شهر های آلمان

شهرهای آلمان

کشور آلمان که امروزه به عنوان یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود در اروپای مرکزی واقع شده است. آلمان دارای شهرهای مختلف می باشد که پایتخت این کشور برلین است. از مهم ترین شهرهای آلمان می توان به مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ نیز اشاره کرد.

 

آلمان امروزه رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است به طوری که در عصر حاضر به عنوان یکی از ثروتمندترین اعضای اتحادیه اروپا شناخته شده است. جمعیت این کشور چیزی حدود ۸۰ میلیون نفر است و دین اکثر ساکنین این کشور مسیحیت می باشد. البته ساکنین این کشور زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی کشور خود می شناسند.

آنچه در این مطلب می خوانید

معرفی مهمترین شهرهای آلمان جهت مهاجرت ایرانیان

جمعیت زیادی از ساکنین آلمان را مهاجران ایرانی تشکیل داده اند. مهاجران ایرانی که به دلایل مختلف به این کشور مهاجرت نموده اند اغلب در شهرهای برلین، هامبورگ و فرانکفورت ساکن شده اند. در سال ۲۰۱۵ تعداد ایرانیانی که به آلمان مهاجرت کرده اند حدود ۵۵۰۰ نفر گزارش شده بود.

 

امروزه تعداد ایرانیانی که موفق به کسب اقامت دائم آلمان شده اند معادل ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر می باشند و از این تعداد حدود ۲۵۰۰ نفر یکی از شهرهای آلمان به نام هامبورگ را برای اقامت خود انتخاب نموده اند. بر اساس این آمار هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجران ایرانی می باشد.

مهمترین شهرهای آلمان جهت مهاجرت ایرانیان

 برلین

پایتخت کشور آلمان شهر برلین می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای آلمان شناخته می شود. این شهر امروزه میزبان تعداد زیادی از مهاجران ایرانی می باشد؛ به طوری که حدود ۸۰۰ نفر از جمعیت این شهر را مهاجران ایرانی تشکیل داده اند.

 

در شرکت های دولتی و خصوصی و دانشگاه های این کشور علوم تکنولوژی، پزشکی و تحقیقاتی در سطح بسیار پیشرفته ای قرار دارند به همین دلیل دانشجویان ایرانی نهایت تلاش خود برای استفاده از فضای علمی تحقیقاتی موجود در این کشور را می کنند.از آنجا که زندگی در این شهر برای مهاجران ایرانی مقرون به صرفه می باشد بسیاری از ایرانیان این شهر را جهت سکونت خود پس از مهاجرت از ایران انتخاب می کنند.

 

 

هامبورگ

حدود ۶۰ دانشگاه دولتی در هامبورگ که یکی از مهمترین شهرهای آلمان می باشد قرار دارند. تعدد دانشگاه ها در این شهر و شرایط کاری مناسب برای تجارت و سرمایه گذاری در این بندر باعث شده است حدود ۹۰% ایرانیان علاقه مند به سکونت در این شهر شوند.

 

مونیخ

این شهر نه تنها برای سکونت ایرانیان مهاجر بسیار مناسب است بلکه برای تحصیلی به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته می شود.

 

فرانکفورت

به دلیل وجود موقعیت تجاری و گردشگری منحصر به فرد در این شهر تقریباً در تمامی طول سال در این شهر گردشگران مشاهده می شوند. این شهر دارای موقعیت های کاری زیاد برای ایرانیان مهاجر می باشد به همین دلیل است که به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی ایرانیان شناخته می شود.

 

 

دوسلدورف

از آنجا که امکانات زندگی در این شهر در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته می شود.

زندگی-در-شهر-هامبورگ
هامبورگ

معرفی شهرهای آلمان

کشور آلمان به طور کلی از شهرهای بسیار زیادی تشکیل شده است که در این بخش از مقاله نام شهرهای آلمان را به صورت لیست وار برای شما می آوریم.

برلین

هامبورگ

مونیخ

کلن

فرانکفورت

اشتوتگارت

دوسلدورف

دورتموند

اسند

برمن

درسدن

لایپزیگ

هانوفر

نورنبرگ

دویسبورگ

بوخوم

ووپرتال

پن

پیله فلد

زاربروکن

کارلسروهه

مونستر

ویسبادنمولهایم

هرنه

لودویگسهافن

اسنابروک

برگیش گلادباخ

ارلانگن

مئرس

تری یر

ینا

زیگن

هیلدسهایم

لورکوزن

زولینگن

پوتسدام

زالتسگیتر

کتبوس

مانهایم

اولدنبورگ

نویس

هایدلبرگ

پادربورن

دارمشتات

رگنسبورگ

وورتسبورگ

اینگولشتات

هایلبرون

اولم

وولفسبورگ

گوتینگن

افنباخ آم ماین

فورتسهایم

رکلینگهاوزن

بتتروپ

فورت

برمرهافن

رویتلینگن

رمشاید

کوبلنتس

آوگسبورگ

آخن

مونشن گلادباخ

گلزنکیرشن

براونشوایگ

کمنیتز

کیل

کرفلد

هاله

ماگدبورگ

فرایبورگ

اوبرهاوزن

لوبک

ارفورت

روستوک

ماینتس

کاسن

هاگن

هام

 

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به آلمان

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر