شهر های آلمان

شهرهای آلمان

کشور آلمان که امروزه به عنوان یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود در اروپای مرکزی واقع شده است. آلمان دارای شهرهای مختلف می باشد که پایتخت این کشور برلین است. از مهم ترین شهرهای آلمان می توان به مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ نیز اشاره کرد.

آلمان امروزه رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است به طوری که در عصر حاضر به عنوان یکی از ثروتمندترین اعضای اتحادیه اروپا شناخته شده است. جمعیت این کشور چیزی حدود 83 میلیون نفر است و دین اکثر ساکنین این کشور مسیحیت می باشد. البته ساکنین این کشور زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی کشور خود می شناسند.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

معرفی مهمترین شهرهای آلمان جهت مهاجرت ایرانیان

جمعیت زیادی از ساکنین آلمان را مهاجران ایرانی تشکیل داده اند. مهاجران ایرانی که به دلایل مختلف به این کشور مهاجرت نموده اند اغلب در شهرهای برلین، هامبورگ و فرانکفورت ساکن شده اند. در سال ۲۰۱۵ تعداد ایرانیانی که به آلمان مهاجرت کرده اند حدود ۵۵۰۰ نفر گزارش شده بود.

 

امروزه تعداد ایرانیانی که موفق به کسب اقامت دائم آلمان شده اند معادل ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر می باشند و از این تعداد حدود ۲۵۰۰ نفر یکی از شهرهای آلمان به نام هامبورگ را برای اقامت خود انتخاب نموده اند. بر اساس این آمار هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجران ایرانی می باشد.

 برلین

پایتخت کشور آلمان شهر برلین می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای آلمان شناخته می شود. این شهر امروزه میزبان تعداد زیادی از مهاجران ایرانی می باشد؛ به طوری که حدود ۸۰۰ نفر از جمعیت این شهر را مهاجران ایرانی تشکیل داده اند.

در شرکت های دولتی و خصوصی و دانشگاه های این کشور علوم تکنولوژی، پزشکی و تحقیقاتی در سطح بسیار پیشرفته ای قرار دارند به همین دلیل دانشجویان ایرانی نهایت تلاش خود برای استفاده از فضای علمی تحقیقاتی موجود در این کشور را می کنند.از آنجا که زندگی در این شهر برای مهاجران ایرانی مقرون به صرفه می باشد بسیاری از ایرانیان این شهر را جهت سکونت خود پس از مهاجرت از ایران انتخاب می کنند.

 

دوسلدورف

از آنجا که امکانات زندگی در این شهر در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته می شود. این شهر در واقع در محل تلاقی دو رود راین با دوسل در غرب آلمان شکل‌گرفته است و در 180 کیلومتری مرز این کشور با هلند قرار دارد. این شهر پایتخت ایالت نوردراین – وستفالن نیز شناخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های زندگی در این شهر که باعث می‌شود تا بسیاری از آلمان‌ها و افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند این شهر را برای زندگی خود انتخاب کنند سطح کیفیت بالای زندگی در این شهر است که امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.


دوسلدورف از مهم‌ترین شهرهای آلمان در زمینه آموزش عالی نیز شناخته می‌شود که امروزه میزبان 22 موسسه آموزش عالی مختلف است. یکی از صنایع برتر در این شهر که امروزه مراکز زیادی در این حوزه فعالیت دارند مخابرات و سیستم‌های مخابراتی است که این شهر پیشرو این صنعت در کل کشور آلمان شناخته می‌شود. از طرف دیگر این شهر مقر اروپایی بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و اینترنت در قاره اروپا نیز شناخته می‌شود که البته در حوزه‌های خودروسازی و صنایع مالی نیز فعالیت دارد.

شهر دوسلدورف آلمان

هامبورگ

حدود ۶۰ دانشگاه دولتی در هامبورگ که یکی از مهم‌ترین شهرهای آلمان می باشد قرار دارند. تعدد دانشگاه ها در این شهر و شرایط کاری مناسب برای تجارت و سرمایه گذاری در این بندر باعث شده است حدود ۹۰% ایرانیان علاقه مند به سکونت در این شهر شوند.


هامبورگ دومین شهر بزرگ در کشور آلمان است که بندر آن نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. این بندر یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌آید. یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این شهر کافی‌شاپ‌های فوق‌العاده جذاب آن است که می‌توانند محلی مناسب برای استراحت مردم این شهر و البته توریست‌ها باشند. نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های خیابانی شهر هامبورگ از دیگر جاذبه‌های گردشگری در این شهر به شمار می‌آید.


یکی از معروف‌ترین این جشنواره‌ها Hafengeburtstag است که شرکت در آن بدون شک تجربه جدید و جذابی خواهد بود. به‌طورکلی شهر هامبورگ یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان است؛ چراکه این شهر قطب گردشگری و فرهنگی کشور آلمان به شمار می‌آید. سازمان‌های مالی بسیار بزرگی که در این شهر وجود دارند آن را به محلی مناسب برای کار و داشتن درآمد خوب تبدیل کرده‌اند. از جمله صنایع این شهر می‌توان به تولید فولاد، مس، آلومینیوم، کشتی‌سازی و هوا و فضا اشاره کرد.

شهر هامبورگ آلمان

مونیخ

این شهر نه‌تنها برای سکونت ایرانیان مهاجر بسیار مناسب است بلکه برای تحصیلی به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته می شود. این شهر در بخش‌های جنوبی کشور آلمان قرار گرفته است و در حدود 160 کیلومتری مرز اتریش قرار دارد. یکی از دلایل برتری این شهر در مقایسه با سایر شهرهایی که در کشور آلمان وجود دارد این است که این شهر دارای شهرت زیادی در زمینه‌های مختلف هنر، علم، فرهنگ، آموزش و امور مالی است. از طرف دیگر تیم فوتبال این شهر یعنی بایرن‌مونیخ جز معروف‌ترین و محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال در سراسر دنیا شناخته می‌شود که دارای طرفداران زیادی است.


از دیگر دلایل محبوبیت این شهر در میان سایر شهرهای آلمان می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مونیخ در حال حاضر به‌عنوان قطب گردشگری در کشور آلمان نیز شناخته می‌شود. جشنواره اکتبر در این شهر که به‌صورت سالیانه برگزار می‌شود میلیون‌ها بازدیدکننده را از سراسر جهان به این شهر جذب می‌کند. از جمله صنایع فعالی که در حال حاضر در این شهر فعالیت دارند می‌توان به صنایع خودروسازی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، مهندسی، الکترونیک و انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره کرد.

شهر مونیخ آلمان

فرانکفورت

به دلیل وجود موقعیت تجاری و گردشگری منحصر به فرد در این شهر تقریباً در تمامی طول سال در این شهر گردشگران مشاهده می شوند. این شهر دارای موقعیت های کاری زیاد برای ایرانیان مهاجر می باشد به همین دلیل است که به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی ایرانیان شناخته می شود.


نام اصلی این شهر در واقع فرانکفورت آم ماین است که به‌اختصار به آن فرانکفورت گفته می‌شود. این شهر دارای نقاط قوت بسیار زیادی است که باعث شده تا جمعیت بالایی داشته باشد و افراد زیادی علاقه‌مند به زندگی در این شهر باشند. از طرف دیگر توریست‌ها نیز به علت جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر آن علاقه زیادی به بازدید از این شهر دارند. تجارت، آموزش و سیستم حمل‌ونقل از جمله مهم‌ترین نقاط قوت این شهر به شمار می‌آید که باعث جذابیت‌های هرچه بیشتر فرانکفورت شده است.


شاید برای شما جالب باشد که بدانید فرودگاه این شهر یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپا شناخته می‌شود و هرروزه مسافران زیادی از طریق این فرودگاه جابه‌جا می‌شوند. از طرف دیگر صنعت امور مالی و اقتصادی این شهر نیز دارای شهرت جهانی است. این شهر محل استقرار دفتر مرکزی اروپاست. بانک مرکزی، Deutsche Bundesbank، بورس فرانکفورت، دویچه بانک، دی زی بانک و … همگی از جمله استارت‌های فین‌تک در این شهر هستند که امروزه به شهرت جهانی دست پیدا کرده‌اند.

شهر فرانکفورت آلمان

دورتموند

دورتموند از دیگر شهرهای آلمان است که از شهرت بالایی برخوردار بوده و در نزدیکی شهرهای کلن و دوسلدورف قرار دارد. این شهر در واقع در نزدیکی غرب آلمان واقع شده است و از نظر آب‌وهوایی محلی مناسب برای زندگی به شمار می‌آید. شهر دورتموند در واقع بر روی رودخانه‌های Emscher و Ruhr که از شاخه‌های رودخانه راین هستند واقع شده است. از جمله صنایع بسیار معروفی که در حال حاضر در این شهر فعالیت دارند می‌توان به صنایع فولاد و زغال‌سنگ اشاره کرد.


یکی از دلایل اصلی که باعث شده تا دورتموند جز مهم‌ترین شهرهای کشور آلمان قرار گیرد این است که این شهر از نظر نوآوری در کل قاره اروپا معروف است. امروزه بسیاری از سرمایه‌گذاران روی استارت‌آپ‌ها و پروژه‌های مهندسی، گردشگری، مالی، آموزش، خدمات، رسانه و حتی تدارکات این شهر را برای سرمایه‌گذاری‌های خود انتخاب می‌کنند. همین عامل نیز باعث شده تا شرکت‌ها و کسب‌وکارهای زیادی در حال حاضر در این شهر به وجود بیاید و مردم دورتموند از نظر رفاه اقتصادی در جایگاه خوبی در دنیا قرار داشته باشند.

شهر دورتموند آلمان

کلن

شهر کلن یکی از بزرگ‌ترین شلوغ‌ترین شهرهای آلمان است که دارای جمعیتی 1.06 میلیون‌نفری بوده و دارای صنایع گسترده‌ای است که این شهر را به یکی از بهترین شهرهای کشور آلمان برای زندگی و کار تبدیل می‌کند. این شهر در فاصله بین 70 تا 100 کیلومتری کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ و هلند واقع شده است. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که شهر کلن آلمان نزدیک‌ترین شهر بزرگ به شهر بن پایتخت سابق آلمان غربی است.


یکی از مهم‌ترین مشخصه‌ها و ویژگی‌های شهر کلن مرکز فرهنگ و آموزش در این شهر است. شهر کلن به‌طورکلی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا را دارد که امروزه با نام دانشگاه کلن شناخته می‌شود. از طرف دیگر این شهر دارای مراکز تحقیقاتی زیادی نیز هست که در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت هوافضا و … فعالیت دارند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید مرکز هوافضای این شهر مقر اصلی مرکز فضانوردان اروپا نیز شناخته می‌شود.


از طرف دیگر بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کشور آلمان با نام لوفت‌هانزا نیز در همین شهر واقع شده است. یک نکته بسیار مهم دیگر در خصوص صنایع فعال در این شهر این است که این شهر در حوزه تولید انواع مواد شیمیایی و خودرو نیز فعالیت دارد که همین مسئله موقعیت‌های شغلی بسیار جذابی را در این شهر به وجود می‌آورد. اگر شما هم به دنبال یکی از شهرهای آلمان هستید که شرایط زندگی خوبی داشته باشد و بتوانید موقعیت شغلی خوبی را نیز در آن به دست بیاورید بدون شک کلن می‌تواند یک گزینه جذاب باشد.

شهر کلن آلمان

معرفی شهرهای آلمان

کشور آلمان به طور کلی از شهرهای بسیار زیادی تشکیل شده است که در این بخش از مقاله نام شهرهای آلمان را به صورت لیست وار برای شما می آوریم.

برلین

هامبورگ

مونیخ

کلن

فرانکفورت

اشتوتگارت

دوسلدورف

دورتموند

اسند

برمن

درسدن

لایپزیگ

هانوفر

نورنبرگ

دویسبورگ

بوخوم

ووپرتال

پن

پیله فلد

زاربروکن

کارلسروهه

مونستر

ویسبادنمولهایم

هرنه

لودویگسهافن

اسنابروک

برگیش گلادباخ

ارلانگن

مئرس

تری یر

ینا

زیگن

هیلدسهایم

لورکوزن

زولینگن

پوتسدام

زالتسگیتر

کتبوس

مانهایم

اولدنبورگ

نویس

هایدلبرگ

پادربورن

دارمشتات

رگنسبورگ

وورتسبورگ

اینگولشتات

هایلبرون

اولم

وولفسبورگ

گوتینگن

افنباخ آم ماین

فورتسهایم

رکلینگهاوزن

بتتروپ

فورت

برمرهافن

رویتلینگن

رمشاید

کوبلنتس

آوگسبورگ

آخن

مونشن گلادباخ

گلزنکیرشن

براونشوایگ

کمنیتز

کیل

کرفلد

هاله

ماگدبورگ

فرایبورگ

اوبرهاوزن

لوبک

ارفورت

روستوک

ماینتس

کاسن

هاگن

هام

 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی