بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری مهندسان

بسیاری از مهندسان امروزه به دنبال داشتن یک زندگی بهتر و درآمد بیشتر به دنبال مهاجرت هستند. این روز ها کشور هایی مانند آمریکا، کانادا و یا آلمان به مقصد بسیاری از این مهاجران تبدیل شده است. ما در این مقاله تمام آنچه را که شما باید در مورد بهترین کشورها برای مهاجرت کاری مهندسان بدانید را برای شما فراهم کرده ایم. در این مقاله موارد مهمی را برای شما مورد بررسی قرار داده ایم که از آنها می توانیم به حقوق مهندس مکانیک در خارج از کشور، درآمد مهندس در خارج از کشور و درآمد مهندس در آمریکا اشاره داشته باشیم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-مهندسان

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق کار

در ادامه جدولی را برای شما فراهم کرده ایم که شما می توانید اسامی بهترین کشورهای دنیا را برای مهاجرت به خارج از کشور مشاهده کنید. ما در این مقاله از مهمترین آمار Us news برای ایجاد این جدول استفاده کرده ایم. Us News یک شرکت رسانه ای معتبر است که با در نظر گرفتن شاخص های مختلف مانند کیفیت زندگی در خارج از کشور، رشد اقتصادی، عدالت اجتماعی از 78 کشور جهان از طریق نظرسنجی از 17000 پاسخ دهنده رتبه بندی می کند. یو اس نیوز گزارش داده است که کانادا در رده بندی نهایی و مطلق کشورهای جهان در رتبه اول قرار می گیرد.

 

یکی از مهمترین معیارها برای رتبه بندی یک کشور، GPD است. شاخص تولید ناخالص داخلی ارزش پولی نهایی کالاها و خدمات تولید شده در داخل کشور در یک دوره زمانی خاص (معمولاً یک سال) است. به بیان ساده، تولید ناخالص داخلی نرخ بازدهی اقتصاد کشور در طول یک سال است. در زیر تعدادی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجران آورده شده است.

 

پارامترهای مهم                                                  کشور

 • کیفیت زندگی                                             کانادا
 • مهاجرت                                                    کانادا
 • اقامت به راحتی                                           کانادا
 • امنیت                                                      کانادا
 • اقتصاد بازار محور                                         کانادا
 • عدالت اجتماعی                                          کانادا
 • نژاد برابری                                                کانادا
 • بهترین دانشگاه                                          آمریکا
 • کارآفرینی                                                  آمریکا
 • قدرت سیاسی و اقتصادی                               آمریکا
 • آموزش                                                    آلمان
 • بازار کار خوب                                             آلمان
 • پویایی                                                   استرالیا
 • رشد اقتصادی                                           نیوزلند 

کشور مناسب مهندسان برای مهاجرت

کیفیت زندگی: این پارامتر یکی از پارامترهای اصلی است که در طول انتقال به آن توجه زیادی می شود. معمولاً موضوعات مختلفی مانند کیفیت زندگی، امنیت شغلی و بازار کار خوب را پوشش می دهد. البته مسائلی مانند آزادی شخصی، ثبات سیاسی و کیفیت محیط شهری نیز از مسائل بسیار مهم در کیفیت زندگی می باشد. کیفیت زندگی در کانادا به قدری بالاست که کانادا توانسته است از این لحاظ در رتبه اول قرار بگیرد.

 

کارآفرینی: با افزایش جمعیت کارآفرین یک کشور، فرصت های شغلی بیشتری در آن کشور ایجاد می شود و کشور توسعه اقتصادی بیشتری خواهد داشت. البته تعداد کارآفرینان در یک کشور به عوامل متعددی از جمله تعداد افراد تحصیل کرده در آن کشور و زیرساخت های آن کشور بستگی خواهد داشت. ایالات متحده آمریکا، انگلستان و کانادا به عنوان بهترین کشورهای جهان برای کارآفرینان مهاجر در نظر گرفته شده است.

 

رشد اقتصادی: نرخ رشد اقتصادی یک کشور با پارامترهایی مانند متوسط تولید ناخالص داخلی و قدرت خرید سرانه تعیین می شود و رشد اقتصادی سالانه بر اساس ارقام به دست آمده از این دو پارامتر برآورد می شود.

 

قدرت سیاسی و اقتصادی: به طور کلی، قدرتمندترین کشورها از نظر سیاسی و اقتصادی می توانند زندگی بهتری برای شهروندان خود ایجاد کنند.

 

اقتصاد بازار محور: کشورهایی که در سراسر جهان به عنوان اقتصادهای مبتنی بر بازار شناخته می شوند، بهترین مقاصد مهاجرت برای سرمایه گذاران در نظر گرفته می شوند. هزینه تولید انواع کالا در این کشورها آسان است و قوانین مالیاتی در این کشورها کاملا شفاف است. نکته کلیدی کشورهای بازارگرا این است که بوروکراسی و کاغذ بازی را به طور کامل حذف کرده اند.

 

پویا: کشوری در شرایط خوب که به عنوان کشوری پویا شناخته می شود، با شرایط و مشکلات مختلف دنیا می تواند گام خوبی بردارد و بر مشکلات فائق آید.

 

برابری نژادی: کانادا، نیوزلند و استرالیا کشورهایی هستند که برابری نژادی در آنها بیش از هر کشور دیگری در جهان مورد احترام است و این کشورها در بین نژادها و اقوام مختلف محبوبیت بیشتری را دارند.

 

عدالت اجتماعی: عدالت اجتماعی شامل موضوعاتی مانند کیفیت زندگی، دسترسی عمومی به مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش و برابری جنسیتی می شود. از نظر عدالت اجتماعی، کانادا از ابن لحاظ رتبه اول را در اختیار دارد.

بهترین-کشورها-برای-مهاجرت-مهندسان

مهاجرت کاری مهندسان به آلمان

از مهمترین شرایط عمومی کشور آلمان که ممکن است برای مهاجران جلب توجه کند می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • آلمان در رتبه بندی عمومی کشور های جهان در رتبه 3ام قرار دارد.
 • شاخص تولید ناخالص داخلی: منبع خبری رسمی آمریکا اعلام کرده است که شاخص تولید ناخالص داخلی آلمان برابر با 3.86 تریلیون دلار می باشد.
 • وضعیت اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: 86 میلیون
 

مزایای اقامت در آلمان : همانطور که می دانید آلمان یک کشور صنعتی است و صنایع بزرگ زیادی در این کشور فعالیت می کنند که فرصت های شغلی زیادی را برای مشاغل مختلف در این کشور به ارمغان آورده است. افرادی که در این کشور زندگی می کنند می توانند برای تعطیلات خود به نقاط مختلف آلمان سفر کنند. حمل و نقل عمومی در آلمان در جهان شلوغ ترین در نوع خود است.

 

زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم آلمان پس از آموزش: یک فرد مجرب و با مدرک تحصیلی معتبر می تواند اقامت دائم آلمان را به مدت حدود دو سال دریافت کند، در حالی که افراد بدون آموزش زمان لازم دریافت اقامت آلمانی دو برابر خواهند داشت.

مهاجرت کاری مهندسان در آمریکا

شرایط عمومی کشور آمریکا به این شکل است:

 

 • رتبه ایالات متحده آمریکا در رتبه بندی عمومی کشورهای جهان: 6
 • شاخص تولید ناخالص داخلی ایالات متحده آمریکا: معادل 21.4 تریلیون دلار
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 328 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجر ایرانی: 1.5 میلیون نفر
 

مزایای اقامت در ایالات متحده آمریکا: اکثر دانشگاه های برتر جهان در ایالات متحده آمریکا واقع شده اند. بنابراین، امروزه بسیاری از مردم آمریکا برای تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. کیفیت زندگی در آمریکا بسیار بالا است و سیستم آموزشی این کشور یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان می باشد. ایالات متحده فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد تحصیل کرده و ماهر دارد و اقتصاد این کشور یکی از بهترین ها در جهان می باشد.

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم در ایالات متحده پس از فارغ التحصیلی: 4 سال. دانشجویانی که از دانشگاه های ایالات متحده فارغ التحصیل می شوند پس از اتمام تحصیلات خود باید ویزای H-1B را دریافت کنند. این ویزا به آنها اجازه می دهد تا به مدت 4 سال در ایالات متحده آمریکا کار و زندگی کنند.

 

این افراد پس از چهار سال می توانند شغلی مرتبط با رشته کاری خود پیدا کنند و اگر ثابت کنند در این شغل مشغول به کار هستند، می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. البته شما می توانید از طریق ازدواج با یک شهروند آمریکایی در قرعه کشی گرین کارت آمریکا برنده شوید. 

مهاجرت-مهندسان-به-آمریکا

مهاجرت کاری مهندسان به کانادا

کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان کارمند هستند، کشور خوبی را برای مهاجرت انتخاب کرده اند. در این کشور فرصت های شغلی زیادی در این زمینه وجود دارد، زیرا آنها می توانند به این کشور مهاجرت کنند و با حقوق بالا به کار مشغول شوند. مهندسی یکی از حرفه های برتر دنیاست و کانادا مهندسان از کشورهای مختلف دنیا را در خود جای داده است.

 

کسانی که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت می کنند، می توانند به راحتی به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند. مهاجرت به کانادا همراه با مزایای بسیار زیادی است که از این رو متقاضیان می توانند زندگی بهتری را نیز داشته باشند.

 

یکی از مزایای دریافت اقامت دائم در کانادا استفاده از خدمات درمانی رایگان در این کشور است. اقتصاد کانادا یکی از بهترین اقتصادهای جهان است و اقتصاد این کشور نسبتاً پایدار است. دولت کانادا مهاجران با استعداد و واجد شرایط بسیاری را تشویق می کند تا در زمینه های مختلف کاری به این کشور مهاجرت کنند و شرایط مهاجرت ساده ای را برای ادامه رشد و توسعه آنها نیز فراهم کرده است.

 

 کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان است و محیط زندگی ایده آلی را برای مهاجران فراهم کرده است. دستور کار دولت کانادا در سال جاری این است که بیش از یک میلیون خارجی برای انجام مشاغل مختلف در کشور کانادا استخدام کند.

علاوه بر این، دولت کانادا بیش از 100 برنامه مختلف مهاجرتی برای اقامت دائم در این کشور دارد تا مهاجران بتوانند به راحتی ویزا و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

 

مهندسی یکی از مشاغل پرطرفدار در تمام کشورهای جهان به ویژه کانادا است و افراد با تحصیلات و تجربه کاری در این زمینه برای انجام کارهای پردرآمد و خوب به کانادا مهاجرت می کنند.

شرایط کانادا برای اقامت

شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کانادا به این شکل است:

 • کانادا در رده بندی کلی کشورها: 1
 • شاخص تولید ناخالص داخلی کانادا : 1.74 تریلیون دلار.
 • وضعیت اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 37 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجر ایرانی: حدود 400000 نفر
 

مزایای اقامت در کانادا

سیستم آموزشی و بهداشتی پیشرفته، سیستم آموزشی با کیفیت بالا، مراقبت های بهداشتی رایگان، فرصت های تحصیلی در دانشگاه های معتبر جهان، فرصت های تحقیقاتی برای دانشجویان کانادایی، بیکاری بسیار کم، فرصت های شغلی مقرون به صرفه، رشد اقتصادی، امنیت اجتماعی بالا. جامعه چند فرهنگی، طبیعت زیبا و پاک، زندگی با کیفیت و برابری نژادی و جنسیت.

 

نحوه مهاجرت به کانادا: مهاجرت به کانادا شامل برنامه های مهاجرتی مانند تحصیل در کانادا، کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری و درخواست ویزای کار فدرال کانادا می باشد. برنامه مهاجرت منطقه ای کانادا، ویزای نیروهای ویژه مشترک المنافع کانادا و کلاس تجربه کانادایی می باشد.

 

بهترین راه ها برای مهاجرت خانواده ها به کانادا عبارتند از: کانادا بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی برای افراد و خانواده هایی است که می خواهند برای بهبود استاندارد زندگی خود به یک کشور توسعه یافته مهاجرت کنند. کانادا یکی از کشورهایی است که پذیرای مهاجران و خانواده هایشان می باشند.

 وظایف مهندسان در کانادا

مهمترین وظایفی را که شما باید به عنوان مهندس در کانادا داشته باشید به شرح زیر می باشد:

 • انجام تحقیق در مورد عملکرد شبکه ها، امکان سنجی، طراحی، بهره برداری و تولید انرژی الکتریکی
 • برآورد هزینه پروژه های مختلف و برنامه ریزی در مورد آنها
 • ایجاد و طراحی گزارش در مورد سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی
 • طراحی مدارهای الکتریکی و الکترونیکی
 • انجام شبیه سازی و مدل سازی
 • نظارت بر مراحل نصب و تعمیر شبکه های الکترونیکی
 • نظارت بر کار تکنسین ها، برنامه نویسان، تحلیلگران و سایر مهندسان
 • تهیه پیش نویس اسناد قرارداد و ارزیابی پیشنهادات.
 • بررسی خرابی های الکتریکی و الکترونیکی
 

درآمد مهندسان در کانادا

کسانی که تجربه و مهارت بالایی در مهندسی دارند بین 125 تا 130 دلار در سال درآمد دارند که این رقم بسیار بالاست. با این حال، کسانی که مهارت و تجربه زیادی در این صنعت ندارند در ابتدا می توانند بین 65 تا 70 دلار در سال درآمد داشته باشند. البته مهندسان شهرهای کانادا مانند کلگری، تورنتو، ادمونتون و ونکوور درآمد بیشتری نسبت به شهرهای کوچک دریافت خواهند کرد.

امتیاز اکسپرس انتری مهندسان کانادا

راه های مختلفی وجود دارد که مهندسان کانادایی می توانند برای اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنند. شایان ذکر است که پیشوند مهندسی فهرست مشاغل ملی کانادا 2133 است. این شغل جزء 10 شغل برتر پذیرفته شده توسط سیستم اکسپرس انتری است.

سیستم اکسپرس اینتری از طریق پارامتر های گوناگونی مانند تحصیل، تجربه کاری، مهارت، مدارک تحصیلی و موارد دیگر شما را مورد بررسی قرار می دهد. ما برخی از پارامترها و عناصر را در که به شما امتیاز می دهد را در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم.

اگر بتوانید مرتبط با رشته تحصیلی خود تجربه کاری در خارج از کشور کسب کنید و با تجربه کاری به این کشور مهاجرت کنید، می توانید شانس خود را برای دریافت اقامت دائم در کانادا افزایش دهید.

همچنین برای کسب امتیاز بیشتر با این سیستم باید مدرک دیپلم معتبر یا حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. یک عامل بسیار مهم و تاثیرگذار در دستیابی به حداقل امتیاز مورد نیاز برای سیستم اکسپرس اینتری، دریافت شغل از سوی کارفرمایان در یکی از استان های کانادا می باشد.

برای جستجوی شغل در کانادا می توانید کد شغلی رشته تحصیلی خود را در لیست NOC بیابید، سپس شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را در یک وب سایت معتبر کانادایی جستجو کرده و درخواست کار ارسال کنید. افزایش دادن امتیاز برای مهاجرت به کانادا ارزش بسیار بالایی دارد زیرا افرادی که امتیاز اکسپرس اینتری 67 یا بالاتر دریافت می کنند این امکان را نیز خواهند داشت که اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس انتری مهندسی

یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی کانادا، سیستم اکسپرس انتری است و هر فردی که می خواهد در این سیستم ثبت نام کند، باید یک پروفایل آنلاین در این سیستم ایجاد کند و سپس شروع به وارد کردن اطلاعات اولیه در این سیستم کند. سیستم اکسپرس انتری توسط دولت کانادا در سال 2015 راه اندازی شده است و دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا را آسان کرده است.

 

کسانی که در این سیستم ثبت نام کرده اند می توانند با سهولت بیشتری برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند و برای درخواست استخدام در این سامانه ثبت نام خود را نیز انجام دهند. لازم به ذکر است که دریافت کار از یک کارفرمای کانادایی شرط اصلی و ضروری برای ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری نیست.

 

اما اگر فردی که پیشنهاد شغلی دریافت می کند به این سامانه ملحق شود، به احتمال زیاد می تواند وضعیت اقامت کانادا را نیز کسب کند. به طور کلی سیستم اکسپرس اینتری ساده ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت به کانادا در دنیای امروزی است و پروسه درخواست ویزا حدود 6 ماه به طول می انجامد.

مهاجرت-مهندسان-به-کانادا

معیارهای اکسپرس انتری برای اقامت مهندسان

هنگامی که با سیستم اکسپرس اینتری پروفایلی ایجاد می کنید و اطلاعات شخصی خود را در این سیستم وارد می کنید، امتیازاتی به نام امتیاز CRS به شما تعلق می گیرد. اگر در این سیستم 67 امتیاز یا بیشتر به دست آورید، می توانید شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا افزایش دهید و در این کشور ساکن شوید.

 

معیارهای امتیاز دهی سیستم اکسپرس انتری به شرح زیر است:

 • تجربه کاری
 • تحصیلات
 • توانایی های زبانی
 • انعطاف پذیری
 • توانایی اثبات هزینه های مالی
 

افرادی که در این سامانه ثبت نام کرده اند باید در مدت تقریبی 60 روز تمامی اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند تا بتوانند امتیاز لازم را برای مهاجرت به کانادا بدست آورند. از طریق سیستم اکسپرس انتری آندسته از افرادی که بتوانند کمترین امتیاز لازم را برای این سیستم کسب کند دعوتنامه یا ITA دریافت می کنند.

 

سه جریان سیستم اقامتی اکسپرس انتری کانادا عبارتند از:

 • کلاس تجربه کاری کانادا
 • برنامه مهارت کاری فدرال
 • برنامه فدرال برای حرفه ای ها
 

شرایط ثبت نام برای سیستم اکسپرس اینتری مهندسی

مهمترین شرایطی را که باید برای ثبت نام در اکسپری انتری داشته باشید شامل موارد زیر می باشد:

 

 • حداقل مدرک دانشگاهی.
 • افرادی که از کشورهایی غیر از کانادا فارغ التحصیل می شوند باید واجد شرایط بودن خود را برای مطابقت با استانداردهای کانادا تایید کنند.
 • دارای یک سال سابقه کار تمام وقت در رشته مهندسی (30 ساعت در هفته)
 • امکان پرداخت پول به شما و خانواده تان هنگام ورود به کانادا (البته کسانی که شغل معتبر دریافت می کنند نیازی به اثبات هزینه خود ندارند).
 • در یک آزمون فرانسوی یا انگلیسی با چهار مهارت مختلف: نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و خواندن شرکت کنید تا کمترین نمره CLB 7 را به دست آورید.
 • بدون سابقه کیفری باشید.
 • هیچ بیماری ویروسی یا عفونی را نداشته باشید.

برنامه اقامت نیروی مهندسی به کانادا

این برنامه که توسط دولت کانادا طراحی شده است، در ایالت های مختلف کانادا برای پر کردن کمبود نیروی کار در بخش های مختلف در دسترس است. قرار است که این امر در نهایت منجر به رشد اقتصادی کشور کانادا شود. دولت ایالتی برای تشویق مهاجران به کار و زندگی در کانادا با اداره مهاجرت کانادا همکاری می کند.

 

در کانادا هر ایالت مسئول تامین نیازهای اقتصادی خود است و در صورت نیاز به نیروی کار در بخش‌های مختلف، کارفرمای ایالتی می‌تواند از این برنامه برای استخدام کارگران خارجی ماهر استفاده کند. این امر کمبود نیروی کار ایالت های مذکور را جبران می کند و در نهایت ایالت کانادا رشد و توسعه خواهد یافت.

هرکسی که به عنوان یک کارمند مجرب در این سیستم ثبت نام کند می تواند 600 امتیاز CRS کسب کند. کسانی که از یک کارفرمای کانادایی شغل دریافت می کنند، به احتمال زیاد دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا خود دریافت می کنند.

 

کسانی که مایل به اقامت در یک ایالت خاص کانادا هستند می توانند قبل از درخواست بررسی کنند که آیا فرصت های شغلی مناسب در ایالت مورد درخواست آنها وجود دارد یا خیر. اگر فرصت شغلی در موقعیت مورد نظر را داشته باشید، احتمال انتصاب شما در آن شغل و مهاجرت به کانادا برای شما بیشتر خواهند شد.

توجه: کارهای مهندسی در برخی از ایالت های کانادا از جمله آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو و ساسکاچوان تقاضای بسیار زیادی را دارد.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت از طریق کار به کشور مورد نظر خود با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن 28111107 021 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله، طبق اطلاعات به دست آمده، مهندسی یکی از محبوب ترین حوزه های کاری کانادا است که با کد 2133 در لیست NOC قرار دارد. همچنین یکی از 10 شغل برتر برای سیستم اکسپرس انتری می باشد.

راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا به عنوان کار و اقامت دائم وجود دارد. با این حال، از بین همه گزینه ها، استفاده از سیستم اکسپرس اینتری ممکن است گزینه بهتری برای مهندسان باشد. کسانی که شغل دریافت می کنند و در سیستم اکسپرس انتری ثبت نام می کنند، می توانند در اسرع وقت به کانادا مهاجرت کنند و در روند اخذ اقامت دائم شرکت کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، کار مهندسی یکی از محبوب ترین مشاغل کانادا است. اما در برخی از شهرها مانند تورنتو فرصت های شغلی بیشتری برای مهندسان وجود دارد که بتوانند به آن شهر بروند و با درآمد خوب شغل مناسبی پیدا کنند.

افرادی که به عنوان کار به کانادا مهاجرت می کنند می توانند در تاسیسات، شرکت های مخابراتی، تولید کنندگان دستگاه های الکتریکی، تولید، پردازش و حمل و نقل کار کنند.

متوسط ​​حقوق یک کارمند کانادایی حدود 67000 دلار در سال یا 34 دلار در ساعت است. البته، هر کسی که تجربه و مهارت های زیادی در زمینه مهندسی داشته باشد، می تواند سالانه بیش از 100000 دلار درآمد کسب کند.

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی