تبدیل ویزای دانشجویی استرالیا به ویزای کاری

تبدیل ویزای دانشجویی استرالیا به ویزای کاری

پس از تحصیل در استرالیا شما می توانید با داشتن شرایط کاری برای تحقق رویاهای خود استفاده کنید. دولت استرالیا از طریق تعدادی از اقدامات قانونی از دانشجویان بین المللی برای کار و زندگی در استرالیا حمایت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل ویزای دانشجویی استرالیا به ویزای کاری ، این مقاله را تا انتها بخوانید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

تبدیل-ویزای-تحصیلی-به-کاری-استرالیا

قانون جدید تبدیل ویزای دانشجویی استرالیا به ویزای کاری

دولت استرالیا (نخست وزیر استرالیا) اسکات موریسون تغییراتی را در شرایط ویزای تحقیقاتی استرالیا اعلام کرده است. این به دانشجویان بین المللی انعطاف بیشتری در هنگام بازگشت به استرالیا نشان می دهد. در بیانیه مشترک وزیر آموزش و پرورش آلن تاج و وزیر مهاجرت الکس هاوک، تغییرات جدید در شرایط حفظ ویزای کار برای دانشجویان بین المللی و افزایش ویزای شخص ثالث افزایش یافته است. دوره تحصیلات تکمیلی در استرالیا معمولا دو تا سه ساله است. ویزای کاری که پس از تحصیل در استرالیا اخذ می شود،ویزای 485″ نامیده می شود.

 

با توجه به تغییری که اخیراً توسط دولت اعلام شده است، استرالیا اکنون پس از گذراندن دوره کارشناسی مربوطه به دانشجویان بین المللی تا چهار سال حقوق کار پس از فارغ التحصیلی (PSW) ارائه می دهد.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مقطع کارشناسی ارشد (درسی یا پژوهشی) ثبت نام می کنند، تا پنج سال واجد شرایط استخدام در دوره های دانشجویی کارشناسی ارشد خواهند بود.

 

برخی از محبوب ترین شهرها مانند پرت، آدلاید، گلد کوست، ساحل سان، کانبرا، نیوکاسل، دریاچه مک کواری، ولونگون ایرراوارا، گیون، هوبارت اکنون یک سال PSW اضافی (در مجموع 3-4 سال) ارائه می دهند. در واقع، بسیاری از شهرهای استرالیا به فارغ التحصیلان مدرک PSW تا پنج سال پس از فارغ التحصیلی ارائه می دهند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، اگر می خواهید پس از اتمام تحصیلات خود برای مدت طولانی تری (حداکثر پنج سال) در استرالیا کار کنید، می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید. خبر خوب این است که این ویزا به شما حق کامل کار و همکاری و همچنین سفر آزادانه در داخل استرالیا را تا زمانی که ویزای شما معتبر است را می دهد و حتی می توانید استرالیا را نیز ترک کنید.

 

طبق اعلامیه اخیر، دانشجویانی که برای تحصیل به استرالیا مهاجرت می کنند و مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، واجد شرایط یک سال PSW اضافی خواهند بود. اعتبار ویزای کار استرالیا به شرح زیر است:

 

شهر

مدرک VET (به سال)

لیسانس‌ (به سال)

کارشناسی ارشد (به سال)

 

دکتری (به سال)

·       سیدنی

·       ملبورن

·       بریزبین

2

2

3

4

·       آدلاید

·       گلد کوست

·       سان کوست

·       کانبرا

·       نیوکاسل

·       مک کواری

·       ولونگونگ

·       جیلونگ

2

3

4

5

.      سایر مناطق

2

4

5

6

ویزای کار پس از فارغ التحصیلی می تواند دری را برای کار در مشاغل استرالیا برای شما باز کند. شما از طریق استخدام شدن و تجربه کاری در بهترین شرکت ها در این کشور بزرگ می توانید همان چه را که می خواهید بدست آورید. شهرهای استرالیا مکان های ایده آلی برای تحصیل، کار و زندگی شما خواهند بود. زندگی در این شهر ها می تواند ترکیبی جذاب از تحصیلات دانشگاهی درجه یک و سبک زندگی فوق العاده را به شما اعطا کند.

 

ملبورن، بریزبن و سیدنی در حال حاضر از محبوب ترین شهرهای استرالیا هستند، اما شهرهای بزرگ دیگر مانند پرث، آدلاید، ساحل گولد و کانبرا اکنون برای دانشجویان بین المللی از شهر های بسیار جذاب هستند.

 

این پتانسیل ایجاد تعادل پایدار و فرصت های تحصیلی و شغلی بیشتر را برای شما در استرالیا به جای رقابت در یک منطقه شلوغ و محدود را به همراه خواهد داشت. فرصت های اقتصادی در سراسر کشور استرالیا وجود دارد و این سیاست جدید از بسیاری جهات برای دانشجویان بین المللی بسیار سودمند هستند.

پاسپورت-استرالیا

چه نوع ویزای کاری پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

ویزای کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که پس از فارغ التحصیلی در استرالیا بمانند، کار کنند یا به دنبال کار باشند. مدت اقامت شما در استرالیا بسته به شرایط و مقصد شما بین 18 ماه تا 6 سال است. سه نوع گزینه ویزای دانشجویی برای تحصیلات تکمیلی در استرالیا برای شما وجود خواهد داشت:

 

1 – جریان کار پس از فارغ التحصیلی (زیر کلاس 485)

جریان کار رایج ترین ویزای پس از فارغ التحصیلی می باشد. این ویزا برای دانشجویان بین المللی است که اخیراً از یک موسسه آموزشی واجد شرایط استرالیا فارغ التحصیل شده اند دانشجویان باید ظرف مدت 6 ماه پس از اتمام دوره برای اقامت 2 تا 4 سال بسته به مدرک خود برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

 

2- ویزای موقت فارغ التحصیل (زیر کلاس 485)

ویزای موقت فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی است که با مهارت ها و صلاحیت های لازم برای شغلی که در لیست مشاغل واجد شرایط ذکر شده است فارغ التحصیل می شوند. مهارت‌ها و شایستگی‌ها اغلب با مشاغلی مرتبط هستند که نیاز به اشتغال طولانی‌مدت در بازار کار استرالیا را داشته باشند. برای این حداکثر مدت اقامت 18 ماه است و دانشجویان باید ظرف 6 ماه پس از اتمام دوره برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

 

3- ویزای فارغ التحصیلی به رسمیت شناخته شده (زیر کلاس 476)

ویزای تحصیلات تکمیلی مورد تایید فنی گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی است که در دو سال گذشته تحصیلات مهندسی خود را در یک موسسه آموزشی معتبر به پایان رسانده اند. حداکثر اقامت از طریق این ویزا 18 ماه است.

هدف از قوانین جدید ویزای کار استرالیا چیست؟

اقدامات هدفمند جدید دولت استرالیا ویزای کار را برای توسعه سریع بازارهای دانشجویی و تسهیل مهاجرت بین المللی به استرالیا انعطاف پذیرتر کرده است.

قوانین جدید ویزا به این معنی است، افرادی که دارای ویزای موقت مقطع کارشناسی ارشد (زیر کلاس 485) هستند و به دلیل محدودیت های کووید-19 قادر نیستند که به استرالیا سفر کنند، این امکان را خواهند داشت که برای ویزای جایگزین اقدام کنند.

 

این ویزا به دانشجویان بین المللی مجوز می دهد تا پس از اتمام تحصیلات خود در استرالیا زندگی یا کار کنند. این ویژگی به دارندگان ویزای تحصیلات تکمیلی موقت فعلی و سابق (زیر کلاس 485) مجوز می دهد تا برای ویزای اصلی خود برای همان دوره در ازای ویزای زیر کلاس 485 جدید درخواست دهند.

 

دولت موریسون همچنین اقامت موقت ویزای فارغ التحصیلان را از دو سال به سه سال افزایش داده است.

 

شرایط جدید ویزا همچنین اقدامات موجود را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان موقت گسترش می دهد تا مدت زمانی را که در خارج از کشور به صورت آنلاین تحصیل می کنند تا واجد شرایط دریافت ویزای موقت مقطع کارشناسی ارشد شوند، تشخیص دهند.

 

در راستای تلاش‌های دولت موریسون برای تعیین اهداف برای حمایت از بخش آموزش بین‌المللی استرالیا، این تصمیم‌های جدید، برای بازگشت سریع دانشجویان بین‌المللی کمک زیادی کرده است و مشوق‌های روشنی را برای آنها فراهم کرده است. موسسات و دانشجویان می توانند اطمینان حاصل کنند که ورود زودهنگام دانش آموزان به استرالیا ضرری ندارد.

 

این تصمیمات همچنین کمک بسیار زیادی به گسترش حمایت مالی از دانش آموزان آسیب دیده از کووید-19 کرده است. بر اساس آخرین داده ها (از آگوست 2021)، تعداد کل دانشجویان بین المللی در مقایسه با آگوست 2019، 17 درصد کاهش یافته است.

 

این تغییرات ویزا، مرز استرالیا را باز کرده است و به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل داده است. این تغییر نه تنها برای حمایت از دانشجویان بین المللی طراحی شده است، بلکه یک عامل کلیدی در بهبود اقتصادی استرالیا و جذب کارگران ماهر است.

قوانین-کار-در-استرالیا

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار استرالیا

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری برای اکثر دانشجویان ایرانی سوال بسیار مهمی است. اما مهمترین نکته برای دانشجویان، فرصت ورود به بازار کار استرالیا و اقامت در این کشور پس از فارغ التحصیلی است. در این راستا اکثر کشورهای غربی به دانشجویان این امکان را می دهند که برای کار و تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار پس از تحصیل، هرچند موقت، اقدام کنند. در واقع، این ویزا رابط بین ویزای دانشجویی و ویزای کاری است و جستجوی کار یا شغل رابط بین این دو می باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تجارت و تحصیل است. دانشجویان ایرانی می توانند در طول تحصیل و پس از فارغ التحصیلی در استرالیا کار کرده و کسب درآمد کنند. استرالیا، کشوری رویایی برای دانشجویان ایرانی می باشد. آیا می دانستید که میانگین درآمد در استرالیا در سال 2021 حتی از انگلیس و آلمان در اروپا بیشتر بوده است؟ 

دانشجویان ایرانی در استرالیا پس از اتمام تحصیلات خود با ویزای موقت (زیر کلاس 485) به راحتی می توانند به مدت دو تا چهار سال در استرالیا زندگی و کار کنند. علاوه بر این، هنگامی که از طریق کارفرمای استرالیایی خود شغلی پیدا کردند، می توانند برای تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای مهارت های مستقل مهارت کاری استرالیا (زیر کلاس 189) اقدام کنند.

امتیاز بندی ویزای تحصیلی به ویزای کاری استرالیا

علاوه بر جستجوی شغل، سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت های زبانی و غیره. باید شرایط دیگر مانند نمره بالای 65 را داشته باشد تا بتوانید اقدام کنید.

 

نمره

نوع مدرک تحصیلی

20 امتیاز

معادل دکترای استرالیا

15 امتیاز

معادل لیسانس استرالیا

10 امتیاز

معادل فوق دیپلم استرالیا

10 امتیاز

مورد تایید معادل با تخصص

نمره

تحصیل در استرالیا

5 امتیاز

تحصیل کردن در مناطق کم جمعیت یکی از استان های استرالیا

5 امتیاز

تحصیل کردن در یک مقطع تحصیلی (دیپلم یا مدرک بازرگانی) در مؤسسات آموزشی استرالیا

نمره

دانش زبانی خاص

5 امتیاز

سایر زبانهای خارجه

نمره

مهارت در زبان انگلیسی

0 امتیاز

قابل قبول

10 امتیاز

نمره خوب

20 امتیاز

نمره عالی

نمره

مدرک تحصیلات تخصصی

5 امتیاز

phD یا مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل 2 سال دانشگاهی

نمره

اسپانسر

5 یا 10 امتیاز

داشتن حمایت مالی ایالتی یا فامیلی

نمره

سن

25 امتیاز

18 تا 24

30 امتیاز

25 تا 32

25 امتیاز

33 تا 39

15 امتیاز

40 تا 44

نمره

تجربه کاری در استرالیا

0 امتیاز

کمتر از یکسال

5 امتیاز

1 تا 2 سال

10 امتیاز

3 تا 4 سال

15 امتیاز

5 تا 7 سال

20 امتیاز

8 تا 10 سال

نمره

داشتن سابقه کاری در خارج

0 امتیاز

کمتر از 3

5 امتیاز

3 تا 4

10 امتیاز

5 تا 7

15 امتیاز

8 تا 10

نمره

همسر

5 امتیاز

امتیاز تاهل

مدارک-ویزای-کاری-استرالیا

حقوق کار در استرالیا

حداقل دستمزد در سال گذشته با 1.75 درصد افزایش به 84.19 دلار در ساعت رسیده است. به عبارت دیگر، کارمندان تمام وقت هفته ای 75.80 دلار درآمد خواهند داشت. حداقل دستمزد فعلی استرالیا 740.80 دلار در هفته است که معادل حداقل دستمزد ساعتی 49.19 دلار می شود.

یافتن میزان حداقل دستمزد در استرالیا یکی از مهم ترین بخش های حفظ ساختار هزینه کارآمد در هنگام اداره یک تجارت است. برخی از استانداردها توسط کمیسیون کار منصفانه تعیین می شود که حداقل دستمزد را برای پست های مختلف در همه صنایع تعیین می کند.

 

اگر به طور کامل از حداقل دستمزد برای هر کارمند آگاه نیستید، ممکن است در صورت عدم پرداخت با مشکل مواجه شوید.

حداقل دستمزد در سیستم ایالتی استرالیای غربی هر ساله مطابق با تعیین کمیسیون روابط کار استرالیای غربی تغییر می کند. اغلب در مورد دستمزد متأسفانه اعداد کاملاً روشن نیستند. پاداش ها و قراردادهای مختلفی وجود دارد که می تواند بر حداقل دستمزد کارمند تأثیر بگذارد.

حداقل دستمزد ملی فعلی 49.19 دلار در ساعت یا 80740 دلار در هفته، 38 ساعت (بدون احتساب مالیات) است. انواع مختلف مشاغل و حداقل دستمزدهای متفاوتی وجود دارند که همگی حداقل دستمزدهای پایه ای هستند.

پیدا کردن کار در استرالیا

استرالیا از افرادی که مهارت کاری داشته باشند استقبال می کند. بنابراین، استرالیا هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز برای هر ایالت را منتشر می کند و تعداد بسیار زیادی نیروی کاری را جذب می کند. سایتهای کاریابی استرالیا به شما این امکان را می دهد که دانش و مهارت های خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و برای کار در استرالیا اقدام کنید.

 

یکی از راه های کاریابی در استرالیا، تحصیل در این کشور است. پس از فارغ التحصیلی، شما این فرصت را خواهید داشت که به دنبال شغل و کار مناسب خود در استرالیا باشید. برای یافتن کار در استرالیا، داشتن دعوت نامه معتبر برای یافتن کار از یک کارفرمای استرالیایی بسیار ضروری است.

ویزای-کاری-استرالیا

نتیجه گیری

تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به کار فرصتی عالی برای اقامت و کار در استرالیا برای مدت طولانی است. این ویزای جدید که توسط دولت استرالیا ارائه شده است به شما این امکان را می دهد تا حداکثر 5 سال در یک شهر تعیین شده تحصیل، زندگی و یا کار کنید. این به شما این امکان را می دهد که کار خود را برنامه ریزی کنید، اعتبار ویزای کاری خود را پس از فارغ التحصیلی افزایش دهید و گزینه های شغلی مختلفی را نیز بدست آورید.

سوالات متداول

پس از تحصیل، تمامی دانشجویان استرالیایی می توانند طبق قوانین خاصی برای ویزای کار درخواست دهند.

تحصیل در استرالیا به تنهایی باعث اقامت دائم شما نمی شود، اما پس از تحصیل می توانید در استرالیا شغل پیدا کنید و با ویزای کاری اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.

هر دانشجو پس از تحصیل و ورود به دنیای کار با مجوز کار و ویزا می تواند پس از پرداخت مالیات و بدون مشکل قانونی برای اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

میانگین درآمد یک استرالیایی 5030 دلار در ماه یا بیش از 60000 دلار در سال می باشد

دانشجویان پس از یافتن شغل یا تحصیل از طریق مهارت کاری می توانند در استرالیا زندگی کنند.

طبق تجربه من در استرالیا، داشتن مدرک زبان یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق مهارت کاری استرالیایی است.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان می توانند حداقل دو سال در کشور بمانند تا شغلی پیدا کنند و در آنجا زندگی کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی