بهترین کشور برای مهاجرت کارگر ساده

بهترین کشور برای مهاجرت کارگر ساده

امروزه مقوله مهاجرت کاری و تَرک کشور مادری برای یافتن یک تجربه زندگی‌ جدید‌تر به‌اندازه‌ای محبوب شده است که حتی کارگرهای ساده و افرادی که دارای تخصص و مهارت‌های پیچیده نیستند نیز خواهان این اقدام هستند. از این رو بد نیست درمورد بهترین کشور برای مهاجرت کارگر ساده نیز صحبت کنیم تا متقاضیانی که در این دسته از افراد قرار می‌گیرند بتوانند مقصد مناسبی برای خود انتخاب کنند.

 

امروزه بیشتر مردم فارغ از شغل و مهارتی که دارند چمدان‌های خود را جمع می‌کنند و به‌دنبال ماجراجویی‌های جدید به سمت آزادی‌های اقتصادی و زندگی مرفه‌تر حرکت می‌کنند. بسیاری از کشورها نیز محدودیت‌های کمی برای ارائه ویزای کار و مهاجرپذیری دارند و یا به علت نیاز به نیروی انسانی بیشتر مقصد مناسبی برای کارگران به‌شمار می‌روند. در ادامه با شرایط مهاجرت کاری کارگران ساده و مقاصد مناسب آن‌ها همراه شما هستیم.

فرم مشاوره رایگان

امروزه بیشتر مردم فارغ از شغل و مهارتی که دارند چمدان‌های خود را جمع می‌کنند و به‌دنبال ماجراجویی‌های جدید به سمت آزادی‌های اقتصادی و زندگی مرفه‌تر حرکت می‌کنند.

معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت کارگر ساده

برای معرفی بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده باید عوامل مختلفی نظیر امیدبه‌زندگی، میزان دستمزدها، فرصت‌های شغلی مناسب، امکانات تفریحی موجود و تعادل موجود میان کار و زندگی را مورد بررسی قرارداد. از این رو لیستی از برترین گزینه‌های موجود را تهیه کردیم و به صورت خلاصه در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم.

اگر در مقام یک کارگر قراردارید و نیاز به مهاجرت کاری را برای خود و خانواده‌تان حس می‌کنید مطالعه لیست زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم. هرچند کارگران در شاخه‌های مختلف بهتر است با توجه به نیاز کشورها، مقصد نهایی خود را برگزینند.

در لیست زیر کشورهای معرفی شده، ترتیب خاصی ندارند. اما همه مکان‌های بسیار مطلوبی برای یافتن کار کوتاه مدت یا ایجاد اشتغال برای کارگران ساده درسال 2023 هستند که بر اساس علاقه‌مندی‌های اعضای جامعه، صنعت و تحقیقات جامعه‌شناسان انتخاب شده اند.

1. لیتوانی

لیتوانی یکی از جذاب‌ترین کشورهای موجود در لیست معرفی بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده است. برای کار در لیتوانی، حتی در مقام یک کارگر ساده ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور دریافت کنید. پس از اینکه تمام مدارک مربوطه را با موفقیت به کارفرمای خود ارسال کردید، آنها مسئول ارسال درخواست مجوز اشتغال به بورس کار لیتوانی خواهند بود.

 

بورس کار در این کشور جایی است که مجوز کار را برای شما صادر می‌کند. علاوه براین، این امکان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد که بدون مجوز در لیتوانی کار کنند. اگر شغل مستلزم صلاحیت‌های حرفه‌ای سطح بالا باشد، کارمند می‌تواند در مورد انطباق با نیازهای بازار کار تصمیم بگیرد. اگر بر این اساس تایید شده‌اید، باید به جای ویزای ملی D یا ویزای کار لیتوانی، برای اجازه اقامت موقت از اداره مهاجرت کاری اقدام کنید.

لیتوانی یکی از جذاب‌ترین کشورهای موجود در لیست معرفی بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده است.

2. فرانسه

اگر تابه‌حال درباره قدم زدن در امتداد رود سن یا خیابان‌های پاریس فکر کرده‌اید، ممکن است جز خوش‌شانس‌ترین افراد باشید. کشور فرانسه که همیشه یک مقصد توریستی برتر در دنیا به‌شمار می‌رود، درحال حاضر اگر به دنبال اقامت طولانی‌مدت در آن هستید، شرایط خوبی را برای ارائه ویزای کار به کارگران ساده فنی فراهم کرده است که در صورت تمایل قادر خواهید بود از این فرصت‌ طلایی استفاده کنید.

از میانه سال 2017، دولت فرانسه یکی از در دسترس‌ترین و ساده‌ترین ویزاهای اتحادیه اروپا را برای قشر کارگر راه‌اندازی کرد تا بتواند صنعت فناوری کشورش را تقویت کند و میزبان کارگران ماهر عرصه فناوری باشد؛ ازاین‌رو راهی سریع برای دریافت اقامت، جلوی پای خارجی‌های متقاضی ورود به فرانسه قرارداده است. ویزای فناوری فرانسه به کارگران، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فناوری اجازه می‌دهد تا به مدت چهار سال در فرانسه زندگی کرده و به کسب درآمد بپردازند.

3. کارائیب

کارائیب کشوری خوش آب وهوا و دارای جاذبه‌های ساحلی فراوان است. چه کسی دوست ندارد در کنار ساحل زندگی کند؟ بسیاری از افراد در سراسر طول عمر خود بارها تصمیم گرفته‌اند برای مدتی در شهرهای ساحلی زندگی کنند. با این اوصاف جای تعجب نیست که چرا کارائیب در زمره بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده قراردارد.

 

کارگران با مهاجرت کاری به این سرزمین با یک تیر دو نشان را هدف می‌گیرند. هم به کسب درآمد عالی در حوزه کاری خود می‌پردازند و هم با زندگی در کنار سواحل دوست‌داشتنی کارائیب طراوت و شادابی همیشگی را برای خانواده خود به ارمغان می‌آورند.
همچنین بسیاری از کشورهای حوزه کارائیب در حال حاضر انواع ویزای کار را برای مسافران طولانی‌مدت و کارگران ارائه می‌دهند. برای مثال باربادوس در سال‌های اخیر برنامه‌ای با عنوان خوش آمدگویی باربادوس را معرفی کرده است که با این برنامه، ویزای کار 12 ماهه ویژه برای کلیه افرادی‌که بتوانند از نظر مالی دارای شایستگی باشند صادر می‌شود.

 

آنگویلا و برمودا نیز ویزاهای کار مشابهی را ارائه می‌دهند که از نظر مدت¬زمان و شرایط اخذ ویزای کار متفاوت است. جزایر کیمن حتی با معرفی برنامه‌ مهاجرت کاریی جدید خود به نام دربان شهروند جهانی برای افرادی‌که خواهان دریافت ویزاهای لوکس‌تر و اقامت به‌یادماندنی‌تری هستند، شرایط ویژه‌ای را فراهم کرده است.

کارائیب کشوری خوش آب¬وهوا و دارای جاذبه‌های ساحلی فراوان است.

4. اسپانیا

یکی دیگر از مقاصد محبوب و پرطرفدار در اروپا برای مهاجرت کاری کارگران از راه دور، کشور اسپانیا است. اسپانیا در سال‌های اخیر نوعی ویزای جدید برای کارگران ارائه می‌دهد که امکان دریافت اقامت تا حداکثر 12 ماه در این کشور را صادر می‌کند. با این ویزا کارگران می‌توانند در هر شرکتی که می خواهند کار کنند و به کسب درآمد خوب بپردازند. این نوع از ویزا تحت شرایط خاصی می‌تواند تا حداکثر 3 سال تمدید شود.

این ویزا بخشی از نبوغ و ابتکار جدید دولت فرانسه به‌شمار می‌رود که برای تحریک فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در برخی از مناطق کوچکتر و کم جمعیت کشور صورت گرفته است. فراموش نکنید که شهرهای ساحلی خواب‌آلود و دهکده‌های عجیب اسپانیا نکات مثبت زیادی برای ارائه به خارجی‌هایی دارند که ممکن است ضمن درآمدزایی خوب به دنبال سبک زندگی آرام‌تر و فرار از مکان‌های توریستی شلوغ باشند.

مقاصد دیدنی در اندونزی مدت‌ها است مهاجران زیادی را به‌ این کشور جذب می‌کند.

5. کره جنوبی

کره جنوبی اخیراً به‌عنوان مقصدی برای کار در خارج از کشور شناخته‌شده‌است. ترکیبی از فرهنگ تحسین‌شده جهانی، غذاهایی با طعم عالی در سطح جهانی، اقتصاد پررونق و دستمزدهای بالا، کره را به یکی از بهترین کشورها برای کار در خارج از کشور تبدیل کرده‌است.
در کره جنوبی همه انواع مشاغل برای کارگران بین‌المللی، به‌ویژه آنهایی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، دردسترس است. علاوه‌براین، مزایای کار، هزینه پایین زندگی در کره، استاندارد زندگی، فرصت‎های مناسبی را برای کارگران فراهم می‌کند. این کشور، از معدود سرزمین‌هایی به‌شمار می‌رود که فرصت پس‌اندازکردن را برای کارگران و کارکنان فراهم می‌کند.

 

بیشتر شرکت‌ها و کارفرماهای کره‌ای تمایل دارند تفاوت‌های فرهنگی را درک کنند و براین‌اساس با مهاجران رفتار خواهندکرد. بااین‌حال، آماده باشید که ساعت‌های طولانی‌تری نسبت به آنچه که عادت دارید کار کنید؛ چراکه کره طولانی‌ترین ساعات کاری را در بین کشورهای توسعه‌یافته دارد!


با وجود ساعات کاری طولانی، مهاجرت کاری به کره نکات مثبت زیادی به‌همراه دارد. از کلان‌ شهر‌ شلوغ سئول گرفته تا زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده در این کشور، که برای بسیاری از افراد جذاب و سرگرم‌کننده است. شهرهای سئول، بوسان و داگو دارای جوامع مهاجر قابل‌توجه، زندگی شبانه غنی، و مهم‌تر از همه غذاهای خوشمزه و لذیذی هستند. زندگی و کار در کره مطمئناً برای هر کارگر بین‌المللی یک تجربه فراموش‌نشدنی مادام‌العمر خواهد بود.


دریافت ویزای کار در کشور کره نسبتا آسان است. سریع‌ترین روش برای دریافت ویزای کاری در این سرزمین، تبدیل شدن به یک معلم زبان انگلیسی تحت ویزای E-2 کره است. اگر تدریس کار شما نیست یا به آن علاقه‌ای ندارید، کره جنوبی توافقاتی با برخی از کشورهای دنیا دارد که به کارگران اجازه می‌دهد تا حداکثر یک‌سال با ویزای در جستجوی کار وارد خاک این سرزمین شوند. اخذ این ویزا امکان زندگی و جستجوی کار تا شش ماه در کره جنوبی را فراهم می‌کند.

متوسط حقوق در کشور کانادا بالا است و هزینه‌های زندگی معقول به‌نظر می‌رسد

6. کانادا

کانادا کشوری پیشرفته است که فهرست کاملی از مزایای اجباری برای کارگران و کارکنان، ازجمله مرخصی والدین، 25 روز مرخصی در سال و بالاترین حداقل دستمزد در آمریکای شمالی دارد. متوسط حقوق در کشور کانادا بالا است و هزینه‌های زندگی معقول به‌نظر می‌رسد. همین امر این کشور را به مقصدی عالی برای کار و پس‌انداز تبدیل می‌کند. کانادا همچنین دارای اقتصاد پررونقی است که از نظر اندازه در رتبه چهاردهم جهانی قرار دارد.

 

کانادا یکی از گزینه‌های موجود در لیست بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده محسوب می‌شود؛ چرا که تمرکز بر تعادل بین کار و زندگی از خصوصیات ویژه آن است. همچنین بسیاری از کارفرمایان مزایای چشمگیری را برای ترویج سبک زندگی سالم ارائه می‌کنند. برای مثال عضویت با تخفیف در باشگاه، مراقبت‌های بهداشتی کودکان و مزایای بهداشتی طولانی‌مدت، همه اشکال رایج غرامت‌های غیرپولی هستند که کارفرمایان به نیروهای کار خود در کانادا می‌دهند.

 

از آنجایی که کانادا فرصت‌های شغلی زیادی در بخش‌های مختلف دارد، مکان بسیار خوبی برای یافتن کار کوتاه‌مدت خواهد بود. انگلیسی‌، زبان اصلی صحبت در اکثر مناطق کانادا است؛ بنابراین هیچ مانع زبانی برای مهاجران وجود نخواهد داشت.

 

نکته قابل‌توجه این است که میزان حقوق و دستمزد برای کارگران در این کشور نسبت به سایر کشورهای دنیا بالاتر خواهد بود. افرادی که دارای پاسپورت ایالات متحده آمریکا یا مکزیک هستند می‌توانند به‌طور قانونی تا 6 ماه بدون ویزای کار در کانادا کار کنند، اما اگر قصد اقامت طولانی‌تری داشته باشند، به اخذ مجوز کار نیاز خواهند داشت.

 

دو نوع مجوز کار موقت در کانادا برای کارگران صادر می‌شود. یکی از آن‌ها، مجوز کار باز است که به شما امکان می‌دهد برای اکثر کارفرمایان در کانادا کار کنید. گزینه دیگر مجوز اختصاصی کارفرما است که مستلزم داشتن قرارداد با کارفرمای خاصی می‌شود.

کشور آلمان دومین کشور مهاجرپذیر پس از ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که دارای اقتصادی پویا و مستحکم است.

7. آلمان

کشور آلمان دومین کشور مهاجرپذیر پس از ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که دارای اقتصادی پویا و مستحکم است. این کشور دارای هرم جمعیتی منفی است و به‌دلیل جمعیت سالمندش نیاز مبرمی به نیروی کار در همه شاخه‌ها ازجمله کارگر ساده دارد. ثبات اقتصادی آلمان موجب شده تا کارگران مهاجر بتوانند در این کشور دستمزد و حقوق خوبی داشته باشند.


این کشور همواره به‌عنوان یکی از اولویت‌های موجود در لیست معرفی بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده قرار دارد. دولت آلمان برای جذب کارگران و کارکنان فرصت 6 ماهه‌ای را در نظر گرفته است تا افراد بتوانند با ورود به خاک این سرزمین مشاغل موردنیاز خود را پیداکرده و سپس برای دریافت اقامت اقدام کنند.


نکته مهم در این خصوص توجه به مشاغلی است که توسط کارگران اتحادیه اروپا اشغال نشده باشند. صنایع خودروسازی، ساخت‌وساز، صنعت برق، مکانیک، ساخت ابزارآلات و صنایع سنگی ازجمله زمینه‌های موجود برای کاریابی کارگران در کشور آلمان به‌شمار می‌روند.


کارفرمایان آلمانی مزایای قابل توجهی را برای کارگران خارجی خود در نظر گرفته‌اند که امنیت شغلی را برای این دسته از افراد تضمین می‌کند. برای ورود به خاک این سرزمین که نرخ بیکاری بسیار کمی دارد، باید از طریق دریافت ویزای کار اقدام کنید. ویزای کار کشور آلمان برای کارگران ساده و فنی تحت عنوان ویزای جستجوی کار و یا بلوکارت صادر خواهد شد. بلوکارت پس از دو سال زندگی و کار در این کشور توسط کارفرما صادر می‌شود.

سخن پایانی

زندگی و کار در خارج از کشور خود و غوطه‌ور شدن در فرهنگ دیگری، تجربه‌ای چشم‌نواز و فراموش‌ناشدنی است. با مهاجرت کاری قادرخواهید بود، جهان‌بینی خود را گسترش دهید و با کار در خارج از کشور خاطرات ماندگاری برای خود بسازید. امروزه بسیاری از مردم در کشورهای آسیایی به سمت یک زندگی نو و جدید در اروپا حرکت کرده و برای ساختن زندگی مرفه‌تر تلاش می‌کنند.

 

کارگران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای یافتن مشاغل بهتر و درآمدزایی قوی‌تر به کشورهای خارجی توسعه‌یافته نقل‌مکان می‌کنند؛ ازاین‌رو برای کسانی که در جستجوی یافتن بهترین کشور برای مهاجرت کاری کارگر ساده هستند، لیستی شامل برترین کشورهای توسعه‌یافته دنیا که به نیروی کار نیاز دارند، ارائه دادیم. امیدواریم با مطالعه لیست بالا و تحقیق در این زمینه به خواسته قلبی خود دست یابید.

سوالات متداول

خیر اما تسلط بر زبان کشور مبدا یا زبان انگلیسی از الزامات کار در کشورهای خارجی است.

کشورهای کانادا، آلمان و امارات بالاترین دستمزد را برای کارگران ساده می‌پردازند. با این­حال ممکن است باتوجه­به میزان گرانی در کشورهای مختلف میزان دستمزد خالص برای کارگران متفاوت باشد.

بله کارگران در بیشتر کشورهای دنیا قادر هستند با استفاده از ویزای 6 ماهه جستجوی کار، به اشتغال­یابی بپردازند؛ اما پس از اتمام مهلت درصورت نیافتن کار باید به کشور مبدا بازگردند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی