آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

کشور آلمان به دلیل اقتصاد مناسب، نرخ بیکاری پایین و فرصت‌های شغلی زیادی که دارد، مقصد مهاجرت کاری بسیاری از افراد است. یکی از شرایط متقاضیان مهاجرت کاری داشتن مدرک تحصیلی مناسب است و نبود آن فرصت مهاجرت کاری را از بیشتر متقاضیان سلب می‌کند. البته برگزاری دوره‌هایی مانند آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان این مشکل را برطرف می‌کند. این دوره معادل دوره‌های فنی و حرفه‌ای است و این فرصت را به متقاضیان می‌دهد تا به جای تحصیل در دانشگاه و مطالعه مطالب جانبی در کنار مطالب اصلی، صرفا نکات اصلی این رشته را به صورت تئوری یا عملی بیاموزند و بعد از کارآموزی وارد بازار کار شوند.

فرم مشاوره رایگان

آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان؛ دوره‌ای مخصوص کار در این کشور

آنچه خواهید خواند:

معرفی دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان، فرصتی برای یادگیری رشته آشپزی به صورت حرفه‌ای و ورود به بازار کار این رشته است. در حالت عادی افراد باید این رشته را در دانشگاه آموزش ببینند و بعد از آن با گذراندن دوره کارآموزی وارد یکی از مشاغل مرتبط شوند یا با ورود به مشاغل سطح پایین مرتبط با آشپزی مانند کارگری آشپزخانه، کمک آشپز، گارسون و… وارد این حرفه شده و به مرور و با کسب سابقه و تجربه کار، جایگاه شغلی خود را ارتقا ببخشند. با شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی اما افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان وارد این شغل شده و از همان ابتدا جایگاه متوسط رو به بالا داشته باشند.

جزئیات دوره آوسبیلدونگ آشپزی

دوره‌های آوسبیلدونگ به دو صورت تئوری یا تئوری- عملی برگزار می‌شوند که در اصطلاح دوگانه نامیده می‌شوند. در دوره‌های دوگانه بخش تئوری در آموزشگاه‌ها و بخش عملی در شرکت یا سازمانی مرتبط با رشته و با استخدام از نوع کارآموزی برگزار می‌شود. بیشتر دوره‌های آوسبیلدونگ 2-3 سال زمان می‌برند و شرکت در آن‌ها بدون هزینه است. در مورد دوره‌هایی که صرفا تئوری هستند، حقوقی به شرکت کنندگان دوره پرداخت نمی‌شود اما در دوره‌های دو گانه علاوه بر بدون شهریه بودن، کارآموزان حقوق هم دریافت می‌کنند.

دوره‌های آوسبیلدونگ به دو صورت تئوری یا تئوری- عملی برگزار می‌شوند که در اصطلاح دوگانه نامیده می‌شوند.

طول دوره آوسبیلدونگ آشپزی

آوسبیلدونگ آشپزی سه سال زمان‌ می‌برد. این دوره دو گانه است و در صورتی که کارآموز در طول دوره تسلط کافی داشته باشد امکان کاهش 6 ماه از طول دوره وجود دارد. در دوره‌های آشپزی حرفه‌ای، مهارت‌های ضروری برای کار در آشپزخانه به افراد آموزش داده می‌شوند. همچنین کارآموزان در موضوعاتی مانند تعهدات آشپزی، بهداشت شخصی و بهداشت محل کار حین آشپزی تسلط پیدا می‌کنند. در پایان دوره دو امتحان از هر کارآموز گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها امتحان تئوری و دیگری امتحان عملی در اتاق صنعت و بازرگانی است که کارآموز باید منویی شامل غذا، دسر و نوشیدنی را برای داوران آماده کند.

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی کشور آلمان

شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان مزایای زیادی دارد. از مهم‌ترین مزایای شرکت در این دوره و دریافت مدرک آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• افزایش موقعیت‌های شغلی با دریافت مدرک این دوره
• کاریابی ساده‌تر به دلیل اعتبار مدرک دوره
• افزایش حقوق برای افرادی که پیش از شرکت در دوره شاغل بوده‌اند
• امکان اخذ ویزای کاری آلمان با مدرک این دوره
• امکان اقامت دائم در آلمان بعد از دریافت ویزای کاری
• فرصت مهاجرت کاری به دیگر کشورهای اروپایی با مدرک معتبر آوسبیلدونگ
• عدم نیاز به پرداخت هزینه در طول دوره
• دریافت حقوق در طول کارآموزی عملی و….

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی کشور آلمان

برای پذیرش در دوره‌های آوسبیلدونگ چه شرایطی نیاز است؟

برای پذیرش در دوره آوسبیلدونگ آشپزی کشور آلمان هم مانند دیگر دوره‌ها، فرصت‌های شغلی یا تحصیلی باید واجد شرایط پذیرش باشید. مهم‌ترین شرایط پذیرش در آوسبیلدونگ آشپزی آلمان به شرح زیر هستند:


• نداشتن محدودیت سنی به این صورت که متقاضیان از 17 سالگی امکان ورود به این دوره‌ها را دارند اما بیشتر موسسات تنها تا 30 سالگی پذیرش دارند
• تمکن مالی برای زندگی در آلمان در طول زمان دوره
• مدرک تحصیلی پایه
• مدرک زبان آلمانی در سطح متوسط B1 یا B2
• مدارک شناسایی
• رزومه
• انگیزه‌نامه

برای پذیرش در دوره‌های آوسبیلدونگ چه شرایطی نیاز است؟

نحوه دریافت ویزای آوسبیلدونگ آشپزی

به هر علتی که مسافران آلمان باشید، نیاز به ویزای این کشور خواهید داشت که بسته به علت سفر شما، نوع آن متفاوت خواهد بود. برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ آشپزی هم نیاز است که ابتدا ویزای مربوط به آن را دریافت کنید. جهت اخذ این ویزا ابتدا باید در سایت‌های مرجع به جستجو یک دوره مناسب با شرایط خود بپردازید. بعد از پیدا کردن دوره مورد نظر باید مدارک خود را برای آموزشگاه یا شرکت مربوطه ارسال کنید. پس از یک مصاحبه اولیه که معمولا به صورت اینترنتی انجام می‌شود، وضعیت پذیرش شما مشخص خواهد شد.

 

در صورتی که موفق به پذیرش این دوره‌ها شدید، کار به اتمام رسیده و کافی است ویزای آوسبیلدونگ آلمان را دریافت کنید. دریافت این ویزا هم مانند دیگر ویزاها با مراجعه به سفارت آلمان، تکمیل فرم‌های مربوطه، ارائه آن‌ها به سفارت و دیگر مراحل اخذ انواع ویزا انجام می‌شود.

نحوه دریافت ویزای آوسبیلدونگ آشپزی

مهاجرت کاری از آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان

با استفاده از آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان امکان مهاجرت کاری به این کشور میسر می‌شود و از طریق مهاجرت کاری امکان اقامت دائم در آلمان را خواهید داشت. در این مطلب تلاش شد تا هر آنچه در مورد این دوره و شرایط شرکت در آن نیاز است را توضیح دهیم. با این حال اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، مشاوران مجموعه کاریابی کاربین آماده پاسخگویی شما هستند. با استفاده از راهنمایی‌های دقیق کارشناسان ما، شانس مهاجرت کاری خود به این کشور را افزایش خواهید داد.

مقاله پیشنهادی:

آوسبیلدونگ آلمان

سوالات متداول

آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان دوره‌ای معادل کارآموزی تخصصی است که افراد با شرکت در آن توانایی کار در این رشته به عنوان سرآسپز را پیدا می‌کنند.

دوره آوسبیلدونگ آشپزی کشور آلمان مناسب افرادی است که قصد مهاجرت کاری به آلمان در یک زمینه خاص را دارند اما به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی شانس پذیرش آن‌ها چندان زیاد نیست.

آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان و سایر رشته‌هایی که با این دوره برگزار می‌شوند رایگان بوده و برای شرکت در آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه نیست. البته هزینه‌های جانبی مانند هزینه اخذ ویزا، هزینه اقامت، خورد و خوراک و… در هر شرایطی باید پرداخت شوند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی