کار آشپزی در کانادا

کار آشپزی در کانادا

کانادا در طی سال ‎های اخیر به‌دلیل تغییر سیاست‎ های جذب، به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان تبدیل شده است. وجود تنوع فرهنگی بسیار بالا و حضور مهاجرانی از ملیت‎ های گوناگون، باعث افزایش نیاز به سرو غذاهایی برای افراد از فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف شده است. همچنین امکان استخدام افرادی که به‌خوبی به مهارت آشپزی مسلط باشند در طیف وسیعی از اماکن، از رستوران‎های مختلف گرفته تا حتی کشتی‎ها وجود دارد. استخدام خارجیان در شغل آشپزی در این کشور، بسته به محیطی که می‎خواهند در آن مشغول به کار شوند، معمولا نیازمند اخذ مدرک آشپزی است. در این مطلب از موسسه کاریابی کاربین به بررسی شرایط کار آشپزی در کانادا می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

لزوم دریافت مدرک آشپزی برای استخدام در این شغل در کانادا

آنچه خواهید خواند:

شرایط کار آشپزی در کانادا

به‎علت وجود ملیت‎های مختلف و رستوران‎های فرهنگ‎های گوناگون، تقاضا برای استخدام افراد ماهر در کار آشپزی در کانادا وجود دارد. میزان تقاضا در این کشور به حدی بالا است که این شغل را در دسته مشاغل ملی کانادا یا NOC قرار می‎دهد. از این رو، پروسه دریافت ویزای کاری، مجوز کار و اقامت دائم برای متقاضیان مشاغل هدف در این کشور آسان‎تر خواهد بود.

 

متقاضیان مهاجرت کاری برای استخدام در کار آشپزی در کانادا، حداقل باید به درست کردن غذاهای حوزه آمریکای شمالی مهارت داشته و مدرک آشپزی معتبر داشته باشند و یا آن را در خاک این کشور دریافت کنند. امکان دریافت ویزای توریستی شش ماهه برای افرادی که تمایل به دریافت مدرک آشپزی در خاک کانادا دارند، وجود دارد. پس از گذراندن این دوره در کانادا و یافتن موقعیت شغلی آشپزی و دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی، افراد می‎توانند برای ویزای کاری کانادا درخواست دهند.

میزان درآمد کار آشپزی در کانادا

یکی از مهم‌ترین مواردی که در مورد کار آشپزی در کانادا وجود دارد، میزان دستمزد قابل توجه این کار است. میزان دستمزد یک آشپز معمولی که تنها چند سال تجربه کار دارد، تا 32,175 دلار در سال خواهد بود. اگر فرد سابقه کاری 5 سال یا بیش از آن داشته باشد، می‎تواند سالانه حدود 60,397 دلار کانادا دستمزد دریافت کند. برخلاف تصور بیشتر مردم، آشپزی یکی از بهترین شغل‌ها برای متقاضیان مهاجرت کاری است و در همه جای دنیا می‌تواند درآمد بالایی برای این دسته از افراد در پی داشته باشد.

میزان درآمد کار آشپزی در کانادا

البته در برخی از شهرهای کانادا، شرایط حقوقی برای آشپزان بهتر از سایر مناطق است. برای مثال، آشپزها در شهر کلگری می‎توانند تا 61483 دلار در سال و در کلان‌شهرهایی مانند تورنتو نیز 65558 دلار در سال کسب درآمد کنند. حداقل دستمزد برای هر ساعت کار آشپزی در کانادا 16.50 دلار و حداکثر دستمزد برای هر ساعت 30.97 دلار کانادا خواهد بود.

شرایط استخدام افراد در کار آشپزی در کانادا

افرادی که می‎خواهند در کار آشپزی در کانادا فعالیت کنند، حداقل باید دوره متوسطه دبیرستان به پایان رسانده باشند. همچنین دریافت گواهینامه کاری سرآشپزی که در کلیه استان‌ها موجود است و یا مدارک معتبر معادل آن، دوره دیدن و داشتن تجربه کاری برای استخدام الزامی می‎باشد. سرآشپزها معمولا نیاز به آموزش مدیریت و چندین سال تجربه در تهیه غذا را دارند.


برای افرادی که می‎خواهند به‎عنوان سرآشپز مشغول به کار شوند، دریافت تاییدیه مهر قرمز پس از موفقیت در امتحان بین استانی و صدور گواهینامه سرآشپز، که توسط موسسه آشپزی کانادا فدراسیون سرآشپزها و آشپزهای کانادا (CFCC) اعطا می‎شود، الزامی است. همچنین متقاضیان کار آشپزی در کانادا که هیچ گونه تجربه‎ای ندارند، در ابتدا باید به مدت سه سال در یک رستوران به کارآموزی آشپزی مشغول باشند.

شرایط استخدام افراد در کار آشپزی در کانادا

مهاجرت کاری آشپزها به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری و اشتغال به کار آشپزی در کانادا، سیستم اکسپرس اینتری است. این سیستم یکی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال در کانادا بوده و برای نیروهای کار ماهری که قصد اشتغال و زندگی در کانادا را دارند، مناسب می‌باشد. در روش اکسپرس اینتری از یک سیستم جامع امتیازدهی استفاده می‌شود که در آن، امتیاز خاصی به هر یک از معیارهای سن، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه، میزان تحصیلات، تجربه کاری و مواردی از این دست تعلق می‌گیرد. اصلی‌ترین مدارک لازم برای متقاضیان مهاجرت کاری و استخدام در کار آشپزی در کانادا برای شرکت در برنامه سیستم اکسپرس اینتری، عبارتند از:

 

• تاییدیه اعتبار آموزشی و گواهی‌های تحصیلی برای دریافت امتیاز موردنظر در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری
• ارائه گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه یا گواهی شرکت در آزمون‌های معتبر بین‌المللی آیلتس و TEF

 

افرادی که مراحل مهاجرت کاری از طریق اکسپرس اینتری را تکمیل کنند، در صورتی که در قرعه‌کشی که هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود، پذیرفته ‌شوند، یک دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. دریافت این دعوت‌نامه به رزومه فرد بستگی دارد. با دریافت این دعوت‌نامه، افراد می‌توانند در برنامه‌های فدرال و استانی یک شغل برای خود پیدا کرده و یا یک پیشنهاد شغلی رسمی از سوی کارفرمای کانادایی دریافت کنند.

مهاجرت کاری آشپزها به کانادا از طریق برنامه پایلوت نواحی روستایی و شمالی

برنامه دیگری که برای مهاجرت کاری و استخدام در کار آشپزی در کانادا برای متقاضیان وجود دارد، پایلوت مهاجرت نواحی روستایی و شمالی کانادا است. این برنامه بیشتر با هدف کمک به توسعه اقتصادی جوامع و مناطق کوچک‌تر کانادا صورت می‌گیرد. از این رو، متقاضیان استخدام در کار آشپزی در کانادا با استفاده از این روش می‌توانند مناطقی مانند ساسکاچوان، انتاریو، آلبرتا، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا را انتخاب کرده و از کارفرمایان این مناطق پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

مهاجرت کاری آشپزها به کانادا از طریق برنامه پایلوت نواحی روستایی و شمالی

مهاجرت کاری آشپزها به کانادا از طریق برنامه پایلوت نواحی روستایی و شمالی

برای مهاجرت کاری و ورود به بازار کار آشپزی در کانادا افراد طبعا به مدارکی نیاز دارند که باید آن‏ها را به‎طور کامل جمع‎آوری کنند و ارائه دهند. بررسی و اطلاع از جزئیات دقیق مدارک و الزامات اولیه، در روند مهاجرت کاری به کانادا اهمیت بسیاری دارد. بدیهی است که کامل نبودن هر یک از مدارک باعث رد شدن درخواست استخدام فرد خواهد شد.


برخی از مهم‌ترین الزامات و مدارک برای استخدام در کار آشپزی در کانادا عبارتند از:


• داشتن حداقل سابقه کاری دو ساله به‌عنوان آشپز
• کسب حداقل نمره 5 در بخش مهارت‌های speaking و listening، و همچنین حداقل نمره 4 در بخش مهارت writing و reading در آزمون‎های آیلتس یا زبان فرانسه
• داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبر کانادایی
• داشتن حداقل تحصیلات دیپلم دبیرستان و ECA (ارزیابی اعتبار آموزشی)
• کسب امتیاز کافی در سیستم جامع امتیازدهی CRS جهت دریافت دعوت‌نامه
• ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری
• ارائه گواهی اثبات تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه‌های زندگی در کانادا
• گواهی سلامت عمومی و معاینات پزشکی


به منظور مهاجرت کاری به‌عنوان یک آشپز به کانادا و کار کردن در این کشور، باید در آزمون‌های زبان معیار شرکت کنید. از این رو، شرکت در یکی از دو آزمون زبان انگلیسی IELTS و یا آزمون زبان فرانسوی TEF (Test d’evaluation) الزامی است. نکته مهمی که در مورد شرکت در این آزمون‌ها وجود دارد، این است که در زمان شرکت در آن‌ها، متقاضیان باید گزینه “General test” را انتخاب کنند؛ چرا که گزینه “Academic” برای مقاصد مهاجرتی کاری پذیرفته نیست. نمرات حاصل از این آزمون، تا دو سال معتبر خواهد بود.

بهترین استان‌های کانادا برای استخدام آشپز

موقعیت‎های شغلی مختلفی برای متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا به‎ عنوان آشپز به این کشور وجود دارند. بازار کار آشپزی در کانادا در بیشتر ایالت‌ها و شهرهای مختلف این کشور بسیار مناسب است، اما در شهر نیوبرانزویک (New Brunswick) میزان تقاضای بالایی برای استخدام آشپزها وجود دارد. همچنین درآمد بالایی در این شهر به آشپزهای ماهر تعلق می‎گیرد.

بهترین استان‌های کانادا برای استخدام آشپز

مهاجرت کاری آسان آشپزها به کانادا با خدمات موسسه کاریابی کاربین

کار آشپزی در کانادا یکی از مشاغلی است که به مدرک دوره آموزشی و همچنین مهارت بالا نیاز دارد. اما در صورتی که به این شغل علاقه دارید، می‎توانید با مهاجرت کاری به این کشور و مشغول به کار شدن در یکی از رستوران‎ های آن، سالانه درآمد بالایی کسب کنید.

 

اگر شما هم به دنبال یافتن موقعیت شغلی آشپزی در کانادا و دریافت ویزای کاری این کشور برای مهاجرت کاری و دریافت اقامت هستید، می‎توانید از خدمات موسسه کاریابی بین‎ المللی کاربین استفاده کنید. کاربین تخصصی‌ترین مرجع مهاجرت کاری با اخذ مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با تعداد بالای پرونده‌های مهاجرت کاری موفق خود یکی از مشهور‎ترین موسسات در این زمینه به‌شمار می ‎آید. همچنین مجموعه ما کامل‌ترین بانک مشاغل در سراسر دنیا را دارد. شما می‎توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت کاری به‎ عنوان آشپز به کانادا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

مقاله پیشنهادی:

کار در کانادا

سوالات متداول

آشپزها در کانادا متناسب با میزان مهارت خود در این شغل و سابقه کاری می‎توانند دستمزد دریافت کنند. اما به‌طور کلی، آشپزهای تازه‎کار با تجربه نسبتا پایین حدود 32,175 دلار و آشپزان باسابقه‌تر، 60,397 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

متقاضیان کار آشپزی در کانادا می‎توانند در بیشتر شهرها و ایالت‌های این کشور در این زمینه مشغول به کار شوند. اما در شهر نیوبرانزویک، تقاضا برای جذب و استخدام آشپزها بیشتر از سایر شهرها است.

بله، متقاضیان این شغل باید در یکی از دو آزمون معتبر آیلتس برای زبان انگلیسی و یا آزمون TEF برای زبان فرانسه شرکت کرده و بر اساس الزامات تعیین شده نمره قبولی در آن‎ها را کسب کنند.

برنامه‌های مهاجرت کاری مختلفی مانند برنامه ‎های استانی، سیستم اکسپرس اینتری و برنامه پایلوت مناطق روستایی و شمالی کانادا، برای متقاضیان مهاجرت به‎ عنوان آشپز به این کشور وجود دارند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی