مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا از اهمیت نیروی کار با مهارت خارجی که برای رشد اقتصادی این کشور مفید است آگاه می باشد. با کاهش جمعیت، نرخ باروری و نیروی کار با مهارت حالا دولت کانادا برای جلوگیری از رکود اقتصادی پر رونق خود به دنبال جذب مهاجران خارجی افتاده است. کشور کانادا در حال حاضر چیزی در حدود 8 میلیون مهاجر دارد که اقامت دائم این کشور را کسب کرده اند. بر اساس گزارشها، تقریباً 80 درصد از کارجویان در کانادا پس از چند ماه شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا می کنند. 

 

کانادا بی شک مکانی ایده آل برای تمام متخصصان جوان تحصیلکرده ای است که در جستجوی فرصت و پیشرفت شغلی خود می باشند. در سال 2020، 341،00 مهاجر به کشور کانادا مهاجرت کردند که در این میان 91،800 نفر از آنان از طریق ویزای اکسپرس اینتری پذیرفته شده بودند. آمار های جدید نشان می دهد که این تعداد در حال افزایش می باشد. انتظار می رود که 401،000 مهاجر برای دریافت اقامت دائم کانادا در سال 2021 اقدام کنند. از این تعداد 108،500 مهاجر تحت برنامه مهارت کاری فدرال که به وسیله سیستم اکسپرس اینتری اداره می شود درخواست داده اند.  

 

دولت فدرال کانادا قصد دارد تا در سه سال آینده رکورد تعداد اقامت دائم در کانادا را افزایش دهد. شان فریزر،وزیر مهاجرت فدرال در طرح تازه منتشر شده خود گفت که کانادا ظرفیت اقامت دائم را هر سال طبق آمار زیر افزایش خواهد داد:

 • سال 2022 در حدود 431645 نفر

 • سال 2023 در حدود 447055 نفر

 • در سال 2024 در حدود 451000 نفر

 

شما نیز اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید و یا می خواهید درباره اکسپرس انتری کانادا، محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا و هزینه مهاجرت کاری به کانادا اطلاع کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-کاری-به-کانادا

اکسپرس انتری کانادا

سیستم اکسپرس اینتری کانادا، برای مدیریت درخواست های مهاجرتی کاری مهاجران که به دولت کانادا ارسال می شود ایجاد شده است. 4 برنامه اصلی و عمده مهاجرتی کانادا با مهارت کاری توسط این سیستم مدیریت می شود. از میان آنها می توان به برنامه مهارت کاری فدرال به عنوان یک مسیر مهاجرت ویژه و برجسته برای متخصصان با مهارت کاری اشاره کرد.

 

تمام کسانی که واجد شرایط مهاجرت به کانادا با معیارهای اکسپرس اینتری کانادا باشند، می توانند بخشی از نیروی کار این کشور شده و در تعالی اقتصاد کانادا شریک باشند. تمام کسانی که از این شیوه مهاجرتی استفاده می کنند، فرصت اخذ اقامت دائم کانادا را نیز داشته باشند. ما در ادامه برنامه های مهاجرتی عمده اکسپرس انتری کانادا را برای شما تک به تک باز خواهیم کرد.

 

برنامه هایی مهاجرتی کانادا که تحت سیستم اکسپرس انتری اداره می شوند:

 • برنامه مهارت کاری فدرال (FSWC)
 • کلاس مهارت تجاری فدرال (FSTC)
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه نامزدی استانی (PNP)

برنامه مهارت کاری فدرال کانادا (FSWP)

federal-skilled-worker-progrsam-eligibility-criteria

برنامه مهارت کاری فدرال در حال حاضر به واسطه سیستم اکسپرس انتری کانادا مدیریت می شود که در سال 2015 نیز معرفی گردید.


هدف اصلی این سیستم مهاجرتی آسان کردن و سرعت بخشیدن به روند درخواست های نیروهای کار خارجی واجد شرایط است.


مهاجرینی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند از این طریق به راحتی می توانند اقامت دائم (PR) کانادا را دریافت کنند. این امر برای کانادا نیز موجب برآورده کردن نیازهای نیروی کار در صنایع این کشور شده است. اگر قصد دارید که سریع به کانادا به مهاجرت کنید، به هیچ عنوان این برنامه مهاجرتی را از دست ندهید.

شرایط برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

برنامه مهارت کاری فدرال کانادا، برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است. کارجویان مهاجر برای مهاجرت با این برنامه مهاجرتی باید در ابتدا یک پروفایل آنلاین در اکسپرس انتری ایجاد کنند. سپس از طریق سیستم رتبه بندی جامع (CRS) بر اساس معیارهایی که در زیر ذکر شده امتیاز دریافت می کنند.

 

معیارهای مؤثر در امتیاز بندی برنامه مهارت کاری فدرال عبارتند از:

 

·       مدرک تحصیلی.
·       تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی.
·       تجربه کاری.
·       سن.
·       ارتباط در کانادا.
 

هنگامی که در لیست انتظار اکسپرس انتری برای مهاجرت به کانادا قرار می گیرید، این امکان را دارید که مشخصات خود را برای آنکه شانس خود را افزایش دهید به طور مداوم به روز کنید.

 

این امر موجب می شود که اگر نمره شما بالا نباشد بهبود یابد. زمانی که نمره شما افزایش یافت، شانس شما برای دریافت ویزای کار کانادا افزایش می یابد.

 

با توجه به مشخصات شما در اکسپرس اینتری کارفرمایان در کانادا بسته به نیازشان از شما دعوت به درخواست کار در کانادا می کنند.

 

با این برنامه شما تنها در کمتر از شش ماه مورد بررسی قرار می گیرید و می توانید اقامت دائم کانادا را نیز کسب کنید.

برنامه مهارت تجاری فدرال کانادا (FSTP)

federal-skilled-trades-program

برنامه مهارت تجاری فدرال (FSTP) یک برنامه مهاجرتی تحت اکسپرس انتری کانادا برای کمک به تجاری است که  واجد شرایط کار در کشور می باشند.

 

تاجرانی که دارای مهارت کاری بوده و تجربه کافی نیز دارند می توانند از این شیوه مهاجرتی اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند.

 

داوطلبان یک پروفایل اکسپرس اینتری برای این برنامه مهاجرتی نیز به مانند برنامه مهارت کاری فدرال باید بسازند. از طریق پروفایلی که شما ساخته اید بر اساس CRS و عوامل ذکر شده به شما نمره ای داده خواهد شد. هر چه نمره بیشتری را کسب کنید، شانس شما برای مهاجرت به کانادا نیز افزایش پیدا می کند.

برنامه تجربه کار کانادایی (CEC)

یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کانادا که تحت اکسپرس انتری است، کلاس تجربه کار کانادایی می باشد.


این برنامه مهاجرتی که بسیار پر طرفدار نیز است، برای اندسته از مهاجرانی در نظر گرفته شده است که پیش از این در کانادا زندگی کرده باشند.


CEC به مهاجران با مهارت کاری که واجد شرایط کار در کانادا باشند و حداقل دارای یک سال سابقه کار در این کشور می باشند، می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

climbing escalade canada

برنامه نامزدی استانی کانادا (PNPs)

در سال 2021، تقریبا چیزی در حدود 80،800 مهاجر با مهارت کاری از طریق برنامه مهاجرت نامزدی استانی کانادا (PNP) توانسته اند که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

 

هر یک از استانها و مناطق کانادا برنامه ویژه مهارت کاری خود را برای کسانی که مایل به دریافت اقامت دائم در یک استان خاص هستند در نظر گرفته اند.

 

شما می توانید مستقیماً از طریق این جریانهای مهاجرتی استانی برای کار در کانادا در خواست خود را ارائه دهید. اما این برنامه ها تحت برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری نیز قرار دارند.

 

شما تنها کافی است که نمایه PNP خود را ایجاد و ابراز علاقه (EOI) خود را برای مهاجرت به دولت کانادا نشان دهید. همه جریانهای PNP از طریق برنامه مهاجرتی Express Entry نیستند، اما داشتن پیشنهاد کار استانی نمایه Express Entry شما قوی تر می کند.

شرایط برنامه نامزدی استانی کانادا

هنگامی که شما PNP خود را ارسال می کنید باید مهارت، تحصیلات و تجربه کاری مورد نیاز هر استان را داشته باشید. این امر به مقامات استانی نشان می دهد که برای اقتصاد آن منطقه نقش مهمی را می توانید بازی کنید. اگر شما تمام معیارهای لازم دولت استانی  را برآورده و امتیاز مورد نیاز استان را کسب کنید، سپس برای اقامت دائم از سوی دولت فدرال برای شما دعوتنامه صادر می شود.


اگر هم نامزدی خود را از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا انجام داده باشید، نمره CRS شما افزایش پیدا می کند. و هر زمانی که از لیست انتظار خارج شوید می توانید، دعوتنامه خود را دریافت نمایید.


استان هایی که برنامه مهاجرتی نامزدی استانی را ارائه می کنند شامل:


·       برنامه نامزدی استانی آلبرتا
·       برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا
·       برنامه نامزدی استانی مانیتوبا
·       برنامه نامزدی استانی نیوبرانزویک
·       برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور
·       برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا
·       برنامه نامزدی استانی انتاریو
·       برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد
·       برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان
·       برنامه نامزدی استانی سرزمینهای شمال غربی
·       برنامه نامزدی استانی یوکون
ویزای-کاری-کانادا

برنامه مهارت کاری کبک کانادا

برنامه مهارت کاری کبک یک برنامه مهاجرت کاری برای کسانی است که مهارت کاری مورد نیاز این استان را داشته باشند.


این برنامه مهاجرتی یک برنامه مهاجرتی کاملا منحصر به فرد است. متقاضیانی که علاقه مند به زندگی، اقامت و کار در استان کبک کانادا می باشند می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی به این استان مهاجرت کنند.


از طریق این برنامه، نیازی نیست که پیشنهاد کاری داشته باشید و همچنین شغل شما در لیست رسمی مشاغل مورد نیاز کشور کانادا وجود داشته باشد.


استان کبک خود به تنهایی این برنامه مهاجرتی را مدیریت می کند. این برنامه مهاجرتی با معیار های کبک و متفاوت از سایر استانها اجرا می گردد

شرایط برنامه مهاجرتی کبک کانادا

اولین مرحله مهاجرت با این برنامه مهاجرتی این است که یک اظهار علاقه برای مهاجرت (EOI) ارسال کنید. شما در این برنامه مهاجرتی از نمره 100 مورد ارزیابی قرار می گیرید.

در صورتی که شما نمره لازم را کسب کنید، دعوتنامه کبک برای شما ارسال می گردد که به عنوان دعوت نامه برای درخواست (ITA) اقامت دائم از سوی دولت فدرال است.

شما پس از این مرحله به نوعی دیگر اقامت کانادا را دریافت کرده اید و تنها دولت از این لحظه جنبه های پزشکی و سوء پیشینه شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.


معیار هایی که شما با این برنامه مهاجرتی مورد ارزیابی قرار می گیرید عبارتند از:


·       تحصیلات
·       تسلط به زبان فرانسوی و یا انگلیسی (فرانسوی زبان رسمی این استان است)
·       تجربه کاری
·       سن
·       انطباق فرهنگی با کانادا
کار-در-کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله جاب آفر کانادا رو مطالعه نمایید.

شرایط کار در کانادا

یکی از مهمترین مواردی که شما باید برای کار در کانادا در نظر داشته باشید، مهارت کاری شما است.


برای اخذ ویزای کار کانادا باید نشان دهید که در انجام وظایف شغلی خود در مدت زمان حضور در این کشور شایستگی لازم را خواهید داشت.


برای آنکه مهارت کاری خود را به دولت کانادا نشان دهید باید یک کپی از مدارک تحصیلی خود را ارائه داده باشید.


با این حال، از آنجا که کشورهای مختلف و موسسات گوناگونی در سراسر جهان وجود دارند که استانداردهای متفاوتی تحصیلی را ارائه می کنند، باید مدارک تحصیلی خود را مورد ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) کانادا قرار دهید.


این نشان میدهد که مدارک تحصیلی شما با استانداردهای کانادا مطابقت دارد. شما می توانید ECA خود را از یک سازمان معتبر تعیین شده کانادایی دریافت کنید.


همچنین لازم است که برخی مدارک دیگر و اسناد خود را که از شما درخواست می شود ارائه داده باشید. بسته به حرفه خود شما باید مدارک زبان و تجربه کاری خود را نیز ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا مهمترین مدارکی که باید ارائه شوند عبارتند از:

 

·       گذرنامه معتبر که 6 ماه از تاریخ انقضاء آن مانده باشد.
·       مهارت در مشاغل ملی کانادا (NOC).
·       گزارش ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی.
·       نمره آزمونهای اخیر زبان.
·       ارائه اثبات تمکن مالی برای مدت زمان حضور خود در کانادا.
·       ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.
·       ارائه برگه سلامت پس از معاینه پزشکی از متخصصان معتبر.
·       مدارک معتبر برای داشتن تجربه کاری.
·       پیشنهاد کار کانادایی (در صورت داشتن).
·       نامزدی استانی (در صورت داشتن).

مشاغل مورد نیاز کانادا

کانادا به نیروی کاری که دارای مهارت، آموزش، صلاحیت و تجربه در یک حرفه خاص باشد نیاز دارد و به راحتی نیز به آنها اقامت این کشور را اعطا می کند.


دولت کانادا از طریق طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) برای موقعیت های شغلی مورد نیاز خود مهاجران را می پذیرد. مهاجران می توانند از طریق NOC (ناک شغلی کانادا) وظایف خود را برای کار در کانادا بهتر بشناسند. مشاغل ملی کانادا به سه نوع 0 ، A و B تقسیم می شوند:

مشاغل ملی کانادا با مهارت 0

مشاغلی که مهارت 0 نیاز دارند شامل مشاغل مدیریتی می شوند، به عنوان مثال:


·       مدیران رستوران
·       مدیران معادن
·       مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
·       مدیران مالی

مشاغل ملی کانادا با سطح مهارت A

مشاغل ملی کانادا با سطح مهارت A شامل مشاغلی می شوند که معمولاً به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، مانند:


·       پزشکان
·       معماران
·       سرمایه گذاران و صرافان
·       متخصصان منابع انسانی

مشاغل ملی کانادا با سطح مهارت B

مشاغل ملی کانادا با سطح مهارت B شامل مشاغل فنی و حرفه ای می شود که معمولاً به دیپلم یا مدرک فنی و حرفه ای نیاز دارند. به عنوان مثال:


·       سرآشپزها
·       برقکاران

  .       دستیار اداری پزشکی

مشاغل-مورد-نیاز-کانادا

حقوق کار در کانادا

حقوقی که شما در کانادا دریافت خواهید کرد بسته به این که شغل، سطح مهارت، تجربه کاری و همچنین استان یا سرزمینی که در آن قصد دارید کار کنید چیست می تواند متفاوت باشد.


میانگین دستمزد کار در کانادا برای کسانی که به صورت تمام وقت در این کشور کار می کنند تقریباً چیزی در حدود 54630 دلار در سال است. نرخ بیکاری در کانادا تنها 7.5 درصد است و این امر موجب می شود که شانس شما برای دستیابی به یک شغل خوب در این کشور با حقوق بالا افزایش پیدا کند.

سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری کانادا

متقاضیان بر اساس سیستمی به نام سیستم رتبه بندی جامع (CRS) کانادا برای مهاجرت به این کشور امتیاز و رتبه دریافت می کنند.


این سیستم تعیین می کند چه کسانی برای مهاجرت به کانادا در اولویت قرار دارند.


شما با نمره ای که از این سیستم دریافت می کنید در لیست انتظار اکسپرس انتری کانادا قرار می گیرید. این سیستم بر اساس چهار عامل اصلی است:

 
·       عوامل سرمایه انسانی
·       همسر و شریک حقوقی
·       مهارت های قابل انتقال
·       عوامل دیگر

عوامل موثر در سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری کانادا

امتیاز کلی شما بر اساس موارد زیر در نظر گرفته می شود:


·       سن
·       تجربه کاری
·       مدارک تحصیلی
·       توانایی زبان انگلیسی و یا فرانسوی
·       تطبیق پذیری
·       پیشنهادات شغلی
·       مهارت همسر یا شریک زندگی
·       مهارتها و تجربه کاری
·       مهارت های همسر یا شریک زندگی
·       قابلیت و مهارتها به عنوان مثال تحصیلات و سابقه کار
·       داشتن مدرک تحصیلی دیپلم یا گواهینامه های کانادایی
·       پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی
·       نامزدی از استان یا یک قلمرو کانادایی
·       مقیم بودن برادر یا خواهر در کانادا
·       مهارت در زبان فرانسه


هرچه امتیازات شما برای مهاجرت به کانادا از طریق CRS بیشتر باشد، شما شانس بیشتری را برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور را خواهید داشت. بالاترین نمره ای که در سیستم CRS می توانید کسب کنید 1200 امتیاز است.

نحوه امتیازدهی مهاجرت کاری کانادا:


·       امتیاز اصلی = 600 امتیاز

·       امتیاز اضافی = 600 امتیاز

اکسپرس-اینتری

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی است. با رشد اقتصادی سالانه بیش از 5 درصد، کانادا دارای ثبات اقتصادی می باشد. کانادا بهترین کیفیت زندگی در جهان را در اختیار داشته و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم می باشد. همه این عوامل دست به دست هم داده تا بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت کاری، کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. دولت کانادا نیز به علت کاهش نیروی کار به علت کهنسالی جمعیت از مهاجران با مهارت کاری استقبال می کند. از این رو روش های مهاجرتی بسیاری برای کسانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند در نظر گرفته شده است. از مهمترین روش های مهاجرت به کانادا اکسپرس انتری  و نامزدی استانی می باشد.


برنامه اکسپرس انتری به برنامه مهارت کاری فدرال، مهارت تجاری فدرال، کلاس تجربه کار کانادایی و نامزدی استانی تقسیم می شود. تمام این برنامه بر اساس نمره می باشند و کسانی که امتیاز بالایی را دریافت کنند شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا خواهند داشت. از عواملی که در امتیاز شما تاثیر گذار خواهد بود سن، مدرک زبان، تجربه کاری، مهارت کاری، مدرک تحصیلی، مهارت همسر، و انطباق با فرهنگ کانادایی می باشد.


اگر می خواهید در جریان جزئیات کاملتری از مهاجرت کاری به کانادا قرار بگیرید می توانید با کارشناسان ما در امور کانادا در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت کاری به کانادا با شماره های 28111107-021 و 22654650-021 در ارتباط باشید.

پیشنهاد مقاله: قوانین کار در کانادا

سوالات متداول

برنامه مهاجرت اقتصادی کانادا تقریبا 160،000 نیروی کار خارجی با مهارت کاری را سالانه می پذیرد. اما این رقم به سرعت با وجود همه گیری کرونا در حال افزایش است.کانادا یکی از رو به رشد ترین اقتصادهای جهان را در اختیار دارد و به دنبال جذب نیروی کار با مهارت کاری است. کانادا به دنبال افرادی است که بتوانند برای اقتصاد این کشور مؤثر باشند. به همین دلیل است که کانادا سالانه تعداد بسیاری نیروی کار خارجی را می پذیرد.

برای آنکه واجد شرایط مهاجرت به کانادا با برنامه مهاجرتی مهارت کاری فدرال باشید، باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

 • در شغل NOC خود باید دارای تجربه کاری کافی باشید.
 • بودجه کافی برای زمانی که پیشنهاد شغلی نداشته یا توانایی کار قانونی در کانادا را نداشتید را نشان دهید.

مهارت لازم در زبان فرانسه یا انگلیسی

اکسپرس انتری کانادا یک برنامه مهاجرتی  است که بر اساس رتبه بندی جامع (CRS) است. این یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که شما برای آنکه بتوانید به کانادا مهاجرت کنید باید بر اساس معیار های لازم ارزیابی شده و نمره لازم را کسب کنید. شما بر اساس امتیازاتی که کسب می کنید، رتبه بندی می شوید. شما هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا نیز خواهید داشت.

هزینه درخواست شما برای اکسپرس انتری کانادا چیزی در حدود 1325 دلار است. این هزینه شامل حق اقامت دائم شما نیز می شود.

آسان ترین روش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری است. این برنامه مهاجرتی به مهاجران اجازه می دهد تا در این کشور به کار مشغول باشند. از طریق اکسپرس اینتری مهاجرانی که دارای مهارت کاری باشند می توانند اقامت دائم نیز دریافت کنند.

پاسخ به این سؤال بله است – در واقع کانادا از کشور هایی است که دارای گزینه های بسیاری برای کسانی است که قصد دارند برای مهاجرت و دریافت ویزا بدون پیشنهاد کار مهاجرت کنند. شما می توانید از طریق برنامه نامزدی استانی، برنامه مهارت کاری فدرال (FSWP) که توسط سیستم اکسپرس اینتری اداره می شود بدون پیشنهاد کاری با کسب شرایط لازم مهاجرت کنید.

از بهترین مشاغل در کانادا که تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد و همچنین از درآمد بالایی برخوردارند می توان به دندانپزشکی و پزشکی، پرستاری، روانپزشکی و مدیریت منابع انسانی اشاره داشت.

افرادی که پردرآمدترین مشاغل را در کانادا دارند، سه برابر میانگین دیگر کانادایی ها درآمد کسب می کنند. در حال حاضر پردرآمدترین شغل در کانادا در اختیار پزشکان متخصص است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

4 پاسخ

 1. سلام. مدیران مالی برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، کنترل و ارزیابی عملکرد بخش‌های مالی و حسابداری را انجام می‌دهند.

 2. سلام وقت بخیر
  گفتید مشاغل ملی کانادا به سه بخش 0,A,B تقسیم بندی شده. منظور از هر کدوم این موارد چیه؟ یعنی مدیر مالی که باید 0 باشه چه توانایی هایی باید داشته باشه؟

 3. سلام بله برای قسمت هایی مثل کبک که زبانشون فرانسوی هست میتونید اقدام کنید

 4. سلام خسته نباشید برای مهاجرت کاری به کانادا اگر به زبان فرانسوی مسلط باشیم اما به انگلیسی نه…میتونیم اقدام کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی