مشاغل زنان در استرالیا

زنان بخش مهمی از جامعه هستند که امروزه به واسطه شرایط اقتصادی پس از کرونا در همه کشورهای دنیا بیش از دوره‌های قبلی مجبور به اشتغال شده‌اند. هم اکنون در کشور استرالیا نیز بیش از 47 درصد از کلیه شاغلان را زنانی تشکیل می‌دهند که بسیاری از آن‌ها مهاجرانی هستند که از سایر نقاط کره زمین به استرالیا نقل مکان کرده‌اند. از این رو، بهتر است درباره مشاغل زنان در استرالیا صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی در این ‌باره در اختیارتان قرار دهیم. فرقی نمی‌کند به‌ عنوان یک زن به‌ تنهایی قصد سفر داشته باشید یا به همراه همسر و خانواده‌تان زمینه سفر به استرالیا را فراهم کرده باشید. در هر صورت، اگر زن مستقلی هستید و دوست‌ دارید درآمد داشته باشید، پس از مهاجرت کاری به استرالیا نیز به مشاغل موجود در این کشور نیاز خواهید داشت. با ما همراه باشید تا لیست برترین مشاغل زنان در استرالیا را بررسی کنیم.

فرم مشاوره رایگان

زنان بخش مهمی از جامعه هستند که امروزه به واسطه شرایط اقتصادی پس از کرونا در همه کشورهای دنیا بیش از دوره‌های قبلی مجبور به اشتغال شده‌اند.

آنچه خواهید خواند:

اشتغال زنان در استرالیا

همان طور که در بخش قبلی اشاره شد، زنان 47 درصد از جامعه کارکنان استرالیا را تشکیل داده‌اند. از این میان، 26 درصد این افراد در مشاغل تمام‌ وقت مشغول هستند و حدود 21 درصد از آن‎ها از مشاغل نیمه‌وقت بهره‌ می‌جویند. خبر خوب این است که دولت استرالیا فرصت‌های بسیار خوبی را برای کار زنان فراهم کرده است تا آن‌ها نیز بتوانند بخشی از نیروی کار کشور شوند و با پشتکار و تلاش خود جزء کارکنان با درآمد بالا باشند. مقاله پیش روی شما بهترین راهنما برای اطلاع از مشاغل زنان در استرالیا است.

اشتغال زنان در استرالیا

مقاله پیشنهادی: جاب آفر استرالیا

10 شغل پر درآمد برای زنان در استرالیا

منظور از برترین مشاغل زنان در استرالیا پردرآمدترین مشاغل موجود در این کشور برای بانوان است. در این قسمت ده شغل پر درآمد برای بانوان را معرفی خواهیم کرد. اگر در فکر مهاجرت کاری به استرالیا هستید، با اشتغال در این مشاغل می‌توانید زندگی جدید خود را به عنوان یک زن مستقل و خود ساخته سامان دهید.

10 شغل پر درآمد برای زنان در استرالیا

1. متخصص بیهوشی

متخصصان بیهوشی افرادی هستند که بیماران را در طول جراحت تحت نظر دارند و در زمان مورد نیاز، با توجه به سابقه و توانایی بدن بیماران آن‌‌ها را بیهوش می‌کنند. نکته قابل توجه این است که چرا این شغل برای زنان می‌تواند یک شغل مناسب در کشور استرالیا باشد؟


در واقع، کلیه مشاغل پزشکی برای زنان در این سرزمین درآمدزا و مناسب هستند. با اشتغال در حوزه پزشکی می‌توانید از حقوق و مزایا بی‌شماری بهره‌مند شوید. میانگین حقوق برای زنان شاغل در استرالیا در این رده شغلی حدود 192.816 دلار در سال خواهد بود.

2. مدیر مالی

مدیران مالی جایگاه بسیار والایی نزد صنعتگران و تجارتگران دارند. تقریباً در هر کسب و کاری نیاز مبرم به مدیر مالی مسلط به قوانین مالیاتی دیده می‌شود. یک مدیر مالی بر کلیه مخارج و سرمایه‌گذاری‌های شرکت نظارت می‌کند تا اطمینان حاصل کند که شرکت در وضعیت مالی خوبی قرار دارد. در پاسخ به این سؤال که “چرا مدیریت مالی به‌ عنوان یکی از برترین مشاغل زنان در استرالیا معرفی شده است؟” باید گفت زنان ریزبین و باهوش هستند و در سال‌های اخیر به صورت مکرر در سراسر جهان وارد بازارهای مالی شده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها و ادارات برای سرپا ماندن به ریزبینی، جزئی‌نگری و همچنین به هوش بالای خانم‌ها نیاز دارند. میانگین درآمد برای زنانی که در سمت مدیریت مالی مشغول به‌ کار هستند، چیزی در حدود 166.98 دلار است.

مدیران مالی جایگاه بسیار والایی نزد صنعتگران و تجارتگران دارند.

3. جراح عمومی

همان طور که قبل‌تر نبر اشاره کردیم، زنانی که در مشاغل پزشکی و درمانی مشغول به کار هستند، از درآمد بالا و پاداش‌های بسیار زیادی بهره‌مند می‌شوند. جراحان عمومی وظیفه جراحی اندام‌های مختلف بدن از جمله کیسه صفرا، کبد، روده و بافت‌های نرم بدن را برعهده دارند و این چیزی است که زنان در طول تاریخ اثبات کرده‌اند که به خوبی از پس آن برمی‌آیند. زنان در سمت جراحی عمومی می‌توانند حدود 160.000 دلار درآمد دریافت کنند.

4. مدیر اجرایی

مدیریت اجرایی یکی دیگر از مشاغل پرطرفدار و محبوب برای زنان در استرالیا است که به عنوان یکی از سمت‌های ارشد در ادارات شناخته می‌شود. چنین افرادی وظیفه دارند بر تمامی فعالیت‌های روزانه کارکنان، جلسات و استراتژی‌های موجود نظارت کنند. نقش پررنگ زنان در جامعه امروزی به آن‌ها اجازه داده است که حتی در مشاغل اجرایی نیز به عنوان کارآمدترین کارکنان به کار گرفته شوند. این شغل یکی از محبوب‌ترین مشاغل زنان در استرالیا است که بیش‌تر زنان جسور را مجذوب می‌کند.


زنان باهوش و جزئی‌نگر در تجارت جایگاه ویژه‌ای دارند و هیچ‌ چیز از پیش چشمان آن‌ها پنهان نمی‌ماند. امروزه زنان پابه‌پای مردان کار می‌کنند و نمی‌توان ادعا کرد که برخی مشاغل مردانه هستند. زنان اثبات کرده‌اند مانند مردان می‌توانند به کار در مشاغل سخت بپردازند. متوسط حقوق و دستمزد زنانی که در جایگاه مدیریت اجرایی در استرالیا هستند، حدود 155.638 دلار است.

مدیریت اجرایی یکی دیگر از مشاغل پرطرفدار و محبوب برای زنان در استرالیا است

5. مدیر ارشد فناوری اطلاعات

در دنیایی که فناوری و شبکه‌های مبتنی بر اینترنت روز‌به‌روز در حال توسعه و پیشرفت است، بدیهی است که نیاز به نیروی ماهر و متخصص در زمینه فناوری اطلاعات وجود داشته باشد. یکی از مشاغل زنان در استرالیا، مدیریت فناوری اطلاعات است. در سال‌های اخیر، زنان نقاط مختلف جهان مشغول به فعالیت در این حوزه هستند. همان‌ طور که می‌دانید، نظارت بر پروژه‌های مرتبط با علوم فناوری مهم‌ترین کار یک مدیر ارشد فناوری اطلاعات است. اگر دوست دارید یک شغل پراهمیت در کشور استرالیا داشته باشید، این شغل می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. یک زن در مقام مدیریت ارشد فناوری اطلاعات توانایی کسب درآمدی در حدود 143.615 هزار دلار را دارد.

6. مدیر عملیات

از آنجایی که زنان ذاتاً متخصص روابط عمومی هستند، کار به عنوان یک مدیر عملیات می‌تواند گزینه خوبی برای آن‌ها باشد. مدیریت کارکرد شرکت‌ها و ادارات، پیشبرد مذاکرات و مدیریت قرارداد‌ها برخی از وظایف یک مدیر عملیات است. زنان در سمت مدیر عملیات می‌توانند طی زمان و با افزایش سابقه کاری خود حقوق و پاداش خوبی دریافت کنند. متوسط حقوق مدیران زن عملیات در استرالیا 143.000 دلار تخمین زده شده است.

7. توسعه دهنده پایتون

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی است که متخصصان خاص خود را دارد. تسلط به زبان پایتون می‌تواند بسیاری از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها را توسعه ببخشد. در سال‌های اخیر، مشاغل فنی مثل توسعه‌دهندگان پایتون به یکی از محبوب‌ترین مشاغل برای زنان تبدیل شده‎اند. همچنین توسعه‌دهندگان پایتون در استرالیا حقوق بیشتری نسبت به سایر توسعه‌دهندگان دریافت می‌کنند. برای مثال؛ 126.436 دلار میانگین درآمد توسعه‌دهندگان پایتون در این کشور است.

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی است که متخصصان خاص خود را دارد.

8. روانپزشک

روانپزشکان برای بیمارانی که با چالش‌های سلامت روان سر و کار دارند، درمان ارائه می‌دهند. مزیت روانپزشکان بر روان‌شناسان در روش درمان بیماران روحی با استفاده از تجویز دارو است. از آنجایی که زنان اغلب در موقعیت‌های مراقبتی و درمانی بسیار خوب عمل می‌کنند و صبورتر و باحوصله‌تر از مردان شناخته می‌شوند، می‌توانند ضمن فعالیت در این حرفه حقوق بالایی نیز دریافت کنند. میانگین درآمد روانپزشکان زن در استرالیا 125.762 دلار خواهد بود.

9. مدیر رفاه

مدیران رفاه بر وضعیت رفاه و شرایط کار کارمندان نظارت کرده و از شادی، سلامت و حمایت آن‌ها در محل کار اطمینان حاصل می‌کنند. زنان به علت خلاق بودن و روحیه حمایتی که دارند، در این امر بهترین گزینه استخدام محسوب می‌شوند. این یک شغل عالی برای زنانی است که می‌خواهند در یک نقش مدیریتی کار کنند و در عین حال، می‌خواهند به ایفای نقش حمایتی و مراقبتی از دیگران نیز بپردازند. متوسط حقوق یک زن در این جایگاه 123.510 دلار است که حقوق بالایی در استرالیا به‌ شمار می‌آید.

10. مهندس امنیت سایبری

مهندسان امنیت سایبری اطمینان حاصل می کنند که شرکت‌ها و داده‎های آن‌ها به خوبی در برابر هکرها محافظت می‌شوند. امروزه این شغل یک شغل حساس و ضروری است. بدون متخصصان سایبری برندها و شرکت‌ها نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند. اگر همچنان در جستجوی برترین و محبوب‌ترین مشاغل زنان در استرالیا هستید و به عنوان فردی متخصص در دنیای فناوری محسوب می‌شوید، به شما با اطمینان می‌گوییم این یک انتخاب عالی با درآمدی بالاتر از حد متوسط خواهد بود. 95 هزار دلار حقوق سالانه در استرالیا می‌تواند حقوق خوبی باشد.

بسیاری از زنان به دلیل وضعیت مالی خوب، بیش از آن‌ که به دنبال مشاغل با حقوق بالا باشند، در جستجوی شغلی هستند که فرصت رشد را برای آنان فراهم کند.

مشاغل ارزشمند و با فرصت رشد برای زنان در استرالیا

بسیاری از زنان به دلیل وضعیت مالی خوب، بیش از آن‌ که به دنبال مشاغل با حقوق بالا باشند، در جستجوی شغلی هستند که فرصت رشد را برای آنان فراهم کند. مشاغلی چون کارشناسی بهداشت و روان، پرستاری، نمایندگی خدمات مشتری، مددکاری اجتماعی، نمایندگی املاک و مستغلات، کارشناسی بازاریابی دیجیتال، تجارت الکترونیک، طراحی ux/ ui و تحلیل پروژه‌های مالی از جمله مشاغلی هستند که امکان ترفیع و رشد شغلی را برای بانوان در استرالیا فراهم می‌کنند. به طور قطع، رشد شغلی با افزایش حقوق و میزان درآمد نیز همراه است.


برخی دیگر از زنان برای درآمدزایی به مشاغلی علاقه دارند که در جهت ارزش‌های جامعه باشد. برای این دسته از بانوان، اشتغال در مشاغلی که از نظر اعتقادی به زندگی آن‌ها اعتلا ببخشد، افتخار است. از این رو، میزان حقوق و یا رشد جایگاه شغلی برای آن‌ها در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند.


محبوب‌ترین مشاغل زنان در استرالیا برای چنین زنانی می‌تواند شامل معلمی، معاونت آموزشی، طراحی داخلی و معماری، پرستاری از سالمندان و ناتوانان جسمی، مربی فعالیت‌های ورزشی در فضای باز مثل موج‌سواری، شنا، غواصی، برنامه‌ریزی رویدادهایی چون مراسم عروسی و مهمانی‌های مختلف و … هستند.

مشاغل ارزشمند و با فرصت رشد برای زنان در استرالیا

مراحل استخدام زنان در استرالیا

در اولین قدم برای یافتن شغل مناسب برای خود بهتر است ابتدا یک رزومه کامل و جامع از توانمندی‌ها، علاقه‌مندی‌ها و دوره‌های آموزشی که گذراندید، تهیه کنید. مطمئن شوید که تمامی تجربیات شغلی خود را در متن رزومه شرح داده‌اید. فراموش نکنید که به عنوان یک مهاجر رزومه شما باید به زبان انگلیسی و بدون هر گونه غلط تایپی یا املایی باشد.

 

مرحله بعدی برای پذیرش شغل مورد نظرتان مصاحبه‌ است، البته زمانی برای مصاحبه دعوت می‌شوید که رزومه شما مورد تأیید کارفرما قرار بگیرد و او مایل به دیدار حضوری شما باشد. جلسات مصاحبه معمولاً غیر عادی نیستند و سؤال‌های از پیش تعیین شده‌ای از شما پرسیده می‌شوند که با تمرین و تکرار می‌توانید با اعتماد به ‌نفس بیشتری در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنید.

 

ضمناً این فرایند تمرین به شما فرصتی می‌دهد تا در پاسخ به سؤالاتی که احتمالاً از شما پرسیده می‌شود، راحت باشید، به‌ خصوص سؤال‌های پیچیده درباره شکاف موجود در رزومه یا این‎ که چرا در این مرحله از زندگی خود تغییر شغلی ایجاد کرده‌اید. نکته مهم درباره استخدام در ادارات استرالیا اخذ ویزا و اوراق مرتبط با مهاجرت کاری قانونی شما به این کشور است. اگر هنوز موفق به دریافت ویزای این کشور نشده‌اید و برای کار قصد ارائه درخواست ویزا را دارید، بهتر است با یک وکیل مهاجرت کاری مشورت کنید تا بهترین نوع ویزا متناسب با شرایط را به شما معرفی کند. شما با اخذ ویزای کاری، ویزای کوتاه‌مدت یا ویزای موقت می‌توانید در شغل مورد نظر خود استخدام شوید.

 

در این راستا، مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین با ساله‌ها تجربه و سابقه درخشان در پروژه‌های موفق مهاجرت کاری می‌تواند راهگشای شما باشد. این مجموعه با داشتن روابط گسترده در اغلب کشورهای جهان به خصوص استرالیا می‌تواند شما را در یافتن شغل مورد نظرتان و کسب ویزای کاری یاری کند.

مراحل استخدام زنان در استرالیا

کلام پایانی

مهاجرت کاری امری پیچیده و دشوار است. با مهاجرت کاری زندگی جدیدی برای شما آغاز خواهد شد که می‌تواند دریچه‌های شادی و رفاه را به زندگی شما باز کند. اما همین امر اگر از مسیر نادرست و غیر اصولی خود پیش برود، قطعاً می‌تواند موجب وارد کردن خسارت‌های مالی یا حتی جانی شود و برای همیشه زندگی متقاضی را از مسیر اصلی خود منحرف کند. از این رو، ضروری است کلیه افراد متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا یا سایر کشورهای دنیا به‌ خصوص زنان و دخترانی که به تنهایی قصد نقل مکان دارند، با مشورت افراد متخصص این امر اقدام کنند.‌

 

استرالیا سرزمینی امن و زیبا برای مهاجرت کاری است و می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را برای بانوان و حتی مردان فراهم کند. با کار در این کشور امنیت مالی را تجربه خواهید کرد. از این رو، می‌توانید از کمک‌های مؤسسه کاریابی بین ‎المللی کاربین برای مهاجرت کاری استفاده کنید و چشم‌انداز جدیدی را برای زندگی خود به وجود آورید. کارشناسان این مجموعه آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما هستند و می‌توانند به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار استرالیا

سوالات متداول

برای استخدام در کشور استرالیا می‌توان از طریق اخذ ویزای کاری یا ویزای کوتاه‌مدت اقدام کرد. اما بهتر است با توجه به شرایط فردی خود با یک متخصص مهاجرت در مؤسسه بین‌المللی کاربین مشورت کنید تا بهترین گزینه را در اختیارتان بگذارد.

پردرآمدترین مشاغل زنانه در کشور استرالیا شامل کلیه مشاغل درمانی و بهداشتی، مشاغل حوزه مالی، برنامه‌نویسی و شاخه‌های مختلف مدیریت هستند.

بله؛ برای کاریابی و استخدام در کشور استرالیا می‌توانید از طریق دریافت ویزای کوتاه‌مدت اقدام کنید و سپس نوع ویزای خود را تغییر دهید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی