بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران

پرستاری در خارج از کشور می تواند یک تجربه فوق العاده و سودمند باشد. به دلیل کمبود نیروی انسانی و نیازهای روزافزون به مراقبت های بهداشتی با کیفیت، در سراسر جهان فرصت های شغلی بسیاری خوبی برای پرستاران وجود دارد. اگر شما نیز در این زمینه تخصص دارید و به فکر پیدا کردن بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله پیش رو را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله شما را با 5 کشور برتر برای کار و زندگی پرستاران در سال 2023 آشنا می کنیم.

فرم مشاوره رایگان

آشنایی با حرفه پرستاری

در سراسر جهان، پرستاران در خط مقدم مراقبت های پزشکی و بهداشتی قرار دارند و کارهای باورنکردنی و سختی را انجام می دهند. اما خبر خوب برای کسانی که آموزش می بینند تا یک پرستار باشند یا در حال حاضر به عنوان یک پرستار مشغول به کار هستند، این است که برای تخصص آن ها تقریبا در همه جای دنیا فرصت شغلی وجود دارد. به عبارت دیگر تمام جوامع به مهارت و تخصص این افراد احتیاج دارند و بدون وجود آن ها سلامتی انسان ها به خطر میافتد.


به همین دلیل پیدا کردن بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران چندان سخت نیست؛ زیرا اکثر دولت ها دستمزد بالا و امکانات رفاهی خوبی برای آن ها در نظر می گیرند. مسئولیت اصلی پرستاران مراقبت از بیمار و راهنمایی او در روند درمان است. آن ها می توانند در بیمارستان ها، مراکز درمانی، مطب پزشکان و یا خانه سالمندان مشغول به کار شوند.

آشنایی با حرفه پرستاری

بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران

چه در حال تحصیل برای پرستار شدن باشید و چه در حال حاضر به عنوان یک فرد متخصص در این زمینه مشغول به کار باشید، فکر مهاجرت کاری به کشورهای دیگر می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که پرستاران می ‌توانند از اشتغال در آن ها به همراه یک سبک زندگی عالی لذت ببرند. در ادامه برخی از بهترین کشورهای جهان را برای مهاجرت افراد متخصص در این زمینه بررسی می کنیم.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

مهاجرت کاری پرستاران به نیوزلند

در نیوزلند، سیستم مراقبت های بهداشتی بین مراکز خصوصی و دولتی تقسیم شده است؛ بنابراین فرصت های کاری متفاوتی برای پرستاران در هر دو مرکز وجود دارد. اما معمولا سیستم دولتی حدود 80 درصد از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در کشور را به خود جذب می کند و مابقی توسط بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی به کار گرفته می شوند. مراقبت‌ های بهداشتی در نیوزلند صنعتی است که به خوبی پشتیبانی می ‌شود و حدود 10 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می ‌دهد. پرستاران در نیوزلند به محیط های کاری مدرن با آخرین تجهیزات و تکنولوژی مجهز هستند.


از جمله دلایل انتخاب نیوزلند به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• جذب بیش از 25000 نیروی پرستاری برای 10 سال آینده
• امکان استفاده از حداقل چهار هفته مرخصی سالانه با حقوق در یک سال
• شانس بالا برای دریافت ویزای کاری و اقامت این کشور در صورت داشتن مهارت های لازم
• حضور 40 درصدی مهاجرین در لیست متخصصین مراقبت های بهداشتی استخدام شده در نیوزلند

مهاجرت کاری پرستاران به استرالیا

مشابه نیوزلند، سیستم مراقبت‌ های بهداشتی استرالیا نیز ترکیبی از مراقبت‌ های بهداشتی خصوصی و دولتی است. استرالیا هرساله سرمایه گذاری زیادی در زمینه مراقبت های بهداشتی انجام می دهد، بنابراین پرستارانی که در این کشور کار می کنند از یک محیط کاری مدرن و امکانات و تجهیزات پیشرفته بهره مند خواهند شد. علاوه بر این وجود فرصت های کاری زیاد می تواند یکی از انگیزه های پرستاران برای مهاجرت به استرالیا باشد. داشتن مدارک تحصیلی که توسط هیئت پرستاری و مامایی استرالیا به رسمیت شناخته می شود می تواند گرفتن ویزای کاری این کشور را آسان تر کند.


به طور کلی استرالیا به دلایلی که در ادامه گفته می شود، بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران است:
• وجود تعادل عالی بین کار و زندگی
• پرداخت حقوق سخاوتمندانه و وجود مزایای اجتماعی عالی
• ارائه مراقبت های بهداشتی متقابل برای کارکنان مراکز درمانی
• وجود طیف گسترده ای از فرصت ها برای زندگی و کار در مناطق روستایی و شهرهای مدرن
• سرمایه گذاری ویژه برای آموزش و افزایش صلاحیت های کارکنان مراقبت های بهداشتی

مهاجرت کاری پرستاران به استرالیا

مهاجرت کاری پرستاران به دانمارک

دانمارک از جمله کشورهایی است که فرصتی منحصر به فرد برای پرستاران خارجی متقاضی کار در سیستم مراقبت های بهداشتی خود فراهم کرده است. این کشور همچنین یکی از کشورهای برتر اروپا در ارائه مراقبت های بهداشتی برای ساکنین خود است. وجود سیستم فوق العاده منظم و محیط های کاری مدرن، اشغال در بیمارستان ها و مراکز درمانی دانمارک را جذاب تر می کند. طبق بررسی های انجام شده در این کشور پرستاران سطوح بسیار بالایی از رضایت شغلی را گزارش می‌ کنند و از نقش خود راضی هستند.


صرف نظر از اینکه از چه کشوری برای مهاجرت کاری به دانمارک اقدام می کنید، برای شروع به کار در آن باید از طرف نهادهای بهداشتی مربوطه مجوز داشته باشید. همچنین یکی از شروط اصلی برای مهاجرت کاری پرستاران به دانمارک، مسلط بودن به زبان رسمی این کشور است. برای اثبات مهارت زبانی خود شاید مجبور به شرکت در آزمون زبان شوید.


از جمله دلایلی که دانمارک را به بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران تبدیل می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• حقوق و مزایا بالا و سخاوتمندانه
• عدم تبعیض بین کارمندان محلی و مهاجران
• امکان اشتغال در یک محیط کاری دوستانه و غیررسمی
• امکان استفاده از شش هفته مرخصی سالانه با حقوق
• امکان کار در یکی از مدرن ترین سیستم های مراقبت بهداشتی اروپایی

مهاجرت کاری پرستاران به دانمارک

مهاجرت کاری پرستاران به کانادا

کانادا یک انتخاب عالی برای پرستارانی است که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارند. برای کار در کانادا به عنوان یک پرستار، ابتدا باید یک فرم آنلاین برای شروع فرآیند مستند سازی ارسال کنید، که بسته به شرایط شخصی شما بررسی آن ممکن است بین سه تا هجده ماه طول بکشد. خاطرتان باشد قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک پرستار در کانادا مشغول به کار شوید، باید برای دریافت گواهینامه هیئت مدیره از کالج پرستاران انتاریو، امتحان بدهید.

 

بطور کلی کانادا بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران است زیرا:
• میانگین حقوق پرستاران در این کشور 51000 دلار در سال
• فرآیند درخواست ویزا برای پرستاران در آن نسبت به مشاغل دیگر راحت تر است
• پرستاران می توانند در محیط های کاری مدرن و مجهز پیشرفت قابل توجهی داشته باشند

مهاجرت کاری پرستاران به کانادا

مهاجرت کاری پرستاران به انگلستان

انگلستان نیز مانند استرالیا، نیوزلند و کانادا، یک انتخاب عالی برای پرستارانی است که می خواهند آینده کاری درخشانی در خارج از کشور داشته باشند. اشتغال در سیستم بهداشتی دولتی محبوب ترین گزینه برای پرستاران مهاجر در بریتانیا است، اما بیمارستان ها و کلینیک های خصوصی بسیاری در این کشور وجود دارد که امکانات رفاهی خوبی برای کارمندان خود در نظر می گیرند.

امروزه در انگلستان فرصت‌ های زیادی برای پیشرفت در رشته پرستاری وجود دارد؛ زمانی که به سطوح بالاتری از نظر علمی و عملی برسید، می توانید به راحتی کیفیت زندگی خود را نیز بالاتر ببرید. پرستاران مهاجر در ابتدای ورود خود معمولا سالانه حدود 30000 دلار حقوق دریافت می کنند و باکسب تجربه بیشتر می توانند درآمد خود را تا 43000 دلار افزایش دهند. از این رو می توان گفت انگلستان بهترین کشور برای مهاجرت کاری پرستاران و پیشرفت آن ها است.

برای اینکه در این کشور به عنوان پرستار استخدام شوید باید حداقل مدرک پرستاری معتبر و ثبت شده داشته باشید. همچنین شما باید در شورای پرستاری و مامایی انگلستان ثبت نام کنید تا مدارکتان توسط مسئولین ارزیابی و تایید شود.
مزیت مهاجرت کاری پرستاران به انگلستان عبارتند از:

• امکان بهره بردن از امکانات رفاهی و اجتماعی
• امکان دریافت حقوق بالا و تجربه زندگی باکیفیت
• وجود فرصت های زیاد برای ارتقاء دانش و در نتیجه افزایش درآمد
• وجود طیف وسیعی از فرصت های شغلی در شهرهای و کوچک و بزرگ انگلستان

مهاجرت کاری به هر یک از کشورهای معرفی شده شرایط و مدارک خاص خود را می طلبد. بنابراین اگر به عنوان یک پرستار قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید بهتر است بعد از انتخاب مقصد، اطلاعات کاملی در مورد فرآیند مهاجرت کاری به آن کشور را دریافت کنید. برای این کار می توانید از وکلا و مشاورین باتجربه کاربین در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول

بله هر شخصی در صورت داشتن مدرک پرستاری معتبر و تجربه کاری می تواند به یکی از کشورهای گفته شده در مقاله مهاجرت کند.

برای انتخاب بهترین کشور باید عوامل زیادی را مد نظر قرار داد، اما همانطور که در طول مقاله گفته شد بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پرستاران عبارتند از: نیوزلند، استرالیا، دانمارک، کانادا و انگلستان

پروسه و شرایط مهاجرت کاری پرستاران می تواند در هر کشوری متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد فرآیند مهاجرت خود بعد از انتخاب کشور مقصد بهتر است با یک وکیل مهاجرت باتجربه مشورت کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی