رشته های آوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ آلمان + لیست رشته های آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ آلمان  در واقع دوره های عملی و تئوری در آلمان است که کمپانی ها و شرکت های بزرگ و کوچک به کمک وزارت کار برای پرورش نیروی کار جوان، فعال، و توانمند این کشور برگزار میکنند.  اوسبیلدونگ شامل بیش از 350 رشته مختلف است که فرد با انتخاب رشته مد نظر میتواند کارفرما و کمپانی خود را پیدا کند که در این دوره ها شرکت کند و آوسبیلدونگ به دو بخش کلی تقسیم میشود . 

 1- دوره عملی( حضور در کمپانی ، شرکت یا مراکز درمانی برگزار کننده آوسبیلدونگ) که متقاضیان به صورت واقعی در محیط کار حضور پیدا میکنند و به صورت عملی حرفه و یا رشته مورد نظر خود را یاد میگیرند. 

این روش اقامتی یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای اقامت در آلمان است. 

 2- دوره تئوری (شرکت در کلاس و یادگیری آکادمی) که افراد مانند دانشگاه یا کالج با مباحث تئوری و تخصصی دوره آشنا میشوند

 

آوسبیلدونگ آلمان

رشته های آوسبیلدونگ یکی از پرمتقضی‌ترین مواردی است که مردم جهان را به خود جذب می‌کند. Ausbildung یا آموزش دوگانه به این معنا است که شما به دو روش آموزش می‌بینید تا در یک شغل خاص مهارت پیدا کنید و در آلمان مشغول به کار شوید. بدین صورت که در ابتدا شما از سوی یک کارفرما و یا یک شرکت آلمانی به‌عنوان یک کارآموز استخدام میشوید و موظف هستید تا در محل کار خود حضور داشته باشید. از سوی دیگر شما در یک آموزشگاه حرفه‌ای ثبت‌نام شده که به زبان آلمانی به نام Berufsschule شناخته می‌شود. در همان حین که در محیط کاری مشغول به کار هستید، در کلاس‌های آموزشی این آموزشگاه‌ها نیز حضور پیدا می‌کنید. 

 

به یاد داشته باشید که آموزشگاه در طول ترم از شما امتحانات میان‌ترم و پایان ترم خواهد گرفت. نمره نهایی شما، متشکل از نمراتی است که از سمت شرکت و آموزشگاه ارسال می‌شود. پس به یاد داشته باشید که باید هر دو مورد را بسیار جدی بگیرید. این بدین معنا است که شما به دو روش آموزش می‌بینید تا در یک شغل خاص مهارت پیدا کنید و در آلمان مشغول به کار شوید. 

 

 تقریبا بیش از 450 رشته وجود دارد که در آلمان میتوانید به آموزش بپردازید یعنی تقریبا میتوانید در هرچیزی که دوست دارید آموزش ببینید از یک نانوا معمولی گرفته تا کارکردن در بانک را می‌توانید تجربه کنید. بنابراین بدون تحصیل خاصی در حداقل زمان ممکن یک دوره را بگذرانید و به راحتی وارد بازار کار در آلمان شوید.

جالب است بدانید که بیش از 500000 قرارداد جدید کارآموزی یا آوسبیلدونگ توسط شرکت‌های مختلف در آلمان منعقد می‌شود. چرا شما یکی از آن‌ها نباشید. بیایید تا هرچه بیشتر با این روش آشنا شویم.

فرم مشاوره رایگان

دوره های آوسبیلدونگ آلمان چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که این دوره ها نیاز دارند، بستگی به نوع شغلی دارد که شما انتخاب می‌کنید اما به طور کلی یک دوره‌ی آموزشی بین دو تا سه سال و نیم طول می‌کشد. اما خبر خوب این است که اگر در شرایط خاصی قرار دارید می‌توانید رشته های  آوسبیلدونگ  آلمان را کوتاه‌تر بخوانید به این صورت که اگر بتوانید جزو بهترین شاگردها باشید یا اجراهای خوبی از خودتان نشان دهید. یا اینکه قبلا در آن رشته‌ی مورد نظر تجربه کسب کرده باشید و مدرک خاصی گرفته باشید می‌توانید زمان مطالعه خود را کم کنید.

مشاغل آوسبیلدونگ آلمان
آوسبیلدونگ آلمان

هزینه‌های شرکت در آوسبیلدونگ آلمان

جالب است بدانید که مانند سایر بخش‌های آموزشی، آوسبیلدونگ نیز در آلمان کاملاً رایگان است. به بیان دیگر هیچ نیازی برای پرداخت شهریه جهت شرکت در این برنامه نخواهید داشت. علاوه بر این کارفرما به شما حقوق ماهیانه نیز خواهد داد! در کنار حقوق ماهیانه، شما می‌توانید انتظار داشته باشید تا از مزایای اضافی دیگری مانند بلیت سفر، غذا در دفتر، اقامت و … نیز بهره‌مند شوید. البته که این امکانات اضافی به کارفرمای شما بستگی خواهد داشت. 

میزان درآمد در طول یادگیری آوسبیلدونگ آلمان چقدر است؟

کسانی که در این دوره‌ها آموزش می‌بینند علاوه بر کارآموزی ممکن است پول نیز دریافت کنند که میزان این درآمد در تمام رشته های آوسبیلدونگ آلمان متفاوت است. با کارآموزی در سیستم دوگانه شما اولین کسب درآمد خود را به دست می‌آورید. میزان درآمد در این آموزش‌ها معمولا بین ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو است که البته با هر سال آموزشی افزایش می‌یابد. البته حقوق آموزشی شما به شغل آموزشی شما، شرکت آموزشی و صنعت کار شما بستگی دارد. به هر حال حقوق همیشه به عنوان درآمد ناخالص داده می‌شود، به این معنی که مبالغی مانند مالیات و بیمه از آن کسر می‌شود. آنچه در پایان باقی مانده حقوق خالص است.

برای مثال یک آرایشگر می‌تواند ماهیانه بین 340 تا 600 یورو درآمد داشته باشد. بااین‌وجود، کارآموزان مهندسی و پرستاران به طور متوسط 1088 یورو درآمد ناخالص خواهند شد. البته حقوقی که به‌عنوان کارآموز دریافت می‌کنید، سال‌به‌سال افزایش خواهد یافت. باید اشاره داشت که بخشی از دستمزد شما به‌عنوان حق بیمه تأمین اجتماعی و مالیات‌بردرآمد کسر خواهد شد.

 

محبوب ترین رشته های آوسبیلدونگ آلمان

در این قسمت از مقاله به معرفی 6 رشته و شغل پرطرفدار و محبوب برای آموزش های دوگانه می‌پردازیم که این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌باشند. 

متخصص مکانیک

مکانیکی

با یادگیری و آشنایی با خودرو می‌توانید به عنوان مهندس مکانیک مشغول شوید.

کارمند صنعتی

برقکار

با اموزش‌هایی که می‌بینید می‌توانید در گرایش های مختلف برق مانند برق ساختمان یا صنعتی مشغول شوید.

منشی خانم

منشی خانم

شما می‌توانید به عنوان یک منشی خانم دفتر کسب و کاری را مدیریت کنید.

فروشنده

فروشنده

فروش و بازاریابی را می‌آموزید و هر جایی به فروشندگی می‌پردازید.

فروشنده خانم

فروشنده فروشگاه

یکی از پرمتقضی‌ترین شغل‌ها کار کردن در فروشگاه‌ زنجیره‌ای آلمان است.

کارمند صنعتی

کارمند صنعتی

با اموزش‌هایی که می‌بینید می‌توانید در کارهای صنعتی مشغول شوید.

اکنون به ویدئو زیر در رابطه با اوسبیلدونگ رشته ی مکاترونیک توجه نمایید:

میزان حقوق بعد از اتمام دوره آوسبیلدونگ

پس از اینکه موفق شوید تا دوره آوسبیلدونگ آلمان را به پایان برسانید، به‌عنوان فردی که شرایط کار در بازار کار آلمان را دارد، شناخته می‌شوید. شما شانس این را پیدا خواهید کرد که بر اساس حرفه خود، درآمد خوبی کسب کنید. میانگین حقوق اولیه بعد از اتمام آوسبیلدونگ حدوداً 2000 یورو خواهد بود. اما باگذشت زمان و کسب تجربه و آموزش بیشتر، درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد. بااین‌وجود، میزان حقوق دریافتی شما به‌صورت کامل به شغل و موقعیت کاری‌تان بستگی دارد.

برای مثال پرستاران می‌توانند در شروع کار خود، ماهیانه 2500 یورو درآمد داشته باشند. حال‌آنکه یک آشپز جوان کار خودش را با 1600 یورو در ماه آغاز می‌کند. اجازه دهید تا برخی از پردرآمدترین مشاغل موجود در آوسبیلدونگ آلمان را به شما معرفی کنیم:

 • دندان‌پزشک: 3300 یورو
 • مشاور املاک: 3000 یورو
 • پرستار: 2900 یورو
 • راننده کامیون: 2500 یورو
 • مأمور کنترل ترافیک هوایی: 6000 تا 8000 یورو
 • مکانیک هواپیما: 3100 یورو
 • کارمند بانک: 2500 تا 2900 یورو
 • پلیس: 3300 یورو
 • مکانیک کشتی: 2700 یورو
 • پرستار سالمند: 2640 یورو
 • متخصص فناوری اطلاعات: 2400 یورو
 • مدیر صندوق سرمایه‌گذاری: 2300 تا 2500 یورو
 • نماینده بیمه بازرگان و امور مالی: 2400 یورو
 • مسئول فناوری رسانه: 2800 یورو
 • برنامه‌ریز سیستم فنی و طراح محصول: 1600 تا 2900 یورو
 • کارشناس تأمین اجتماعی: 2000 تا 2500 یورو
 • تکنسین آزمایشگاه فیزیک: 2200 یورو
 • متخصص اداری: 2000 یورو
 • تکنسین الکترونیک: 1600 تا 2000 یورو

کارمند دولتی: 1800 تا 2200 یورو

الزامات شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ

شاید شما هم علاقه‌مند شده باشید که در این دوره‌های دوگانه شرکت کنید. به‌عنوان فرد متقاضی نیاز است تا در خصوص الزامات این دوره‌ها اطلاعات کافی به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین مزایای دوره آوسبیلدونگ آلمان این است که به حداقل الزامات ممکن نیاز دارد. بیایید با هم نگاهی به این الزامات بیندازیم:

 • مدرک زبان

شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین الزامی که در خصوص حضور در دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارد، داشتن مدرک زبان است. زبان مورداستفاده در این دوره‌ها، آلمانی است. با این که شاید برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه شوند، اما داشتن مدرک زبان برای حضور در محل کار و برقراری ارتباط با سایر افراد، ضروری خواهد بود. ازاین‌رو نیاز است تا قبل از هر کاری اقدام به دریافت مدرک زبان آلمانی کنید. حداقل مدرک زبان آلمانی موردنیاز نیز سطح B2 است.

 • مدرک تحصیلی

یکی دیگر از الزامات آوسبیلدونگ آلمان داشتن حداقل مدرک تحصیلی است. به‌عنوان فردی که قصد شرکت در این دوره‌ها را دارد، باید گواهی قبولی در آزمون کلاس دوازدهم و یا دبیرستان را داشته باشید. ازاین‌رو داشتن حداقل مدرک دیپلم برای شرکت در این دوره‌ها ضروری خواهد بود.

 • سن

باید اشاره داشت که جهت شرکت در برنامه آوسبیلدونگ، سن متقاضی یک فاکتور تعیین کننده نیست. بااین‌وجود اکثر شرکت‌ها و مؤسسه‌ها افرادی را قبول می‌کنند که در رنج سنی 17 تا 30 سال باشند. بااین‌وجود، می‌توانید با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید و شرایط سنی را تغییر دهید. همه چیز به نظر کارفرما بازمی‌گردد.

داشتن مدرک زبان آلمانی، مهم‌ترین شرط حضور در آوسبیلدونگ

زمان ارائه درخواست آوسبیلدونگ

یک سؤال بسیار رایج در بین متقاضیان این است که چه زمانی می‌توان برای آوسبیلدونگ آلمان اقدام کرد؟ درواقع شما می‌توانید هر زمانی که خواستید برای ارائه درخواست اقدام کنید. اما به‌صورت کلی، آوسبیلدونگ در آلمان به‌صورت رسمی از اول آگوست هرسال شروع می‌شود. حضور در آموزشگاه‌ها نیز از 15 آگوست خواهد بود. پس اگر قصد دارید تا در این دوره‌ها شرکت کنید، می‌توانید فرایند درخواست خودتان را از ماه‌های سپتامبر، اکتبر و یا نوامبر آغاز کنید.

امکان ارسال درخواست آوسبیلدونگ در هر زمانی که خواستید

مدارک لازم برای ارائه درخواست آوسبیلدونگ

از جمله مهم‌ترین قدم‌هایی که برای پذیرش در دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان باید بردارید، ارائه مدارک موردنیاز است. جمع‌آوری و ارسال به‌موقع این مدارک، تأثیر بسیار زیادی در پذیرش شما خواهد داشت. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای ارائه درخواست آوسبیلدونگ آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رزومه

داشتن رزومه الزامی است. رزومه شما باید مختصر و خلاصه بوده و به‌صورت دقیق جزئیاتی در خصوص میزان تحصیلات، تجربیات، اطلاعات، آدرس، شماره تماس و … در آن درج شده باشد.

 • انگیزه نامه

شما به کمک انگیزه نامه نشان می‌دهید که تا چه اندازه برای دریافت یک موقعیت شغلی و آموزش در آلمان مناسب و باانگیزه خواهید بود.

از دیگر مدارکی که ممکن است موردنیاز به نظر برسد، می‌توان به نامه‌های تأیید شده از سوی موقعیت کاری قبلی و مدارک تحصیلی شما اشاره کرد.

جمع‌آوری مدارک لازم برای حضور در آوسبیلدونگ آلمان

تمامی رشته های آوسبیلدونگ آلمان

همانطور که در ابتدای مقاله به گفتیم تقریبا بیش از 350 رشته برای آموزش های دوگانه این کشور موجود میباشد که محبوبترین آنها اعم از منشی خانم، فروشنده خرده فروشی، فروشنده، مهندس مکانیکی و کارمند صنعتی است.

 

مکانیک گیاهی

 

مکانیک کارخانه برای لوله کشی، گرمایش و تهویه مطبوع

تکنسین الکترونیک هواپیما

دستیار دکتر بیهوشی

مکانیک هواپیما

دستیار دکتر

 

سازنده آسفالت

عکاس

دستیار مدیریت دفتر بین المللی

 

مکانیک پردازش

کارمند صنعتی زبان های خارجی

تمدید کارگران ماهر

آرایشگاه

کارمند خودرو

کارشناس گوارش

 
 

منشی بانک

 

راهنمای تجهیزات ساختمانی

ژئوماتیک

بازرس مصالح ساختمانی

 

روترهای ساختمانی و شیء

طراح برای بازاریابی بصری

سیلر ساختمان

مکانیک تأسیسات

معمار

نقاش شیشه ای و چینی

مخابرات رسمی و الکترونیکی

شیشه ساز ماشین

کارمند خدمات بانکی

تصفیه کننده های شیشه ای

کارمند در دفاتر حقوقی دولت

آهنگ ساز

کارمند خدمات مالیاتی

 

کارمند در خدمات گمرکی مرکزی

 

کارمند سرویس آتش نشانی

قایقران بندرگاه

کارمند خدماتی در دفاتر دولتی

کارشناس تجارت

ظرف ساز و دستگاه

 

فناوران معدن

 

رانندگان حرفه ای

متخصص ساخت و ساز

متخصص تشییع جنازه

محافظ چوب و ساختمان

بتن سازهای مسلح

مکانیک نشات

سازنده پیش ساخته بتن

چوب مجسمه ساز

اقتصاددان کسب و کار در تجارت خارجی

مکانیک چوب

شناورهای آبراه داخلی

هتل و دستیار مهمان نوازی

تکنسین آزمایشگاه زیست شناسی

هتل حرفه ای

کفپوش

دفتردار هتل / مرد

قایق ساز

شنوایی آکوستیک

 

فناوری اطلاعات سیستم تکنسین الکترونیک

 

منشی سیستم IT

 
  

برق صنعتی

 

منشی صنعتی

نقاش صحنه و مجسمه ساز صحنه

سرامیکیست صنعتی

منشی دفتر

مکانیک صنعتی

تکنسین آزمایشگاه شیمیایی

مکانیک صنعتی / در تعمیر و نگهداری

کارگران جوان آزمایشگاه شیمیایی

مکانیک صنعتی در مهندسی مکانیک و گیاه

 

مکانیک صنعتی در تکنولوژی تولید

مکانیک جراحی

فن شناس صنعتی

دستیار جراحی-فنی

منشی علوم کامپیوتر

 

تکنسین الکترونیک اطلاعات برای فناوری سیستم های اداری

 

تکنسین الکترونیک اطلاعات – دستگاه ها و سیستم ها

سیم کش

کارمند صندوق سرمایه گذاری / زن

 

عایق متخصص / در / عایق صنعتی

کارگران راه آهن در خدمات عملیاتی

 

فیتر تجهیزات الکتریکی

کارشناس قضایی / رسمی در خدمات عدالت عمومی

تکنسین الکترونیک

 

تکنسین الکترونیک در دستگاه ها و سیستم ها

 

تکنسین الکترونیک برای تکنولوژی اتوماسیون

کانال ساز

تکنسین الکترونیک برای فن آوری عامل

مکانیک بدنه و خودرو

تکنسین الکترونیک برای انرژی و تکنولوژی ساختمان

زن بازرگان برای ارتباطات اداری

تکنسین الکترونیک برای سیستم های ساختمانی و زیربنایی

زن کسب و کار برای مدیریت دفتر

تکنسین الکترونیک برای فناوری اطلاعات و سیستم ها

زن بازرگان برای مدیریت دفتر – حسابداری مالی و کنترل

تکنسین الکترونیک فناوری اطلاعات و مخابرات

زن بازرگان برای مدیریت دفتر – خبرنگار زبان خارجی

تکنسین الکترونیک برای ماشین و درایو فن آوری

زن کسب و کار برای ارتباطات بازاریابی

 

زن بازرگان برای گردشگری و اوقات فراغت

دستیار مدیریت 

تاجر برای رسانه های سم صوتی و بصری

کارکنان ماهر برای خدمات بازار کار

زن بازرگان در بخش بهداشت و درمان

 

بازرگان برای مدیریت دفتر با جمع آوری بدهی صلاحیت اضافی

متخصص تحقیقات بازار و اجتماعی

بازرگان برای بازاریابی گفتگو

متخصص خدمات رسانه ای و اطلاعاتی

بازرگان برای مدیریت دیجیتالی شدن

مشاور / تکنیک های نرم افزار

تاجر برای عمده فروشی و مدیریت تجارت خارجی

مشاور متخصص / در فروش

بازرگان برای مدیریت سیستم های IT

مشاور سیستم های یکپارچه

 

متخصص IT

تاجر برای خدمات حمل و نقل و لجستیک

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه

تاجر برای خدمات حمل و نقل

متخصص IT برای داده ها و تجزیه و تحلیل فرایند

بازرگان برای بیمه و امور مالی

متخصص IT برای ادغام سیستم

تاجر در تجارت الکترونیکی

متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

 

متخصص فن آوری فاضلاب

 

متخصص خدمات کشاورزی

مهندس مکاترونیک خودرو

متخصص برای فروش خدمات ماشین آلات

سازندگان پیانو و چنگ

 

لوله کش

متخصص تدارکات بندری

آشپز شیرینی

متخصص کار حفاظت از چوب و ساختمان

فروشنده قنادی

متخصص در بخشنامه و مدیریت پسماند

مکانیک طراحی

متخصص پیک، اکسپرس و خدمات پستی

مکانیک طراحی / در مهندسی تجهیزات

متخصص در تدارکات انبار

مکانیک ساخت و ساز در فن آوری فلز و کشتی سازی

متخصص در فن آوری مواد غذایی

مکانیک ساخت و ساز  

متخصص در تولید چرم و برنزه کردن تکنولوژی

 

متخصص در فن آوری فلز

رنگ تکنسین آزمایشگاه

متخصص برای مبلمان، آشپزخانه و خدمات 

ماشین آلات کشاورزی و ساختمانی مهندس مکاترونیک

متخصص لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی

 

متخصص حفاظت و ایمنی

کشاورز

 

تولید کننده هواپیماهای سبک

متخصص در راه و فن آوری ترافیک

منشی حمل و نقل هوایی

 

نقاش 

 

دستیار مدیریت

 

اپراتور ماشین و کارخانه

 

آرایش هنرمند

متخصص انبار

ریاضی فنی توسعه دهنده نرم افزار

گوارش سیستم متخصص

خیاط 

فروشنده متخصص در تجارت مواد غذایی

 

فروشنده متخصص در تجارت مواد غذایی — قصابی

مکانیک برای فن آوری تایر و ولکانیزاسیون

اقتصاددان متخصص برای تجارت الکترونیکی

مهندس مکاترونیک

اقتصاددان متخصص برای خرده فروشی

مهندس مکاترونیک برای تبرید

 

طراح رسانه در تصویر و صدا

طراح داخلی خودرو

طراح رسانه دیجیتال و چاپ

نقاشان خودرو

منشی/مرد رسانه ای

مکانیک دقیق

فن شناس رسانه ای

مکانیک ساخت

فن شناس رسانه ای / فن شناس چاپ

سازندگان آتش و دودکش

رسانه فن شناس پردازش چاپ

دستیار مالی

رسانه فن شناس چاپ صفحه نمایش

کشاورز ماهی

کادر پزشکی

فن شناس قنادی/ فن شناسطراح بریدینگ

 

شاتر غلتک و حفاظت از خورشید مهندس مکاترونیک

فلز کاران

سازنده خط لوله

میکروتکنولوژیست/فن شناس

کارشناس رستوران / مرد

فن شناس لبنیات

 

تکنسین آزمایشگاه لبنیات

منشی وکیل

 

وکلا 

مکانیک سنگ طبیعی

طراح داخلی

دستیار افسر دریایی

سیستم دانشمند IT

کوره و هوا تولید کننده گرمایش

تکنسین الکترونیک سیستم

سازنده عضو و هارمونیوم

 
  

تکنسین ارتوپاد

جاده سازها

فن شناس بسته بندی / فن شناس

 

فن شناس کاغذی

منشی مالیاتی

کف پوش پارکت

 

ثبت اختراع پارالیگال

 

کارمند وکیل ثبت اختراع

حرفه ای ورزشی

کارمند خدمات پرسنلی

 

مشاور کارخانه

منشی ورزشی و تناسب اندام

 

تولید کنندگان بازی

دارویی

سازنده عمیق ویژه

داروسازی تجاری / کارمند / تحقیق

مدیر بانک پس انداز

تکنسین آزمایشگاه فیزیک

منشی تامین اجتماعی

افسر پلیس

 

 درز دکوراسیون

 
 

منشی خدمات / مرد در هوانوردی

شیمی متخصص تولید

دستیار خدمات در بخش مراقبت های اجتماعی و بهداشتی

مکانیک تولید

راننده خدمات

فن شناس تولید

متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو

تصفیه کننده محصولات – نساجی

 
 

بادبان ساز

کارخانه آتش نشان

کنترل کننده های قرص

دستیار کار

کفشساز

تولید کننده سنگ

 

آزمایش کننده مواد

 

مکانیک ابزار

مکانیک کشتی

عایق حرارت، سرما و صدا

کارمند حمل و نقل / فروشنده

مدیر رویداد

 

مکانیک فرایند

 

مکانیک فرایند / در فن آوری شیشه ای

 

مکانیک فرایند / در آماده مخلوط بتن

مدل ساز فنی

مکانیک فرایند برای تکنولوژی پوشش

دستیار افسر فنی

مکانیک فرایند برای اپتیک عینک

طراح محصولات فنی

مکانیک فرایند برای پلاستیک و تکنولوژی لاستیک

برنامه ریز سیستم فنی

مکانیک فرایند برای پلاستیک و لاستیک تکنولوژی ترکیب و تولید

درواتسمن فنی

مکانیک فرآیند در صنعت سنگ و زمین

 

فرایند فن شناس فلز

نساجی و مد نزدیک تر

فن شناس فرایند در صنعت آسیاب و خوراک

برش نساجی و مد

فروشنده

مدیر نساجی

فروشنده در زمینه خدمات پستی و بانکی

طراح نساجی

تکنسین نقشه برداری

تکنسین آزمایشگاه نساجی

  

منشی اداریمکانیک ابزار دقیق

ساز ترمومتر

ساعت ساز

متخصص عمران

دندان / متخصص

کارکنان دامپزشکی

تکنسین دندانپزشکی

 

مکانیک ماشینکاری

کشاورز حیوانات

 منشی گردشگری

نجار

 دوچرخه مهندس مکاترونیک

مکانیک ماشینکاری در تکنولوژی فرز

 مکانیک ماشینکاری برای سیستم های ماشینکاری

مکانیک دو چرخ

نتیجه‌گیری

آوسبیلدونگ آلمان یک دوره ترکیبی آموزش و کار است. علاقه‌مندان می‌توانند بدین صورت هم‌زمان هم به‌عنوان کارآموز در یک شرکت آلمانی کارکرده و هم به‌عنوان دانشجو در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کنند. شرکت در آوسبیلدونگ نه‌تنها هزینه‌ای ندارد، بلکه در طول مدت‌زمان کارآموزی به فرد حقوق نیز داده خواهد شد. در نهایت نیز می‌توانید به‌عنوان یک فرد ماهر وارد بازار کار آلمان شوید. برای شرکت در این دوره‌ها نیاز است تا حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را کسب کنید.

سوالات متداول

داشتن مدرک زبان آلمانی B1 و دیپلم از مهم‌ترین شرایط لازم برای حضور در دوره‌های دوگانه آوسبیلدونگ است.

شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام دوره کارآموزی خود وارد بازار کار شده و با اخذ ویزای کار آلمان، اقامت در این کشور را تجربه کنید.

جهت شرکت در برنامه آوسبیلدونگ شرایط سنی مورد نظر قرار نگرفته است. اما شانس متقاضیانی که بین 17 تا 30 سال باشد، از مابقی افراد بیشتر است.

مقاله پیشنهادی: کار در آلمان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
222 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
M666KL
M666KL
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم شرایط ثبت نام توی دوره های تجارت بین الملل این دست رشته ها چیه؟ و برای رفتن حتما باید زبان بلد باشیم یا میتونیم درخواست بدیم در حین تحصیل یادش بگیریم؟
و کف درآمدش چقده

بهاره
بهاره

سلام من 22سالمه و معلم دبستانم و شوهرم فروشگاه ابزارآلات داره ما میتونیم مهاجرت کنیم؟؟

shahrzad
shahrzad
1 سال قبل

یعنی بین این همه رشته نباید یه رشته گرافیک باشه ؟؟؟؟ آخه متخصص تشییع جنازه ؟؟؟

کاریابی بین المللی کاربین
کاریابی بین المللی کاربین
پاسخ به  Arash
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله میتوانید هردو در این دوره ها شرکت کرده و همزمان وارد آلمان شوید .

کاریابی بین المللی کاربین
کاریابی بین المللی کاربین
پاسخ به  Mahya
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر . بستگی به ظرفیت رشته مورد نظر شما در زمان اقدامتون داره .
اگر ظرفیت موجود باشه میتونید اقدام کنید .

Mahya
Mahya
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر من مدرک b2 دارم ،دانشجو شته آلمانی گرایش مترجمی هستم علوم تحقیقات و لیسانسم رو تا شهریور سال آینده میگیرم. متولد سال ۱۹۹۹ هستم،چقدر امکانش هست که بتونم برای Ausbildung شیرینی پزی برای سال آینده اقدام کنم؟(دیپلم تجربی دارم با معدل خیلی پایین)

Arash
Arash
1 سال قبل

درود بر شما ، من مهندس ساختمان هستم ۴۲ سالمه خانومم ۳۵ سالشه و بچه ۷ ساله .. آیا من و خانومم هرکدام با انتخاب رشته مستقل در آوسبیلدونگ میتونیم ۳ نفری ( همزمان ) ویزا بگیریم ؟

مهران
مهران
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من پایه نهم رو خواندم و کارنامه شو دارم سال اول دبیرستانم کارنامه دارم آیا باتوجه به شرایط تحصیلات که دیپلم ندارم آیا امکان شرکت در اوسبیلدونگ در یکی از این مشاغل در این لیست رو ندارم؟؟؟ چون جایی خوندم که اگر کسی نهم رو داشته باشه میتونه میخواستم ببینم آیا امکانش برای من هست؟

کاریابی بین المللی کاربین
کاریابی بین المللی کاربین
پاسخ به  مستانه
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله محدودیت سنی تا 25 سال دارد ولی برای دوره پرستاری تا 45 سال هم میتوانید اقدام کنید.
در این روش نمیتونید ویزای همراه دریافت کنید .

مستانه
مستانه
2 سال قبل

با سلام و احترام
برای شرکت در این دوره ها شرط سنی وجود دارد؟ مبلغ دریافت شده در دوران کاراموزی چند درصد از هزینه های زندگی یک خانواده 3 نفره را پوشش می دهد؟ ممنون می شم بابت پاسخگویی شما

1 2 3 23
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی