نانوایی در کانادا

نانوایی در کانادا

یکی از مشاغل آینده‌دار در کشور کانادا، شغل نانوایی است؛ چرا که در چند سال گذشته نانوایی و مشاغل مربوط به آن در کشور کانادا توسعه زیادی پیدا کرده‌اند. در بسیاری از ایالت‌های کانادا مانند آلبرتا، بریتیش کلمبیا و انتاریو فرصت‌های شغلی زیادی در حوزه پخت نان و شیرینی وجود دارند. اکنون افرادی که در شغل نانوایی سابقه کاری دارند، می‌توانند به کانادا مهاجرت کاری کنند و به‌عنوان نانوا مشغول به کار شوند. البته رسیدن به چنین هدفی شرایطی دارد که متقاضیان باید با آن‌ها آشنا شوند. با ما همراه باشید تا به بررسی بازار کار نانوایی در کانادا و شرایط مهاجرت کاری به این کشور برای اشتغال به‌عنوان نانوا بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

با اثبات توانایی خود در نانوایی به کانادا مهاجرت کاری کنید

آنچه خواهید خواند:

شرایط مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال در نانوایی

کشور کانادا یکی از مقصدهای بسیار محبوب برای نانوایان به شمار می‌رود. باید بدانید که شغل نانوایی در کانادا در گروه NOC 6332 دسته‌بندی شده است. افراد علاقه‌مند به شغل نانوایی می‌توانند با این کد ناک فرصت‌های شغلی مورد نظر خود را در کشور کانادا پیدا کنند. در حال حاضر تقاضا برای اشتغال به‌عنوان نانوا در کشور کانادا بسیار زیاد است و در برخی از ایالت‌های این کشور، شغل نانوایی در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارد. علاقه‌مندان به نانوایی برای مهاجرت کاری به کشور کانادا باید مدارک خود را ارائه دهند و تاییدیه دولت کانادا را به دست آورند. در لیست ناک (NOC) تمام پیش‌نیازهای آموزشی برای اشتغال به‌عنوان نانوا در کانادا عنوان شده‌اند.

 

یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت کاری به کانادا به‌عنوان نانوا، داشتن تمکن مالی کافی و میزان درآمد کافی است. شما باید بتوانید هزینه تهیه مسکن، خوراک و پوشاک خود را در کانادا تامین کنید. از سوی دیگر باید حداقل مدرک پایان دوره دبیرستان داشته باشید و یک برنامه کارآموزی سه یا چهارساله را بگذرانید. البته به‌جای دوره کارآموزی می‌توانید در یک دوره کالج برای نانوایان شرکت کنید. در صورت داشتن چندین سال تجربه در حرفه نانوایی، نیازی به گذراندن دوره کارآموزی یا کالج نخواهید داشت.

 

شما می‌توانید در برخی از ایالات کانادا گواهینامه فنی و حرفه‌ای نانوایی را دریافت کنید. از جمله این ایالت‌ها می‌توان به نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مناطق شمال غربی یوکان و نوناووت اشاره کرد. در صورتی که بتوانید در آزمون رد سیل (Red Seal) بین استانی برای نانوایان دارای شرایط لازم، نمرات قابل قبول کسب کنید، امکان دریافت گواهینامه نانوایی را خواهید داشت.

شرایط مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال در نانوایی

بهترین روش برای مهاجرت کاری نانوایان به کانادا

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری نانوایان به کانادا، سیستم اکسپرس اینتری است. علاقه‌مندان به نانوایی که سابقه کاری در داخل کانادا ندارند، می‌توانند از طریق دو برنامه معروف سیستم اکسپرس اینتری به کانادا ورود کنند. این دو برنامه شامل برنامه نیروی کار ماهر فدرال و برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال می‌شوند که سیستم اکسپرس اینتری آن‌ها را ارائه می‌دهد.

 

به طور کلی سیستم اکسپرس اینتری در واقع نوعی برنامه مهاجرت کاری آنلاین است که با استفاده از آن می‌تواند فرایند کار در کانادا را با سرعت بالا انجام داد. این سیستم کارآمد بر اساس یک برنامه امتیازبندی با نام سی‌آراس (CRS) کار می‌کند. متقاضیانی که بالاترین امتیازات را دریافت کرده‌اند، پس از قرعه‌کشی یک دعوت‌نامه درخواست ITA دریافت خواهند کرد. این دعوت‌نامه در واقع برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا برای متقاضیان واجد شرایط ارسال می‌شود. در صورتی که در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام کرده و نامه ITA را دریافت کرده‌اید، حداکثر تا شش ماه می‌توانید برای مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال به‌عنوان یک نانوا در این کشور اقدام کنید.

بهترین روش برای مهاجرت کاری نانوایان به کانادا

مهاجرت کاری نانوایان به کانادا از طریق برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال

برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال که به آن اسکیل ترید (Skill Trade) نیز گفته می‌شود، برای افرادی مناسب است که در شغل نانوایی به صورت تخصصی مهارت دارند. چنین افرادی باید توانایی برقراری ارتباط به زبان فرانسوی یا انگلیسی داشته باشند. باید اشاره کرد متقاضیان شرکت در این برنامه باید پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده و یا یک مقام کانادایی برای آن‌ها گواهی صلاحیت صادر کرده باشد. یکی از شرایط بسیار مهم شرکت در این برنامه داشتن سابقه کاری است؛ متقاضیان باید در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال سابقه کاری داشته باشند.

برنامه نیروهای کار ماهر فدرال؛ روشی مناسب برای مهاجرت کاری نانوا به کانادا

برنامه نیروهای کار ماهر فدرال یا همان برنامه اسکیل ورکر به متقاضیانی ارائه می‌شود که به غیر از تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، حداقل دوره دبیرستان را به اتمام رسانده باشند. این افراد باید در 10 سال گذشته حداقل یک سال سابقه کاری داشته باشند. جالب است بدانید که در این برنامه، داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی ضروری نیست و بدون آن می‌توان در این برنامه شرکت کرد. تنها کافی است که متقاضی حداقل مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشد.

معیار های پذیرش به‌عنوان نانوا در کشور کانادا

میزان امتیاز لازم برای پذیرش به‌عنوان نانوا در کشور کانادا

امتیازبندی متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا برای شغل نانوایی در سیستم اکسپرس اینتری بر اساس برخی از معیارها انجام می‌شود. از جمله این معیارهای می‌توان به میزان تحصیلات، سن، سطح تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، سوابق کاری و موارد دیگر اشاره کرد. باید بدانید که حداکثر امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری، امتیاز 1200 است. از این میزان، 600 امتیاز مربوط به متقاضی و همسر او می‌شود. باید بدانید 600 امتیاز دیگر تنها به متقاضیانی داده خواهد شد که از طریق یکی از برنامه‌های استانی کانادا دعوت‌نامه همکاری دریافت کرده باشند. لازم به ذکر است حداقل امتیاز قابل قبول برای تایید صلاحیت متقاضی، امتیاز 67 در هر یک از معیارهای امتیازبندی است.

میزان امتیاز لازم برای پذیرش به‌عنوان نانوا در کشور کانادا

مدارک مورد نیاز برای اشتغال به نانوایی در کانادا

علاقه‌مندان اشتغال به‌عنوان نانوا در کانادا، برای مهاجرت کاری به این کشور باید مدارک مختلفی را ارائه دهند. باید بدانید که با توجه به برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط شما، ممکن است مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری متفاوت باشد. یکی از مهم‌ترین مدارک، نتیجه آزمون سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی است. هرچه در این آزمون امتیاز بالاتری کسب کرده باشید، امتیاز شما در اکسپرس اینتری افزایش پیدا می‌کند. از سوی دیگر شما باید مدرک خود را طبق استانداردهای کشور کانادا معادل‌سازی کنید. در صورت داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی، حتما باید نامه پیشنهاد کاری خود را ارائه دهید. برای اثبات قانونی بودن پیشنهاد کاری، کارفرمای شما باید سند ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) داشته و ارائه دهد.

پرتقاضاترین ایالت‌های کانادا برای پذیرش افراد در شغل نانوایی

شغل نانوایی در کانادا یکی از مشاغل مورد نیاز به شمار می‌رود؛ به‌طوری‌که بیشتر ایالت‌های این کشور متقاضی پذیرش افراد واجد شرایط در شغل نانوایی هستند. دو ایالت آلبرتا و بریتیش کلمبیا بیشترین نانوایی‌ها را در سطح کانادا دارند؛ از همین رو نیازمند استخدام تعداد نانوای بیشتری نسبت به سایر ایالت‌ها در کشور کانادا هستند.


به طور کلی پرتقاضاترین ایالت‌های کانادا برای پذیرش افراد در شغل نانوایی به ترتیب زیر هستند:
• آلبرتا
• بریتیش کلمبیا
• انتاریو
• کبک
• نیوفاندلند و لابرادور
• ساسکاچوان
• نوا اسکوشیا
• نیوبرانزویک
• منیوتبا

پرتقاضاترین ایالت‌های کانادا برای پذیرش افراد در شغل نانوایی

میانگین درآمد نانوایان در کشور کانادا

اصلی‌ترین سوال متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا و کار در نانوایی این است که یک نانوا در این کشور چقدر درآمد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که میزان درآمد این شغل با توجه به استان محل قرارگیری نانوایی متفاوت است. بااین‌حال می‌توان گفت که به طور میانگین یک نانوا در کشور کانادا حدود 36900 دلار در سال درآمد دارد. به عبارتی دیگر درآمد یک نانوا در کانادا حدود 17.45 دلار در ساعت و حدود 3100 دلار در ماه است.

مهارت‌های مورد نیاز یک نانوا برای اشتغال در کانادا

علاقه‌مندان به نانوایی در کانادا باید بتوانند مهارت‌های خود را در این شغل اثبات کنند. باید بدانید که این افراد در کشور کانادا برای اشتغال در نانوایی به مهارت‌های خاصی نیاز دارند. یکی از این مهارت‌ها داشتن توانایی آماده کردن خمیر پای، رول و شیرینی، نان، خمیر مافین، کیک، کلوچه، فراستینگ و آیسینگ طبق سفارش مشتری یا دستور پخت است.


از جمله سایر مهارت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• داشتن توانایی سفارش مواد، تجهیزات و لوازم مورد نیاز
• توانایی پختن مایع کیک و خمیر مخلوط
• توانایی آموزش آماده‌سازی، پخت‌وپز و جابه‌جایی غذا به کارکنان نانوایی
• داشتن توانایی آماده کردن سفارش‌های ویژه و نظارت بر پرسنل نانوایی و آشپزخانه
• توانایی حفظ کیفیت محصولات نانوایی بر اساس استانداردهای مشخص شده
• توانایی راه‌اندازی ماشین‌آلات مورد نیاز در نانوایی و استخدام یا اخراج کارکنان
• داشتن توانایی سازمان‌دهی و نگهداری از موجودی نانوایی و نظارت بر فروش محصولات

مهارت‌های مورد نیاز یک نانوا برای اشتغال در کانادا

با کمک مجموعه کاربین در کانادا به شغل نانوایی مشغول شوید

علاقه‌مندان به نانوایی در کشور کانادا در صورت داشتن شرایط لازم مانند تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، اثبات مهارت‌ها و موارد دیگر می‌توانند به کانادا مهاجرت کاری کنند. این افراد برای رسیدن به هدف لازم است که اطلاعات کافی درباره روش‌های مهاجرت کاری به کانادا برای کار در نانوایی و شرایط این کار داشته باشند. مجموعه کاربین که سال‌ها به‌عنوان یک موسسه کاریابی بین‌المللی فعالیت کرده است می‌تواند در این زمینه به متقاضیان کمک کند. ما در کاربین تمام مراحل کاریابی را برای شما انجام می‌دهیم و در طول مسیر مهاجرت کاری به کانادا همراه شما خواهیم بود.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار کانادا

سوالات متداول

از طریق دو برنامه نیروی کار ماهر فدرال و مبادله نیروی کار متخصص فدرال در سیستم اکسپرس اینتری این کار امکان‌پذیر است.

ایالت‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، کبک و انتاریو بیشترین تقاضا را برای استخدام نانوا در کانادا دارند.

یک نانوا به طور متوسط حدود 36900 دلار در سال درآمد دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی