شهرهای صنعتی استراليا

شهرهای صنعتی استراليا

بهترین شهرهای صنعتی استرالیا برای ایرانیان یکی از موضوعاتی است که مهاجران ایرانی بالقوه همیشه به آن فکر می کنند. زیبایی طبیعت، فرصت های شغلی، ثبات اقتصادی و وجود دانشگاه ها و موسسات معروف بین المللی در استرالیا هر سال موجب شده است که ایرانیان بسیار زیادی به این کشور مهاجرت کنند.

 

انتخاب محل اقامت در استرالیا یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. مقایسه بهترین شهرهای صنعتی استرالیا با ارزان ترین شهر صنعتی برای زندگی و گران ترین شهر صنعتی برای کار و تحصیل می تواند به متقاضیان در انتخاب محل زندگی کمک شایانی کند.

 

بدیهی است که شهرهای صنعتی کوچکتر در استرالیا ارزان تر و شهرهای صنعتی بزرگتر و پرجمعیت تر گران تر هستند. متقاضیان در انتخاب بهترین شهر صنعتی استرالیا برای زندگی باید در نظر داشته باشند که عواملی مانند فرصت های شغلی، درآمد و آب و هوا در استرالیا، علاوه بر مقرون به صرفه بودن و هزینه بالای شهرهای صنعتی استرالیا، در انتخاب محل زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

این مقاله به بررسی بهترین شهرهای صنعتی استرالیا برای ایرانیان، بهترین شهرهای صنعتی استرالیا برای کار، فرصت های شغلی در شهرهای صنعتی استرالیا، آب و هوای استرالیا در آدلاید، بریزبن، کانبرا، هوبارت، ملبورن، پرت و سیدنی و زیباترین شهرهای استرالیا پرداخته است. 

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

استرالیا

بهترین شهر صنعتی استرالیا برای زندگی

انتخاب بهترین شهر صنعتی برای زندگی در استرالیا می تواند بر اساس موقعیت مکانی شما متفاوت باشد. زیرا نوع ویزا، شرایط مالی و اقتصادی افراد، نوع تخصص و اشتغال افراد می تواند در انتخاب بهترین شهر صنعتی برای زندگی موثر باشد، مثلاً بسته به تخصص و حرفه فرد، ممکن است یک شهر صنعتی فرصت های شغلی و درآمدی مناسب برای یک حرفه را داشته باشند، در حالی که شهر صنعتی دیگری باید از نظر فرصت های شغلی در سایر مشاغل پیشتاز باشند.

 

شهرهای صنعتی بزرگی مانند سیدنی که اغلب گران ترین شهرهای صنعتی استرالیا هستند، فرصت های شغلی بسیار متنوعی داشته و درآمد متناسب با هزینه آن شهر را نیز دارد.

استرالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان برای اقامت و گردشگری به این کشور سفر می کنند. افرادی که به استرالیا سفر می کنند اغلب امکان انتخاب مکان های مختلفی را برای زندگی در استرالیا دارند.

 

برای انتخاب محل زندگی از دیدگاه های مختلف انتخاب های مختلفی وجود دارد، به عنوان مثال: آب و هوا، جمعیت، نرخ بیکاری، سطح حمایت اجتماعی، هزینه زندگی و تحصیل.

ما در ادامه به بررسی 5 تا از بهترین شهر های صنعتی برتر استرالیا خواهیم پرداخت. این شهر ها عبارتند از سیدنی، ملبورن، آدلاید، بریزبن و هوبارت.

بهترین شهرهای صنعتی استرالیا از نظر آب و هوا، جمعیت و نرخ بیکاری عبارتند از:

 

   شهر صنعتی       جمعیت                      نرخ بیکاری               دمای آب و هوا

  • سیدنی       5 میلیون نفر                    46 درصد                 8 تا 31 درجه
  • ملبورن       8 میلیون نفر                    5.2 درصد                7 تا 30 درجه
  • بریزبن       4 میلیون نفر                    6.2 درصد                10 تا 33 درجه
  • آدلاید        3 میلیون نفر                    7.4 درصد                12 تا 22 درجه
  • هوبارت      234 هزار نفر                     2 درصد                  5 تا 17 درجه
 

همانطور که از نمودار بالا می بینید، اکثر این شهرها عموما دارای آب و هوای معتدل هستند. در زیر مروری بر شرایط کار، هزینه‌های مسکن و فرصت‌های شغلی کلیدی و صنایع در برخی از شهرهای صنعتی قابل زندگی استرالیا خواهیم پرداخت.

سیدنی بهترین شهر صنعتی استرالیا

سیدنی گران ترین شهر صنعتی استرالیا، یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی استرالیا و پایتخت نیو ساوت ولز است. این شهر صنعتی همچنین یکی از زیباترین شهرهای استرالیا می باشد. این شهر صنعتی در جنوب شرقی استرالیا و از بهترین شهرهای صنعتی جهان است. سیدنی شهری با جاذبه های فراوان و امکانات و مکان های فرهنگی متنوع است. خانه اپرا با طراحی منحصر به فرد یکی از جاذبه ها گردشگری سیدنی می باشد.

 

سیستم حمل و نقل سیدنی بسیار گسترده است و تقریباً تمام مناطق شهری را پوشش می دهد. سیستم حمل و نقل شهری سیدنی با کارت مخصوصی به نام اوپال یکپارچه شده است. این سیستم شامل قطار، اتوبوس، قطار شهری، کشتی و تاکسی است. اوبر (Uber Transport Systems) یا شرکت های مشابه آن نیز در این شهر صنعتی فعالیت می کنند.

 

چندین موسسه آموزشی و دانشگاه در سیدنی وجود دارد. USYD و UNSW در رتبه بندی QS به ترتیب در رتبه های 26 و 49 قرار دارند. دانشگاه مک کالی، مؤسسه فناوری UTS و UWS West Sydney از دیگر دانشگاه های محبوب این شهر صنعتی هستند.

سیدنی یکی از بهترین شهرهای صنعتی استرالیا است. متوسط هزینه زندگی در سیدنی برای هر فرد در آپارتمان 2000 دلار و هر خانه 2800 دلار در ماه است.

سیدنی-استرالیا

ملبورن بهترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

ملبورن پایتخت ویکتوریا است. ملبورن به عنوان مرکز آموزش عالی، هنر، فرهنگ، مد، ورزش و گردشگری کشور استرالیا شناخته می شود. ملبورن پایتخت استرالیا (پیش از کانبرا) در زمان های قدیم بوده است. ملبورن مکانی عالی برای زندگی، تحصیل و سفر می باشد. این شهر صنعتی همچنین یکی از زیباترین شهرهای صنعتی استرالیا است. ملبورن یکی از مقاصد برتر برای دریافت ویزای دانشجویی است.

 

سیستم حمل و نقل ملبورن یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در جهان می باشد. شبکه حمل و نقل ملبورن شامل تراموا، اتوبوس، قطار، دوچرخه و تاکسی است. اوبر (Uber Transport Systems) یا شرکت های مشابه نیز در این شهر صنعتی به صورت گسترده فعالیت می کنند.

 

ویکتوریا، مستقر در ملبورن، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را از آسیا دارد. از دانشگاه های معروف ملبورن می توان به مؤسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)، دانشگاه ملبورن، دانشگاه لاتروب و دانشگاه موناش اشاره داشته باشیم. دانشگاه ملبورن و موناش از اعضای گروه هشت می باشند.. این گروه از ائتلافی از هشت کالج تحقیقاتی برجسته استرالیا است.

 

ملبورن را نمی توانیم یکی از گران ترین شهرهای صنعتی استرالیا بدانیم، اما در واقع یکی از ارزان ترین شهرهای صنعتی استرالیا نیز نمی باشد. متوسط اجاره بها در ملبورن برای هر آپارتمان 1600 دلار و ماهانه 2200 دلار است.

ملبورن-استرالیا

بریزبن بهترین شهر فرهنگی و صنعتی استرالیا

بریزبن پایتخت کوئینزلند است و تقریباً 2.4 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر صنعتی در ساحل شرقی استرالیا واقع شده است. بریزبن به دلیل میزبانی گالری های هنری و موزه ها بسیار مشهور است. همچنین این شهر صنعتی محل دانشگاه های معتبری است که دانشجویان بین المللی از سراسر جهان را در خود جای داده است.

حمل و نقل در این شهر صنعتی با وسایل حمل و نقل عمومی بسیار آسان است. مسافران می توانند با خرید بلیط TransLink از اتوبوس، قطار و کشتی در این شهر صنعتی استفاده کنند.

بریزبن میزبان دانشگاه های بین المللی معتبر در رشته های مختلف است. از دانشگاه های این شهر می توانیم به دانشگاه های کوئینزلند، دانشگاه گریفیث، موسسه فناوری کوئینزلند (QUT) و کوئینزلند غربی (USQ) اشاره داشته باشیم.

هزینه های زندگی در بریزبن ارزان تر از سیدنی است. هزینه آپارتمان در این شهر صنعتی 1500 دلار در ماه و خانه ها 1800 دلار در ماه است.

بریزبن-استرالیا

هوبارت شهر توریستی و صنعتی استرالیا

هوبارت شهری صنعتی و بندری استرالیا با جمعیتی حدود 234000 نفر است که در جزیره تاسمانی واقع شده است. این شهر صنعتی در واقع پایتخت تاسمانی و یکی از قدیمی ترین شهرهای استرالیا می باشد. اقتصاد هوبارت با کشاورزی و معدن رونق گرفته است. این شهر صنعتی همچنین یکی از شهرهای برتر توریستی استرالیا می باشد.

 

حمل و نقل هوبارت از اتومبیل و اتوبوس تشکیل شده است.

این شهر در بخش های ساخت و ساز، توریسم، خودروسازی، نوشیدنی و غذا و مهندسی پیشرفت های بسیار خوبی را داشته است. این شهر صنعتی همچنین در تمام طول سال پذیرای گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان می باشد.

این شهر محل قرارگیری دانشگاه تاسمانی، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است. TasTAFE همچنین انواع دوره های آموزشی حرفه ای را نیز ارائه می دهد.

هزینه آپارتمان در این شهر صنعتی 1200 دلار در ماه و خانه 1800 دلار در ماه است. این احتمالا یکی از ارزان ترین شهرهای صنعتی استرالیا می باشد که شما می توانید برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید.

هوبارت-استرالیا

فرصت های شغلی در شهرهای صنعتی استرالیا

فرصت های شغلی برای ایرانیان در شهرهای صنعتی استرالیا بستگی به نوع تخصص متقاضی دارد. توانایی یافتن فرصت های شغلی و جلب رضایت کارفرمایان به عواملی مانند تجربه کاری، توانایی کاری، مدرک تحصیلی و سطح زبان داوطلب دارد.

 

اکثر شهرهای صنعتی بزرگ استرالیا، مانند سیدنی و ملبورن، طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را در مناطق مختلف ارائه می دهند. داوطلبان ایرانی که به دنبال فرصت های کاری در شهرهای صنعتی استرالیا هستند برای اخذ ویزای کار استرالیا و کار در یک شرکت استرالیایی ابتدا باید به سطح پایین تری نسبت به موقعیت خود در ایران منتقل شوند.

 

این موضوع مهمی برای افرادی است که می خواهند برای کار به استرالیا مهاجرت کنند. تجربه کار در استرالیا برای کارفرمایان استرالیایی بسیار مهم است. مهاجران از نرخ اشتغال بالایی در استرالیا برخوردارند و بسته به مهارت های خود می توانند در مدت زمان کوتاهی به شغل حرفه ای خود دست پیدا کنند.

 

ما در زیر مشاغلی که شما می توانید در شهرهای صنعتی استرالیا داشته باشید را فراهم کرده ایم:

 

شهر صنعتی سیدنی دارای اقتصاد فعالی است و حدود 4/3 از فعالیت های اقتصادی نیو ساوت ولز در این شهر صنعتی انجام می شود. این شهر صنعتی بندر مهمی برای واردات و صادرات کالا استرالیا است. صنعت گردشگری نیز نقش مهمی در اقتصاد این شهر صنعتی دارد.

صنایع و خدمات کلیدی این شهر صنعتی عبارتند از خدمات مالی، تولید، فناوری، گردشگری و آموزش. فرصت های شغلی متعددی در این شهر صنعتی وجود دارد که برای کسانی که می خواهند به این شهر صنعتی مهاجرت کنند بسیار مناسب است..

ملبورن همچنین فرصت های شغلی خوبی در استرالیا دارد. صنایع اصلی ملبورن شامل خودروسازی، ساخت و ساز، مهندسی، مراقبت های بهداشتی، خدمات مالی و مخابراتی و آموزش می باشند. نرخ بیکاری در این شهر صنعتی نیز بسیار پایین می باشد..

بریزبن یکی از مراکز تجاری بسیار مهم در استرالیا است. این شهر صنعتی مرکز صنعت، راه آهن، متالورژی، تنباکو، کاغذسازی، پالایش نفت و منسوجات در استرالیا می باشد. رشد سریع این شهر صنعتی فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای شهروندان این شهر صنعتی فراهم کرده است.

آب و هوای شهرهای صنعتی استرالیا

آب و هوای شهرهای صنعتی استرالیا از فصلی به فصل دیگر متفاوت است. از آنجایی که استرالیا در نیمکره جنوبی قرار دارد، فصل های استرالیا برعکس اکثر کشورهای جهان است. در زیر فصول استرالیا برای ماه های مختلف آورده شده است. شهرهای صنعتی بزرگ استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید و …) در بین ایرانیان نیز محبوب هستند.

 

تابستان: ژانویه تا مارس

پاییز: آوریل تا ژوئن

زمستان: ژوئیه تا سپتامبر

بهار: اکتبر تا دسامبر

 

همانطور که از این بخش می بینید، کریسمس در میانه تابستان است، با گرما و بدون برف، و همچنین تعطیلات تابستانی استرالیا در مدارس و کالج ها در سراسر کشور (که بسیاری از آنها در زمستان هستند).

 

آب و هوای شهر صنعتی سیدنی

شهر صنعتی سیدنی استرالیا یکی از گران ترین شهرهای استرالیا است که روزهای آفتابی زیادی در سال دارد و آب و هوای نسبتاً خوبی دارد. زمستان های سیدنی نسبتا معتدل و تابستان های آن گرم است.

 

آب و هوا سیدنی استرالیا                                      بهار               تابستان              پاییز               زمستان

محدوده دمای حداکثر (°C)                                    23                   26                   23                   17

حداقل دمای محدود (C°)                                      13                    18                   14                    8

تعداد تقریبی روزهای بارانی                                    31                   33                   34                    31

آب و هوای شهر صنعتی ملبورن

ملبورن استرالیا آب و هوای بسیار متغیری دارد و ساکنان ملبورن می توانند چهار فصل را در یک روز تجربه کنند. به عنوان مثال، بسیاری از روزهای تابستان در این شهر صنعتی خنک هستند. حتی در زمستان نیز بسته به روز ممکن است هوا گرم شود. این شهر صنعتی یکی از شهرهای با جمعیت قابل توجه ایرانی و یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای ایرانیان می باشد.

 

آب و هوا ملبورن استرالیا                                  بهار               تابستان           پاییز              زمستان

محدوده دمای حداکثر (C°)                                22                  25                20                  14     

حداقل دمای محدود (C°)                                  13                   14                10                   6

تعداد تقریبی روزهای بارانی                                41                  27                36                  47

 

آب و هوای شهر صنعتی بریزبن

شهر صنعتی بریزبن استرالیا نزدیک خط استوا قرار گرفته است و در تمام طول سال این شهر صنعتی دارای آب و هوای معتدلی است.

 

آب و هوا بریزبن استرالیا                                    بهار               تابستان            پاییز               زمستان

محدوده دمای حداکثر (°C)                                 25                   29                 26                   21

حداقل دمای محدود (C°)                                   15                    20                 16                   10

تعداد تقریبی روزهای بارانی                                 27                   41                 36                    22

 

آب و هوای شهر صنعتی آدلاید

آدلاید، استرالیا، زمستان های معتدل دارد و تابستان های این شهر صنعتی گرم و خشک می باشد.

 

آب و هوای آدلاید استرالیا                                 بهار               تابستان             پاییز               زمستان

محدوده دمای حداکثر (°C)                                22                   29                 22                   15

حداقل دمای محدود (C°)                                  11                   16                  12                    8

تعداد تقریبی روزهای بارانی                                32                   14                  28                  47

 

آب و هوای شهر صنعتی هابارت

هوبارت در استرالیا دارای چهار فصل است. تابستان های هوبارت نسبت به سایر شهرهای صنعتی استرالیا گرمتر می باشد.

 

آب و هوای هابارت استرالیا                            بهار              تابستان              پاییز               زمستان

محدوده دمای حداکثر (°C)                            17                   21                  17                   12

حداقل دمای محدود (C°)                              8                    12                  9                     5

تعداد تقریبی روزهای بارانی                            45                   33                  37                  46

اب-و-هوای-استرالیا

زیباترین شهر صنعتی استرالیا

آب و هوای استرالیا از نظر طبیعت منحصر به فرد است. اکثر شهرهای صنعتی استرالیا به دلیل شرایط آب و هوایی یکی از زیباترین شهرهای صنعتی جهان هستند. سیدنی، ملبورن، گلد کوست و کانبرا از زیباترین شهرهای صنعتی استرالیا می باشند.

 

سیدنی یکی از زیباترین شهرهای صنعتی استرالیا با بندرهای عالی و مقاصد عالی است. این شهر صنعتی یکی از بهترین شهرهای صنعتی استرالیا برای ایرانیان مهاجر است. باغ گیاه‌شناسی سلطنتی یکی از قدیمی‌ترین باغ‌های عمومی و فضای سبز در جهان می باشد. معماری منحصر به فرد خانه اپرای سیدنی که توسط معمار مشهور دانمارکی جورن آتسون طراحی شده است، سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

 

ملبورن یکی از دیدنی ترین کلان شهرهای صنعتی استرالیا است. وجود مراکز هنری بر جذابیت این شهر صنعتی می افزاید. این شهر صنعتی یکی از بهترین مکان ها برای ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش است. این شهر صنعتی میزبان لیگ فوتبال استرالیا، مسابقات قهرمانی تنیس استرالیا و جایزه بزرگ فرمول 1 می باشد.

 

از دیگر جاذبه های این شهر صنعتی می توان به موزه ملی ورزش ملبورن، ساختمان پارلمان، میدان فدرال، موزه شهر و بازار ملکه ویکتوریا اشاره داشت. یکی دیگر از نقاط دیدنی استرالیا دره یارا در نزدیکی ملبورن می باشد.

پرث یکی از زیباترین شهرهای صنعتی استرالیا است. پرث پایتخت استرالیای غربی است. رستوران های زیبا، پارک های سرسبز، بازارهای بزرگ و سواحل زیبا سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. گالری های هنری استرالیای غربی، بندر تاریخی فریمونت و پرسمنت از جاذبه های این شهر صنعتی هستند.

 

کانبرا دهمین شهر صنعتی بزرگ استرالیا است. ساختمان باشکوه کاپیتول، خانه اپرا و موزه جنگ استرالیا زیبایی این شهر صنعتی استرالیایی را دو چندان می کند.

دریاچه برلی گریفین یامی یکی از مقاصد گردشگری این شهر صنعتی است. بیش از 140 تاکستان طبیعی در حومه کانبرا وجود دارد. این شهر صنعتی یکی از بهترین شهرهای صنعتی استرالیا برای زندگی ایرانیان می باشد.

سوالات متداول

سیدنی گران ترین شهر صنعتی استرالیا برای زندگی می باشد ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای آنکه در شهری ارزان زندگی کنید شهر صنعتی هوبارت را انتخاب کنید.

بهترین شهر صنعتی برای زندگی در استرالیا بستگی به شرایط و نوع ویزا شما دارد. بدیهی است که یک شغل خوب با درآمد خوب یکی از گزینه های انتخاب بهترین شهر صنعتی استرالیا برای زندگی می باشد.

فرصت های شغلی مختلفی در شهرهای صنعتی استرالیا وجود دارد. برخی از شهرهای صنعتی استرالیا به دلیل موقعیت و منابع خود ممکن است فرصت های شغلی بهتری در زمینه های خاص ارائه دهند. فرصت های شغلی در شهرهای صنعتی بزرگ استرالیا مانند سیدنی بسیار متنوع هستند.

هوبارت یکی از ارزان ترین شهرهای صنعتی استرالیا برای زندگی می باشد و شما می توانید این شهر صنعتی را برای زندگی خود انتخاب کنید.

صنعت خدمات بیش از 70 درصد از تولید ناخالص داخلی استرالیا را تشکیل می دهد. پس از این صنعت می توانیم صنابع مراقبت های بهداشتی، دارایی، مالیه و کشاورزی را به عنوان مهمترین صنایع استرالیا نام ببریم.

صنعت خدمات بیش از 70 درصد از تولید ناخالص داخلی استرالیا را تشکیل می دهد. پس از این صنعت می توانیم صنابع مراقبت های بهداشتی، دارایی، مالیه و کشاورزی را به عنوان مهمترین صنایع استرالیا نام ببریم.

در میان تمام شهرهای صنعتی استرالیا سیدنی که تقریباً نیمی از رشد اقتصادی استرالیا را تشکیل می دهد، بهترین و بیشترین فرصت های شغلی را برای مهاجران ارائه می دهد. سیدنی با نرخ بیکاری بسیار کم در حدود 3.8 درصد، اقتصاد پررونقی در صنایعی مانند خدمات مالی و حرفه ای، ساخت و ساز و تولید یکی از بهترین شهر های استرالیا می باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی