بررسی اوسبیلدونگ های پردرآمد المان در بلاگ کاربین

لیست اوسبیلدونگ‌های پردرآمد آلمان؛ مسیر شغلی پولساز و آینده دار رقم بزنید!

دوره Ausbildung یک برنامه آموزش حرفه‌ای منحصر‌به‌فرد است که بخش قابل توجهی از نیرو کار کشور آلمان را تشکیل می‌‌دهد. این برنامه کارآموزی تحت عنوان آوسبیلدونگ نه‌تنها فرصتی برای یادگیری کامل کار در فضای کاری را ایجاد می‌کند، بلکه راهکاری برای رسیدن به درآمد قابل توجه در حین یادگیری کاری جدید است. برنامه Ausbildung در زمینه‌های مختلفی از جمله خدماتی و فنی به منظور پرورش نیروی کار برگزار می‌شود. بخشی از این برنامه‌ها شامل درآمد بالایی هستند که نیاز به ارائه تمکن مالی در هنگام درخواست ویزا را از بین می‌برند. در این مقاله به بررسی اوسبیلدونگ‌های پر‌درآمد آلمان می‌پردازیم. چند دقیقه به مطالعه این متن و آشنایی با برنامه‌های پر‌درآمد و کاربردی در این کشور اروپایی اختصاص دهید. 

فرم مشاوره رایگان

فناوری اتوماسیون؛ رشته‌ای در لیست آوسبیلدونگ‌های پر‌‌درآمد

در صدر لیست پردر‌آمدترین آوسبیلدونگ آلمان، فناوری اتوماسیون در صنایع مختلف قرار می‌گیرد. اتوماسیون یک موقعیت مهم در چرخه تولید و رشد صنایع به شمار می‌رود؛ ازاین‌رو تبدیل شدن به یک متخصص فناوری اتوماسیون از طریق Ausbildung می‌تواند منجر به فرصت‌های شغلی پرسود شود. این برنامه Ausbildung روی فرایندهای تولید پیشرفته، رباتیک و سیستم‌های کنترل تمرکز دارد. دانش فرا گرفته در این دوره‌های آوسبیلدونگ باعث ایجاد فرصت‌هایی به منظور رسیدن به درآمد بالا در قلب کشورهای صنعتی یا همان آلمان به شمار می‌رود. میزان درآمد از آوسبیلدونگ اتوماتسیون در سال‌های مختلف این برنامه متفاوت است که در ادامه توضیح می‌دهیم. 

 • سال اول 1.050 یورو در سال 2024
 • سال 1.100 یورو در سال 2024
 • سال سوم 1.200 یورو در سال 2024
 • سال چهارم 1.270 یورو در سال 2024

حقوق گفته شده برای اتوماسیون فناوری بدون احتساب مالیات در نظر گرفته شده است. بااین‌حال این میزان درآمد، متقاضی مهاجرت به آلمان از روش شرکت در آوسبیلدونگ فناوری اتوماسیون را از ارائه تمکن مالی معاف خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که معمولا طول برنامه کارآموزی اتوماسیون فناوری برابر با سه سال و نیم است. 

فناوری اتوماسیون؛ یکی از اوسبیلدونگ های پر درامد المان

متخصصان تست مواد؛ یکی از اوسبیلدونگ های پر درامد المان

در صنایعی که کنترل ایمنی و کیفیت ضروری است، متخصصان تست مواد نقش مهمی دارند. از طریق برنامه آوسبیلدونگ تست مواد به‌عنولن یکی از پر‌درآمد‌ترین برنامه‌های کارآموزی در آلمان امکان بررسی و ارزیابی استقامت مواد شیمیایی وجود دارد. ین رشته شغلی با دستمزد رقابتی و فرصت‌های شغلی امیدوارکننده در زمینه‌هایی مانند تولید و مهندسی یک انتخاب سودآور برای ادامه مسیر کاری شناخته می‌شود. معمولا دوره اوسبیلدونگ تست مواد به مدت سه سال و نیم طول می‌کشد که در ادامه حقوق دریافتی در هر سال را بیان می‌کنیم.  است. 

 • سال اول: 1.050 یورو در سال 2024
 • سال دوم: 1.100 یورو در سال 2024
 • سال سوم: 1.200 یورو در سال 2024
 • سال چهارم: 1.270 یورو در سال 2024

به‌طورکلی فرصا‌های شغلی مربوط به تست مواد در زمینه ارزیابی خواص و استقامت هر نوع ماده شیمیایی برای صنایع مختلف اهمیت دارد. به دلیل گستردگی صنایع تولید ماشین، ابزار آلات صنعتی تا صنعت تولید غذا در آلمان، فرصت‌های شغلی بسیاری به کارشناس تست مواد تعلق می‌گیرد. ازاین‌رو با کسب حداقل دو سال سابقه شغلی در ایران و داشتن گواهی زبان آلمانی می‌توانید ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنید. با دریافت این ویزا اجازه ۶ ماه اقامت در آلمان به منظور پیدا کردن شغل مورد‌نظر را خواهید داشت. 

پرستاری؛ اوسبیلدونگی با آینده کاری روشن

پرستاری یک شغل بسیار ارزشمند در آلمان با فرصت‌های شغلی فوق‌العاده با درآمد بالا است. این تخصص هم برای دریافت اوسبیلدونگ هم برای ویزای کاری آلمان شانس بالایی برای متقاضی مهاجرت به آلمان ایجاد می‌کند. برگزارکننده‌های دوره کارآموزی در آلمان در دوره Nursing Ausbildung به آموزش تخصص و مهارت‌های مورد نیاز برای ارائه مراقبت از بیمار با کیفیت بالا را می‌پردازند. با شرکت در برنامه پرستاری به‌عنوان یکی از اوسبیلدونگ های پر درامد المان، امکان یافتن فرصت‌ّای شغلی متعددی  در کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و سایر مراکز مراقبت‌های بهداشتی آلمان ایجاد خواهد شد. دوره اوسبیلدونگ پرستاری تقریبا سه سال است. در ادامه به بررسی میزان درآمد مهاجران از طریق شرکت در دوره پرستاری آوسبیلدونگ می‌پردازیم. 

 • سال اول 1.050 یورو در سال 2024
 • سال دوم 1.140 یورو در سال 2024
 • سال سوم 1.200 یورو در سال 2024

در طول دوره کارآموزان بسته به میزان کار و محل اشتغال، حقوقی متغیر را دریافت می‌کنند. دوره آوسبیلدونگ پرستاری شامل 2100 ساعت آموزش به صورت تئوری و 2500 ساعت آموزش عملی است. بعد از سپری کردن دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری می‌توانید در کشور آلمان مشغول به کار شوید. 

پرستاری؛ یکی از اوسبیلدونگ های پردرآمد آلمان

تکنسین فناوری غذایی؛ دوره‌ کارآموزی با درآمد بالا

صنایع غذایی فرصت‌های بیشماری برای پیشرفت شغلی در اختیار تکنسین‌های فناوری غذایی قرار می‌دهد. برنامه Food Technician Ausbildung بر تهیه غذا، تضمین کیفیت و قوانین بهداشتی تمرکز دارد و دانش مورد نیاز برای ایجاد مشاغل پردرآمد در صنایع غذایی و کنترل کیفیت را برای افراد فراهم می‌کند. طول دوره اوسبیلدونگ این برنامه تقریبا برابر با سه سال است. در هر سال حقوق متفاوتی به شرکت‌کنندگان این دوره تعلق می‌گیرد که در ادامه توضیح می‌دهیم. 

 • سال اول 910 یورو در سال 2024
 • سال دوم 1020 یورو در سال 2024
 • سال سوم 1.190 یورو در سال 2024

به‌طورکلی مشاغل تکنسین در آلمان به دلیل گستردگی صنایع جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. این تخصص‌ها فقط برای صنایع فنی نیست؛ تکنسین‌های تخصص‌های درمانی نیز در آلمان به فرصت‌های شغلی متعددی دسترسی دارند. برای مثال آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان نیز به دلیل کار با انواع دستگاه‌ها و ارائه خدمات پزشکی برای جمعیت پیر آلمان کاربردی است.

طراحان فنی محصول؛ یکی از اوسبیلدونگ‌های پردرآمد

وظیفه اصلی طراحان محصول، داشتن نقش در فرایند توسعه محصولات جدید است. اوسبیلدونگ طراح فنی محصول شامل انتقال دانش در زمینه‌های مختلف و مهارت‌های مرتبط با CAD، طراحی فنی و توسعه محصول مجهز می‌شود. این مهارت‌ها همگی برای ورود به بخش تولید و مهندسی محصول در طول مدت سه سال و نیم به شرکت‌کننده در دوره‌های آوسبیلدونگ تعلق می گیرد. در ادامه این مطلب به بررسی حقوق دریافتی از این دوره آوسبیلدونگ در سال‌های مختلف می‌پردازیم. 

 • سال اول 1010 یورو در سال 2024
 • سال دوم 1070 یورو در سال 2024
 • سال سوم 1.150 یورو در سال 2024
 • سال چهارم 1200 یورو در سال 2024

علاوه‌بر طراحی محصول، دوره‌های سه ساله دیگری در حوزه‌های کاملا متفاوت برای رسیدن به حقوق بالای ۱۰۰۰ یورو وجود دارند. شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان یکی از تخصص‌هایی است که منجر به کسب درآمد بالا خواهد شد. 

کارشناس صنعت ساخت‌و‌ساز و معماری؛ یکی از اوسبیلدونگ های پر درامد المان

صنعت ساخت و ساز، فرصت‌های شغلی سودآور و ایده‌آلی را برای فارغ التحصیلان Ausbildung ارائه می‌دهد. شرکت‌کنندگان این دوره آوسبیلدونگ با کسب تخصص در زمینه‌هایی مانند مدیریت ساختمان، مهندسی عمران و طراحی معماری، در فرصت‌های شغلی با درآمد بالا مشغول به کار می‌شوند. طول دوره این نوع اوسبیلدونگ برابر با سه سال و نیم است که حقوق دریافتی این دوره را در ادامه بررسی می‌کنیم. 

 • سال اول 1010 یورو در سال 2024
 • سال دوم 1070 یورو در سال 2024
 • سال سوم 1.150 یورو در سال 2024
 • سال چهارم 1200 یورو در سال 2024

کسب مدرک معمار و ساخت‌وسازی بعد از شرکت در اوسبیلدونگ معماری در المان یا آوسبیلدونگ‌های مرتبط مثل ساخت‌وساز، آموزش گسترده‌ای در زمینه طراحی معماری، مقررات ساختمان و اصول طراحی ارائه می‌دهد. این امر باعث غنی شدن فرد از مهارت‌های مورد‌نیاز برای رسیدن به مشاغل پردرآمد در آلمان یا سایر کشورها خواهد شد. 

مکاترونیک؛ یکی از اوسبیلدونگ های پردرآمد المان

 این رشته از مکاترونیک الکترونیک، مهارت‌های مکانیک و علوم کامپیوتر را به صورت یکجا به شرکت‌کنندگان انتقال می‌دهد. شرکت در Ausbildung مکاترونیک، افراد را با طیف وسیعی از مهارت‌های مورد‌نیاز در بازار کار آلمان آشنا خواهد کرد. مدت‌زمان این دوره اوسبیلدونگ برابر با سه سال و نیم است. در ادامه به بررسی میزان حقوق این دوره در سال‌های مختلف برگزاری اوسبیلدونگ مکاترونیک می‌پردازیم. 

 •  سال اول 800 یورو در سال 2024
 •  سال دوم 850 یورو در سال 2024
 •  سال سوم 950 یورو در سال 2024
 •  سال چهارم 1050 یورو در سال 2024

علاقمندان Ausbildung باید توجه داشته باشند که کمک هزینه ماهانه توسط شرکت‌ها ممکن است بسته به دسته و ایالت متفاوت باشد. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای Ausbildung آلمان

مدت زمان برنامه آموزشی Ausbildung بسته به حرفه و ایالت برگزار‌کننده این دوره، متفاوت است؛ این دوره معمولا بین 3 تا 3.5 سال طول می‌کشد. پس از اتمام کار، کارآموزان مدرک یا گواهینامه حرفه‌ای معتبر دریافت می‌کنند که در بازار کار آلمان بسیار ارزشمند است. در ادامه مدارک مورد‌نیاز برای دریافت ویزای اوسبیلدونگ را بررسی می‌کنیم. 

 •  نامه پیشنهاد پذیرش Ausbildung
 • اصل پاسپورت
 • کلیه گواهی‌های آموزشی
 • عکس اندازه پاسپورت
 • رسید هزینه ویزا
 • گواهی مهارت زبان آلمانی
 • سابقه کار مرتبط (در صورت وجود)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ویزای Ausbildung، با موسسه‌های مهاجرتی تماس بگیرید. داشتن برخی از مدرک‌ها مثل مدرک فنی و حرفه‌ای مرتبط با دوره درخواستی منجر به افزایش شانس متقاضی در مسیر رسیدن به حقوق بالا می‌شود. 

جمع‌آوری مدارک مورد‌نیاز؛ یکی از مراحل دریافت ویزای آوسبیلدونگ

تماس با موسسه‌های مهاجرتی؛ روشی برای انتخاب بهترین اوسبیلدونگ

آلمان سه نوع برنامه اصلی کارآموزی، دوگانه، تحصیلی و دوگانه را ارائه می دهد که بین 2 تا 3.5 سال طول می کشد.برنامه Dual Ausbildung شامل صرف نیمی از برنامه برای شرکت در کلاس های تئوری و نیم دیگر کار در یک شرکت است که بسته به نوع برنامه همیشه بین 750 تا 1500 یورو پرداخت می‌شود. ازاین‌رو دوره‌های کارآموزی یا همان آوسبیلدونگ یکی از راهکارهای نوین برای رسیدن به درآمد بالا در صنعت آلمان و سایر کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. 

برای انتخاب بهترین کارآموزی از میان لیست اوسبیلدونگ های پردرآمد آلمان باید به موارد مختلفی از جمله نیاز بازار کار آلمان در سال‌های آینده توجه داشته باشید. این نکته به شما برای شرکت در بهترین اوسبیلدونگ کمک خواهد کرد. برای این کار می‌توانید از مشاوران مهاجرتی با سال‌‌ها تجربه در زمینه کاریابی در آلمان کمک بگیرید.

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی