مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا

مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا

تکنسین برق یکی از مشاغل فنی است که موقعیت‌های شغلی آن نسبت به دیگر مشاغل فنی بیشتر است. افرادی که در این کار مهارت دارند به راحتی جذب بازار کار شده و حتی فرصت مهاجرت کاری و زندگی در دیگر کشورها را هم دارند. استرالیا یکی از کشورهایی است که نیروهای ماهر در این حرفه را به راحتی استخدام می‌کند. البته مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا شرایطی دارد و متخصصین این رشته در صورتی که واجد این شرایط باشند فرصت مهاجرت کاری به استرالیا را خواهند داشت.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا شرایطی دارد و متخصصین این رشته در صورتی که واجد این شرایط باشند فرصت مهاجرت کاری به استرالیا را خواهند داشت.

آنچه خواهید خواند:

نگاهی به شغل تکنسین برق در کشور استرالیا

نصب و راه‌اندازی سیستم‌های الکتریکی، سیم کشی ساختمان‌ها، تست فنی لوازم الکتریکی و بسیاری فعالیت‌های دیگر جزو کارهایی هستند که انجام آن‌ها نیازمند نیروی متخصص یا تکنسین‌های برق است. نیروی متخصص در زمینه کارهای برقی در همه دنیا بازار کار دارد و استرالیا هم یکی از کشورهایی است که متقاضی جذب، استخدام و همکاری با این نیروها است. مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا به دلیل نیاز بالای این کشور به متخصصین کار با برق چندان سخت نیست، البته به شرط داشتن شرایط مناسب و اولین شرط در مهاجرت کاری به یک کشور، آشنایی با مسائلی مانند بازار کاری، وظایف و درآمد آن شغل در کشور مورد نظر است.

بازار کار این رشته در استرالیا

تکنسین برق یکی از مشاغل مهم در کشور استرالیا است. نیروهای ماهر در این شغل به صورت میان مدت یا طولانی مدت جذب بازار کار می‌شوند و شانس استخدام در کشور استرالیا را دارند. این شغل کاملا تخصصی است و افرادی که توانایی، مهارت و سابقه لازم در این کار را نداشته باشند، امکان استخدام در فرصت‌های شغلی آن را هم نخواهند داشت. طبق پیش‌بینی کمیسیون ملی اشتغال و مهارت، تعداد نیروهای ماهر در زمینه تکنسین برق باید از 27900 نفر که آمار این نیروها در سال 2021 بوده به 30500 نفر ظرف 5 سال برسند.

حقوق و درآمد تکنسین‌های برق در کشور استرالیا

یکی از امتیازات مهم کار به عنوان تکنسین برق و برقکار که آمار مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا را بالا می‌برد، حقوق و درآمد بالای نیروهای ماهر و متخصص در این رشته است. در حال حاضر متوسط حقوق یک تکنسین برق در استرالیا چیزی حدود 80 هزار دلار استرالیا در سال است. نیروهای تازه‌کار در این رشته چیزی حدود 55000 دلار و نیروهای ماهر که سابقه کار بالا دارند حتی امکان کسب درآمد تا 135000 دلار را خواهند داشت. سن و جنسیت تاثیر زیادی در این موضوع ندارد اما بیشتر نیروهای با سابقه در رشته برق بیشتر از 34 سال سن دارند.

یکی از امتیازات مهم کار به عنوان تکنسین برق و برقکار که آمار مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا را بالا می‌برد، حقوق و درآمد بالای نیروهای ماهر و متخصص در این رشته است.

مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا چه شرایطی دارد؟

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، برای مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا شرایطی وجود دارد و تمام متقاضیان باید از این شرایط برخوردار باشند. اولین شرط برای مهاجرت کاری نیروهای تکنسین برق به استرالیا، وجود این شغل در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در زمان اقدام به مهاجرت کاری است. همه ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز کشورها توسط اداره کار و مهاجرت کاری آن کشور ارائه می‌شود تا متقاضیان مهاجرت کاری براساس مشاغل مورد نیاز درخواست خود را ارائه کرده و شانس مهاجرت کاری خود را بیشتر کنند.


برای مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا اما شروط دیگری هم وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اثبات سلامت جسمی، تسلط به زبان انگلیسی و کسب نمره مناسب در آن، محدوده سنی مناسب و دریافت امتیاز لازم برای اخذ ویزا، گذراندن دوره کارآموزی نزد کارفرمای استرالیایی و پذیرش درخواست مهاجرت کاری و داشتن قرارداد کار در این کشور اشاره کرد. امتیاز لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا 65 است و فاکتورهای زیر به اخذ این امتیاز کمک می‌کنند.

سن متقاضی اولین فاکتور در امتیازبندی برای اخذ ویزای کاری استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور است.

سن مناسب

سن متقاضی اولین فاکتور در امتیازبندی برای اخذ ویزای کاری استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور است. طبق قوانین این کشور به هر رده سنی امتیازاتی تعلق می‌گیرد که عبارتند از:


• 18-24 سال: 25 امتیاز
• 25-32 سال: 30 امتیاز
• 33-39 سال: 25 امتیاز
• 40-44 سال: 15 امتیاز


سنین بالاتر از 45 سال تنها در صورتی مجوز کار در استرالیا را دریافت می‌کنند که با سرمایه‌گذاری وارد بازار کار این کشور شده یا ابتدا با یکی از روش‌های مهاجرت کاریی دیگر اقامت دائم استرالیا را کسب کرده باشند.

مهارت زبان

مهارت زبان انگلیسی شرط دیگر مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا است. سطح زبان قابل قبول برای اخذ ویزای کاری آیلتس با نمره 6 است و نمره بالاتر امتیاز متقاضی را بیشتر می‌کند. امتیازدهی به سطوح مختلف زبان انگلیسی در استرالیا به شرح زیر است:

 

  • سطح خوب زبان: 20 امتیاز
  • سطح متوسط: 10 امتیاز
  • سطح پایه: 0 امتیاز

سابقه کاری

سابقه کاری به عنوان شرط بعدی در مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا، امکان کسب امتیاز 5-15 را به متقاضی می‌دهد که شرایط آن عبارتند از:


• 3 تا 5 سال سابقه کاری: 5 امتیاز
• 5 تا 8 سال سابقه کاری: 10 امتیاز
• 8 سال سابقه کاری به بالا: 15 امتیاز

مدارک مرتبط با تجربه کاری

مدارک مرتبط با تجربه کاری هم در افزایش شانس مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا تاثیرگذار هستند و امتیازاتی که براساس آن‌ها قابل دستیابی است عبارتند از:


• مدرک تحصیلی بیشتر از ارشد: 20 امتیاز
• معدل بالا: 15 امتیاز
• گواهینامه مهارت: 10 امتیاز
• گواهینامه حرفه‌ای: 10 امتیاز

تاهل

در نهایت تاهل هم در امتیازبندی متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا، به عنوان تکنسین برق موثر هستند که حداقل و حداکثر آن‌ها به شرح زیر است:


• مهاجرت کاری به عنوان فرد مجرد یا به تنهایی: 10 امتیاز
• مهاجرت کاری با همسر به شرط داشتن مهارت شغلی: 10 امتیاز
• مهاجرت کاری با همسر به شرط داشتن مدرک زبان معتبر: 5 امتیاز

انواع ویزاهای قابل دریافت برای مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا

مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا نوعی مهاجرت کاری است و لازمه این نوع مهاجرت کاری، اخذ ویزای کاری کشور استرالیا است. متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا برای کار به عنوان تکنسین برق، ابتدا باید یکی از ویزاهای 189، 190 و 491 این کشور را دریافت کنند. برای اخذ هر کدام از این ویزاها شرایطی مانند سن مناسب، مدرک معتبر تحصیلی، سابقه کاری، زبان انگلیسی و… مورد نیاز است.


رسیدگی به ویزای اقامت دائم 189 و 190 که برای تکنسین‌های برق قابل دریافت است، ظرف 9-12 ماه انجام می‌شود. ویزای 491 اما نوعی ویزای اسپانسری است که برای خانواده افرادی که مقیم استرالیا هستند صادر می‌شود و مدت زمان رسیدگی به آن نامشخص اما در کوتاه‌ترین زمان است.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت کاری تکنسین برق به این کشور

یکی از مسائلی که شانس اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری را افزایش می‌دهند، انتخاب مقصد مناسب مهاجرت کاریی است. برخلاف تصور بیشتر افراد در انتخاب مقصد صرفا نباید به کشور توجه کرد و حتی شهر مورد نظر برای مهاجرت کاری هم در شانس اقامت و اخذ ویزا تاثیرگذار است. طبق این موضوع، شانس مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا در شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن که جمعیت بالاتر و به نسبت نیاز به نیروی متخصص و فنی بیشتری دارند، نسبت به دیگر شهرهای این کشور بیشتر است. همچنین در استان‌های در حال پیشرفت مانند کوئینزلند هم شانس مهاجرت کاری تکنسین‌های برق بالا است.

اخذ اقامت دائم برای تکنسین‌های برق در استرالیا

یکی از مزایای مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا امکان اخذ اقامت دائم این کشور، چند سال بعد از مهاجرت کاری است. بیشتر مهاجران کاری بعد از 3-4 سال کار دائم، شانس اخذ اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنند. البته افرادی که از طریق ویزای مهارت شغلی به این کشور مهاجرت کاری می‌کنند از همان ابتدای مهاجرت کاری می‌توانند برای دریافت ویزای استرالیا درخواست دهند.

طبیعتا در مسیر مهاجرت کاری به عنوان یک تکنسین برق به استرالیا نیاز به راهنمایی‌های بیشتری خواهید داشت
مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا با کمک کاریابی کاربین

در این مطلب تلاش کردیم تا شرایط، قوانین و به طور کل، هر آنچه که برای مهاجرت کاری تکنسین برق به استرالیا نیاز است را به شما توضیح دهیم. طبیعتا در مسیر مهاجرت کاری به عنوان یک تکنسین برق به استرالیا نیاز به راهنمایی‌های بیشتری خواهید داشت و حتی ممکن است که در این مسیر دچار مشکلاتی شوید که حل آن‌ها با کمک فردی متخصص به امور مهاجرت کاری امکان‌پذیر است.


موسسه کاریابی کاربین از مجموعه‌های برجسته و خوشنام مهاجرت کاریی است که با حضور نیروهای متخصص و آشنا به امور مهاجرت کاری، شما را در جهت حل تمام مشکلات و ابهامات مسیر مهاجرت کاری یاری خواهد کرد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و ارتباط با مشاورین، کافی است با ما در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار استرالیا

سوالات متداول

تکنسین و متخصص برق یکی از مشاغل مورد نیاز در استرالیا است و بازار کار نسبتا مناسبی در این کشور دارد.

نیروهایی که در زمینه کار با برق تخصص دارند از طریق ویزای 189، 190 و 491 امکان مهاجرت کاری به استرالیا را دارند.

تسلط به زبان و داشتن مدرک آیلتس با سطح 6، تجربه کاری، مدرک تحصیلی مرتبط، گذراندن دوره کارآموزی و امتیاز لازم از شرایط مهاجرت کاری به عنوان تکنسین برق به استرالیا هستند.

افرادی که از طریق مهاجرت کاری به استرالیا سفر می‌کنند بعد ز 3-5 سال کار مداوم و مستمر شانس اخذ اقامت دائم این کشور را دارند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی