بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات

همان طور که می دانید امروزه دنیای فناوری اطلاعات به یک صنعت جهانی تبدیل شده که در سراسر دنیا تقاضای بسیاری دارد. از آنجایی که سرمایه گذاری بر روی این رشته می تواند فرصت های متنوع و پردرآمدی را در اختیار افراد قرار دهد، امروزه دانشجویان بسیاری به آموزش بین المللی در زمینه فناوری اطلاعات روی آورده اند.

 

برای افرادی که به دنبال اشتغال در این رشته هستند، مهم است که با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات، آشنا شوند. اگر شما هم به عنوان یک مهندس IT در فکر مهاجرت کاری به کشورهای دیگر هستید، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان

امروزه دنیای فناوری اطلاعات به یک صنعت جهانی تبدیل شده

آنچه خواهید خواند:

بهترین کشورها بر مهاجرت کاری فناوری اطلاعات

آیا شما یک متخصص فناوری اطلاعات هستید و به دنبال بهترین کشورها برای متخصصان IT هستید؟
احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد با شنیدن این سوال سریعا به ایالات متحده آمریکا فکر می کنید. درست است یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات، ایالات متحده بوده اما کشورهای دیگری نیز وجود دارند که شرایط کاری و زندگی فوق العاده ای برای متخصصان IT فراهم کرده اند که در ادامه علاوه بر آمریکا، با آن ها نیز آشنا می شوید.

1. ایالات متحده آمریکا

همه ما به خوبی می دانیم که ایالات متحده زادگاه غول های فناوری و مقر اصلی صنعت IT در سراسر جهان است. بنابراین اگر در این حرفه حرفی برای گفتن داشته باشید، به راحتی می توانید در آن مشغول به کار شوید. اما این نکته را در نظر بگیرید که رقابت برای به دست آوردن یک موقعیت شغلی در فناوری اطلاعات این کشور، بسیار بالا بوده و جلب نظر کارفرمایان آمریکایی به هیچ عنوان کار راحتی نیست.


البته فرصت های بی پایانی در ایالات متحده برای حرفه ای ها در زمینه کارآفرینی و خوداشتغالی وجود دارد. اگرچه اخیراً این کشور شروع به محدود کردن فرصت ها برای خارجی ها کرده است، اما برای بخش فناوری اطلاعات، همچنان یکی از بهترین انتخاب ها است.

ایالات متحده زادگاه غول های فناوری و مقر اصلی صنعت IT در سراسر جهان است.

2. کانادا

کانادا دومین مقصد محبوب پس از ایالات متحده بوده و در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات محبوبیت بسیاری دارد. جالب است بدانید که بیش از یک پنجم جمعیت این کشور را خارجی ها و مهاجرین تشکیل می دهند و ساکنین بومی به حضور آن ها عادت دارند.


از مزیت های اشتغال در کانادا این است که این کشور یکی از بالاترین نرخ های درآمد سرانه در جهان را دارد. صنعت IT کانادایی ها بسیار بالغ بوده و درست مانند ایالات متحده از ظرفیت بالایی برخوردار است. این دو کشور اکوسیستم های تکنولوژیکی مشابهی دارند؛ با این تفاوت که مهاجرت کاری به کانادا به اندازه ایالات متحده دشوار نیست. بنابراین اگر به دنبال یک فرصت عالی هستید، بهتر است شانس خود را برای جابجایی به این کشور امتحان کنید.

کانادا دومین مقصد محبوب پس از ایالات متحده بوده و در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات محبوبیت بسیاری دارد

3. انگلستان

صنعت فناوری در انگلستان شبیه یک موجود زنده است که روز به روز رشد کرده و فرصت های بی نظیری را در اختیار متخصصین این حرفه در سطوح مبتدی و پیشرفته قرار می دهد. شهرهای بزرگ انگلستان ممکن است برای زندگی کمی گران باشند اما با توجه به درآمد متخصصین IT در این کشور می توان هزینه های زندگی را به راحتی مدیریت کرد.


اخیراً بریتانیا نیز اقدامات سختگیرانه ای برای جلوگیری از ورود بیش از اندازه مهاجرین اعمال کرده است. اما، افرادی که از سرمایه مناسبی برخوردار هستند و می توانند مقداری پول اضافی به کشور بیاورند، همیشه مورد استقبال قرار می گیرند. بنابراین، بریتانیا هنوز هم یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات است.

4. استرالیا

به نظر می رسد استرالیا یکی از گران ترین مکان ها برای زندگی در جهان است؛ اما چشم انداز کار در صنعت IT این کشور نیز بسیار جذاب بوده و درآمدهای بالای آن می تواند زندگی مرفهی برای شما فراهم کند. دولت استرالیا از متخصصان بسیار ماهر در زمینه فناوری با آغوش باز استقبال کرده و دستمزدهای سخاوتمندانه ای به آن ها ارائه می دهد. جالب است بدانید که مراحل اخذ اقامت دائم در این کشور، نسبت به دو کشور قبل ساده و آسان است. به طور خاص، می توان گفت استرالیا نیز یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات است.

5. فرانسه

فرانسه کشور مخترعان، پیشگامان و کارآفرینان است. از این رو چشم اندازهای بسیار خوبی برای متخصصان فناوری اطلاعات در آن وجود دارد. با این وجود، به عنوان یک متخصص IT برای مهاجرت کاری به این کشور باید محافظه کار باشید؛ زیرا کارفرمایان آن تمایل دارند بیشتر از نیروی کار فرانسوی زبان استفاده نمایند. اما در صورت داشتن مهارت کافی که موجب رونق کسب و کار آن ها می شود و آشنایی نسبی با زبان فرانسوی، می توانید به راحتی نظر کارفرمایان را جلب کنید. بنابراین، اگر تخصص خوبی در زمینه IT دارید، مهاجرت کاری به فرانسه ایده بدی نیست.

فرانسه کشور مخترعان، پیشگامان و کارآفرینان است

6. آلمان

آلمان با یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری و قوی ترین اقتصاد در اتحادیه اروپا، مکانی جذاب برای مهاجران است. صنعت فناوری آلمان نیز به عنوان یکی از نوآورترین و بهترین صنایع این کشور است که چهارمین صنعت بزرگ در جهان نیز شناخته می شود. امروزه این کشور به دلیل پیری جمعیت، شدیدا به متخصصان فناوری اطلاعات با مهارت بالا نیاز دارد تا شکاف‌ های رو به رشد در مهارت‌ های فنی را پر کند.

 

بنابراین می توان با اطمینان گفت آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات است. از مزیت های کار در این کشور عدم نیاز به یادگیری زبان آلمانی است؛ زیرا زبان تجارت در آن انگلیسی بوده و فرصت های شغلی به زبان انگلیسی در آن زیاد است.

7. سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای آسیایی، محبوبیت بسیاری در بین مهاجرین دارد. صنعت فناوری اطلاعات این کشور طی سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و فرصت های زیادی را برای متخصصان فناوری اطلاعات ارائه می دهد.
البته این کشور بسیار کوچک و آرام قوانین خاصی برای حفظ کیفیت زندگی ساکنین خود دارد که لازم است قبل از مهاجرت کاری اطلاعات کاملی در مورد آن ها کسب کنید.

8. اسپانیا

اگر می خواهید در قالب یک متخصص IT به اروپا مهاجرت کاری کنید، اسپانیا فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. این کشور با کمبود جدی متخصصان فناوری اطلاعات واجد شرایط و با تجربه روبرو است. به همین دلیل اسپانیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات محسوب می شود. اما برخلاف آلمان، برای زندگی و کار در این کشور باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید. در واقع بسیاری از فرصت های شغلی IT مستلزم این است که اسپانیایی صحبت کنید.

اگر می خواهید در قالب یک متخصص IT به اروپا مهاجرت کاری کنید، اسپانیا فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

9. هلند

اگر قصد مهاجرت کاری به هلند را دارید بهتر است دوچرخه سواری را بیاموزید زیرا تعداد دوچرخه ها در این کشور از مردم آن بیشتر است. جالب است بدانید که هلند یکی از کابلی ترین کشورهای جهان به حساب می آید. بنابراین شرکت های فناوری اطلاعات موجود در آن از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستند.

 

برتری تکنولوژیکی هلند آن را به خانه ای امن و مطمئن برای متخصصان IT تبدیل کرده است. آن ها از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته هستند و به افراد متخصص در این زمینه نیاز دارند. خوشبختانه اکثر هلندی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و برای مهاجرت کاری به آن مشکل زبانی خاصی نخواهید داشت.

10. آفریقای جنوبی

با وجود نرخ بالای جرم و جنایت، آفریقا می تواند برای متخصصان فناوری اطلاعات مقصد بسیار خوبی باشد. صنعت IT در آفریقای جنوبی به خوبی توسعه یافته و آماده استخدام نیروی کار ماهر و متخصص از سراسر دنیا است.
بیشترین تعداد شرکت های IT خانگی در آفریقا وجود دارد که بیشتر آن ها در سراسر قاره آفریقا، اروپا و خاورمیانه گسترش یافته اند.
علیرغم اینکه اخیراً ادغام های زیادی در این شرکت ها صورت گرفته است، این صنعت همچنان فرصت های بی نظیری را ارائه می کند و جزء بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات است.

پردرآمدترین کشورها برای متخصصان فناوری اطلاعات

در قسمت قبل با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات آشنا شدیم. اما آیا می دانید چه کشورهایی بیشترین دستمزد را به متخصصان این حرفه ارائه می کنند؟

اگر قصد دارید در خارج از کشور کار کنید تا زندگی بهتری برای خود و سایر اعضای خانواده بسازید، باید کشوری را انتخاب کنید که بیشتری دستمزد را به شما پرداخت می کند. به خاطر داشته باشید که کشورها فرهنگ، زبان، صنایع، سیاست ها و شرایط کاری خاص خود را دارند. بنابراین بسته به مهارت‌، تجربه کاری و ترجیحات شخصی‌ خود، می ‌توانید از میان لیستی که بیشترین مزایا را ارائه می کند، گزینه مناسبی برای آینده خود انتخاب کنید.

کشورهایی با بالاترین میانگین درآمد برای متخصصین IT عبارتند از:

 

  • بلژیک با میانگین در آمد 47720 دلار در سال
  • کانادا با میانگین درآمد 47843 دلار در سال
  • دانمارک با میانگین در آمد 50024 دلار در سال
  • استرالیا با میانگین در آمد 50167 دلار در سال
کشورهایی با بالاترین میانگین درآمد برای متخصصین IT
سخن آخر

در مقاله پیش رو شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات آشنا کردیم. همان طور که گفته شد بلژیک، دانمارک، کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که بیشترین دستمزد را به متخصصان IT پرداخت می کنند. اما این کشورها تنها گزینه های مناسب برای مهاجرت کاری متخصصین فناوری اطلاعات نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسبت ترین کشور باتوجه به شرایط خود، بهتر است با مشاوران مجرب کاریابی بین المللی کاربین مشورت کنید.

مقاله پیشنهادی:

بازار کار IT در استرالیا

سوالات متداول

بله، همان طور که گفته شد، امروزه دنیای فناوری اطلاعات به یک صنعت جهانی تبدیل شده که در سراسر دنیا تقاضای بسیاری دارد. 

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری فناوری اطلاعات عبارتند از: آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، فرانسه، آلمان، سنگاپور، اسپانیا، هلند و آفریقای جنوبی

همان طور که گفته شد درآمد متخصصین IT در بلژیک، کانادا، دانمارک و استرالیا نسبت به سایر کشورها بیشتر است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی