جوشکاری در استرالیا

آیا می دانستید استرالیا تا سال 2030 به بیش از 70 هزار جوشکار نیاز دارد تا بتواند از انرژی تجدید پذیر استفاده کند؟ جوشکاری یکی از پرتقاضاترین مشاغل موجود بر روی کره زمین است. این مهارت برای ساخت سازه ‌های بزرگی همچون پل‌ ها و ساختمان‌ های بلند، تجهیزات معدن و کشتی‌ ها و حتی لوازم خانگی مانند اجاق‌ گاز، ماشین لباسشویی، یخچال و … بسیار مهم و ضروری است. در واقع می توان گفت اکثر وسایلی که امروزه در دنیای مدرن به آن ها نیاز دارید از جزئیات کوچک و بزرگی ساخته شده که به یکدیگر جوش داده شده اند. بنابراین می توان گفت جوشکاری از جمله مشاغل مورد نیاز در تمام کشورها به ویژه کشورهای وسیعی همچون استرالیا است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد شغل جوشکاری در استرالیا، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

جوشکار کیست؟

جوشکارها که در اصطلاح انگلیسی به آن ها Fitter-Welders نیز گفته می شود، افرادی هستند که با برش دادن فلزات و متصل کردن مجدد آن ها به یکدیگر، قطعات مورد نیاز برای ساخت خودرو، محصولات الکترونیکی و سایر وسایل مورد نیاز جامعه را آماده می کنند. آن ها همچنین در ساختمان سازی و ساخت سازه های کوچک و بزرگ نقش اساسی ایفا می کنند. یک جوشکار می تواند با مهارت خارق العاده خود یک فلز سخت از جنس آهن، آلومینیوم، فولاد و یا سایر فلزات را به راحتی برش داده و آن ها را برای ساخت و یا تعمیر سازه ها و محصولات فلزی در اختیار صنایع مختلف قرار دهد.


جوشکارها در استرالیا سه دسته اصلی دارند:
1. جوشکار درجه یک
2. جوشکار متوسط
3. جوشکار درجه دو

جوشکاری یکی از پرتقاضاترین مشاغل موجود بر روی کره زمین است.

مهارت های مورد نیاز برای جوشکاری در استرالیا

اگر قصد دارید به عنوان یک جوشکار در استرالیا مشغول به کار شوید، باید اطلاعات کاملی در مورد وظایف و توانایی های مورد نیاز این حرفه داشته باشید؛ از جمله توانایی های مورد نیاز برای استخدام یک جوشکار درجه یک در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:


1. آشنایی با نقشه های فنی و توانی تفسیر نقشه های مهندسی
2. توانایی کافی در انتخاب مواد اولیه مناسب، برش دادن و متصل کردن آن ها به یکدیگر
3. اجرای دقیق و بی نقص اصول جوشکاری
4. رعایت کامل نکات ایمنی هنگام کار با ابزار جوشکاری
5. داشتن مهارت کافی در استفاده از ابزار اندازه گیری و ابزارهای دستی برای تراز کردن قطعات فلزی ساخته شده
6. داشتن مهارت کافی برای اتصال قطعات فلزی با استفاده از تکنیک های مختلف جوشکاری مانند پرچ و پیچ و مهره
7. ارزیابی دقیق جوش ها از نظر عرض، کیفیت و درجه استحکام
8. توانایی کار کردن با انواع دستگاه جوش های دستی، گازی و یا جوشکاری زیر آب
9. داشتن مهارت کافی در حفظ و نگهداری ابزار جوشکاری
10. توانایی ارتقا یا تعمیر ماشین آلات و قطعات یدکی آسیب دیده
11. وجود هماهنگی خوب بین چشم و دست
12. لذت بردن از کار در فضای باز
13. داشتن توانایی کافی برای انجام کارهای سخت فیزیکی
14. داشتن مهارت های ارتباطی خوب
15. داشتن مهارت کافی در حل مسائل مختلف
16. توانایی ارائه کار با کیفیت، منظم و دقیق
17. توانایی استفاده از نرم افزار CAD
18. داشتن دانش خوب نسبت به تجهیزات مختلف جوشکاری و تسلط به ابزارهای برقی و دستی
19. داشتن اطلاعات کافی در مورد ایمنی حین کار
20. مسئولیت پذیر بودن

مهارت های مورد نیاز برای جوشکاری در استرالیا

تبدیل شدن به یک جوشکار در استرالیا

برای تبدیل شدن به یک جوشکار در استرالیا ابتدا باید گواهینامه III خود را در مهندسی ساخت(جوشکار درجه یک) دریافت کرده باشید. این دوره که به عنوان یک دوره کارآموزی در دسترس متقاضیان جوشکاری در استرالیا قرار دارد، مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک جوشکار درجه یک را ارائه می کند. شما می توانید هم زمان با شرکت در این دوره 42 تا 48 ماهه درآمد هم داشته باشید.


چه به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید یا به عنوان یک فرد بزرگسال قصد تغییر شغل یا ارتقا مهارت های خود را داشته باشید، می توانید در این دوره ها شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در دوره های فنی جوشکاری می توانید با موسسات معتبر در تماس باشید.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری یک جوشکار به استرالیا

اگر قصد دارید برای جوشکاری در استرالیا اقدام کنید و یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور داشته باشید، علاوه بر داشتن مهارت کافی و اثبات آن باید شرایط دیگری را نیز فراهم کنید.
مهم ترین شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا از طریق حرفه جوشکاری عبارتند از:

 

1. داشتن سابقه کار مرتبط
همان طور که می دانید یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت کاری به کشورهای دیگر داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر است. بنابراین به عنوان یک متقاضی کار بین المللی باید ثابت کنید در زمینه جوشکاری حداقل بین 2 تا 4 سال سابقه کار دارید.

 

2. داشتن مدرک زبان معتبر
مهارت مورد نیاز بعدی برای مهاجرت کاری به استرالیا، داشتن مدرک زبان معتبر است. بهتر است قبل از اقدام مدرک زبانی متناسب با موقعیت شغلی خود کسب کنید.

 

3. داشتن تمکن مالی
شما به عنوان یک متقاضی کار باید توانایی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود حداقل برای یک مدت کوتاه را داشته باشید. البته در برخی شرایط چنانچه کارفرما نسبت به تامین کامل هزینه های زندگی تعهد کتبی ارائه نماید، ممکن است نیازی به ارائه تمکن مالی نباشد.

 

4. پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب
مهاجرت شغلی بدون داشتن یک موقعیت کاری مناسب امکان پذیر نیست. البته می توانید این کار را از کشور مبدا یا بعد از سفر به استرالیا انجام دهید. خاطرتان باشد که یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا، داشتن قرارداد کاری با کارفرما است.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری یک جوشکار به استرالیا

انواع ویزای کاری برای مهاجرت کاری متخصصین جوشکاری در استرالیا

همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد برای مهاجرت کاری به استرالیا نیاز به ویزای کار دارید. به طور کلی استرالیا برای متقاضیان جوشکاری در این کشور دو نوع ویزا صادر می کند که عبارتند از:

ویزای جاب آفر

محبوب ترین و شناخته شده ترین ویزای کاری استرالیا جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است. برای دریافت این مجوز شما حتما باید یک پیشنهاد شغلی و قرارداد با کارفرمایی در این کشور داشته باشید.

ویزای جاب سیکر

ویزای دیگری که می توانید از طریق آن به استرالیا مهاجرت کاری داشته باشید، جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار است. با داشتن این مجوز می توانید برای مدت زمان محدودی در استرالیا اقامت داشته باشید و موقعیت شغلی مناسبی برای خود پیدا کنید. جاب سیکر این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی از نزدیک با کارفرماهای مختلف ارتباط برقرار کرد.

انواع ویزای کاری برای مهاجرت کاری متخصصین جوشکاری در استرالیا

مدارک لازم برای مهاجرت کاری متخصصین جوشکاری در استرالیا

برای جوشکاری در استرالیا علاوه بر مدرک زبان و سابقه کاری، به مدارک دیگری نیاز دارید که به شرح زیر است:
• بیمه مسافرتی
• گواهی تمکن مالی
• گواهی سلامت پزشکی
• گواهی عدم سوء پیشینه
• پاسپورت یا گذرنامه معتبر
• مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه
• کپی قرارداد کاری با کارفرما استرالیایی
اگر متاهل هستید و تمایل دارید همسر و فرزندان خود را نیز به استرالیا ببرید باید مدارک مربوط به ازدواج و سرپرستی فرزندان را نیز ارائه دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت متخصصین جوشکاری در استرالیا

میزان درآمد جوشکاری در استرالیا

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد جوشکاری از جمله مشاغل پرتقاضا و مهم در کشورهای پیشرفته به ویژه استرالیا است. از آنجایی که افراد متخصص در این حرفه، در مشاغل و صنایع بسیاری مورد نیاز هستند، اکثرا درآمد خوبی هم دریافت می کنند. اما میزان حقوق یک جوشکار در استرالیا به عوامل بسیاری بستگی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:


شهر محل شرکت: میزان درآمد در شهرهای مختلف استرالیا با یکدیگر متفاوت است. هر چه شهر محل کار و زندگی شما صنعتی تر و بزرگ تر باشد، میزان حقوق دریافتی نیز بیشتر خواهد بود.
اندازه شرکت: شرکت های بزرگ معمولا به کارکنان خود حقوق بالایی پرداخت می کنند. بنابراین هر چه شرکت محل کار شما بزرگ تر و معتبرتر باشد میزان حقوق دریافتی نیز بیشتر می شود.
تجربه و سابقه کار: تجربه و کار ارتباط مستقیمی با میزان درآمد افراد دارد. به عبارت دیگر هر چه سابقه جوشکاری و کار حرفه ای شما بیشتر باشد به همان میزان حقوق دریافتی نیز افزایش پیدا می کند.


به طور کلی می توان گفت باتوجه به موقعیت شغلی و محل کار شما ممکن است به عنوان یک جوشکار در استرالیا تقریبا بین 75 تا 99 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید.

سخن آخر

در نگاه اول مهاجرت کاری به استرالیا به عنوان یک جوشکار ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد؛ اما همان طور که در طول مقاله نیز گفته شد اگر مهارت های علمی و عملی کافی داشته باشید، در رده سنی مناسبی قرار بگیرید و سلامت عمومی بدن شما در شرایط خوبی باشد، می توانید با راحتی برای جوشکاری در استرالیا اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم برای بیشتر شدن درصد موفقیت در این مسیر از افراد کارآزموده و باتجربه کمک بگیرید. مجموعه کاربین با سال ها تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور، به ویژه استرالیا، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در مجموعه کاربین در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی:

کار در استرالیا

سوالات متداول

بله جوشکاری از جمله مشاغل پرتقاضا در استرالیا است و هر ساله در لیست مشاغل ماهر درجه یک قرار می گیرد.

برای جوشکاری در استرالیا باید شرایط ابتدایی خاصی داشته باشید که مهم ترین آن ها عبارتند از: داشتن سابقه کار، داشتن قرارداد کاری، داشتن تمکن مالی و البته ارائه مدرک زبان معتبر

باتوجه به موقعیت شغلی و محل کار یک جوشکار می تواند تقریبا بین 75 تا 99 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی