حقوق کارگر ساده در آلمان

حقوق کارگر ساده در آلمان

بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت کاری به‌عنوان یک کارگر ساده هستند. این افراد باید به پارامترهای گوناگونی توجه داشته باشند که یکی از آن‌ها کشور مقصد است. در حال حاضر آلمان یکی از مناسب‌ترین کشورها جهت مهاجرت کاری به‌حساب می‌آید. حقوق کارگر ساده در آلمان نسبت به خیلی از کشورها بالاتر است و همین موضوع می‌تواند دلیلی بر انتخاب کشور مذکور باشد.

 

البته عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی افزایش یا کاهش حقوق تأثیر خود را بگذارند. در این مطلب به بررسی این پارامترها خواهیم پرداخت و نحوه مهاجرت کاری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت؛ پس تا انتهای مطلب دنبال‌کننده ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

در حال حاضر آلمان یکی از مناسب‌ترین کشورها جهت مهاجرت کاری به‌حساب می‌آید.

آنچه خواهید خواند:

چه پارامترهایی می‌توانند روی حقوق کارگران ساده در آلمان تأثیرگذار باشند؟

همان‌طور که اشاره کردیم حقوق کارگران در آلمان بر اساس پارامترها و فاکتورهای مختلفی کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. افرادی که به دنبال مهاجرت کاری هستند، در ابتدا باید این عوامل را شناسایی کنند و در صورت به‌صرفه‌بودن برای مهاجرت کاری اقدامات لازم را انجام دهند. در فهرست زیر می‌توانید با این پارامترها آشنایی پیدا کنید:

سابقه تحصیلی

در آلمان به تحصیلات نگاه ویژه‌ای می‌‌شود؛ به‌طوری‌که افراد با مدرک تحصیلی حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد. کار در آلمان با مدرک دیپلم هم امکان پذیر است. اگر یک کارمند ساده با مدرک تحصیلی باشید، در آن صورت حقوق شما به‌صورت سالانه 59670 یورو خواهد بود؛ اما افرادی که هنوز از جایی فارغ‌التحصیل نشده‌اند، ماهیانه 2541 یورو کسب می‌کنند.

تجربه

روی حقوق کارگر ساده در آلمان تجربه نیز اثرگذار است. در واقع هرچقدر میزان تجربه شما بیشتر باشد، به همان اندازه نیز مستلزم دریافت حقوق بالاتری خواهید بود. تجربه روی عملکرد حرفه‌ای شما نیز اثرگذار است؛ به همین علت بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها توجه ویژه‌ای به آن نشان می‌دهند. اگر کمتر از یک سال سابقه کاری داشته باشید، سالانه 33800 یورو به‌عنوان دستمزد دریافت خواهید کرد؛ این در حالی است که میزان حقوق برای افراد با 3 تا 5 سال سابقه به 42950 یورو می‌رسد.

مکان

از دیگر فاکتورهای کلیدی و تأثیرگذار که می‌توانیم از آن یاد کنیم، موقعیت مکانی است. بسیاری از شهرهای آلمان به‌واسطه امکانات و شرایطی که دارند، گران هستند؛ به همین علت حقوق پرداختی به کارگران نیز روند صعودی خواهد داشت. هرچقدر شهر انتخابی شما گران‌تر باشد، به همان اندازه نیز حقوقتان با افزایش روبه‌رو خواهد بود.

نوع کسب‌و‌کار

روی حقوق کارگر ساده در آلمان نوع کسب‌وکار نیز می‌تواند تأثیر خود را بگذارد. در واقع امروزه شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که بزرگ هستند، حقوق بیشتری به کارگران و کارکنان خود پرداخت می‌کنند. شما قبل از انتخاب شرکت یا کارخانه باید شرایط خودتان را در نظر بگیرید و بر اساس آن‌ها نسبت به درخواست رزومه کاری اقدام کنید.

برای تحصیل در رشته برنامه نویسی در آلمان لازم است تا حتماً با خود دانشگاه و از طریق درگاه‌های آن ارتباط برقرار کرده و فرم‌های موردنیاز را پر کنید.

کدام شهرهای آلمان بیشترین حقوق را به کارگران پرداخت می‌کنند؟

همان‌طور که اشاره کردیم شهر و موقعیت مکانی یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که می‌تواند باعث تغییر حقوق شما شود. در حال حاضر فرانکفورت و مونیخ دو شهری هستند که در رده‌بندی گران‌ترین‌ها شهرها رتبه یک و دو را به اختصاص داده‌اند؛ ازاین‌رو باید شاهد حقوق بیشتری نیز باشید. متوسط حقوق کارگران در شهر فرانکفورت 47856 یورو است. در مونیخ نیز مبلغ 46752 یورو به‌عنوان دستمزد به کارگران پرداخت می‌شود. در فهرست زیر می‌توانید لیست سایر شهرهای گران به همراه حقوق پرداختی را مشاهده کنید:


• شهر دوسلدورف: کارگران در شهر دوسلدورف 45468 یورو دریافت می‌کنند.
• شهر اشتوتگارت: کارگران در شهر اشتوتگارت 47580 یورو دریافت می‌کنند.
• شهر هامبورگ: کارگران در شهر هامبورگ 41976 یورو دریافت می‌کنند.
• شهر برلین: کارگران در شهر برلین 37800 یورو دریافت می‌کنند.


به‌طورکلی شهرهای برلین و دوسلدورف علی‌رغم امکانات ویژه، هزینه‌های متعادل‌تری را برای زندگی به خود اختصاص داده‌اند؛ به همین علت اگر به دنبال کار و زندگی در آلمان هستید، می‌توانید از این دو شهر استقبال داشته باشید.

شهر و موقعیت مکانی یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که می‌تواند باعث تغییر حقوق شما شود.

از چه روش‌هایی می‌توان به‌عنوان کارگر به آلمان مهاجرت کاری کرد؟

حالا که با حقوق کارگر ساده در آلمان آشنا شدید، شاید به دنبال روش‌های مهاجرت کاری به آلمان باشید. برای مهاجرت کاری به‌عنوان کارگر روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. هرکدام از این روش‌ها شرایط مختلفی دارند که باید نسبت به آن‌ها توجه خود را معطوف کنید. در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت تا مهاجرت کاری راحتی را تجربه کنید.

استفاده از ویزای جستجوی کار

یکی از روش‌هایی که با کمک آن می‌توان به آلمان مهاجرت کاری کرد، استفاده از ویزای جستجوی کاری است. با کمک این روش دیگر نیازی به پیشنهاد کاری نخواهید داشت و شش ماه فرصت دارید در کشور آلمان شغل مورد نیاز خود را پیدا کنید. درصورتی‌که در این مدت‌زمان افراد بتوانند شغلی پیدا کنند، دولت کشور آلمان اجازه کار صادر خواهد کرد؛ در غیر این صورت باید به کشور خود برگردند.


اگر حقوق کارگر ساده در آلمان بیشتر از 50 هزار یورو باشد، فرد می‌تواند نسبت به دریافت بلوکارت اقدام کند. اگر دستمزد سالانه شما این مقدار نباشد، بعد از گذشت دو سال می‌توانید بلوکارت دریافت کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای جستجوی کار شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 

 مدارک تحصیلی معتبر باید به سفارت تحویل داده شوند. این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.
 ارائه رزومه کاری و انگیزه‌نامه نیز اهمیت دارد.
 فرد باید اثبات کند تا 6 ماه می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی در آلمان بدون کار کردن بر بیاید.
 ارائه سابقه کاری نیز اهمیت دارد.
 فرد باید تسلط نسبی به زبان آلمانی را اثبات کند.

 

افراد کارگر به‌منظور اخذ ویزای کاری باید 2600 یورو پرداخت کنند. همچنین لازم به ذکر است در مدت شش ماه تمام فعالیت‌های شما باید منتهی به کاریابی شود. مؤسسه بین‌المللی کاریابی کاربین در زمینه پیدا کردن کار می‌تواند به کمک شما بیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید تماس برقرار کنید.

یکی از روش‌هایی که با کمک آن می‌توان به آلمان مهاجرت کاری کرد، استفاده از ویزای جستجوی کاری است.

استفاده از روش بلوکارت

یکی دیگر از روش‌هایی که به‌واسطه آن می‌توانید به آلمان مهاجرت کاری کنید، استفاده از بلوکارت است. این روش به کارگرانی توصیه می‌شود که دارای مدرک علمی بالا هستند. استفاده از این روش همراه با خود مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن امکان تبدیل اقامت موقت به دائم است.

 

مدت اعتباری که ویزای کاری بلوکارت دارد، باتوجه‌به نوع قرارداد شما متفاوت است. به‌عنوان‌مثال اگر قرارداد یک ساله امضا کنید، اعتبار ویزای کاری بلوکارت شما نیز یک ساله خواهد بود. قبل از ارائه درخواست فراموش نکنید درباره حقوق کارگر ساده در آلمان اطلاعات لازم را کسب کنید.

استفاده از روش پیشنهاد کاری

روش دیگری که می‌توانیم ذکر کنیم، استفاده از پیشنهاد کاری است. در این روش فرد از جانب یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت می‌کند. فرد به مدت سه ماه فرصت دارد تا خود را به مقصد یعنی کشور آلمان برساند. درصورتی‌که تأییدیه نهایی صادر شد، فرد می‌تواند به مدت 4 سال به کار مشغول شود و اگر قوانین را رعایت کرد، اقامت خود را تبدیل به دائم کند.

افراد کارگر به‌منظور اخذ ویزای کاری باید 2600 یورو پرداخت کنند.

کشور آلمان به کدام یک از مشاغل کارگری نیاز دارد؟

افراد قبل از اینکه به دنبال حقوق کارگر ساده در آلمان باشند، باید لیستی از مشاغل مورد نیاز را پیدا کنند. کشور آلمان به دلیل جمعیت مسنی که دارد، افراد زیادی را به‌عنوان کارگر و نیروی کاری می‌پذیرد. این نیروها می‌توانند در مکان‌های مختلفی مشغول به کار شوند. از جمله این مکان‌ها می‌توانیم به رستوران، ساختمان، شرکت‌ها، کافی‌شاپ و… اشاره داشته باشیم.

 

حقوق هرکدام از کارگران باتوجه‌به جنسیت و ساعت کاری می‌توانند متفاوت باشند. به طور میانگین هر کارگر در هفته 40 ساعت کار می‌کند. همچنین 18 روز نیز به تعطیلی رسمی اختصاص داده شده است. اگر به پاسخ سؤالات بیشتری نیاز دارید و به دنبال کار هستید، مجموعه بین‌المللی کاریابی کاربین می‌تواند در این زمینه به کمک شما بیاید؛ پس با کارشناسان در تماس باشید.

کشور آلمان به دلیل جمعیت مسنی که دارد، افراد زیادی را به‌عنوان کارگر و نیروی کاری می‌پذیرد
سخن پایانی

کشور آلمان به دلیل رشد اقتصادی خوبی که دارد، مورد توجه افراد بسیار زیادی برای کار است. یکی از این قشرها کارگران هستند. کارگران زیادی وجود دارند که قصد دارند برای مهاجرت کاری به آلمان سفر کنند. این افراد باید اطلاعات گوناگونی را مورد بررسی قرار دهند که یکی از آن‌ها حقوق است.

 

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی حقوق کارگر ساده در آلمان تأثیرگذار باشند. افراد کارگر باید این پارامترها را شناسایی کنند تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیرند. در این مطلب به بررسی مهم‌ترین فاکتورهای کلیدی پرداختیم و شرحی از آن‌ها را با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر درباره کاریابی به راهنمایی نیاز دارید، می‌توانید با مؤسسه بین‌المللی کاریابی کاربین در تماس باشید. کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات متداول

به‌طورکلی فاکتورها و پارامترهای گوناگونی وجود دارند که باتوجه‌به شرایط می‌توانند روی حقوق کارگران تأثیرگذار باشند. موقعیت مکانی، جنسیت، تحصیل، سابقه کاری و نوع شرکت از مهم‌ترین پارامترها هستند.

شما باید به دنبال شهرهایی در آلمان باشید که تعادل هزینه‌ و حقوق را رعایت کرده باشند. در حال حاضر از برلین و دوسلدورف می‌توان به‌عنوان بهترین شهرهای آلمان برای کار و زندگی یاد کرد.

افرادی که به‌عنوان کارگر قصد مهاجرت کاری دارند باید به ارائه پاسپورت معتبر، بیمه درمانی، مدرک زبان آلمانی، ویزای کاری آلمان و… بپردازند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی