شرایط دریافت ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

شرایط دریافت ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای،  با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی که دارد، مدل محبوبی برای اکثر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.از زمانی که کشور آلمان، با کمبود نیرو جوان و افزایش سن جمعیت رو برو شد، دولت آلمان تصمیم به تغییراتی در قوانین مهاجرت به آلمان گرفت و از این رو هم اکنون امکان مهاجرت به آلمان با مدرک فنی و حرفه ای نیز وجود دارد.اگر شما از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای هستید که تمایل به زندگی و کار در آلمان را دارید، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

در حال حاضر جهت کار در آلمان امکان اخذ ویزای کار آلمان، از طریق ارائه مدارک فنی حرفه ای نیز امکان پذیر است و دارندگان مدارک فنی و حرفه ای نیز می توانند طبق شرایطی به کار در آلمان بپردازند.

 

همانطور که می دانید، سیستم آموزشی هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است، این موضوع باعث شده است که آلمان برای ارزیابی میزان تسلط افراد و ارزیابی مدرک فنی و حرفه ایشان، مؤسسه جداگانه ای تاسیس کند.

در صورتی که این دفتر، صلاحیت شغلی و توانایی شما را با توجه به مدارک فنی و حرفه ای شما تائید کند یا تشخیص بدهد که با گذراندن دوره های تکمیلی در آلمان می توانید به کار در این کشور مشغول شوید، شما می توانید ویزا کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای را دریافت نمایید.

به طور کلی اخذ ویزا کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای، پروسه چندان طولانی و سختی را ندارد اما عواملی وجود دارد که در دریافت این ویزا کار این کشور با استفاده از این مدرک، بسیار تاثیر گذار است.

پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر در رابطه با کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای را مشاهده نمایید

عوامل تاثیر گذار بر دریافت ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

 

عوامل تاثیرگذار در دیافت ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

در صورتی که موفق به مهاجرت با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای شوید، این مجوز به شما داده می شود که بعد از گذراندن دوره های تکمیلی در صورت نیاز، به 10 ساعت کار در هفته در سمت شغلی مربوط به مدارک فنی و حرفه ای و مهارت هایتان، مشغول به کار شوید.

 

لازم است بدانید که در مواردی، علاوه بر گذراندن دوره های تکمیلی در کشور آلمان، لازم است که در آزمون های تشخیص مهارت این کشور نیز شرکت نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

برای اینکه بتوانید از طریق ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای مهاجرت کنید، لازم است که مدارک زیر را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهید: (لازم توجه داشته باشید که این مدارک ممکن است با توجه به شرایط مختلفی، تغییر کند و از این رو بهتر است که برای اطلاعات دقیق تر در رابطه با این مدارک، با مشاوران موسسه کاربین تماس حاصل فرمایید.)

مدارک-اخذ-ویزا

فرم درخواست

در ابتدا برای شروع پروسه مهاجرت کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای فرم درخواست را پرکنید، این فرم به از طریق تیم اجرای کاریابی کاربین در اختیار شما قرار می گیرد باید درخواست خود را در این فرم ثبت نمایید کارشناسان کاربین با شما برای تکمیل فرم با شما تماس میگیرند، روش دیگر ارسال ایمیل به سفارت آلمان  به زبان آلمانی و درخواست دریافت این فرم، سفارت این فرم را برای شما ارسال خواهد کرد.

پاسپورت

قبل از درخواست نسبت به اخذ این نوع ویزا کاری آلمان، لازم است که پاسپورت شما حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و همچنین حداقل به مدت 3 ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آلمان، اعتبار داشته باشد.

عکس (3 عدد)

تمامی این عکس ها را باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته باشید. توجه داشته باشید که این عکس ها باید طبق معیار های تعیین شده از سوی آلمان و همچنین کاملا یکسان باشند.

ارائه مدارک و گواهینامه ها

لازم است که تمامی مدارک تحصیلی و تمامی گواهینامه هایی که با شرکت در دوره ها و آزمون های مختلف به دست آوردید را به سفارت آلمان برای اثبات توانایی و مهارت های خود ارائه دهید.

شرکت در شناخت صلاحیت مهارت هایتان

همانطور که گفته شد مدارک شما باید از سوی دفتر تعیین شده کشور آلمان، تائید شود و یا به عبارتی دیگر ارزیابی شود. و در صورت نیاز در دوره های تطبیقی فنی و حرفه ای در آلمان شرکت کنید تا صلاحیت کار به صورت تمام وقت در آلمان را بدست آورید.

ارائه رزومه تحصیلی

شما باید گزارش کاملی از تحصیلات، مدارک و گواهینامه ای که دارید گردآوری کنید و آن ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده به رزومه تحصیلی تبدیل کنید.

ارائه رزومه کاری

رزومه کاری نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای دارد و از این رو در صورت داشتن سابقه کاری، لازم است که رزومه کاملی از سوابق خود که شما مدت همکاری، دلیل عدم همکاری، سمت شغلی و … می شود، تهیه فرمایید.

اثبات تسلط به زبان آلمانی

برای مهاجرت به آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.

اثبات بیمه پزشکی

متقاضیان مهاجرت میتوانند برای خود بیمه پزشکی تهیه کنند که در مدت اقامت آلمان اولیه معتبر می باشد، به خوبی از لحاظ پزشکی افراد را پوشش می دهد. ولی این مورد اجباری نیست و افرادی که فاقد بیمه درمانی در ایران هستند نیز می توانند برای مهاجرت اقدام کنند و بعد از مهاجرت و ویزا شدن کارفرمای آلمانی موظف است کارمندان خود را بیمه کند و افراد می توانند برای کارهای درمانی از بیمه درمانی خود در آلمان استفاده کنند.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه ویزا های گذشته آلمان

اگر قبلا به آلمان رفته باشید، لازم است که گزارشی از آن ها ارائه دهید.

 

شما باید این مدارک را برای سفارت آلمان ارسال نمائید، این سفارت بعد از بررسی مدارک شما ممکن است از شما بخواهد که در زمان مصاحبه مدارک تکمیلی تر یا اضافه تری را ارائه دهید و از این رو بعد از ارسال مدارک، باید خود را برای مواجه شدن با چنین درخواستی آماده کنید.

مقاله پیشنهادی: کار در آلمان

سوالات متداول

سن زیر 40 سال
سابقه ی کاری
مدرک زبان آلمانی
مدرک فنی حرفه ای
اثبات تمکن مالی

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  آقای بهشتی
1 سال قبل

زیر 40 سال و مدرک ب 1 آلمانی که حین پروسه پروندتون میتونید بگیرید. و سابقه کار بالای 3 سال بیمه خیلی مهم هست

آقای بهشتی
آقای بهشتی
1 سال قبل

سلام برای دریافت ویزای کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای چه سن و چه سطح مدرک زبانی باید داشته باشیم؟

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی