن به طور کامل در مورد آن‌ها صحبت کردیم. اگر هنوز با پرسش خاصی در این رابطه روبه‌رو هستید و به دنبال پاسخ آن می‌گردید، تنها کافی است با مشاوران ما در موسسه کاریابی کاربین تماس بگیرید. مفتخر هستیم به شما عزیزان در این زمینه کمک کنیم.

مقاله پیشنهادی:

کار در استرالیا

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی